Galadriel (Cate Blanchett)

Több
21 éve 3 hónapja #128423 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Mae govannen!

Vilya: jó a kép nagyon, és szerintem is jobb, mint a másik :wink: !

Többiekhez (mármint az anti-Catesekhez) inkább nem írok semmit, mert még megsértődnének... :roll:
:dance:

Jaaa, és szerintem Cate-nek még a hangja is tökéletesen illett Galadrielhez. (+ mégegy jó pont)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128419 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Üdv!
szerintem azon a képen szebb amit Vilya hozott....

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128326 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Lalaith írta: Ha itt a jobb oldali, lady of light felirat feletti képen is rondának tartod, akkor súlyos ízlésficamod lehet...
http://www.shipofdreams.btinternet.co.u ... 00x600.jpg


Hát, akkor szerinted ízlésficamom van, mert szerintem egyáltalán nem szép. Sőt, elég csúnya. Azon a képen, amit Vilya mutatott, azon sem szép.

Undómiel írta: Nem tetted be a Claire-képet!!!


Bocsi. Amikor beraktam, még behozta, most nemtom miér nem. Majd keresek egy másik linket. Addig egy kis türelmet kérek!

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128294 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ha itt a jobb oldali, lady of light felirat feletti képen is rondának tartod, akkor súlyos ízlésficamod lehet... :P
http://www.shipofdreams.btinternet.co.u ... 00x600.jpg

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128280 Írta: Lyana
Lyana válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Hello!

Szerintem is nagyon szép kép! Bravó Vilya. :hello:

"A tűzből parázs lesz - majd az is kialszik,
De, ha lehunyod a szemed, a fényét újra látni fogod..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128271 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Vilya:
Háát Cate ronda nagy orra ot figyel a képen.. jajj...

Teron

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128267 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Tudtommal itt az volt a kérdés, hogy mennyire látszik Galadrielen a filmben, hogy pozitív figura, nem???? :rmad2:
De ha gondolod, amint elolvastam a könyvet, főleg azt a részt, akkor esküszöm, azonnal beírom.

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128263 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Üdv!

Szerintem ez egy nagyon szép háttérkép Galadríelről. És ezen a képen Cate igenis szép! 8)
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... 822905.jpg
Na mit szóltok hozzá?


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128251 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta:

Voronve írta: Én speciel Galadrielt nem tartom hideg szépségnek (lehet, hopgy fogalomzavarban szenvedünk; a hideg szépség nálam olyasvalaki, aki szép, de teljesen megközelíthetetlen, érzéketlen és nincs benne semmi szeretet.)


A szépig igaz, utána kevésbé... Érzéketlen pedig egyáltalán nem. Miért, a könyvbéli Galadriel szerintetek mindenki anyukája? Szerintem nem, csak keveseket enged közel magához, ezért megközelíthetetlennek tűnhet, de sosem érzéketlennek. A szépségen pedig évekig vitatkozhatnánk.

Nem tetted be a Claire-képet!!!


Az urakat pedig arra kérném, fogják vissza magukat és az OFF hozzászólásokat. Ha nem menne, nekem is stílust kell váltanom. Bocsika. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128243 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

lázadó írta: Semmi baj. Mármint a lefárasztással. Egyébként én is megkérdeztem valakit, és azt mondta, hogy Galadriel neki pozitív figura, azt, hogy gonosznak tűnik, a Gyűrűnek tudta be. Érdekelne, hogy amikor nézted a filmet, tetszett-e, vagy már akkor sem. Csak van olyan rész, ami szerinted is jó. Én akárhonnan nézem, azért le tud nyűgözni. De hogy neked is legyen igazad (mármint hogy nem tökéletes), Lórien nekem sem stimm. Mit gondolsz...ne forgassuk újra a jelenetet? Te szerzel egy jobb Galadrielt, én csinálok normális díszletet... :wink:


Az ötlet jó... :D
Ami tényleg jó lett, azok a hobbitok és a Megye. De a többi vagy nem lett túl jó, vagy meg nem olyan lett, amilyennek kellene legyen.
Amikor még csak a filmet láttam, azt mondtam, hogy egy oké film, meg lehet nézni. Nem egy csúcsalkotás, de nem is nézhetetlen. Mondjuk néha eléggé uncsi volt. Miután olvastam a könyvet is (ami viszont kegyetlen jó!), rájöttem, hogy mennyire elrontották és lájtosították, és ez számomra elszomorító. Főleg az a nagy biznisz, amit kavartak a filmhez.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128235 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Semmi baj. Mármint a lefárasztással. Egyébként én is megkérdeztem valakit, és azt mondta, hogy Galadriel neki pozitív figura, azt, hogy gonosznak tűnik, a Gyűrűnek tudta be. Érdekelne, hogy amikor nézted a filmet, tetszett-e, vagy már akkor sem. Csak van olyan rész, ami szerinted is jó. Én akárhonnan nézem, azért le tud nyűgözni. De hogy neked is legyen igazad (mármint hogy nem tökéletes), Lórien nekem sem stimm. Mit gondolsz...ne forgassuk újra a jelenetet? Te szerzel egy jobb Galadrielt, én csinálok normális díszletet... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128166 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Laurea Silme írta: Nos, csatlakoznék az előttem szólóhoz, ugyanis elárulom, hogy én még csak a filmet láttam, a könyvet most végre úgy néz ki, sikerül megszereznem.
Az igaz, hogy z a bizonyos gyűrűs rész kicsit rosszul sikerült, de az nem a színésznő rovására megy.
Alapból Galadriel nekem igenis pozitív figurának tűnt, mindezek ellenére.
Mert ugye Frodó felajánlotta a gyűrűt, amikor rá bízták, szóval szerintem ez hiba, mert ki tudja, lehet, hogy rossz kezekbe kerül, és úgy éreztem, Galadriel ezzel rá akart ijeszteni. Ha tényleg gonosz lett volna, tuti elveszi a gyűrűt azonnal. Ilyen egyszerű. ;)
Ja, és bocs, ha eredetileg valami nem így van, mint mondtam, most lesz időm végre olvasni is, úgyhogy tényleg csak a film alapján ítélkezem.


Ha csak most fogod olvasni, légy szíves figyelj arra, hogy olyan-e a könyvbeli Galadriel, mint a filmbeli. Érdekel, hogy a könyv elolvasása után mi lesz a véleményed.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128051 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Nos, csatlakoznék az előttem szólóhoz, ugyanis elárulom, hogy én még csak a filmet láttam, a könyvet most végre úgy néz ki, sikerül megszereznem.
Az igaz, hogy z a bizonyos gyűrűs rész kicsit rosszul sikerült, de az nem a színésznő rovására megy.
Alapból Galadriel nekem igenis pozitív figurának tűnt, mindezek ellenére.
Mert ugye Frodó felajánlotta a gyűrűt, amikor rá bízták, szóval szerintem ez hiba, mert ki tudja, lehet, hogy rossz kezekbe kerül, és úgy éreztem, Galadriel ezzel rá akart ijeszteni. Ha tényleg gonosz lett volna, tuti elveszi a gyűrűt azonnal. Ilyen egyszerű. ;)
Ja, és bocs, ha eredetileg valami nem így van, mint mondtam, most lesz időm végre olvasni is, úgyhogy tényleg csak a film alapján ítélkezem.

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128014 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Mae govannen!

Én is előbb a filmet láttam, és először nem is gondoltam arra, hogy gonosz-e Galadriel, vagy nem. De ahogy visszaemlékszem nekem inkább pozitív volt róla a benyomásom, sőt.

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128006 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

lázadó írta: Ne már, én is lusta vagyok. Na jó, felkutatom, elolvasom. Aztán megyek. Pá. Majd még jövök egyszer, jó veled vitatkozni. Istenien lefárasztottál. Csak aztán meg ne sértődj.


Nem vagyok sértődékeny :wink: Bocs, ha lefárasztottalak, nem állt szándékomban.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128001 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ne már, én is lusta vagyok. Na jó, felkutatom, elolvasom. Aztán megyek. Pá. Majd még jövök egyszer, jó veled vitatkozni. Istenien lefárasztottál. Csak aztán meg ne sértődj.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127995 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

lázadó írta: Ha-ha! Ez marhajó ( tényleg nem téged nevetlek, fáradt vagyok ) Szóval: Miből gondolod, hogy én azt gondolom vagy hiszem, érveket írok. Nem kezdtem érvelni. Ha nem tetszett, kész. Olvasd a könyvet. Ha nincs más. Jó, Galadriel lehetett gonosz hatású, nem tom, előbb olvastam. Ezt így nem lehet megítélni. Tényleg nem látok valamit. De mond csak, mi vitt rá a könyvre, ha nem tetszett a film?


Hogy mi vett rá arra, hogy elolvassam a könyvet? Olvass vissza a topicba, ott leírtam, most lusta vagyok ide még egyszer beírni.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127993 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ha-ha! Ez marhajó ( tényleg nem téged nevetlek, fáradt vagyok ) Szóval: Miből gondolod, hogy én azt gondolom vagy hiszem, érveket írok. Nem kezdtem érvelni. Ha nem tetszett, kész. Olvasd a könyvet. Ha nincs más. Jó, Galadriel lehetett gonosz hatású, nem tom, előbb olvastam. Ezt így nem lehet megítélni. Tényleg nem látok valamit. De mond csak, mi vitt rá a könyvre, ha nem tetszett a film?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127981 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

lázadó írta: Tudod, mit: olyan embert kéne megkérdezni, aki csak a filmet látta, mit gondol Galadrielről, meg minden. Nem érvelek, úgy sem tudjuk egymást meggyőzni. Jó volna tudni, hogy most csak én nem látok valamit, vagy mi van. De az is lehet, hogy egyszerűen csak örültem neki, hogy van film. Szóval ha valaki csak a filmet látta...


Én először a filmet láttam, és bár utána olvastam a könyvet, a kétféle élmény nem keveredett. Világosan emlékszem arra, hogy mit léltem át a film és a könyv kapcsán. De ha nem hiszel nekem, megkérdezhetek egy csomó embert, aki csak a filmet látta. Azt mondod nem érvelsz. Ez télleg igaz, mert csak mondod a véleményed, de nem érvelsz. Jó, hogy örültél a filmnek. Én sajnos nem tudok örülni neki. egyre inkább úgy érzem, hogy bár a könyv igazi műalkotás, szépirodalom, a film csupán egy lájtosított maszlag. (Ez most nem érv, hanem vélemény - ok, mi a különbség a kettő közt?)

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127980 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

lázadó írta: Tudod, mit: olyan embert kéne megkérdezni, aki csak a filmet látta, mit gondol Galadrielről, meg minden. Nem érvelek, úgy sem tudjuk egymást meggyőzni. Jó volna tudni, hogy most csak én nem látok valamit, vagy mi van. De az is lehet, hogy egyszerűen csak örültem neki, hogy van film. Szóval ha valaki csak a filmet látta...


én láttam ugy a filmet hogy elötte nem olvastam és azt hittem hogy a rossz oldalon áll...(bár Gomli monologja is rásegitett erre..) aztán persze nem értettem hogy most mér engedte el őket :? 1 kicsit összekavartak

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127975 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Tudod, mit: olyan embert kéne megkérdezni, aki csak a filmet látta, mit gondol Galadrielről, meg minden. Nem érvelek, úgy sem tudjuk egymást meggyőzni. Jó volna tudni, hogy most csak én nem látok valamit, vagy mi van. De az is lehet, hogy egyszerűen csak örültem neki, hogy van film. Szóval ha valaki csak a filmet látta...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127973 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

lázadó írta: Te (7thSon), mi lenne, ha nyiltan beszélnél. Ne ironizálj itt nekem. Egyébként igenis kelt olyan hatást, de azt is írtam, hogy nem lehet pont olyan. Most már kíváncsi vagyok: Mi is az, amiért nem kelt olyan hatást?


Szerinted miért nem beszélek nyíltan? Hm?
Galadriel a könyvben egy töb ezeréves, bölcs, gyönyörű tündekirálynő, aki menedéket ad a szövetségnek, segíti őket, ajándékokat ad nekik, legyőzi a Gyűrű kísértését (ez a filmben is benne van, de ott a gyűrűs részt elrontották, és a feloldás teljesen hangúlytalan) tehát egyértelműen pozitív figura. A filmből pedig az jön le, hogy egy "gonosz tünde-boszorkány", aki Lórienben tartja a szövetséget, vájklál mindenkinek az agyában, elzöldül, és egész végig hihetetlenül lenéző pillantásokat vet a többiekre. A filmből nem derül ki egyértelműen, hogy Galadriel a jó vagy a rossz oldalon áll-e. Rám ilyen hatással van a könyv és a film. Szerinted ez a kettő ugyanolyan? Mert szerintem nem.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127961 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Te (7thSon), mi lenne, ha nyiltan beszélnél. Ne ironizálj itt nekem. Egyébként igenis kelt olyan hatást, de azt is írtam, hogy nem lehet pont olyan. Most már kíváncsi vagyok: Mi is az, amiért nem kelt olyan hatást?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127955 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Sziasztok!!
Ugy látom elég heves vitát váltott ki Cate szépsége..hát szerintem a szerepet nagyon jól eljátszotta,talán az a jelenet nem tetszett amikor Frodó felajánlotta neki a Gyűrűt ,és Galadriel átment ilyen zöldes árnyalatba...azzal egyetértek hogy lehetett volna szebb szinésznőt is találni a szerepre,de szerintem is látni rajta azt a hideg szépséget,valamint amikor a bővitett részben (azt hiszem Gimli egyik mondatán) nevet,akkor még a kedvesség is látszik rajta...

hát röviden ennyi...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127953 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

lázadó írta: A filmbeli Galadriel azt a hatást kelti, mint a könyvben.


Ha neked azt a hatást kelti... Mindegy, a te dolgod. De szerintem nem kelti azt a hatást.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127949 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
A leírtakkal egyetértek. A filmbeli Galadriel azt a hatást kelti, mint a könyvben. Jó, ha a néző érzi, hogy ő egy több ezer éves tünde, aki hatalmas tudással és hatalommal rendelkezik. Magyarul felette áll az embereknek. Azt hiszem, az egyik azok közül a szereplők közül, akik a lehető legjobban formálták meg a karaktert.

Ja, és Voronve:
Kösz a haláli jelzőt. Ugyanazt írtad le, amit én is akartam, mármint a hideg szépséggel kapcsolatban, úgyhogy nem is fűznék hozzá semmit.

A vita tárgya, azt hiszem az, hogy ami a könyvben megjelenik, vagy amit elképzelünk, azt a vásznon sajnos nem lehet teljesen visszaadni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127943 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Voronve írta: Mae govannen!
7thSon: Ha csak magában ezek a szaval lettek volna, akkor igazad lenne...de nem csak kirgadni kellene bizonyos dolgokat...
A "hideg" az tényleg nem olyan, viszont a "hideg szépség" igenis igaz Galadrielre, és a könyv szerint is kísérteties volt, amikor Frodó felajánlotta neki a Gyűrűt; stb.
Laurea Silmével viszont teljesen egyet értek, mert a kisugárzás a legf
ontosabb bármely szerep eljátszása közben (is).


Bocsi, nem kiragadni akartam dolgokat, egyszerűen csak rá akartam világítani arra, hogy köztetek is van olyan, aki szerint a filmbeli Galadriel kísérteties tekintetű, boszorkányos alak lett. Én speciel Galadrielt nem tartom hideg szépségnek (lehet, hopgy fogalomzavarban szenvedünk; a hideg szépség nálam olyasvalaki, aki szép, de teljesen megközelíthetetlen, érzéketlen és nincs benne semmi szeretet.) A könyvben pedig Galadriel nem volt kísérteties.
Arra akarok kilyukadni, hogy akármennyire nagy színésznő is Cate, a filmbeli Galadriel nem sikerült jól (szerintem legalábbis nem; vagy ha valaki szerint jó is lett, azt nem állíthatja, hogy olyan lett, mint a könyvben), ami nagyrészt a PJ-féle Galadriel-koncepció következménye. Itt a dolog nem Cate-en múllott, hanem PJ-n. Az személyes probléma, hogy szerintem Cate nem elég szép Galadrielnek, de ezt már megtárgyaltuk. Az is szubjektív, hogy ki mit tart tündésnek. Amiket írtatok, hogy Galadriel különleges szépség, meg kisugárzása van, stb., igazak az igazi Galadrielre, de számomra a filmből ezek közül egyik sem jött át (félre ne értsetek, ez nem biztos, hogy Cate hibája, nem arról van szó, hogy tehetségtelen.)
Remélem érthető vagyok.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127934 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Mae govannen!
7thSon: Ha csak magában ezek a szaval lettek volna, akkor igazad lenne...de nem csak kirgadni kellene bizonyos dolgokat...
A "hideg" az tényleg nem olyan, viszont a "hideg szépség" igenis igaz Galadrielre, és a könyv szerint is kísérteties volt, amikor Frodó felajánlotta neki a Gyűrűt; stb.
Laurea Silmével viszont teljesen egyet értek, mert a kisugárzás a legf
ontosabb bármely szerep eljátszása közben (is).

:crazy: És még valami:
Lázadó írta: "Bocs, Teron, de te milyen Galadriel lettél volna?" -
Ez haláli, nagyon tetszik.

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127931 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Sesy Olórea írta: Igen, ez a lényeg. Hogy Galadriel nem csinibaba volt, azaz nem 45 kiló, 180 cm és hidrogén szőke... Cate-nek az arca lehet hogy nem szabályos, de van benne vmi különlegesség, vmi hideg szépség, méltóság, és a tekintete kisérteties és bölcs tud lenni. Van benne valami tündés, ami lehet, hogy első pillanatban nem tűnik fel, de a film során sztem érzékelhető. A bőv.vátltban pedig naon szép - szerintem.
És sztem a szerepre nem elegendő, hogy vki szép legyen. Mert ott van Liv, nem mondom, tud jól is kinézni, de tehetségtelen, így az egész karakter, és a karakter szépsége is rossz lett. Szó mi szó, PJ Galadrielje túlságosan boszorkányos. :(


Kiemeltem (félkövérrel) pár dolgot a hozáászólásodban, ami szerintem nem olyan, mint Galadriel. De ha szerinted olyan..

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127913 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerintem is igazatok van...
Galadriel nem az a modellalkat, de nem is kell annak lennie. Szerintem a filmben is az lett jó benne, hogy a szépsége inkább belülről fakad, és mint tudjuk, az ilyen szépség sokkal töbet ér, mint a külcsín. Galadrielben van valami megfoghatatlan, valami, ami igazán olyanná teszi őt, amilyen. Amikor filmen először megláttam, már akkor is úgy éreztem, hogy ez a szépség inkább belülről jön. És ez a lényeg. Nagyon sok is últ persze azon, hogy egy-egy színész hogy jeleníti meg a karaktert, de Galadriel esetéen szerintem ilyen szempontból jó volt nagyon.

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.597 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére