Filmzene

Több
20 éve 5 hónapja #184017 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Beren Erchamion írta: "Mégis a kedvenc részem a számban a végén lévő Gandalf siratása téma, ami egy kicsit olyan, mint a Lórien téma, és nagyon könnyfakasztó. Kár hogy a dúdolós része nincs rajta a filmzene CD-n, de Hirgonnak hála már egybevágtam a számmal azt a részt."
Kar;sa, nem tudnád elküldeni nekem e-mailben ezt a számot?

Hirgon oldaláról letöltheted azt a részt:
www.sa-matra.pwp.blueyonder.co.uk/lotr/
(A teljes szám tuti nagyobb annál, mint amit emailben el lehetne küldeni...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja - 20 éve 5 hónapja #183985 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Filmzene
"Mégis a kedvenc részem a számban a végén lévő Gandalf siratása téma, ami egy kicsit olyan, mint a Lórien téma, és nagyon könnyfakasztó. Kár hogy a dúdolós része nincs rajta a filmzene CD-n, de Hirgonnak hála már egybevágtam a számmal azt a részt."
Kar;sa, nem tudnád elküldeni nekem e-mailben ezt a számot?

"10. Treebeard
Ezzel a számmal egyetlen egy, de nagyon nagy baj van: iszonyú unalmas. (az egész ugyanaz a téma, semmi rendes dallama, egyre idiótább ritmus, kinek tetszik ez?) "
Szerintem a szám pont illik az entekhez, akik mint tudjuk, nem a hamariságukról híresek.... :wink:

Szerintem nem baj, ha az ember kicsit szeret félni. Én legalábbis szeretek beleborzongani a félelmetes részekbe...

Lehet, hogy ezek szerint egyedül vagyok, de nekem az Into The West jobban tetszik a Use Well The Daysnél. Elismerem, hogy mindkettő remekmű, de bennem az első valahogy erősebb érzéseket ébreszt. Szerintem a refrén nagyjából úgy jó ahogy van (bár néha én is lehallkítom...)

A Hope Fails nekem sem tetszik nagyon...

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183962 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: Filmzene
[size=9:1co8y4ut] Kar;sa, valaki azt hiheti hogy elmondtál mindent ami ezt a topicot illeti.Inkább nem idézlek csak utalok, de hadd jegyezzek meg elötte néhány dolgot. Az elsö az amit te félösnek nevezel, az nem mindenkiben kelt feltétlen félelmet ezért szvsz semmi baj sincs azzal ha valaki szereti.Ha egy sötétlénynek szerzed a zenét akkor muszály hogy ne legyen finomkodó de pl. a Nazg

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183179 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta: Twilight And Shadow

Ez a szám nagyon tetszik, de az Evenstart azért nem körözi le, mert Renée egyszerűen nem tud olyan tisztán énekelni, mint Isabel. Ugye ti is észrevettétek, hogy elég erőltetett és orrhangos az éneke, mint a legtöbb szopránnak általában? Isabel pont azért tetszett, mert ezt az orrhangúságot el tudta takarni valahogyan...


Érdekes. Nekem pont ez a szám az abszolút kedvencem az egész film zenéjében... Még ha nem is ismerném a GYU-t, akkor is a tündékre asszociálnék, ha hallanám... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183133 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta: A seduction-, azaz csábítás téma szövegét még nem tisztázta senki.

Aha, sejtettem, hogy valami hasonló lehet a címe, köszi!

Kar'sa írta: Ben Del Maestro pedig fiú, szoprán, és úgy 10-12 év között van. Bővebb infóért, meg képért egy kicsit olvass vissza.


Köszi, ANNYIRA NAGYON azért nem érdekel, maradok a hangjánál (amíg még lehet :roll: ) :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183132 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Felagund írta: Még valami: többször előfordul a filben egy téma (pl. az Amon Henben, illetve a filmben a Caradhrason, mikor Boromir elkezd filózni a Gyűrű fölött), ami mindig halk, de nagyon szép, és szvsz valami eldarin nyelvű szövege van (így hallás után) de leírva még sehol sem tudtam megtalálni. Tud valaki segíteni?

Ja, még egy kérdés: lehet, hogy tök triviális, de Ben del Maestro ugye egy fiú??? :oops:


A seduction-, azaz csábítás téma szövegét még nem tisztázta senki.

Ben Del Maestro pedig fiú, szoprán, és úgy 10-12 év között van. Bővebb infóért, meg képért egy kicsit olvass vissza.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183129 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta: A lehangoló Brí téma kicsit lehangoló


Ezt jól megaszondtad :lol:

Ha ezek után megemlíthetek valamit, nekem az összes közül a legjobban a Forth Éotlingas tetszett, egyrészt a kürtvári kirohanás markáns trombitái miatt ("Fell deeds awake..." után), de az utána következő (szvsz az is Ben del Maestro) szóló (mikor Gandalfék lerontanak a hegyről) az valami katarzis!!! És milyen jól összevágták a filmmel! :up:

Még valami: többször előfordul a filben egy téma (pl. az Amon Henben, illetve a filmben a Caradhrason, mikor Boromir elkezd filózni a Gyűrű fölött), ami mindig halk, de nagyon szép, és szvsz valami eldarin nyelvű szövege van (így hallás után) de leírva még sehol sem tudtam megtalálni. Tud valaki segíteni?

Ja, még egy kérdés: lehet, hogy tök triviális, de Ben del Maestro ugye egy fiú??? :oops:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183125 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene
Hát, gondoltam, írok egy keveset arról, hogy mi tetszett a filmzenében, mi nem, mi a kedvencem, aztán lesz miről vitatkozni... :roll:





FOTR

1. The Prophecy
Ezt a számot végig hiányoltam a filmből, szerintem ez sokkal jobban illene az elejéhez, mint a Lothlórienes részlet (gondolom Howard Shore így szánta, csak közbeszóltak)
Az elején a Gyűrű verse nagyszerűen ível át a homályos rejtélyességből a félelmességbe, majd a mesteri levezető lágy csupa kérdésből álló rész után a Hobbit téma felcsendülése is fantasztikus húzás. Az eleje az egyik kedvenc részem a FOTR filmzenéből.

2. Concerning Hobbits
Ez a szám a FOTR filmzene legjellegzetesebb darabja, csak azt sajnálom, hogy a filmben lévő extra részek nincsenek benne. A befejező furulyás rész lenyűgöző, az 1:35-nél felcsendülő rész pedig egyszerűen bámulatos.

3. The Shadow Of The Past
A csendes félelmet, a bizonytalanságot nagyon jól festi le az elején és az utolsó harmadban, a morgul témából a nazgúl témába való idegtépő hegedűzéssel való bevezetés is nagyon hatásos elem. Csak azért nem áradozok róla, mert az ember ne szeressen félni. Ez nem helyénvaló.

4. The Treason Of Isengard
A csábítás téma halk eldúdolása az elején rettenetesen tetszik, a szám egyik legjobb része, a halk átvezetés utáni Gyűrűk Verse téma (Gandalf versus Szarumán) pedig a szám legjobb része (ergo kedvenc).

5. The Black Rider
Az elején lévő Hobbit téma és a ritmusos hegedűszólók iszonyú jók, aztán nazgúl téma, de abból túl sok van, véleményem szerint... :roll:

6. At The Sing Of The Prancicng Pony
A lehangoló Brí téma kicsit lehangoló, de végülis az a feladata. Aztán nazgúl téma (ld. feljebb... :roll: ) A szám új színfoltja a Vasudvard téma, ami találóra sikerült.

7. A Knife In The Dark
A szokásos nazgúl témán kívül ( :roll: ) még a Vasudvard téma is benne van, valamint az egyik kedvenc témám (Gwaihir üzen Gandalfnak) (Egyébként szerintem ez a rész kimondottan hasonlít az ent témára)

8. Flight To The Ford
Az Arwen téma nagyon tetszik, csak az elrontja a dolgot, hogy mi a nyavalyát csinál ott Arwen. A nazgúl témának szerencsére utolsó darabja van itt, mert már kezd uncsi lenni... :roll:

9. Many Meetings
A szám elején, és a 2:10-nél lévő Völgyzugoly téma A Elbereth-je kellemes színfolt az iszonyatos mennyiségű nazgúl után, a Megye téma pedig egy kis változatosságot jelent benne.

10. The Council Of Elrond
Külön ki kell térnem az Aníronra, ami a filmzene egy egész más jellegű darabja (mégiscsak Enya írta). Amikor anno felsoroltam a kedvenc betétdalokat, nem vettem bele azokat, amik nem az utolsó számok, de úgy nekem az Aníron hosszabb jellegű nem angol szólók között tuti, hogy az első helyen áll. Amikor itt, a tolkien.hu-n megjelent az előzetese iszonyú rossz minőségben, miután letöltöttem egy egész kazettára csak azt másoltam fel, és egész este azt hallgattam. Szerintem egyszerűen csodálatos, hogy milyen egyszerű és mégis milyen szép.
Az ezután következő Szövetség téma, és az egész Tanácsos rész eléggé rövidkére sikerült. (az elemzés is... :roll: )

11. The Ring Goes South
Sajnos a Caradhrasos rész kimaradt belőle de nagyon szépen kezdődik, és az az elnyújtott szövetség téma a 0:48-nál is jó húzás volt.

12. A Journey In The Dark
A szám a balrog téma egy enyhe változatával kezdődik. A 2:06-nál lévő csarnokos téma annyira szívszorító. Ez az egyik másik kedvenc részem.

13. The Bridge Of Khazad-dúm
A szövetség téma felturbózott változata elég rosszul kezdi a számot, az előzővel inkább egybe kellett volna tenni, de egyébként jó (A CD lejátszómon úgyse hallani... :roll: ). A balrog téma nagyon jól nyilvánul meg, sajnos a nővérem túl "heroikusnak" titulálja... :roll:
Mégis a kedvenc részem a számban a végén lévő Gandalf siratása téma, ami egy kicsit olyan, mint a Lórien téma, és nagyon könnyfakasztó. Kár hogy a dúdolós része nincs rajta a filmzene CD-n, de Hirgonnak hála már egybevágtam a számmal azt a részt. (Csodálatos, és nincs rá más szó. A harmadik kedvenc részem. Ehhez képest ocsmány nyöszörgés Elizabeth Fraser Gandalf és Haldír siratása.)

14. Lothlórien
Bevallom, ez a szám elsőre nagyon nem tetszett, mert olyan volt, mintha egy hullaházban lettem volna, és nem a csodás Lórienben, de aztán a Gandalf siratása részen kívül a többi megtetszett.

15. The Great River
A Namarië téma a negyedik kedvencem, beleszámítva az Argonathi szobros Et Earello-s részt is.

16. Amon Hen
Végre visszatér a csábítás téma, de aztán eléggé elcsépelt részekből áll, azt a kevés Boromiros részt kivéve, ami a hatodik kedvenc részem a FOTR filmzenében.

17. The Breaking Of The Fellowship
Itt a nézetem eléggé eltér a tiétektől, és a filmek végén lévő nyáladzós részt egyszerűen nem bírom elviselni, és a filmzene se tetszik túlzottan emiatt.
Ami szerintem is jó: 0:52-1:40 Ez olyan szépre sikerült.
Az In Dreams-ről: Hááát nem tetszik különösebben, mert nem egy csúcs éneklésileg (tudom, akkor beszéljek, ha úgy tudok énekelni mint ő, de inkább nem akarok, jó... :roll: )

18. May It Be
Először is, ami egyből eszembe jutott, mivel fülhallgató volt rajtam, amikor ezeket írtam: Egy baj van Enya számaival: nem szabad őket fülhallgatóval hallgatni, mert úgy valami miatt egészen más hangja van (a basszus elmegy vagy mi... :roll: )
A May It Be egyébként a fő-betétdalok közül a kedvencem, és nem azért, mert Enya, és akkor ennek kell lennie. Szerintem az a csodálatos benne azon kívül, hogy az egész jó, ahogy a zenei kérdéseket és válaszokat egymás után sorakoztatja.



TTT

1. Foundations Of Stone
Örültem neki, hogy ez a szám a Prophecy-vel ellentétben teljesen benne van a filmben, nagyon megkapó témák vannak benne, legjobban a 3:32-kor kezdődő Metanna, Nárenduros rész tetszik, ahogy a vízbe zuhannak. Ez az egyik kedvencem erről a CD-ről.

2. The Taming Of Sméagol
Az elejnén lévő lassú téma után (ki tudja mi lehet az) a Gollam téma nagy változatosságot jelentett. Végre valami teljesen új.

3. The Riders Of Rohan
Ennek a számnak nem tetszik különösebben a bevezetője (túl durva), meg egyébként is ennek a filmzenének az időrendi sorrendje a filmben (vagy fordítva) teljesen fel van kavarva. Az 1:42-kor kezdődő valódi Rohan téma már sokkal jobban elnyerte a tetszésemet.

4. The Passage Of The Marshes
Ez a "hullatéma" felidézi bennem egy mondatomat: "Csak azért nem áradozok róla, mert az ember ne szeressen félni." A Gollam téma egyébként jól zárja.

5. The Uruk-hai
A 0:53-nál kezdődő Aragorn megtalálja a Lórieni köpeny csatját rész az nagyon tetszik. A Vasudvard téma újra megjelenik.

6. The King Of The Golden Hall
A Rohan témák fantasztikus egyvelege, de legjobban a Théodred siratása rész tetszik benne. Ez a TTT filmzenéről a második kedvencem.

7. The Black Gate Is Closed
Khm...: "Csak azért nem áradozok róla, mert az ember ne szeressen félni."

8. Evenstar
Ez nagyon szép szóló, a harmadik kedvenc szólóm a filmzenékből. Isabel Bayrakdarian nagyon jó énekes, és az ének is eltalálta a stílusát (vagy inkább fordítva... :roll: )

9. The White Rider
Az elejében EGY dolog nem tetszik: "geboren" (fúj, ez német!!!)
Az 1:15-ös Keselyüstök téma nagyon jó.

10. Treebeard
Ezzel a számmal egyetlen egy, de nagyon nagy baj van: iszonyú unalmas. (az egész ugyanaz a téma, semmi rendes dallama, egyre idiótább ritmus, kinek tetszik ez?)

11. The Leave Taking
Először nem nagyon értettem mit csinál itt egy csomó tünde téma, de jó dolog, hogy benne van... :roll:

12. Helm's Deep
A ló-lovas téma nagyon tetszik, bár a Forth Eorlingasos jobb. És itt van a harmadik kedvenc részem, ami az Éowynos zenerész, és a 3:23-nál kezdődik (csodálatosan fájdalmas... :cry: )

13. The Forbidden Pool
Az eleje eléggé ide-oda, de aztán felcsendül a csábítás téma, és egy kis gollamoskodás is, ami nem árt neki...

14. Breath Of Life
Ez a rész már filmzeneként se illett bele nekem, és lám: egy tök hülye beleírás zenéje volt. Elég furi, nem tudom minek kellett bele ez a Sheila-s hangzás... A vége aztán már jó ritmi.

15. The Hornburg
Örültem a Rohan és ló-lovas témák újboli felcsendülésének, de sehogyse értettem, mit csinál a Lórien téma a Kürtvárban. És megint igazam volt.

16. Forth Eorlingas
Az elején felcsendülő újboli ló-lovas témaváltozat a TTT-ből a negyedik kedvenc részem, a 2:14-nél lévő Keselyüstök témaváltozat pedig az ötödik.

17. Isengard Unleashed
Asszem Elizabeth Fraser énekét már minősítettem. Azért elmegy, de elég kiszekusza.
Az ent téma a hatodik kedvencem (a ledkedvencebb), főleg a "...chuiannen"-től.

18. Samwise The Brave
Erre sajnos a The Breaking Of The Fellowship leírása áll: nyáladzós, uncsi, nemszeretem. (ez van, bár tudom, hogy megköveztek érte...)
Amikor Samu a végén ömlengett azt hittem elbőgöm magamat (de nem mert annyira meghatott).
Egyedül a legvégén (3:25) lévő Gollam dalába való átmenet tetszik benne...

19. Gollum's Song
Ez az szám a holtverseny 2. helyezett az angol betétdalok között. Tökéletesen eltalálta Gollam hangulatát, a szövege is jó. (angolul nem tudok hátrányban)

20. Farewell To Lórien
Ez a szám egy kicsit lejáratott (elkéstek vele), nem is illik ide, mert a FOTR-ban van, de az eleje nagyon jó (kedvenc), Hillary Summers éneke kevésbé tetszik benne (mi ez? alt-alt-alt-alt? :roll: ).



ROTK

1. A Storm Is Coming
A bevezetője egyszerűen lenyűgöző (egyik kedvenc rész a ROTK-ban), még az a kis egyetlen triangulum csengés is. A folytatás, és a felturbózott csábítás téma nagyon találó Szméagolnál.

2. Hope And Memory
Nem nagyon bírtam kitalálni, mi ez, de később, miután rájöttem, úgy találó, a bevezetője ennek is nagyon jó.

3. Minas Tirith
Itt egyből két kedvenc részem is van: Kivonulás Osgiliathból, Gandalf éneke (2:01).
A Gondor téma jó lett, kár hogy vegyíti Aragorn témájával.

4. The White Tree
Az a Boromirra való visszautalás (rögtön tudtam róla, hogy az) egyszerűen szívtépő (negyedik kedvenc rész)
Az 1:07-kor kezdődő ritmusos rész nagyon tetszik, főleg a három végkifejlet (1:32, 2:02, 2:35)

5. The Steward Of Gondor
Nagyon jó ez az új, Faramir téma, Billy Boyd éneke a végén is tetszik (de a szinkron... :roll: Tisztára másképp tátog, mint kellene... (ez a szinkron hibája, gondolom... :roll: ))

6. Minas Morgul
Izé...: "Csak azért nem áradozok róla, mert az ember ne szeressen félni." Egyébként jó, de valami hiányzik belőle...

7. The Ride Of The Rohirrim
Ezzel a számmal az egyetlen bajom, hogy nagyon nélkülözi az eredeti Rohan témákat (elég rövid változata van benne), de viszont feltűnt, hogy a 1:33-nál kezdődő kis résznek ugyanaz dallama, mint amikor a TTT-ban Éowyn kirohan az Aranycsarnok "teraszára"... (khm... izé mi az ott??? :roll: )

8. Twilight And Shadow
Ez a szám nagyon tetszik, de az Evenstart azért nem körözi le, mert Renée egyszerűen nem tud olyan tisztán énekelni, mint Isabel. Ugye ti is észrevettétek, hogy elég erőltetett és orrhangos az éneke, mint a legtöbb szopránnak általában? Isabel pont azért tetszett, mert ezt az orrhangúságot el tudta takarni valahogyan... Nem angol szólók között ez is kedvencem.

9. Cirith Ungol
Lásd: Minas Morgul, meg minden félős rész... :roll:

10. Andúril
A Völgyzugoly téma végre újra megjelenik egy picit, és nem csak Arwenről van szó Imladrisban... :) Jó átirat.

11. Shelob's Lair
A számra vonatkozik a többi félős szám megjegyzése de itt Howard végre valami újat alkotott a félés szempontjából, a kedvenc részem a 3:02-nél kezdődő rész eleje (valami bámulatos dallam.) Az ötödik kedvenc részem a lemezről.

12. Ash And Smoke
Ez a szám szintén újdonságokat tartalmaz, asszem a 3. filmzenére Howard "belejött". A hatodik kedvenc részem a ROTK filmzenében a szám kórus része.

13. The Fields Of Pelennor
Ez a 2:32-es végkifejletű felturbózott nazgúl téma fantasztikusan jó ritmusú és dallamú. Magyarán a hetedik kedvencem a CD-ről.

14. Hope Fails
Elég ellapult szám, véleményem szerint... :roll:

15. The Black Gate Opens
Fantasztikus bevezetője van. A ROTK-ból a nyolcadik kedvenc részem.

16. The End Of All Things
Egy nagyon jó kórus szám. Az egész tetszik. A szám egésze a kilencedik kedvenc részem a filmzenéből. A sasos rész is nagyon szép.

17. The Return Of The King
Ahhoz képest, hogy a filmben elég nyáladzós részek kapcsolódnak hozzá egész jó, sőt kifejezetten jó, talán mert a Szürkerévre lett tartalékolva az ömlengés. Szerintem ugyan az Arwen-Tinúviel témát az aki a FOTR-ban énekelte, jobban csinálta, mint Renée... :roll: Aragorn (alias Viggo) egész jól énekel a FOTR-os lefojtott nyöszörgéséhez képest (magyarul jó, de agyondicsérni mégse lehet). A végén lévő hobbit téma nem tetszik, mert túl gyors, biztos kevés volt hozzá a kép... :roll:

18. The Grey Havens
Hát igen: minden lehetséges ömlengés benne van, de valahogy olyan össze-vissza az egész. Nem lehet belőle egy rendes dallamot kivenni, mindenféle van benne. Az egész olyan "aludj el, jóéjszakát" stílusú, eléggé elálmosító, ami néha előnyös lehet ugyan, mert az ember nem látja, hogy a hobbitok (mind fiú!!!) hogyan ölelkeznek (fúj!)

19. Into The West
Nos: azt hiszem Annie száma a legtöbb vita tárgya... Két megoldásom van rá, hogy szép szám legyen:
1. EZT fülhallgatóval kell hallgatni, mert a refrén ordítását elnyomja (az Enya-számok szörnyű elrontásával szemben...).
2. A refrén idejére a "VOLUME -" gombra kell tapasztani ujjunkat.
Sajnos ezt a számot a refrén tagadhatatlanul elrontja. A többi szerintem nagyon jó, de így sajna az én szememben lesüllyedt az előkelő 3. helyre a betétdalok között. (az utolsó: In Dreams)
Kedvenc részem: "White Shores Are Calling..." Olyan más hangon mondja... Nagyon szép rész...

20. Use Well The Days
EZ az Annie Lennox szám már egészen más stílusú, mint az Into The West.
Nagyon tetszik, talán az, hogy olyan homályos, és távoli, valamint kicsit olyan, mintha fordítva énekelte volna föl Annie, és aztán megfordították volna (hangosan kezdi, halkan fejezi be a szavakat)
Kedvenc részem a refrén "Turn your face to the green world, Use well the days" szövegű két egymás utáni sora.
Kár, hogy nem ez lett a betétdal, de mivel annak szánták, a 2. helyen áll.


Összefogalaló:
Kedvenc részt tartalmazó számaim:
The Prophecy; The Treason Of Isengard; A Knife In The Dark; Flight To The Ford; Aníron; A Journey In The Dark; The Bridge Of Khazad-dúm; The Great River; Amon Hen
Foundations Of Stone; Helm's Deep; Forth Eorlingas; Isengard Unleashed; Farewell To Lórien _és a rohan téma mindenhol_
A Storm Is Coming; Minas Tirith; The White Tree; Shelob's Lair; Ash And Smoke; The Black Gate Opens; The End Of All Things
(lásd feljebb, hogy melyik része)


Betétdalok rangsora:
1. May It Be
2. Gollum's Song - Use Well The Days
3. Into The West


Szólók rangsora (csak Billy kedvéért nem nem-angol szólók, de belaszámít az is, ha szólóének, de nem tudni az énekes nevét):
1. Aníron (Enya)
2. The March Of The Ents (Ben Del Maestro)
3. The Missing (Helm's Deep-ből 3:23-tól)
4. Evenstar (Isabel Bayrakdarian)
5. Shadowfax (Ben Del Maestro; a Forth Eorlingasból)
6. The End Of All Things (Renée Fleming)
7. Twilight And Shadow (Renée Fleming)
8. Gandalf's Song (Ben Del Maestro; Minas Tirith)
9. Home Is Behind (Billy Boyd)
10. Tinúviel's Song (Flight To The Fordból legelejétől)



Remélem nem túl hosszú a kis édes... :roll: (mármint a hozzászólás)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182876 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene
Kár, hogy amerikai angol (gray), meg nem is Frodóhoz van köze...
:evil2:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182789 Írta: A Fehér Lovas
A Fehér Lovas válaszolt a következő témában: Filmzene
Büzsü2003 írta:

Suhifarok: itt megtalálod a dalszöveget egy képillusztrációval! Szerintem nagyon jó az illusztráció :itscool: Mindent kifejez...
:arrow:




Tényleg nagyon szép kép! :agree:

Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van. (Konfucius)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182764 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Filmzene
büzsü: PUSZI!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182763 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Filmzene

Suhifarok írta: Sil: Nagyon szépen köszönöm, és hát bocs ha már ennyiszer volt, most akkor felemeltem 21-re. 8) Örök hálám!


Suhifarok: itt megtalálod a dalszöveget egy képillusztrációval! Szerintem nagyon jó az illusztráció :itscool: Mindent kifejez...
:arrow:

www.warofthering.net/photoforum/ ... =525&page=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182670 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil: Nagyon szépen köszönöm, és hát bocs ha már ennyiszer volt, most akkor felemeltem 21-re. 8) Örök hálám!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182669 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Suhi: Hát, úgy 20x legalább... :wink:
www.theonering.net/perl/newsview/8/1069127397

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182667 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Lehet, hogy már szerepel valahol, de ha igen, én akkor sem találtam! :oops: Mindenesetre nem tudja valaki a 3. rész címzenéjének szövegét? Into the West és Annie Lennox énekli.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182309 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Lilliana írta: Egyébként pontosan mi az a sheet-music amire álland


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182235 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta:

Lilliana írta: A "Farewell to Lórien" egyébként nem úgy volt beharangozva mint a bövített Fotr egyik részlete, de a vége az már a TTTböl van mégis...
És a Use well the Daysröl mintha azt mondta volna valaki csak arra a Dvdre szantak,s hogy nem volt a vegeföcíhez tervezve?


Liliana: A Farewell to Lórien maximálisan a FOTR-ban van, csak a TTT-be is belerakták a Hillary Summers-ös részt, mint ahogy a TTT-ben benne van az Aníron eleje is a filmbeli Evenstar előtt.

A Farewell to Lórien eleje a Búcsú Lórientől résznél van, míg a Hillary Summers-ös Völgyzugolyban az Aragorn-Elrond-Szobor (Aragorn anyja) résznél.

Oh, köszi az infót! :) Eddig mindig a búcsú Lórientöl-ben kerestem...

ÉS IGAZAM VOLT!!!!
A Twilight and Shadow szövegének első elvish.org-os verziója tényleg egy hablaty volt! A teljes szöveg ITT található.

Hát az biztos hogy sindául nem volt sok értelme de ez volt az elsö szöveg ami legalább hasonlított arrra amit Renée énekelt. Egyébként pontosan mi az a sheet-music amire álland

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182002 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Filmzene
Köszi, meg van: Drowse rendi vagy :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181890 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Filmzene
A May it be klippje:

www.mellesleg.hu/zene

keresés előadó szerint, az e betűnél (értelemszerűen :) )

És csak letöltésvezérlővel lehet letölteni.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181872 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Filmzene
El tudná valamelyik küldeni egy olyan címet, ahol a May it Be klippet le lehet tölteni... profi a Use Well The Days szám - szerintem Annie nagyon talál ehhez a témához :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181860 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Filmzene
Lilliana: nem, nekem is egy ks melléklet van csak... a CD-n pedig álítólag van egy May it be klip, vagy mi, amit számítógépen lehet megnézni, én még nem próbáltam...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181641 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Lilliana írta: A "Farewell to Lórien" egyébként nem úgy volt beharangozva mint a bövített Fotr egyik részlete, de a vége az már a TTTböl van mégis...
És a Use well the Daysröl mintha azt mondta volna valaki csak arra a Dvdre szantak,s hogy nem volt a vegeföcíhez tervezve?


Liliana: A Farewell to Lórien maximálisan a FOTR-ban van, csak a TTT-be is belerakták a Hillary Summers-ös részt, mint ahogy a TTT-ben benne van az Aníron eleje is a filmbeli Evenstar előtt.

A Farewell to Lórien eleje a Búcsú Lórientől résznél van, míg a Hillary Summers-ös Völgyzugolyban az Aragorn-Elrond-Szobor (Aragorn anyja) résznél.


ÉS IGAZAM VOLT!!!!
A Twilight and Shadow szövegének első elvish.org-os verziója tényleg egy hablaty volt! A teljes szöveg ITT található.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181632 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: Filmzene

Erda niire (Area) írta: Hé, álljunk meg egy percre! Nekem eredetiben van meg a FotR zenéje, és nekem nincs ilyen könyvecske benne!!! Nekem egy kihajthatós akármi van hozzá, amiben pincurka betűkkel lenyomorították a szövegeket, meg van pár kép és kész! Ezt akkor hogyan lehet szerezni????? :?

CD-én van meg? Mert nekem az van és az a "kihajthatos akármi" ugyanazokat a képeket, verseket és írásokat tartalmazza mint amit ez a füzetecske csak más elrendezésben. A kazettával járó kis melléklet is asszem csak annyiban külömbözik hogy kevesebb kép van hozzá. :roll:

A "Farewell to Lórien" egyébként nem úgy volt beharangozva mint a bövített Fotr egyik részlete, de a vége az már a TTTböl van mégis...
És a Usewell the Daysröl mintha azt mondta volna valaki csak arra a Dvdre szantak,s hogy nem volt a vegeföcíhez tervezve?

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181569 Írta: A Fehér Lovas
A Fehér Lovas válaszolt a következő témában: Filmzene
Köszi Sil,már megijedtem,hogy lemaradtam vmi ELKÉPESZTŐEN fontosról! :)

Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van. (Konfucius)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181424 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Filmzene
Ezek a karakterborítók nagyon jók! :D :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja - 20 éve 3 hónapja #181229 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

A Fehér Lovas írta: Bocs,én levagyok maradva:a filmzenéhez is adtak ki speciális edition-t,mint a filmekhez a bővített DVD-ket??? :confused2:

Nem, nem úgy speciális, nincs rajta a bővített részek zenéje. A FotR filmzene special edition-jéhez pl semmi extra nem volt, csak a csomagolása volt más. A TTT-én már volt egy bónuszszám, a Farewell to Lórien. A RotK-hoz meg kétféle special edition van, az egyik tartalmazza mindhárom filmzenét egybecsomagolva, meg egy csomó karakterborítót is, a másik változathoz meg egy DVD-t adnak, rajta behind-the-scenes videókkal a filmzene készítéséről, meg pl csak azon van a Use Well the Days is (amiről kicsit lejjebb is szó volt), Annie Lennox másik dala, amit eredetileg használtak volna a végefőcímhez...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181221 Írta: A Fehér Lovas
A Fehér Lovas válaszolt a következő témában: Filmzene
Bocs,én levagyok maradva:a filmzenéhez is adtak ki speciális edition-t,mint a filmekhez a bővített DVD-ket??? :confused2:

Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van. (Konfucius)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181210 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

büzsü2003 írta: Sil, nem tudnal egy oldalt modani, ahol az elso ket resz kottaja megvan?

A neten levő kották nem ingyenesek. Vedd fel a kapcsolatot Ringbearerrel (pl küldj neki emailt), neki megvan a többi kotta is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181204 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil, nem tudnal egy oldalt modani, ahol az elso ket resz kottaja megvan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181202 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Area: ez a Special Edition-höz van... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.788 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére