Galadriel (Cate Blanchett)

Több
21 éve 3 hónapja #125214 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Ery írta:

Artemisz írta: A megkísértés pedig..... hmm-hmm, hatásos volt, igaz, de köze sem volt a könyvhöz!


Ellent kell, hogy mondjak. Benne van a könyvben. Majdogynem szó szerint.

A könyvben így van benne:
"kibírhatatlanul gyönyörűnek látszott, félelmetesnek és imádnivalónak"
Nos, amint ezt ha jól emlékszem, már megtárgyaltuk ugyanitt, a filmben ebből nem sok jön vissza, max. a félelmetes!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125192 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Dace:
Ez a véleményem Galadrielről. Nem utazom semmiben és csak pénzt se kapot azért, amiért akárhányszor megnézem a filmet kiráz a hideg, de egy őrültrossz választás a Galadriel. Szabad véleménnyilvánítási jog. És mellesleg nézd végig az archív részke, többen vannak akk ugyancsak ledőlnek a székről Galadrieltől, de nem a gyönyörűség okán.
De ha ennyire mást akartok hallani Cate helyett, akkor modnok majd mást.
Amúgy meg Dace, te miben utazol, hogy szereted Galadriel-t? Vagy fel akarsz sorakozni a tömgben? (Csak hogy a stílusodat felvegyük...)

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125182 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Sil írta: Dace: szerintem itt Galadriel megkísértéséről van szó... :roll: :wink: (Ugye?)


biztosan, de Cate akkor sem tehet róla, hogy elrontották a szerepét. Nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125181 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Julia Roberts szőkén? (biztos elhánytam volna magam)
Láttátok a Rossz Álmokat? (The Gift)
Na mindegy, Cate játszik benne, és van egy jelenet, ahol nagyon jól játszotta a megdöbbenést. Nem valami jó film, de Cate miatt(már aki szereti) érdemes megnézni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125157 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Teron írta: Ez könnyű kérdés, hogy mondjak jobbat. Ha megkérdezitek hogy ki legyen Eowyn vagy Arwen, arra sem tudtam volna válaszolni, de így megnézve meg kell állapítsam, hogy mindkettő nagyon jó választás volt.
Galadriel nagyon rossz választás volt ezt is megállapítom. Lehet, hogy komolyan veszi szerepét, de teljesen félresikerült lett. Üres, hideg, érzéketlen és mesterkélt. Nagyon rossz és agyon van ütve az egyik legfontosabb karakter.

Faramir. Talán kicsit nem volt egyértelmű. Faramir, mint színész igazából biztos jó. Csak az, amit alakít az nagyon rossz.
Cate ronda is, alkalamtlan is a szerepre és még amit alakít az is rossz koncepció, mert szerintem sokkal szebbnek és kedvesebbnek kellett volna lennie.



Könnyű kérdés? Jó neked! :twisted: Az egyik legfontosabb karakter lenne? Hát, én nagyon szeretem Galadrielt, de ez enyhén szólva is túlzás...
Az meg, hogy ki ronda és ki szép... Teljesen rajtad áll... Azt pedig, hogy ki alkalmas és ki alkalmatlan a szerepre, szerintem másnak kell(ett) eldönteni. És biztos nem a hasára csapott az illető... Szóval szerintem is, akinek gondja van, egyet tehet: mondjon jobbat. Bár ez lehet hogy kissé elcsépelt és kevesen tudnak rá felelni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125123 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Dace: szerintem itt Galadriel megkísértéséről van szó... :roll: :wink: (Ugye?)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125118 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Ery írta:

Artemisz írta: A megkísértés pedig..... hmm-hmm, hatásos volt, igaz, de köze sem volt a könyvhöz!


Ellent kell, hogy mondjak. Benne van a könyvben. Majdogynem szó szerint.


Igen, de ott Faramir, hogy úgy mondjam, poénra veszi a dolgot. És nem tesz ilyen kardkihúzásokat. Úgyhogy nincs igazad. :twisted: :D

Én nem értem Teront. Már vagy 4 -szer elmondtad, hogy Cate Blanchet(t?) mennyire szar, amit mindenki felfogott, de akkor mondj jobbat. Egyébként, ugye láttad a kibővítettet? Még egy kérdés: miben utazol? :D
Úgy értem, ha mondjuk elvégezted, vagy épp most végzed a színművészetit, vagy alami hasonlót(nem vagyok érdekelt a témában) akkor megértem, hogy ennyire analitikusan utálod ahogy játsza Galadrielt. Vagy csak nem akarsz felsorakozni a tömegben?
tehát: :confused2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125094 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Artemisz írta: A megkísértés pedig..... hmm-hmm, hatásos volt, igaz, de köze sem volt a könyvhöz!


Ellent kell, hogy mondjak. Benne van a könyvben. Majdogynem szó szerint.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124871 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Teron írta: Faramir. Talán kicsit nem volt egyértelmű. Faramir, mint színész igazából biztos jó. Csak az, amit alakít az nagyon rossz.

Ja! Bocsánat, tényleg félreértettelek! Igen, igen, eleget keseregtünk már ezen a Faramir-topicban, hogy PJ mennyire elnegatívosította Faramirt. Pedig David Wenham kisugárzásához is jobban illene az eredeti típus! A könyvben nagy kedvencem Faramir!
Cate-ról még annyit, hogy lehet, tényleg nem jött át a filmen igazából az Úrnő jósága és kedvessége. A megkísértés pedig..... hmm-hmm, hatásos volt, igaz, de köze sem volt a könyvhöz!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124870 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ez könnyű kérdés, hogy mondjak jobbat. Ha megkérdezitek hogy ki legyen Eowyn vagy Arwen, arra sem tudtam volna válaszolni, de így megnézve meg kell állapítsam, hogy mindkettő nagyon jó választás volt.
Galadriel nagyon rossz választás volt ezt is megállapítom. Lehet, hogy komolyan veszi szerepét, de teljesen félresikerült lett. Üres, hideg, érzéketlen és mesterkélt. Nagyon rossz és agyon van ütve az egyik legfontosabb karakter.

Faramir. Talán kicsit nem volt egyértelmű. Faramir, mint színész igazából biztos jó. Csak az, amit alakít az nagyon rossz.
Cate ronda is, alkalamtlan is a szerepre és még amit alakít az is rossz koncepció, mert szerintem sokkal szebbnek és kedvesebbnek kellett volna lennie.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124864 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Teron írta: 7thson:
Újabb képviselője vagy a Cate borzasztóan néz ki és még alkalmatlan is a szerepére táborban.
Veled vagyunk :) . Szerintem is borzasztó, és jobb lett volna, ha valami dobozt tesznek a feje helyére. Abszolút rossz választás. A legnagyobb hiba a filmben Faramir alakja után.

FARAMIRRAL MÁMEG MI BAJOD???!!!! Csak nem az, hogy nem fekete a haja? Sztem nem is lehetett volna királyabb Faramir Dave-nél!
Cate meg sztem szép. Látni, hogy komolyan veszi a szerepét! Tudtál volna rá jobbat? Csak úgy poénszinten kérdem akár, de ki állhatna a helyén szerinted?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124859 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
akkor mondj mást... habár elég nehéz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124782 Írta: Teron
Teron válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
7thson:
Újabb képviselője vagy a Cate borzasztóan néz ki és még alkalmatlan is a szerepére táborban.
Veled vagyunk :) . Szerintem is borzasztó, és jobb lett volna, ha valami dobozt tesznek a feje helyére. Abszolút rossz választás. A legnagyobb hiba a filmben Faramir alakja után.

Teron

"Creating a paradise in a cursed world... It's meaningless."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124678 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
szépek :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124657 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
7thSon: szerezd be a bővítettet mindenképpen! Talán azért nem találtál megfelelőbbet Galadriel szerepére, mert ő a legjobb :wink:
Hoztam 2 illusztrációt:
By Maura Boldi
By Meredith Dillman

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123935 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta: VHS-en is megvan? (DVD lejátszóm sajna nincs)

Persze, én is hasonló cipőben járok. :cry: (Sajna, a VHS-változathoz nincs semmi extra, még egy előzetes sem...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123830 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Sil írta:

7thSon írta: Egyébként a bővített FotR-t még nem sikerült beszereznem, lehet, hogy abban jobban kijön Galadriel.

Sokkkkal jobban. (Meg Celeborn, Haldír... mindenki. Az egész lórieni rész nagyon jó lett...) Szerezd be. :wink:


VHS-en is megvan? (DVD lejátszóm sajna nincs)

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123777 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

7thSon írta: Egyébként a bővített FotR-t még nem sikerült beszereznem, lehet, hogy abban jobban kijön Galadriel.

Sokkkkal jobban. (Meg Celeborn, Haldír... mindenki. Az egész lórieni rész nagyon jó lett...) Szerezd be. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123775 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Niphredil/Szméagol: kösz.
Egyébként a bővített FotR-t még nem sikerült beszereznem, lehet, hogy abban jobban kijön Galadriel.
Amióta láttam a filmet, végig azon gondolkodom, hogy ki lett volna jó Cate helyett Galadrielnek. Sajna eddig eredmény nékül. Ezért nem kezdem el fikázni, csak azér, mer nem tartom elég szépnek.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123442 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ez a karácsonyfaégős sztori még új volt :oops: ,de milyen egyszerűen megoldották
,nem?A háttérről az a szó jut eszembe először,hogy sárgaąrany.De vhogy ez illik Galadrielhez,szerintetek is?

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123411 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
leguanember: lehet, hogy igazad van, Cate nem az a nő, akire tipikusan rámondják, hogy "szép". Viszont a kisugárzása remek Galadriellé teszi. A FotR 4lemezesen volt szó arról, hogy kis lámpákkal (konkrétan karácsonyfaégőkkel) oldottták meg, hogy a szemében tükröződjnek a csillagok. Tényleg szép jelenet, mikor elbúcsúzik a Szövetségtől, ott hangzik el a kedvenc mondatom tőle: "May it be a light for you in dark places, where all other lights go out". Olyan csodálatosan mondja!
7thSon: a véleményed teljesen elfogadható, örülök, hogy végre valaki kulturáltan is tudja kritizálni Galadrielt. :wink:
Háttér

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122485 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ha megkérdezel száz embert, hogy Cate szép nő-e, akkor szerintem 80 azt válaszolja, hogy nem. Ennek ellenére úgy vélem, a lehető legjobb választás volt a szerepre, ki játszaná el, ha nem Ő, talán egy CGI-s karakter 8O ? Ha viszont Cate(Galadriel) nevet, akkor gyönyörű, kedves arca van, ld. a FOTR bővítettjében az ajándékosztást. A mozis verzióban nem is mosolyog, ott egy jelenetben tetszett, mikor a hattyúhajón állva búcsút int a Szövetségnek. Az még casodálatos, mikor a szemében látszanak a csillagok... :roll: :sóhaj:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122286 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Bevallom őszintén, nekem nem teccett Cate mint Galadriel. PJ el is szúrta a szerepét, meg Galadrielt nem így képzeltem. Amúgy Lórient is elrontották, és az egészből inkább az jött ki, hogy Galadriel egy "gonosz tünde boszorkány". Nekem nem teccett. Szerintem nem is túl szép, de hát ez egyéni. Tehetségesnek nagyon az, ezt viszont nem tagadom. De ez nem teccett.

Ez csak egyéni vélemény, nem szándékozom ezzel anyázást indítani!

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122148 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
ó

Nahát

:cheers: Koccintsunk az egészségére!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122142 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :dance:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122025 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
:bounce: Boldog 34. szülinapot Cate-nek! :bounce:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121840 Írta: Diamond/Samu
Diamond/Samu válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ma van Cate Blanchett szülinapja!!!!

"Ha nyitott szívvel fordulunk egymás felé, semmi sem állhat közénk."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121486 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

Dace írta: Ez gyönyörű! De tényleg! Csak a füle nem olyan igazi "tünde fül". Nem?!
Ki az a John Howe? Akinek "megkritizáltam" az Arwen-jét? :confused2:

John Howe? Hát... Alan Lee és Ted Nasmith mellett az egyik leghíresebb Tolkien-illusztrátor, a film egyik látványtervezője... :roll: :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121477 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ez gyönyörű! De tényleg! Csak a füle nem olyan igazi "tünde fül". Nem?!
Ki az a John Howe? Akinek "megkritizáltam" az Arwen-jét? :confused2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121345 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ago: nem tudom, de elég fura bábu... :?
Rándzsa: az elsőn olyan, mintha be lenne szívva :twisted: , de a második nem rossz.
Dace: ezt nézd meg, ez nem Cate, hanem csak szimplán Galadriel, mégpedig John Howe-tól:
www.john-howe.com/portfolio/gall ... age_id=131

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.597 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére