Film <-> Könyv különbségek

Több
21 éve 2 hónapja #129179 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Amúgy ha már Lórien, akkor Galadriel... szóval a filmben sztem nem az a kedves, jóságos tünde asszony, aki a könyvben. Jó, a bővítettben már mosolyog, stb, de sztem ezzel sem tudták ellensúlyozni azt a képet, ami a moziváltozatban kialakult róla...
Olyan kis sunyinak tűnik, meg olyannak, akinek hátsó szándékai vannak. És most nem csak arra a bizonyos jelenetre gondolok, amikor "zöld lesz" 8)
Ezt alátámasztja, h olyan emberek, akik nem olvasták a könyvet, nem tudták eldönteni, h ő gonosz, v jó...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128944 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lara írta: Ne haragudjatok ha hülyeséget írok,de mikor megérkeznek Lórienbe éjszaka van,nem?Ezért van sötét.A bővítettben meg azért van világos,mert nappal van :) .Szóval szerintem Lórien a filmben sem egy sötét hely,csak éjszaka,mint bárhol másutt.


Igazad van és szvsz ez teljesen evidens, és részemről az éjszaka tudatával együtt írtam azt hogy Lórien nem stimmel.
Nilraen írta hogy a könyvben nagyon jól érzik magukat ott. A filmben pedig ha nem is így van a látszat az hogy nem voltak túl nyugodtak ott.

Talán az lehet a probléma hogy Lórien barátságosságát és hangulatát csak úgy lehet megérteni ahogy a könyvben van, szórol szóra. A filmben is minden részletnek, beszélgetésnek szerepelnie kellett volna ahhoz hogy érezzük a hangulatot amit a könyvben is éreztünk. Erre pedig nem volt idő...

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128900 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lara írta: Ne haragudjatok ha hülyeséget írok,de mikor megérkeznek Lórienbe éjszaka van,nem?Ezért van sötét.A bővítettben meg azért van világos,mert nappal van :) .Szóval szerintem Lórien a filmben sem egy sötét hely,csak éjszaka,mint bárhol másutt.


Lehet,erre még nem gondoltam..
csak azért mondtam,mert amikor még nincsenek Lórienben egy nagy zöld réten futnak.na ott még nappal van,és nem gondoltam hogy csak estére érnek oda...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128896 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ne haragudjatok ha hülyeséget írok,de mikor megérkeznek Lórienbe éjszaka van,nem?Ezért van sötét.A bővítettben meg azért van világos,mert nappal van :) .Szóval szerintem Lórien a filmben sem egy sötét hely,csak éjszaka,mint bárhol másutt.

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128889 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igen,ott süt a Nap.illetve mindig süt csak nem látszik mert olyan nagyok a fák és sűrűn vannak

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128879 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
De süt az a nap, vagy nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128744 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nilraen: igen az a bővítettben van.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128642 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az lehet, csak én azt nem láttam ám. ( Sajna.) Most már legalább tudom, mi az általános elképzelés Lórienről. És kívülről milyen? Legalább a nap süt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128620 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!!

lázadó írta: Szerettem volna kívülről is látni, ahogy Aragorn és Frodó látta a dombról.


én úgy emlékszem a bővitettben,úgy is mutatják.Jól emlékszem?

Elanor írta: Nekem sem... amúgy nagyon szép, meg a fel-fel villanó fények is jók, szal úgy összeségében jó, DE nem Lóriennek!


lehet hogy Szürkerévnek jobban megfelelne,valamelyik topicban elég sokan mondták hogy Szürkerév kékes és fehéres ragyogással lenne jó...

Sorel írta: A FOTR-ban számomra is a legkevésbé meggyőző rész Lórien. Nagyon szép, de én ennél idillibb helynek képzeltem. A filmben valahogy túl sötét, túl misztikus...


ez igaz,az én képzeletemben pl. Lórien szinte tiszta zöld volt és mindig sütött a Nap és ez a fák közt is látszott,nem volt ilyen sötét

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128581 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lalaith, Elanor: teljesen egyetértek veletek.
Lóriennek mást képzeltem el, sokkal szebbnek...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128574 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lalaith írta: Szerintem a Lórieni rész nem lett elrontva, ez is egy megoldás, ahogy PJ csinálta. Nekem speciál a gyöngyházszínek hiányoztak... :?


Igen, ez is egy megoldás, egy olyan megoldás, ami a rajongók többségének nem tetszik és ez nem lehet véletlen.
Nekem sem... :? amúgy nagyon szép, meg a fel-fel villanó fények is jók, szal úgy összeségében jó, DE nem Lóriennek!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128529 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem a Lórieni rész nem lett elrontva, ez is egy megoldás, ahogy PJ csinálta. Nekem speciál a gyöngyházszínek hiányoztak... :?

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128514 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

lázadó írta: Szerettem volna kívülről is látni, ahogy Aragorn és Frodó látta a dombról. És a fák városa...na szóval valahogy nem ilyen. Nem az a hely, ahol az ember nyugalmat talál. Mondjuk, forgatás közben biztos nem lehet látni, hogy hogy lenne még jobb. Mert azért nem olyan szörnyű.


A FOTR-ban számomra is a legkevésbé meggyőző rész Lórien. Nagyon szép, de én ennél idillibb helynek képzeltem. A filmben valahogy túl sötét, túl misztikus...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128459 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ja. De ő sohasem csinált volna belőle filmet. A Galadriel-topicban szervezkedem az újraforgatás ügyében. Felkérhetlek rendezőnek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128449 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azt is hozzá kell azért tenni Lórienhez hogy aki azt meg tudja csinálni úgy hogy mindenkinek a könyv jusson eszébe, az már max maga Tolkien lenne

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128441 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerettem volna kívülről is látni, ahogy Aragorn és Frodó látta a dombról. És a fák városa...na szóval valahogy nem ilyen. Nem az a hely, ahol az ember nyugalmat talál. Mondjuk, forgatás közben biztos nem lehet látni, hogy hogy lenne még jobb. Mert azért nem olyan szörnyű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128434 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát Lórien nekem sem igazán jött be. Szerintem ezzel sokan így vagyunk, de mégse tudom megmondani miért nem tetszett. Talán az a nem jó hogy nagyon erőteljesek a kék színek és emellet a halvány ragyogást árasztó tündék hatása egész més mint amilyen hatást a könyv nyűjtott. És amikor a Fotr-ban a szövetség tagjai Galadrielhez mentek akkor valahogy szerintem a zene sem volt a legtökéletesebb. Persze akor is jó volt csak éppen nem olyan tökéletes mint a többi részén.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128430 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

lázadó írta: Tényleg azt írtam, hogy Lórien nem tetszik, de ott sem a kidolgozással van baj, hanem azzal, hogy szerintem nem illik oda. Nagyon nem így képzeltem. Ti talán igen? Mert akkor lelőhettek.


én is teljesen máshogy képzeltem el,de nekem ez a megoldás is elfogadható...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128427 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tényleg azt írtam, hogy Lórien nem tetszik, de ott sem a kidolgozással van baj, hanem azzal, hogy szerintem nem illik oda. Nagyon nem így képzeltem. Ti talán igen? Mert akkor lelőhettek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128421 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!
Én amikor olvasás előtt néztem a filmet annyit értettem belőle hogy van egy gyűrű amit el kell vinni v.hová és ott el kell pusztitani...
De hogy miért ilyen veszélyes azt pl. nem értettem...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128289 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én eddig értem, bár lehet, hogy azért, mert mondogatják, mi-hogy-mikor-merre-miért...

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128288 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tényleg érdekes lenne olyanok véleményét is olvasni, akik nem olvasták a könyvet. Én is többnyire azt hallottam, hogy nem értik a filmet. Ebben az esetben viszont felesleges volt P.J.-nak egyszerüsítő, populista megoldásokat választani, hiszen úgyis csak azok élvezik, akik olvasták...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128247 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

lázadó írta: Nem tom, ti hogy vagytok vele, de én úgy megnéztem volna a forgatást, a tervezést. A ruhák, a díszletek nagyon profik. És nagyon részletes a kidolgozás. Boromir gombján van egy fa. Biztos a fehér fa.


Én is megnéztem volna.... :wink: :D
De nem azt mondtad a Galadriel topicban hogy nem tetszik a diszlet? :hein:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128238 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem tom, ti hogy vagytok vele, de én úgy megnéztem volna a forgatást, a tervezést. A ruhák, a díszletek nagyon profik. És nagyon részletes a kidolgozás. Boromir gombján van egy fa. Biztos a fehér fa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128225 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A könyvet és a filmet szerintem sem lehet összehasonlitani,mert 2 teljesen külömbőző dologról van szó.Annyi év munkáját ,amennyit Tolkien ezzel foglalkozott elég reménytelen vállalkozás filmvászonra vinni,
még ha 5 év munkája is van benne.Azonban a könyv is és a film is a maga műfajában tökéletes.De összehasonlítani NEM igazán lehet őketVagy ha összehasonlítjuk a végeredmény végül úgy is az lesz,hogy nem elég könyvhű.Mint sokaknak nekem is ez a bajom vele(mint ahogy ezt már elmondtam),de lassan kezdek leszokni erről,mert PJ rengeteg munkát fektetett bele,és amit ki lehetett hozni belőle azt nagyjából ki is hozta belőle.

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128140 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem a könyv és a film két különböző műfaj,ezért még csak összehasonlítani sem lehet őket.Ám külön-külön mind a kettő megállja a helyét.Igaz,hogy PJ a filmet is könyvadaptációnak szánta.A könyvben történtek filmbeli elcsúsztatása miatt pedig nem érdemes aggódni.(pl.:Banyapók)Én is csak most értettem meg,pár napja írta vki a fórumon.A könyv is hiába három kötetes,ha egynek készült,és a cselekmény folyamatos.Na valahogy így van ez a filmnél is.Lehet,hogy kimaradtak dolgok,de attól még folyamatos lesz,és egy egészet alkot.

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128099 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Elanor:egyetértek, hogy PJ mindent beleadott, ezen nem is érdemes vitatkozni, és lehetetlen lenne úgy megcsinálni a filmet, hogy mindenki elégedett legyen vele. Mindigis lennének apró kis kihagyások, módosítások, amelyek szúrnánk a szemünket.
Öljetek meg, de szerintem nem ez a legjobb könyvadaptáció, szerintem az Elfújta a szélben is van ennyi munka és a színvonala is az egeket verdesi...

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128088 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
PJ, sőt egy rendező sem tudta volna úgy megcsinálni, h TÖKÉLETES legyen... ami nekem tetszik a filmben, lehet, h másnak pont az nem tetszik.
Szóval ez teljesen személyfüggő.
Én szerelmes vagyok a filmekbe, de nem azért, mert PJ úgy tudta megvalósítani a tájakat, jeleneteket, ahogyan én azokat olvasás közben elképzeltem.
Nem...azért, mert a filmek magával ragadóak, bennük van Középfölde egyedülálló, semmihez nem hasonlítható hangulata, azért mert az alapvető értékeket a film is kiemeli, úgy, ahogy a könyv, úgy, mint bátorság, hűség, stb.
És azért is, amiért annyi, de annyi munkát fektettek bele. Sztem semmilyen más könyvadaptációban nincs ennyi munka, ennyi beléfektetett energia. És már csak ezért sem lehetnek ezek rossz filmek, és még ha vkinek nem is tetszenek, annak is el kell ismernie, h PJ mindent megtett annak érdekében, h hűen visszaadja a tolkieni világ hangulatát.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128055 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem az a véleményem, hogy akárhány könyvet filmsítettek meg eddig, egyik sem volt ugyanaz. Úgyhogy én nem is olyan szempontból nézném a filmet, ha olvastam volna a könyvet, hogy mennyire hű, mennyire hozza vissza az eredeti sztorit... én inkább a megoldásokat figyelem, mert le kellett rövidíteni a cselekményt, amellett bizonyos jeleneteket nagoyn nehéz lett volna az eredeti verzióban filmre venni.
De a többi részt is biztos így fogom majd nézni. Inkább azt érdemes összehasonlítani, hogy mennyire jók a változtatások.
Egyik kedvenc példám erre a Love Story. A filmben nagyon elszúrták a végét, pedig a könyv befejezéséért odáig voltam, meg vissza. De ott is a film maga nagyon lapos volt, semmilyen, míg a könyv engem lekötött.
Itt is ez a lényeg. A fiilm hangulatos, jó megoldások vannak benne bizonyos dolgokra, és szerintem így is megálllja a helyét, én legalábbis eddig értem, mit miért, és hogyan. :) Pedig a könyvre még nem is volt időm. :)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127798 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A film azért jó, még ha nem is könyvhű. Igaz, hogy ez azért van, hogy az egyszerű, moziba járó lelkek is megértsék, de pontosan azok nem értik. Sok az utalás a könyvre, és rengeteg embertől hallottam, hogy jó, jó, csak nem érti. Film nem csak rajongóknak, de csak azok értik igazán. És ez az igazi hiba, nem pedig olyan baromságok, mint hogy traktor megy a réten az egyik jelenetben. De inkább nem kritizálom, valahogy el is kell adni, és én se tudtam volna jobban. Szerintem senki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.777 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére