Arwen (Liv Tyler)

Több
21 éve 6 hónapja #104065 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)

Nornorë írta: www.lovelylivtyler.com/showpic.h ... ings&text= :arrow: Új ROTK kép Arwenről?

:arrow: Arwen tud olvasni??! :roll: (Bocs! :D )
Nem lehet, h a bővített változatban lesz benne? /Amúgy érdekes a háttér.../

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104055 Írta: Saczy
Saczy válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
igen.....
de én azt szeretem ha a saját hajam ki van bontva

Elen síla lúmenn omentilelvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104054 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Ezt most nem igazán értettem! Szerintem megnyúlik tőle az arca!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104048 Írta: Saczy
Saczy válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
az tény, hogy neki nem lópofája lesz, de én akkor is a kibontott hajat szeretem :D :D

Elen síla lúmenn omentilelvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104046 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Hú, attól szerintem igen lópofi lesz Liv!!! Nekem azok kifejezetten nem tetszettek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104042 Írta: Saczy
Saczy válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
ennyire tetszik ez a haj???
nekem jobban tetszik mikor teljesen ki van bontva, bár olyan nem nagyon van....jah de van mikor az apjával beszél, hogy el kell mennire valinorba...akkor van szerintem először teljesen kibontva mindenféle ékszer meg csicsa nélkül :D

Elen síla lúmenn omentilelvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104039 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Segítsééééééééég! Nekem ilyen kell!!! Igaz szőkéből, de mindegy...
Hát a fodrászok eléggé jól csinálták... Meg a sminkesek is... Szokásos karikák sehol...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104035 Írta: Saczy
Saczy válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
jah, hogy itt......... :D
hát nem tudom....a fodrászok tudják akik csinálták.....
elég érdekes....

Elen síla lúmenn omentilelvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104033 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Nem tökéletes, a filmben jobban látszik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104031 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104027 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Nem!!! A java az lóg, viszont a többi egy igen érdekes módon van a fejtető alatt rögzítve...
Keresek képet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104024 Írta: Saczy
Saczy válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
mien lilaruhás arwen haj??
a lilaruhában nem kibontva van a haja?én így emlékszem..persze ez nem jelenti azt hogy úgy van :D
Televan ez a film jó pasikkal!!!
Arargorn, Legolas, Éomer,Faramir, és Boromir se rossz éppenséggel :D :D :D

Elen síla lúmenn omentilelvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #103959 Írta: Nornorë
Nornorë válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
www.lovelylivtyler.com/showpic.h ... ings&text= :arrow: Új ROTK kép Arwenről?

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103705 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Hm... Aragorn cuki lett volna Arwen-konttyal... :D :D :D Tényleg, van valakinek tippe, hogy lehetne lilaruhásarwenfrizut csinálni? Műhaj nélkül! És nem kell olyan hosszú, csak olyasmi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103632 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Na utánanéztem a Függelékben, de kriszana megelőzött. Egyetértek vele, hogy Elrond elvárásai logikusak voltak.

Teron: igen, Lúthien nélkül nagyon hamar kudarcot vallott volna Beren. Jó a link, sokat lehet belőle tanulni! :wink:

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103626 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)

Saczy írta: Augustíne megkérdezhetem, hogy ki az a Boz?Mert egyszerűen nem tudom! :D
Lehet,hogy volt Arwennek udvarlója,kitudja (biztos azért nem járt tündével, mert azok lekoppintották a frizuráját, és azt gondolta,hogy egy ember biztos nem tudja lekoppintani :D )
Vagy egyszerűen nem kellett senkinek...De már azon se lepődnék meg ha a harmadik részbe beleraknának egy hősszerelmest aki meghal Arwenért! [/img]

Ilyen hősszerelmes nem lesz, ne aggódj Saczy.
Gondolom új vagy még, és nem sok topicban jártál. BOZ=Boromír. 8)
Ne kérdezd meg miért, és hogy honnan vettük ezt a nevet. De legtöbbször így emlegetjük. Nézz be a Boromír topicba, ha van időd :wink:
BOZ RULZ!
Teron, ez a link nagyon jóóó, hol akadtál rá?

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103583 Írta: Saczy
Saczy válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Augustíne megkérdezhetem, hogy ki az a Boz?Mert egyszerűen nem tudom! :D
Lehet,hogy volt Arwennek udvarlója,kitudja (biztos azért nem járt tündével, mert azok lekoppintották a frizuráját, és azt gondolta,hogy egy ember biztos nem tudja lekoppintani :D )
Vagy egyszerűen nem kellett senkinek...De már azon se lepődnék meg ha a harmadik részbe beleraknának egy hősszerelmest aki meghal Arwenért! [/img]

Elen síla lúmenn omentilelvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103512 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)

Antares írta: Kérdezni sosem szégyen.
A kérdésedre a konkrét válasz: nem. Még Ilúvatar sem tudta volna megakadályozni, hogy egymásba szeressenek. Gondolom azért rejtegette annyira Arwent, mert jól ismerte Beren és Lúthien történetét, az első tünde-ember szerelmet. De ha már így alakult, Thingolhoz hasonlóan Elrond is nagyon komoly feltételt szabott ahhoz, hogy Arwen kezét elnyerje Aragorn.

:arrow: Ezzel az erővel Bozzal is összejöhetett volna... :wink: :D

Teron: ÖRÖK HÁLÁM! NAGYON KÖSZI!!! :)

Off: húha! Ha a 2., akkor elvesztettem 1 fogadást! :roll:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103499 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Sziasztok !

Mindenkinek ajánlom figyelmébe az alábbi teljesen authentikus linket:

www.elvish.org/gwaith/movie_elvish.htm

Itt aztán minden filmbeli szöveg, angol fordítása és annak kielemzése is megtalálható.

Ideollózva:

Nîn o Chithaeglir
lasto beth daer;
Rimmo nîn Bruinen
dan in Ulaer!

'Waters of the Misty Mountains
listen to the great word;
flow waters of Loudwater
against the Ringwraiths!' [no subtitles given]

nîn n. pl. 'waters'; pl. of n?n 'water'
o Chithaeglir n. 'from Misty Mountains'; stop mutation of Hithaeglir.
lasto v. imp. 'listen'
beth n. 'word'; lenited form of peth.
daer adj. 'great'
rimmo v. imp. 'flow'; *rimma- 'flow like a torrent'; RIP- ' rush, fly' (LR 384)
Bruinen n. 'Loudwater'
dan adv. 'against'
iin Ulaer n. 'the Ringwraiths'

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103457 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)

Antares írta: Na játszom itt az okostojást, de egész pontosan nem ugrik be, de a Gy.U. függelékben meg lehet találni, holnapra utánanézek én is. Nyilvánvaló, hogy nagy tettet kellett végrehajtania Aragornnak. Ugye adva volt a kettétört kard, ami leszármazás alapján Aragorn jogos tolajdona, és mivel az a kard egyszer nagy szolgálatot tett az újrakovácsolás ismét nagy tettekre predesztinálta Aragornt. Lehet, hogy az volt a feltétel, hogy térjen vissza a király Gondorba, és nyilván elvárásai voltak a "gyűrű-üggyel" kapcsolatban is.

Igen, jól tudjátok: a feltétel az volt, hogy visszaszerezze, ami törvény szerint őt illeti.
Elrond azt mondta neki: ha királlyá lesz Gondorban, akkor övé lehet Arwen, mert nem adhatja alább. A Függelékben olvasható.
Sztem ez annyira egyértelmű. Ráadásul, csak akkor lehet Aragorn Gondor királya újra, ha Szauron nem borítja homályba a földet, és a gyűrű megsemmisül. Nincs is más út.
És persze ennek a küldetésnek a fele nem is Aragornon műlik...
Jó kis ár egy feleségért.
De pontosan ez benne a szép. Küzdenie kellett érte. Azután persze lehet, hogy megbánta, mert a megízlelt gyümölcs soha nem oly édes, mint az, amire csak vágyunk és soha el nem érhetjük.

"Megpillantani, megérinteni, beleszeretni, és soha többé nem látni. Ebben áll a szerelem emésztő esszenciája."

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103454 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Szerintem is a második!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103449 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)

Augustíne írta: Ööö...lenne 2 kérdésem:
1. A Nin o Chitaeg lir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen, Dan in Ulaer (Arwy szövege az 1. részben) mit jelent lefordítva??
2. Szintén az 1. részben, amikor Arwen átviszi a folyón Frodót, mit mond ANGOLBAN a nazguloknak?:
-If you want, come and claim him!
v.
-If you want him, come and claim him!


1. nem biztos, hogy szó szerint így van, de kb.-ra: "Ködhegység vizei, hallgassatok a nagy szóra, Bruinen áradata a Gyűrűlidércek ellen."
2. sz.tem a második :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103441 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Azt hiszem Elrond azt szabta feltételnek, hoyg az ő lányának nem lehet kisebb férje, mint Gondor királya. Vagyik, vegye vissza örökségét.

Thingol: Igen egy szilmarillt kellett visszaszereznie Morgoth vaskoronájáról. amúgy tényelg rettenetes kínok árán hoztra vissza, de valójában Luthien csinált midnent, ha Luthien nincs, eren már az első körben meghalt volna. Ja meg az a tápos Valák adta kutyus.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103386 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Na játszom itt az okostojást, de egész pontosan nem ugrik be, de a Gy.U. függelékben meg lehet találni, holnapra utánanézek én is. Nyilvánvaló, hogy nagy tettet kellett végrehajtania Aragornnak. Ugye adva volt a kettétört kard, ami leszármazás alapján Aragorn jogos tolajdona, és mivel az a kard egyszer nagy szolgálatot tett az újrakovácsolás ismét nagy tettekre predesztinálta Aragornt. Lehet, hogy az volt a feltétel, hogy térjen vissza a király Gondorba, és nyilván elvárásai voltak a "gyűrű-üggyel" kapcsolatban is.

Arra már konkrétabban emlékszem, hogy Berennek hoznia kellett Lúthien apjának egy szilmarilt a három közül, amelyek ráadásul Melkor koronáján virítottak, és Mordorhoz képest sokkal nagyobb és kegyetlenebb helyen lakott Melkor. Mondanom se kell, elhozta Beren, irtózatos szenvedések árán.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103383 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)

Antares írta: Kérdezni sosem szégyen.
A kérdésedre a konkrét válasz: nem. Még Ilúvatar sem tudta volna megakadályozni, hogy egymásba szeressenek. Gondolom azért rejtegette annyira Arwent, mert jól ismerte Beren és Lúthien történetét, az első tünde-ember szerelmet. De ha már így alakult, Thingolhoz hasonlóan Elrond is nagyon komoly feltételt szabott ahhoz, hogy Arwen kezét elnyerje Aragorn.


Például?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103381 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Kérdezni sosem szégyen.
A kérdésedre a konkrét válasz: nem. Még Ilúvatar sem tudta volna megakadályozni, hogy egymásba szeressenek. Gondolom azért rejtegette annyira Arwent, mert jól ismerte Beren és Lúthien történetét, az első tünde-ember szerelmet. De ha már így alakult, Thingolhoz hasonlóan Elrond is nagyon komoly feltételt szabott ahhoz, hogy Arwen kezét elnyerje Aragorn.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103375 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Aha! Bocsánat, ha hülyeségeket beszélek... :roll: :wink: Hát, igen van benne vm... Azért Elrondot is + tudom érteni! :D

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103373 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Meg akarta akadályozni, hogy valaha is találkozzanak. Amint Aragorn Völgyzugolyba került, Elrond úgy szervezte, hogy sose lássák egymást, és amíg nem találkoztak egy végzetes napon tök véletlenül, Aragorn azt se' tudta, hogy Elrondnak van egy lánya. De a sors akarata nem egyezett Aragornéval.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103368 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Hát, ez igaz... Miért szted meg tudta volna akadályozni, h 1másba szeressenek? :wink:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103362 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Arwen (Liv Tyler)
Igen, de így elvesztette a lányát. Pontosabban túlélte.(nem lelkileg)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.702 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére