Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 3 hónapja #125748 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Üdv mindenkinek!!

Morgul írta: Nilraen!

Ne feledd, hogy PJ 90 %-ban mindent tudatosan csinál/változtat a filmben. Mindennek megvan az oka, hiszen maga egy monumentális filmet alkotott, amit 3 részre tagolt, ahogy azt Tolkien is tette. Mindennek logikusnak, átgondoltnak és a könyvhöz minél szorosabbnak kell lennie. PJ filmrendező, aki a maga elképzelését viszi képernyőre. Ő Faramir ezen tulajdonságait tartotta fontosnak, és így akarta bemutatni jellemfejlődését. Ezt egy interjúban el is mondta. Úgy érezte, hogy a könyvbeli Faramir lerombolná a filmet, hiszen egy film egészen másképp dolgozik az emberben, mint egy könyv. Sokkal kevesebb részletre bír csak kitérni és kevesebb hátteret képes nyújtani egy adott dologban. Tolkien el bírta magyarázni Faramir jellemét a könyvben és ott az logikusnak is tűnt. Itt viszont így sokkal logikusabb. És Faramirt méginkább a Gyűrű sorsához köti és a történet szenvedőalanyává varázsolja a képernyőn. Ez így szerintem nagyon jó lett. Ne feledd, hogy a Gyűrű áll a film középpontjában. PJ ahhoz igazít minden fontosabb dolgot. EZ FILM NEM PEDIG KÖNYV! Szerintem pedig egy - a maga módján - nagyon könyvhű film. Még inkább hű a könyv szellemiségéhez, hangulatához, világához, mintha a könyvet egy az egyben megfilmesítették volna.


Én tisztában vagyok vele,hogy ez nem könyv,és valóban jól meg lett csinálva,bár bennem is felmerült a kérdés hogy mi van azokkal akik nem látják a bővitettet...Ennek ellenére most már belátom,hogy P.J. nagyon jól oldotta meg ezt a problémát!És minden elismerésem a tiéd!! :itscool: :hello: !! sikerült meggyőznöd pedig nemrég még reménytelennek tünt h.ezt megbocsássam P.J.nek... :wink:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125666 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Morgul: elismerésem, szépen kifejtetted. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125650 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Morgul: Minden elismerésem a tiéd :itscool: :twisted:


Hát nem tudom, hogy mondjam-e, de az Erda indul egy novella pályázaton.... Itt ül mellezttem Mimóna (a helyesirást javitja)
Melllesleg a magyar tanár győzött meg azzól, hogy adjam be....
Hát lehet, hogy nem lesz eredmény..... :oops: :roll: :twisted:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125608 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Morgul: Minden elismerésem! Nagyjából én is ezekre a következtetésekre jutottam (bár a bővítményekről akkor még nem volt tudomásom).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125576 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Morgul: még jobban megnyugtatott a magyarázatod, mint az én verzióm (ld. valahol lentebb), gratulálok és köszönöm! :wink: Viszont: mi történik azokkal, akik nem olyan nagy rajongók, mint mi, és a bővített jeleneteknek nem járnak előre utána, vagy nem is veszik meg? :roll: Tudom, hogy ez nem annyira PJ, mint a kevés idő hibája, de akkor is... :roll:
Más: hol olvastad azt a PJ interjút? Ha neten, akkor be tudnád rakni ide a címet? :idea: Azt hiszem, nem annyira OFF... :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125573 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nilraen!

Ne feledd, hogy PJ 90 %-ban mindent tudatosan csinál/változtat a filmben. Mindennek megvan az oka, hiszen maga egy monumentális filmet alkotott, amit 3 részre tagolt, ahogy azt Tolkien is tette. Mindennek logikusnak, átgondoltnak és a könyvhöz minél szorosabbnak kell lennie. PJ filmrendező, aki a maga elképzelését viszi képernyőre. Ő Faramir ezen tulajdonságait tartotta fontosnak, és így akarta bemutatni jellemfejlődését. Ezt egy interjúban el is mondta. Úgy érezte, hogy a könyvbeli Faramir lerombolná a filmet, hiszen egy film egészen másképp dolgozik az emberben, mint egy könyv. Sokkal kevesebb részletre bír csak kitérni és kevesebb hátteret képes nyújtani egy adott dologban. Tolkien el bírta magyarázni Faramir jellemét a könyvben és ott az logikusnak is tűnt. Itt viszont így sokkal logikusabb. És Faramirt méginkább a Gyűrű sorsához köti és a történet szenvedőalanyává varázsolja a képernyőn. Ez így szerintem nagyon jó lett. Ne feledd, hogy a Gyűrű áll a film középpontjában. PJ ahhoz igazít minden fontosabb dolgot. EZ FILM NEM PEDIG KÖNYV! Szerintem pedig egy - a maga módján - nagyon könyvhű film. Még inkább hű a könyv szellemiségéhez, hangulatához, világához, mintha a könyvet egy az egyben megfilmesítették volna.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125568 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Finwe!

Ha mégegyszer elolvasod, akkor rájöhetsz, hogy én most csak a filmEKre hagyatkoztam, illetve a bővítettről kapott hivatalos hírekre, spoilerekre. Én ezekre a következtetésekre úgy jutottam, hogy többször megnéztem a Boromiros összes és a Faramiros összes jelenetet a két filmből. Ezekből következtettem ki ezeket a dolgokat. Illetve figyeltem Faramir szövegeinek logikáját, hogy milyen szöveget mikor kapott, és egyszerűen csak értelmeztem őket. Ennyi. Nézd meg te is és rájössz.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125558 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Gratu Morgulnak !! :hello: Sikerült meggyőznöd(nagjából :twisted: )!!Már sokat gondolkodtam ezen a dolgon,de idáig még nem sikrült eljutnom.Nem hittem volna hogy
P.J. ilyen mélységesen elgondolkodott volna ezen(még most sem hiszem teljesen).De mindenesetre ez a magyarázat megnyugtatott 1 kicsit.
Bár a könyvben ezekre a tul.okra több utalás van és onnan mindez jobban kiderül.
A szinésszel kapcsolatban:én meg vagyok elégedve vele,szerintem amit el kellet játszania azt jól játszotta el.arról meg nem tehet hogy kevés szerepet kapott

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125555 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Morgul:

Elolvastam amit írtál és majd megnézem a kibővített filmet, de addig csak az eredetiből tudok kiindulni, és ott a színész és bemutatása abszolút nem volt számomra meggyőző. Az nem feltétlen baj, ha át van szabva Faramir vagy akárki szerepe, engem nem ez zavart, hanem hogy egyáltalán nem éreztem, hogy mit is akar ő, miért úgy viselkedik ahogy. Úgy látom, hogy te sem pusztán a filmből jutottál a következtetésedre, már pedig a filmből kellene a dolognak kiderülnie. Pusztán a filmben történtek alapján is kiderül ez szerinted?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125552 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Finwe!

Olvasd el a dologról a véleményem... az én válaszomat ott találod a kérdéseidre.
Mellesleg szerintem Faramir nagyon jó lett. Nekem itt a filmben így jobban tetszik, mintha az eredeti Faramir karaktert kerül bele. Én ezzel megbocsájtottam PJ-nek Faramir ügyben.
Egyébként meg szerintem azért érzed így (Faramir alakítását), mert a szerepének felét kivágták a filmből és csak a bővítettben kerül madj vissza.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125546 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Most elég provokatív leszek és lehet, hogy egy páran meg fogtok kövezni érte, de szerintem a Faramirt alakító szinész elég satnya alakítást nyújtott, és számomra nem volt képes közvetíteni a karakter szándékát, motivációját. Bocs de így gondolom :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125542 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Engem az érdekel, hogy szerintetek mennyire volt hiteles, logikus, hogy Faramir épp akkor engedi el Frodót amikor az épp "fölajánlja" :) a gyűrűt a nazgúlnak. Miért? Nem fordítva kellett volna cselekednie, hisz a szeme láttára akarta a gyűrűt a nazgulnak adni. Szerintem nem érezhető igazán Faramir szándéka és motivációjának milyensége. A könyvben ő már az elején nagyon bölcsnek tűnik, ami a gyűrű kérdését illeti. De a filmben teljesen érthetetlen számomra a viselkedése. És szerintem ez nem csak a színész hibája.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja - 21 éve 3 hónapja #125541 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Natehát:

Azt tudjuk, hogy Gondor veszélybe került , hogy kétségbeesettség uralkodik Minas Tirithben: Mordor erősödik, Ithiliát elfoglalták, Osgiliath keleti partja a mordori seregek kezén van és a nyugati part ostrom alatt van, segítség nem jön és a gondori seregek gyengék ahhoz, hogy egyedül szembeszálljanak Mordorral. Erre a könyvben és a filmben is rengeteg utalás van (Elrond tanácsa pl.). Azt is tudjuk, hogy Boromir a gondoriak példaképe és Denethor kedvence, amig Faramir kevésbé vitéz/harcias/heves természetű és az apja a bátyját állítja elé példaképül (annak ellenére, hogy Boromi és Faramir kapcsolata nagyon jó és szoros). Ez Faramirban okoz némi érzelmi feszültséget és bizonyítási vágyat apjával szemben. (Ez a rész benne lesz a TTT kibővítettben). Azt is tudjuk, hogy Boromir, aki nagyon szívén viseli az országa sorsát álmot lát a Nyugatról közeledő reményről, amit - tévesen - az Egy gyűrűvel azonosít Elrond tanácsán. Ez felkelti benne a Gyűrű utáni vágyakozást, ami később a halálát okozza (ez mind benne van a FoTR KIBŐVÍTETT változatban).
Namost mostanában felrepült - HIVATALOSAN - a hír, hogy a TTT kibővítettben benne lesz egy jelenetsor majd Faramir, Boromir és Denethor kapcsolatáról, illetve Boromir küldetéséről (ő a kiválasztott, akinek küldetése, hogy felkutassa Iszildur végzetét és elvigye Gondorba, mert az az utolsó remény). Az szintén benne lesz a bővítettben - valószínűleg - amikor Faramir megtalálja Boromir csónakját és a kettétört kürtöt. Tehát Faramir (és ezúton Denethor) értesül arról, hogy meghalt az utolsó remény Boromirral, akinek küldetése sikertelenül, sőt tragikusan végződött. Így Gondorban vége a reménynek: Boromir kapitány halálhíre morális összeomlást okoz a gondoriakban, Denethor maga alá kerül és Faramirt okolja Boromir halála miatt. Ez Faramirban nagy bánatot okoz és ezután úgy érzi, hogy őrá hárul Boromir szerepe. Az ő feladata, hogy segítsen és kompenzálja bátyja halálát. Ezért mikor Frodóékat elkapja és rájön, hogy náluk van a Gyűrű kötelességének érzi, hogy azt hazavigye apjának. Sőt úgy érzi, "megérti" azt, hogy nem is Boromir, hanem ő volt a kiválasztott, hiszen szinte maga jött el hozzá a remény. A Gyűrű maga jött el hozzá, miután Boromirt elárulta. A filmben is benne van ez a jelenet (amikor Frodóékra kardot ránt): "Szóval ez a válasz az összes talányra... Itt vagyunk a vadonban, két félszerzet és egy seregnyi emberem... A hatalom gyűrűje egy karnyújtásnyira... Itt az alkalom, hogy Gondor kapitánya megmutassa milyen ember..."
A dolgot még az is nehezíti, hogy közben értesül Faramir arról, hogy Osgiliathot támadás érte. Ezért kénytelen gyorsan cselekedni. Az a hír, hogy Mordor a nyakukon van erősíti benne azt a tudatot, hogy a Gyűrűt MT-be kell vinnie. Tehát Faramir ezekután úgy dönt, hogy A Gyűrűt el kell vinnie Gondorba, habár maga nem kívánja annak birtokbavételét - ebben PJ hű maradt Faramir Tolkien által leírt karakteréhez. A bővítettben majd lesz pár jelenet, amikor Faramir és Frodó vitatkoznak Osgiliathba tartva. Faramir ugyan kezd rájönni a Gyűrű gonoszságára, de ott van benne az, hogy apjának kedveskedjen és Boromir haláláért kompenzálja, és népét megmentse. Ezért van az, hogy Osgiliathban meghagyja egyik emberének, hogy vigye a Gyűrűt apjához. Ő nem vette azt birtokba: nem maga ment el Gondorba a Gyűrűvel, mint megváltó. Tehát ő nem akart semmi másta Gyűrűvel , csak ezt. De amikor Samu szembesíti vele Boromir sorsát és szemtanúja annak, hogy a Gyűrű hogy vonza a gonoszt (Nazgul vs Frodó), illetve, hogy az őrületbe kergeti viselőjét (Frodó), akkor rájön a valóságra és Fodóékat elengedi. Rájön, hogy a Gyűrű nem reményt és menekülést, hanem halált és gonoszságot hoz. Rájön, hogy a Gyűrűnek pusztulnia kell... Ezért kivezeti Frodóékat Osgiliathból.
Tehát PJ több legyet ütött egy csapásra ezzel a dologgal: Bemutatta Gondort a nézőnek (Osgiliathon keresztül), szemléltette a Gyűrű hatalmának erősödését (Frodó - Nazgul - Samu), bemutatta Faramirt, mint jellemet és Faramir kapcsolatát bátyjával és apjával Illetve nem rombolta le a Gyűrűről alkotott képet azzal, hogy képbe jön egy karakter, aki egyszerűen csak nemet mond arra a dologra, ami ennyi bonyodalmat, halált és szenvedést okozott a film eddigi menete alatt (Isildur, Gollam, Boromir, Szarumán, Frodó, Galadriel megkísértése, Gandalf félelme a Gyűrűtől).
Tehát ennyi lett volna dióhéjban :lol: .

Én rájöttem, hogy PJ nemhogy elrontotta volna Faramirt, de még jobban kiemelte Faramir vívódásait. Őt is az eposz drámájának szenvdőjévé tette. Szerintem zseniális rendezés! Pedig először én is szidtam érte...
Remélem nektek is választ ad ez a kis értekezés Faramirról.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125440 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Morgul: Én is kiváncsi vagyok rá, korábban ugyanis én próbáltam megvédeni.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125409 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Morgul írta: Azt hiszem, hogy rájöttem, hogy miért és milyen logikával változtatta meg PJ Faramir karakterét (persze csak feltételezem, hogy miért). Majd ha lesz egy kis időm és nem leszek ilyen fáradt leírom. Csak azért gondoltam, hogy meg akarom osztani itt veletek, mert engem ez a variáció most megnyugtat. A TTT bővítettben erre még csak jobb magyarázatot kapunk majd (Denethor- Boromir - Faramir) jelenetből.
Na akkor majd jövök azt leírom.


már alig várom!én ugyanis még mindíg nem tudtam belenyugoldni ebbe a változtatásba :rmad2: :rmad2:

:nono: :nono: :arrow: P.J.

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125341 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azt hiszem, hogy rájöttem, hogy miért és milyen logikával változtatta meg PJ Faramir karakterét (persze csak feltételezem, hogy miért). Majd ha lesz egy kis időm és nem leszek ilyen fáradt leírom. Csak azért gondoltam, hogy meg akarom osztani itt veletek, mert engem ez a variáció most megnyugtat. A TTT bővítettben erre még csak jobb magyarázatot kapunk majd (Denethor- Boromir - Faramir) jelenetből.
Na akkor majd jövök azt leírom.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125302 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Rándzsa írta: Még valami.... Szerintem az írásaim nem olyan jók, hogy berakjuk a profik közé...... :? 8O De hát van ilyen..... :?

Milyen profik??? 8O A Kószák Könyvét mi írjuk, fórumozók... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125276 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Bocsi, hogy elkezdtem lelkizni, de az egész napom tök szar volt, és most nem vagyok rózsás hangulatban....... :cry: :roll: :twisted:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125085 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: Rándzsa: tetszik a történet, folytasd! De ha megengedsz egy kis kritikát: tárt karokkal, és nem "tárt kezekkel" vártak, ill. figyelj a vesszőkre! Ha Erda dúnadán, azaz númenori származású, akkor szvsz felteheted a Kószák Könyve oldalára: www.tolkien.hu/app/koszak + lásd a Kreatív szekció/Kószák könyve topicot! :wink:



Hát pontosan nem eszeltem ki a származást... :roll:
Szerintem mindenki maga döntse el, hogy milyen Erda.....
Igyekezni fogok :wink:
[size=9:2gvb6y6q]Vers is várható[/size]..... :oops:

Még valami.... Szerintem az írásaim nem olyan jók, hogy berakjuk a profik közé...... :? 8O De hát van ilyen..... :?

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124576 Írta: Findulias
Findulias válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ma'gowannen!

Ha valaki már látta, ill . tudja, hogy hol lehet beszerezni a

"Better than sex" c. filmet, kérem válaszoljon!

Álllítólag Dave nagyot alakít ebben az ausztrál vígjátékban!


Namarie!

Annon edhellen, edro hi ammen!
Fonnas nogothorim, lasto beth lammen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124439 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Rándzsa: tetszik a történet, folytasd! De ha megengedsz egy kis kritikát: tárt karokkal, és nem "tárt kezekkel" vártak, ill. figyelj a vesszőkre! Ha Erda dúnadán, azaz númenori származású, akkor szvsz felteheted a Kószák Könyve oldalára: www.tolkien.hu/app/koszak + lásd a Kreatív szekció/Kószák könyve topicot! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124359 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nilraen: nagyon jók a képek :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124162 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124100 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Itt a múltkori kép nagyobb változata:
www.theonering.net/scrapbook/group/797/view/6691

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124075 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Oxi!
Megérőltetem az agyam és írok.... :twisted: 8)

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124001 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Rándzsa,naggyon jóó,és szerintem folytasd!!!! :D
Faramirról:a könyvben szinte az elejétől a kedvencem és ahányszor olvasom annyi új dolgot találok benne :) Nagyon nem tudok mást mondani,mint amiket ti mondtatok,ú.hogy nem írom le mégegyszer u.azt :wink:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123976 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!

Rándzsa írta:

Nefadar írta: OFF: Rándzsa: már várom :wink:

Akkor tessék itt a meglepim:
www.tar.hu/eretildo/5.htm
Kérdés: Legyen folytatás???????? :roll: :?:
Egyébként hogy tetszett????
Írjak még egy párat ?????


Legyen folytatás?-IGEN!! :D
Egyébként hogy tetszett??-NEKEM TECCET!! :hello: :itscool: :hello:
Írjak még egy párat?Igen... :wink:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123930 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Rándzsa folytasd és szerintem betehetnd a Kószák Könyvébe.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123928 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nefadar írta: OFF: Rándzsa: már várom :wink:




Akkor tessék itt a meglepim:


www.tar.hu/eretildo/5.htm



Kérdés: Legyen folytatás???????? :roll: :?:
Egyébként hogy tetszett????
Írjak még egy párat ?????

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123799 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nilraen azt se feledd, hogy Faramir meghalotta Minas Tirithben bátya kürtjét amikor Boromir elesett.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.616 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére