Vélemények, kritikák

Több
20 éve 8 hónapja #163448 Írta: Agnessza
Agnessza válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
A kolinkban már másfél hete fenn van a film, de idáig sikerült türtőztetnek magam és nem néztem meg. Szerintem csak moziban szabad először megnézni. Szerencsére már nincs sok hátra :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163428 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ulmo írta: Egyem a Cinemátrixot :rmad2: Azt írja a Gy.U.-ra, hogy fantazi. Így. Ezután még lesz majd szriller, meg advencsör is? Meg az egész stílus...Olyan laza az író, majdnem szétesik... Éljen a magyar újságírás :crap:
De az utolsó bekezdés tényleg jó :)
(Megjegyzés a cikkhez: azért én tudnék kötözködni néhány ponton, pedig szerintem ez maga a FILM...)


Szentigaz, az író majd' szétesik, bár nem tudom miért szekálja annyira h minden digitális amikor ő egy digitális újságnak dolgozik...
Ez tipikus esete annak amikor úgy próbálnak dícsérni egy filmet hogy attól elmegy a kedve az embernek...
Az indexes... hát, nagyon Aran, igazán nézhetné egyszer úgy a filmeket hogy látja is...

(ja igen, én még nem láttam a filmet, még majdnem 12 óra hátravan a premierig...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163416 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Egyem a Cinemátrixot :rmad2: Azt írja a Gy.U.-ra, hogy fantazi. Így. Ezután még lesz majd szriller, meg advencsör is? Meg az egész stílus...Olyan laza az író, majdnem szétesik... Éljen a magyar újságírás :crap:
De az utolsó bekezdés tényleg jó :)
(Megjegyzés a cikkhez: azért én tudnék kötözködni néhány ponton, pedig szerintem ez maga a FILM...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163401 Írta: itarille
itarille válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Azt hiszem, kezdek nagyon megharagudni az Indexre. Olvassátok: Klikk ide
(Hirtelen nem tudtam hová tenni, ezért került ide a cikk :roll: )[/quote]

Szerintem döbbenetesen undorító ez cikk, de szerencsére most ezt a cikket találtam: www.cinematrix.hu/hirveg.php?hir_id=11951
Az utolsó bekezdés utal az index szánalmas kis cikkecskéjre. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163396 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Remelem az ejszakai premier utan nem fogok tul sok nyafogast hallani a RotK-re! :nono:

Igenis, tudomasul kell venni hogy amit egy konyvben meg lehet csinalni, azt filmen nem mindig. Ezert sokszor van szukseg aprobb valtoztatasokra.
Bar a RotK-ben nem sok valtoztatas volt.

PJ-nek rendkivul nehez dolga volt, ugyanis nem csak arra kellett vigyaznia hogy a szoveghuseg amennyire lehet megmaradjon, hanem arra is hogy a nezok megertsek az osszefuggeseket, kapcsolatokat. Ezt konyv eseteben meg lehet oldani ugy hogy reszletesen leirja az iro hosszu oldalkon keresztul. Igy szuletnek a tobb szaz oldalas konyvek. Igy szuletett a LOTR konyv is.
Azonban ezt filmen igy nem lehet megcsinalni mert akkor egy-egy resz 9-10 ora hosszu lenne, az pedig ugye nonszensz. Ezert dramaturgiailag le kellett roviditeni ahol lehetett, egyszerusiteni a szalakat. Foleg innen erednek a kulonbsegek, gondoljatok csak bele.

Szerintem igy tokeletes a film. Mindent felulmul.
Nezzetek inkabb nyitottabban, ne azt varjatok szo szerint ami a konyvben van (bar ismetlem, minimalis az elteres), hagyjatok hogy vigyen a tortenet magaval es ne ugy uljetek le mint aki mar ismeri a tortenetet.

Amugy reszemrol az egyik legmeghatobb resz az volt amikor Faramir es Denethor kozott egyertelmuve valik hogy Denethor jobban szerette Boromirt. Szegeny Faramir!!! :bawling: Ugy sajnaltam!!! Az egy gyonyoru jelenet.

Zsebkendot vigyetek! Es ez nem vicc, tenyleg szukseg lesz ra. :!: Meg soha nem bogtem moziban igazan. Akkor egyfolytaban folyt a konnyem :cry:

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163395 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Ulmo írta: Azt hiszem, kezdek nagyon megharagudni az Indexre. Olvassátok: Klikk ide
(Hirtelen nem tudtam hová tenni, ezért került ide a cikk :roll: )


Ennyi baromságot már nagyon rég nem olvastam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163393 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
_Neo: neked semmi se jó. Próbáld meg úgy nézni, hogy ez egy film, és nem a könyv.

Azt hiszem, kezdek nagyon megharagudni az Indexre. Olvassátok: Klikk ide
(Hirtelen nem tudtam hová tenni, ezért került ide a cikk :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #162663 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

_Neo írta: Elrond viszi Aragornnak a torott kardot ß) bah...
parbeszed koztuk Theoden satraban:

Elrond: Ónen i-Estel Edain.

Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

aaaaaaaa
nem varok tobbet a ROTK-tol....
PJ, csalodtam benned, nem kellemeset


Most ezzel az a bajod, hogy

a. Gilraen szavait Elrond szájába adták,
b. hogy Aragorn még mindig nem biztos magában,
c. vagy mindkettő egyszerre?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #162650 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Én is így gondolom.
Egyébként megjelent kazettán és DVD-n is... szerintem a TK-ba is bekerül... (mondjuk mi se járunk, szóval ez sokaknak nem megoldás)

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161972 Írta: gande
gande válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
emiatt ne fájjon a dolog, a musör a New Line reklámja, förtelmes... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161934 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Nekem nincs meg NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL adója. :(

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #160212 Írta: november
november válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ma, dec. 20-án a NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL műsorán:

A Gyűrűk Ura - A történelem tükrében


A National Geographic műsora John Ronald Reuel Tolkien Középföldéről szóló könyve, az ebből készült játékfilm hősei és motívumai, valamint a világtörténelem nagy hősei és híres történelmi eseményei között von párhuzamot. A történetben olyan részletekre is fény derül, amelyek a történelem forgószínpadának egyes szereplőit - köztük William Wallace.t, I. Erzsébet királynőt, Raszputyint és Theodore Rooseveltet - merőben új fénybe tüntetik fel. A Gyűrűk Ura - trilógiában Gimli szerepét játszó John Rhys - Davies által vezett műsorban az amerikai polgárháború és az agincourt-i csata legérdekesebb pillanatai is megelevednednek.


Hűhhaa...

„szép s hideg, mint egy koratavaszi reggel, mely még a tél jeges fuvallatát hozza”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #160203 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
mintha elvesztettem volna a fonalat :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160048 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Tarathradiel írta: Hát én nagyon zöldfülű lehetek hozzátok képest mert nem nagyon értem itt mi a baj... :?: :D


Detto. :D

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #160027 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Hát én nagyon zöldfülű lehetek hozzátok képest mert nem nagyon értem itt mi a baj... :?: :D

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159938 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

_Neo írta: Elrond viszi Aragornnak a torott kardot ß) bah...
parbeszed koztuk Theoden satraban:

Elrond: Ónen i-Estel Edain.

Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

aaaaaaaa
nem varok tobbet a ROTK-tol....
PJ, csalodtam benned, nem kellemeset

Ezt most nem értem, hol itt a baj?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159919 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Felagund írta: _Neo: lég=/= Elelmi erő :shake:
8O Ez így lesz benne??? De gáz.... :disagree:

Alyr: Ez Gilraen linnodja, szvsz elég közismert... :roll:


Ismerősnek ismerős de nem akadok fenn rajta.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159888 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
_Neo: lég=/= Elelmi erő :shake:
8O Ez így lesz benne??? De gáz.... :disagree:

Alyr: Ez Gilraen linnodja, szvsz elég közismert... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159882 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

_Neo írta: Aiya!

Gandalf Manwe maiaja, szal dolgozhat leggel (elemi ero) is, de a tuzet tenyleg tobbet kene hasznalnia...

Elrond viszi Aragornnak a torott kardot ß) bah...
parbeszed koztuk Theoden satraban:

Elrond: Ónen i-Estel Edain.

Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

aaaaaaaa
nem varok tobbet a ROTK-tol....
PJ, csalodtam benned, nem kellemeset


Milyen szerencse h nem beszélek tünde nyelveket...
Ezenkívül nem tudhatod milyen volt a dúnadán szleng...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159827 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Aiya!

Gandalf Manwe maiaja, szal dolgozhat leggel (elemi ero) is, de a tuzet tenyleg tobbet kene hasznalnia...

Elrond viszi Aragornnak a torott kardot ß) bah...
parbeszed koztuk Theoden satraban:

Elrond: Ónen i-Estel Edain.

Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

aaaaaaaa
nem varok tobbet a ROTK-tol....
PJ, csalodtam benned, nem kellemeset

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159818 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Tarathradiel írta: Nekem nagyon tetszett a két mágus csatája, nagyon "profi" lett, és hatásos. :) A Théodenes dolog szintén tökéletes lett, jó ötlet volt ennyire érzékeltetni, hogy végülis Szarumán az, aki távozik belőle...


Az nekem is tetszett ;)

De már érdeklődve várom, hogy mikor lesz hajlandó Gandalf valami Elemi Erőtől különböző varázslatot használni (lsd FotR párbaj :roll: )

Lehet, hogy csak a látvány miatt várom, de Gandi alapvetően Tűzzeldolgozik, nem?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159802 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
O.k. bocsi... hát a filmben is tetszik... Szerintem is jó lett a Théodenes rész, de az is jó volt ami Vasudvardban történt... az eleje is, meg mikor Gandalfnak sikerül elmenekülnie...

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159782 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Nekem nagyon tetszett a két mágus csatája, nagyon "profi" lett, és hatásos. :) A Théodenes dolog szintén tökéletes lett, jó ötlet volt ennyire érzékeltetni, hogy végülis Szarumán az, aki távozik belőle...

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159763 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Hát...ha jól emlékszem A Film c. topicba írtam :) ...de a könyvről is írhattok nyugodtan :) ). Én igazából arra akartam kilyukadni, hogy tetszett az, hogy nem csinálták látványosra a két varázsló harcát...tartottam attól, mielőtt megnéztem, hogy hatásvadász rész lett, de szerencsére nem így lett :) . Az a rész, amikor Gandalf kiűzi Szarumánt Théoden elméjéből, az pedig...az jó lett:)...a fáradt, megtört Théoden...a mentális harc...az "újászületés"...minden a helyén van szerintem...de ez is magánvélemény, mint minden, amit írok :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159708 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Drizzt írta: Najó, megint én :)
Mi a véleményetek a varázslók közti harcról ? Vagy mondjuk arról, ahogy Gandalf kiűzte Szarumánt Théoden elméjéből....hm?


Nem tudom, hogy a film érdekel vagy a könyv?! :roll: Mindenesetre nekem a TTT-ben (a könyvben) az egyik kedvenc részem az, mikor Vasudvardban az entek támadása után Gandalf meg a többiek odamennek és Ők beszélnek egymással... nagyon jól lett megírva szerintem... a lényeg, hogy imádom.. ennyi... :D :D :D

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #159649 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Najó, megint én :)
Mi a véleményetek a varázslók közti harcról ? Vagy mondjuk arról, ahogy Gandalf kiűzte Szarumánt Théoden elméjéből....hm?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158276 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Engem a Trufa sem zavar, csak Marry a hamisítatlan, az eredeti... :roll: :D

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158201 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák

Drizzt írta: Megkésve bár, de...
Nem a szaggatott mozgás zavart, hanem (bár Szillszakáll mozgásának egy része, is elég érdekes...), hanem hogy háttéf olyan, mint a régi filmekben...meg...meg...á, mindegy, olyan fura, de végül is nem ez a lényeg :) Amúgy én a könyv alapján is nagyjából ilyennek képzeltem az enteket...




Én az enteket sokkal zömökebbnek képzeltem el.
Szilszakáll meglepően nyurga volt első pillantásra. Aztán megszoktam a látványt.

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158198 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Értem...Akkor így már világos. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158196 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Egyszerű pedig a megoldás. A Merry a Meriadoc rövidítése, és vidámat, jókedvűt jelent. Amikor magyarra fordították, megpróbálták a jelentést hasonlóvá tenni, így lett Trufiádok és Trufa - ami ha jól tudom, szintén létező szó, a tréfa rokonságából :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.665 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére