Legolas (Orlando Bloom)

Több
22 éve 2 hónapja #66173 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Oh Yes!!! Tehát nem vagyok egyedül a gondolataimmal. Nem én vagyok az egyetlen, aki úgy érzi, hogy Glorfindel of Gondolin = Glorfindel of Rivendell. Yeaaah!
Penny, feltétlenül olvasd el a cikket, amit Vic belinkelt. És kérem ám a véleményedet. Meg mindenkiét, akinek van.
Vic, a Két Ország össztermését kívánom neked hálám jeléül, amiért megtaláltad ezt nekem, nekünk.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #66075 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Bocsi mindenkitől, de nem bírtam elzavarni Legolast a gép elől, muszáj volt neki ezt a képet berakatnia velem. Imádja. Nem is tudom, hogy miért... 8) :D :D

Mrs. Legolas Greenleaf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #66074 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Én vagyok a Legszebb, a Legokosabb, a Legügyesebb és a minden Legben az Egyetlen.
Én vagyok Legolas A Tünde....
:D :wink:
Lásd, milyen gyönyörű is vagyok:
thereandbackagain.xigroup.com/art/white_fang.jpg
Én vagyok Én.
Essetek hasra Tőlem!
:wink: 8)

[size=9:14ip0s8d]Csajok, most én vagyok vak, vagy az Egyetlen Drága tényleg Gondor Kürtjét viseli az övén? [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #66039 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
FÉL-OFF TOPIC:
Találtam egy elfes honlapot, ami nagyon érdekesnek tűnik azért, mert elég sok tündés képet gyűjtöttek össze sok minden más mellett... A honlap címe:
groups.msn.com/MrMysteriousElf/shoebox.msnw
Ami meglepett, hogy találhatunk képet Glorfindelről is :!: Már, ha lehet hinni a honlap készítőinek, hogy az ott ő... Bár szerintem ez már csak azért is hülyeség, mert a hivatalos decipher.com-on leközölték Elrond Tanácsának listáját, és az ő neve pont, hogy nem szerepelt... :(
Íme ő: klikk ide
Ezen a képen Elrond éppen ESZIK (!!!): klikk ide

ÉSzAH, Penngaladiel: itt találhattok egy igencsak hosszú elemzést a két Glorfindelről - sajnos angolul:
www.suite101.com/article.cfm/4786/53015 - The wars of the Glorfindels

És végezetül, hogy az OFF topicot fel tudjam oldani :oops: , egy gyönyörű fanart, amit érdemes megnézni, bár semmi köze sincs Legolashoz (az az igazság, hogy nem tudom hova illesszem be :oops: ):
klikk ide
/ON TOPIC

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #66026 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Korábban már mutattam Nektek képet és előzetest a LOTR-os PlayStation2 játékból. Most két új képkockára hívnám fel a figyelmeteket:
www.full-bloom.net/images/legolas/vidgame.jpg - Legolas
www.full-bloom.net/images/legolas/vidgame2.jpg - Legolas, Gimli és Aragorn
(A Full Bloom nem fogja behozni Nektek a képet, vagy jobb klikk a hivatkozásomra és mentés másképp a saját gépre, vagy pedig menjetek rá a
www.full-bloom.net/main.shtml
főlapjára és keressétek meg a június 28-i bejegyzésben a két képet.)

Másik megoldás a Gamezone honlapjáról az egyik kép:
ps2.gamezone.com/gamesell/screens/s19721_4.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65963 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ezt most szedtem le az OB Multimediáról: :D :D

Orlando made it to New Zealand

June 27, 2002
Ross Brundrett and Peta Hellard
Herald Sun
posted by Stacie
The closing night party for the stage production of Proof was littered with star Rachel Griffiths cast mates from The Kelly Gang. But one big name was not-ably missing.

While the flick's stars Heath Ledger, Joel Edgerton and Naomi Watts, who are still busy filming outside Melbourne, turned up to the party on Saturday night, co-star Orlando Bloom didn't make it.

We hear the British pin-up wasn't in town, having taken three days off to go to New Zealand and visit friends he made while filming there for Lord of the Rings.

Ezek szerint Orli Új-Zélandon hülyül a többiekkel! :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65955 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Rayan: :D :D :D :D :D :D
Ezt komolyan mondom, be kell vezetni... minden héten néhány aranyköpés a régiekből... :D :D :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65937 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hihi,erről Legsi jut az eszembe: Csak egy kicsit kékebb 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65922 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Sziasztok!

Sietek, mert hamarosan vendégek jönnek, de a du. folyamán keresgéltem egy s mást a Legolas-fórum "ősi" részén, és gondoltam, beteszek ide pár aranyköpést, hátha örültök neki :D (Ezeken személy szerint órákat nevettem :D )

ÉSzAH 
Cs Jan 10, 2002 
Ha már a halhatatlanság/nagyon hosszú élet előkerült ... Nem szívás tünde-hercegnek lenni? Soha nem leszel király!

Fari
P Jan 11, 2002 
amit Legolas művelt a filmben, azt csak bruce Leehez tudnám hasonlítani, de ő meg más műfajban alkotott.hogy mit ki nem hozott egy nyílvesszőből Móriában, az bámulatos.Asszem 3 orkot ölt meg vele... Nos ez azért nem semmi... Ja és Legolasnak tünde íja volt, ezt hozzá kell tennem

Fari
P Jan 11, 2002
de tényleg, az Úr első szava, nélkülözvén a köszöntést, ami asszem szerves részea társadalomnak, a tündéknél meg pláne így van, nos, hogy hogy csak 8-an vagytok? Ez azért nekem meredek volt...

Fari
Szo Jan 12, 2002 
nem is tudom ,az ellentét a tanácsban nagyon jól kiütközött, ez az egyik kedvenc jelenetem, nagyon sok van ám belőle, de Gimli lehetett volna egy kicsit mogorvább is, nem olyan nyájas..

ÉSzAH
Szo Jan 12, 2002 
Egyébként Legolas nagyon jól kijött a filmben - ha értitek mire gondolok. Olyan volt, mint a gépágyú: csak telepíteni kell és hullanak az orkok. 

Olórin
V Jan 13, 2002 
ne sírj Legolina,

én nem áradozom Orlando Bloom szépségéről, mert kissé furán nézne rám a környezetem 

De férfiszemmel nézve is jó arc, és fenemód jól mozog.

Fari
H Jan 14, 2002 
másrészt nem azért, hogy kötekedjek, de én amikor megláttam azt a afelhőt én már akkor tudtam, hogy nem is az, hanem egy madárcsapat, s nem azért, mert már olvatsam a filmet, hanem egyébként is, s én hátrább ültem, mint ahol Legolas állt, tehát jobb vagyok, mint Ő?

Any
H Jan 14, 2002 
A harc nagyon kirchi volt. Pl amikor Legolas beleszúrta egy orkba a nyilát, aztán kilőtte az egy méter távolságnyira lévő orkra. Meg amikor hármat lőtt ki egyszerre. Vagy amikor visszapattant a nyíl az ork fejéről
 
Legolina
H Jan 14, 2002
Neked mi nem tetszett a filmben,
Lalaith?Szerintem ahhozképest,hogy 3 órás
volt,alig szólt valamiről.Állandóan
csak azok a csuklyások nyomultak...

:D

És végül Olórin gyönyörű verse, hogy ne süllyedjen el az idők homályában...

Zöldlombfi Legolas, Thranduilnak sarja,
Kinek hárfán s íjon pendít húrt a karja;
Könnyű lépte nyomán hó is alig mélyed,
Nyilainak hegyét Mordor népe, féljed!

Ó-idők tanúja, ezüst fák barátja,
Útja végén őt is Mithlond Réve várja;
Tenger-túl Nyugaton rálelt otthonára,
Ám emlékét őrzi sok-sok ember álma.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65910 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Legolas te quiero! írta: (Bocs, nem egyezik a név: én vagyok Aewlin, csak vót egy kis prob., azt kellett kiköszöbölni, és addig vlot ideiglenesen az Aewlin.)

Nekem az Aewlin jobban tetszett. Vagy az valaki más azonosítója?
Most akkor hogy szólítsunk? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65902 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Köszi szépen!
(Ezzel a könyvtárral akadt már régebben is dolgom, úgyhogy legalább nem teljesen ismeretlen.)

Komolyan, néha úgy tudok örülni az ilyen segítőkész emberekenk! :D

(Bocs, nem egyezik a név: én vagyok Aewlin, csak vót egy kis prob., azt kellett kiköszöbölni, és addig vlot ideiglenesen az Aewlin.)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65897 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Aewlin, az animációk már letöltődtek a gépedre, csak meg kell őket keresni :) Tény, hogy a Full Bloom nem engedi a közvetlen lementést, így trükközni kell.

Kell lennie egy olyan könyvtárnak a gépeden, a Windows alatt vagy ha nem Explorert használsz, a böngészőprogramod könyvtára alatt, hogy Temporary Internet Folders, Cache vagy hasonló. Itt tárolja a program a letöltött fájlokat meghatározott ideig ill. kapacitásig. Ha megtaláltad ezt (ezeket) a könyvtárt (könyvtárakat), legcélszerűbb idő szerint rendezni (legfrissebb elöl) és a GIF kiterjesztésű fájlokra koncentrálva megkeresni az animációkat. Ezután másold át őket valami saját könyvtárba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65875 Írta: Aewlin
Aewlin válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Megnéztem a full-bloom-on az animációkat, de nem tudom őket letölteni.
Tud vki segítni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65843 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
OFF
Vic, köszönöm a Glorfindel témát. Én képtelen voltam megtalálni a régi cuccok között :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65840 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
A Full Bloom net is felpakolt két animációt a TTT-ből, érdemes őket megnézni. Itt jobban látszik a szörfözés, Legolas csúszás közben még íjjal a kezében lő is! 8)

www.oddworldz.com/fullbloom/animations.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65835 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Sziasztok!

ainawethien: köszi a linket, én is elolvastam. 8)

És akkor most egy kis OFF ÉSzAH és Penngaladiel hozzászólása miatt: 8)

A Tolkien-enciklopédiában két helyen, egymás alatt szerepel Glorfindel neve.
Glorfindel: Nagyhatalmú elda úr, valószínűleg Finarfin házából. A GyH idején Völgyzugolyban - Elrond után - ő volt a második legfontosabb tünde. Ő vezette azt a tündecsapatot, amelyik Hk. 1975-ben a fornosti csatában kisegítette Angmart. 3018-ban találkozott Frodóval, akit elkísért Völgyzugolyba. A Bruinen gázlójánál harcolt a nazgulokkal. Lova a fehér mén, Asfaloth volt.
Glorfindel: S. Jelentése: aranyhaj. Elda úr Gondolinból, Turgon egyik kapitánya. A Nirnaeth Arnoediad során ő irányította a Gondolindrim bal szárnyát. Gondolin eleste után csatlakozott Tuorhoz, Idrilhez és a többi túlélőhöz. A menekülő csapatot Cirith Thoronathban csapdába csalták. Glorfindel bátran küzdött, de életét vesztette. Mivel aranyhajú volt, vélhetően Finarfin házából származott. Ő volt az Aranyvilág Házának ura.

A régi Legolas topicból ástam elő ezt a két hozzászólást a témával kapcsolatban: :wink:

Vic 2002. márc. 03. 15:10 | Válasz erre | #3912

ELVESZETT MESÉK KÖNYVE - LEGOLAS

Nem tudom, hogy Ti tudtátok-e - én mindenesetre nem - hogy Legolasé volt az első olyan név, amelyet J.R.R. Tolkien papírra vetett a Gyűrűszövetség tagjai közül - még 1917 körül. (Utána a következő név Gimlié volt... :) ) (lsd. Mesék, II. kötet, 242. old.)
Ez mindenesetre nagyon bíztató.... :) )

Az elveszett mesék könyvében Gondolin bukása címen találunk egy ''mesét'', amelyben nem a mi Legolasunk, hanem egy hasonló nevű tünde szerepel... ebből a karakterből alakította ki később Tolkien A Gyűrűk Ura Legolasát.

Hát akkor lássunk innen egy idézetet:
''Gandor és egy csapatnyi dárdás ment elől, és velük volt Legolas, szeme, akár a macskáé a sötétben, sőt, még annál is messzebbre látott.'' Mesék, II. kötet, 219. old.

A Gondolin bukása névlajstromában pedig az alábbiakat lehet találni róla:

Legolas - ''vagy Zöldlevél, a Fa embere volt, aki a menekülőket Tumladinon át a sötétségben vezette, mert éjlátó volt, és egyre Tol Eresseában él, nevezik pedig őt az eldák így: Laiqalasse, de erről Rúmil könyve mond többet.'' (lsd. I. kötet, 398. old. a Tári-Laisi címszónál)
Több se kellett nekem, persze én is megnéztem ezt a címszót az első kötetben:

''Tári-Laisi: A gnoma szavak laib (glaib is) 'zöld', laigos 'zöldség'(zöldsége valaminek, mint szín)=quenya laiqasse, lair (de glair is) 'rét, legelő, liget'.
A következő bejegyzés nagyon érdekes: Laigolas=zöld levél (lsd. Gar Lossion), archaikussá válik, mert a végső forma laib lett, ebből adódik Legolast, vagyis éleslátás (last: látás, nézés; leg, lég: merész, éles, látható).
De talán mindkettő a neve volt, mivel a gnomák szerettek két hasonlóan hangzó, de más nevet adni, pl. Laigolas Legolast, Túrin Turambar stb. Legolas a ''normál''forma a kettő összekavarása.
Zöldlevél Legolas a Gondolin bukásában bukkan fel; gondolini tünde volt ő, s mert éjszaka is jól látott, ő vezette ki a városból a menekülőket a síkságra a sötétben. A meséhez kapcsolt jegyzet szerint: 'ma is Tol Elesseában él, és az ottani eldák így nevezik: Laiqalasse.''

Na mit szóltok ehhez? A pasim(nk)-nak dupla neve van, egyrészt jelenti azt, hogy zöld levél, és azt is, hogy éleslátó. Hmmm.....


Erre válaszolta később ÉSzAH:

ÉSzAH 2002. márc. 03. 20:11 | Válasz erre | #3930

Emlékeztek még arra, ami Glorfindellel kapcsolatban vita tárgyát képezte?

Vajon a Szilmarilok Glorfindele = GyU Glorfindele?

Ezt a kérdést egészen más megvilágításba helyezi az, amit Vic Legolasszal kapcsolatban előásott. Mert ugye itt is arról van szó, hogy egy korábban megalkotott karaktert JRR átdolgozott a GyU számára. Szerintem Glorfindellel is ez történhetett, mint ahogy azt már jeleztem ott is, amikor ez szóba került. A Szilmarilos Glorfindel annyira összeegyeztethető a GyU-ban szereplő Glorfindellel, hogy szinte kiállt belőle a megoldás: JRR egy korábban vázlatosan kidolgozott szereplőben látott annyi fantáziát, hogy egy későbbi - a korábbihoz képest akár ellentmondásos - szerepben kicsit jobban kidolgozza. Persze, persze, az eredeti Glorfindel meghal Gondolin bukásánál ha jól tudom (érdekes, hogy Legolas is eredetileg ott kerül elő) és ebből logikusan következne, hogy a GyU-ban szereplő Glorfindel nem azonos a Szil.-ben szereplővel. De szerintem mégis. JRR ugyanis utólag átgondolhatta ennek a karakternek a jelentőségét. Hogy ellentmondásos? Erre én mindig azt mondom, hogy az ellentmondást önmagában kell értékelni és nem feltételenül kell törekedni a feloldására. Nem arra való.
Mit gondoltok?
ÉSzAH


Észi kérdésére aztán Rayan válaszolt:

Rayan 2002. márc. 04. 07:35 | Válasz erre | #3940

Nahát ÉSzAH! Két remek téma, amiről viszont nem nagyon merek véleményt alkotni :) De logikusan: valószínű, hogy a két Glorfindel azonos. Szerintem -ha G. valóban meghalt Gondolin bukásánál- a kettő elvileg nem lenne összeegyeztethető, de mint tudjuk, Tolkien fantáziájának nincs határa. És valószínű az az igazság, amit mondtál, hogy Tolk. utólag értékelte át az ő fontosságát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65830 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gandalf írta: Arra a részre gondolok, amikor három lovas vágtat egymás mellett, és hátulról mutatják őket... én nem tudom kivenni...

Pedig látszik. Középen lovagol Legolas, a tegezéről lehet megismerni, és halványan látszik egy alacsonyabb sziluett mögötte.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65811 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
M.o.-n már bemutatták.. legalábbis az OB FILES szerint. De sajnos én nem tudok róla. Már egy hónapja figyelem a híreket, de semmi. Úgy tűnik, mégse jön be, vagy legalábbis nem most... A cikk pedig szerintem is érdekes. :)

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65805 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Arra a részre gondolok, amikor három lovas vágtat egymás mellett, és hátulról mutatják őket... én nem tudom kivenni...

A változtatásokat pedig már kommentáltam a "Tündék Helm Szurdokában?" topicban... :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65790 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
ainawethien:
köszi! :P
nagyon érdekes a cikk.ha jól értem, ezt a bizonyos filmet már bemutatták.Mo-n van már?

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65778 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ha valakit érdekel, befejeztem annak a bizonyos Orlando/André cikk fordítását.

itt egy link hozzá:
giraf.elte.hu/~orlando-bloom/orlandoandre.htm

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65770 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
OFF:

Morgana írta: Tudom, tudom, elcsépelt, ráadásul off téma is, de én még mindig kiakadik azon, hogy 'mi fenét keres Arwen a Helm-szurdokban' :?: :!: :?: :!: :?: :!:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


teljesen egyetértek! :evil: ON

Amúgy nagyon jó a trailer, csak miért maradt ki a Helm-szurdoki esős jelenet????????Meg az a pajzsoncsúszáslealépcsőn kicsit gáz.Nem illik oda. :? na mind1
Amikor hátulról látunk 3 lovast rohanni, akkor azok kik?Ha Legolasék, akkor Gimli miért nem ül mögötte?( :oops: :?: )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65757 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ezért hoztam fel a mitológikus megfeleltetést. Tolkien valószinűleg "átmentette" a Szilben meghalt Glorfindel alakját a GYU-ba, mert hát ezt az ellentmondást elbírja egy olyan mitológiainak szánt történet, mint a Szil.
De ezt tényleg leírtam részletesen, megtiszteltetésnek venném, ha megkeresnéd, mert érdekelne, hogy azután mit gondolsz a kérdésről.
Üdv

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65756 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Észi, nem akarok vitatkozni, és nem vagyok nagy mitológus, csak valaki, aki gyakorlatilag most olvasta először a Szilmarilokat. (Jó 10 éve elolvastam ugyan, de akkor nem fogott meg és nem is emlékeztem rá.) De a Szilmarilokban szereplő Glorfindel meghalt. Logikusnak tartom, hogy a GYU Glorfindelje nem ugyanaz a személy...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65754 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Penny, ezzel kapcsolatos ellenérveimet ld. kb. fél évvel ezelötti bejegyzéseim. :wink: Igen hosszan vitatkoztunk erről.
Lényege: Ha a Szilmarilokat mitológiának vesszük, akkor simán megfér benne az ellentmondás, a szereplők azonosítása, megfeleltetése, összemosása. Ez is egy eszköz arra, hogy valós mitológiának tűnjék a Szil.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65751 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
OFF:

ÉSzAH írta: Ez az egész Arwen dolog elég gáz. Nem akarok hosszasan offolni, de én még mindig neheztelek Glorfindel kihagyásáért. Remélem a "Szilmarilok - A Musical"-ben azért benne lesz. :-)

Az a Glorfindel nem ez a Glorfindel :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65737 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Telumehtar írta: Aham...az a csaj akkor ott a Helm szurdoknál Arwen?
DE MIIIIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT????


OFF TOPIC: Menj át kérlek az Arwenes topicba és nézd meg Minerva hozzászólását (P Jún 21, 2002 5:19 pm) Ott részletesen le van írva, hogy PJ hogyan gondolja Arwen megjelenését Helm-szurdokába.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65732 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Aham...az a csaj akkor ott a Helm szurdoknál Arwen?
DE MIIIIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65722 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ez az egész Arwen dolog elég gáz. Nem akarok hosszasan offolni, de én még mindig neheztelek Glorfindel kihagyásáért. Remélem a "Szilmarilok - A Musical"-ben azért benne lesz. :-)

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #65718 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Morgana: nyugi-nyugi, plíz, mély levegő... befúj....kifúj...
Arwen ott lesz Kürtvárban, ez tény. :evil: De Legolas is ott lesz... :twisted: Ez is tény. Úgyhogy mi majd Legolast bámuljuk, és nem Arwent. Jól is néznénk ki, ha fordítva tennénk... 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.512 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére