Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 3 hónapja #127348 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Jaj, gyerekek, ne csináljátok már! Azért ismerhetitek ezt a fórumot egy ideje! :wink: Ott van minden hozzászólás mellett egy kis ablakocska a többi között, hogy WWW és mellette egy házikó rajza. Ez azt jelenti, hogy ide kell rákattintani a hozzászóló honlapjának eléréséhez... :lol: Na jó, nem szívatok, bocsánat...

volgyzugoly.uw.hu/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127281 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!!

Gandalf írta: Völgyzugolyra felkerült egy interjú Faramirral!!!

az interjú ezt írta: Éowyn gyorsan beleszeret Faramirba?

Nem. Ez nem egy szerelem első pillantásra számára. Nem valami olyasmi, ami hirtelen jön. Olyan, mint egy lassú fellángolás...

Az Ispotályban?

Igen.

Hány jelenetet vettek föl az Ispotályban?

Kevés jelenetet vettünk fel az Ispotályban.



Ezt nem értem.Éowyn ugyebár az Ispotályban szeretett bele Faramirba.És mint David is mondta ez nem egy gyorsan kialakult szerelem.viszont,ha az Ispotályban nem forgattak sok jelenetet akkor nem alakulhatot ki lassan Éowynban ez az érzés. Ugye ez nem azt akarja jelenteni hogy lerövidítik azokat a jeleneteket ahol beleszeretnek egymásba???!!!!!

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127277 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hali!

Ez a Jackson interjú nincs meg véletlenül magyarul valahol? Valamelyest tudok angolul, s szótárral asszem teljesen megérteném, de nincs rá időm.
Gandalf: Ha esetleg véletlenül lefordítod, akkor szólj már :D Vagy akárki!
KÖsz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127226 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Sorel írta: Részemről Faramir (filmbeli) döntésének egyedüli racionális magyarázata az lehet, hogy miután megtapasztalta a Gyűrű erejét, hatását egyszerűen szabadulni akart tőle, úgy érezte, hogy jobb nem beleavatkozni a dolgok menetébe, és hagyni, hogy minden úgy történjen, mintha nem is találkozott volna Frodóékkal.


Ezzel nem ertek egyet, mert Faramir azt mondta szinte mar jokedelyuen Frodonak, hogy"vegre megertjuk egymast Zsakos Frodo". Ez az egesz jelenet nem azt jelzi szamomra, hogy Faramir dontese annyira ketsegbeesett lett volna, inkabb bizalma lett Samu gyermeki naivitasaban. Csakhogy ez mar Faramir reszerol nem naivitas hanem butasag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127218 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Gandalf: kérlek tedd be a linkjét...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127122 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Részemről Faramir (filmbeli) döntésének egyedüli racionális magyarázata az lehet, hogy miután megtapasztalta a Gyűrű erejét, hatását egyszerűen szabadulni akart tőle, úgy érezte, hogy jobb nem beleavatkozni a dolgok menetébe, és hagyni, hogy minden úgy történjen, mintha nem is találkozott volna Frodóékkal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127117 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Most összevissza fogok válaszolgatni... :roll:

Három és fél évi angol tanulás után csak nagyjából értettem az interjút, úgyhogy ha akad olyan kedves, angolul tudó és erre ráérő emberke, aki lefordítja, annak megköszönném... Egyelőre nincs időm szótárazgatni... :roll:

Morgul: szívesen! :wink:

Gandalf: 1. Lennél olyan kedves, és betennéd a linket? :idea: :wink:
2. Lehet, hogy nagyon filozófiai az eszmecsere, de: ha már rájöttél, hogy a Gyűrű veszélyes, mégis elhalasztod a döntést, ki tudja, meddig? Mi történik, ha a csata végeztével, néhány órával, esetleg néhány nappal később már nincs kiút? Akkor már hiába okoskodsz, hogy nem kell MT-be vinni... És feltételezem, hogy Te, mint Faramir, vagy olyan előrelátó, hogy felméred ezt a lehetőséget... :wink: :idea:

Nilraen: én csak másodkézből hallottam, de szvsz természetesen... :roll: :wink:

Sziasztok:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127106 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127102 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Sil írta:

Nilraen írta: off:valakinek köszönt már David a lordoftherings.net-en?mert nekem még nem... :(

Nekem köszönt már. :wink: Próbálgasd.


már nagyon sokszor próbálltam...De nem adom fel :evil3:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127099 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nilraen írta: off:valakinek köszönt már David a lordoftherings.net-en?mert nekem még nem... :(

Nekem köszönt már. :wink: Próbálgasd.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127094 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
off:valakinek köszönt már David a lordoftherings.net-en?mert nekem még nem... :(

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127071 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Üdv mindenkinek!!
Lenne egy kérdésem:mit tudni arról h. Éowyn és Faramir szerelmi története szerepel-e vagy sem majd a filmben?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127043 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ok összegyűjtöm majd neked...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127037 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Morgul:

Tudnál ide írni címeket a netről, hogy honnan olvastál PJ-től interjúkat és egyéb kommentárokat, híreket a TTT-vel és konkrétan Faramirral kapcsolatban. Gondolom nem nehéz találni ilyet, de nekem elég kevés az időm.
Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126950 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Most csak röviden!

Morgul:
Én nem ugyanazt írtam amit te, pusztán arról beszéltem, hogy fellelhetők PJ eredeti szándékának nyomai, de az egész értelmetlen számomra épp azért mert teljességgel hiteltelen az, hogy megbízik azokban a hobbitokban, akiket az elején még ork kémeknek nézett.
Most ennyi, de még visszatérek. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126937 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Gandalf írta: Ezt a riportot már ismertem. Értem, miért nem engedi el Faramir Fordóékat rögtön, de azt nem, hogy a későbbiekben miért győzik meg pusztán azzal, hogy Boromirról mesélnek neki.


Ezt én sem értettem... :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126823 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ezt a riportot már ismertem. Értem, miért nem engedi el Faramir Fordóékat rögtön, de azt nem, hogy a későbbiekben miért győzik meg pusztán azzal, hogy Boromirról mesélnek neki.

Hogy én mit csinálnék Frodóval Faramir helyében, ha már Osgilliathig elcipeltem? Először is: a Gyűrű ismeretében igen komoly őrséget állítanék melléjük, akik nem engednék a nazgúl-randit, sem Gollam eltűnését (akiben amúgy sem bízom, még a könyv szerint sem). Másodszor jól védett helyre vinném őket a csata végéig. Utána még ráérnék gondolkodni, helyes-e a Gyűrűt Minas Tirithbe vinni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126814 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Üdv mindenkinek!!

Morgul írta: Gandalf: Kár, hogy én is majdnem ugyanazt mondtam el, mint Finwe... csak egy kicsit többet hozzáfűztem.
Azt veszem észre, hogy a helyi emberek többsége elég ingatag a vélemények tekintetében: alapvetően a negatív megközelítésre hajlanak, de ha jön valaki és képes meggyőzni őket, akkor azonnal odasorakoznak mellé... ha pedig újra feldobják valakik a negatív megközelítést, azonnal visszaesnek oda. Egy szó, mint száz: kíváncsi vagyok ezeknek az embereknek a véleményére is (pl. Nefadar, Nilraen)

Majd jövök és én is vitázok tovább, de most dolgom van...


Hát ez valóban igaz!Elég bizonytalan vagyok illetve voltam a témában.Ugyanis mikor először néztem meg a filmet,nagyon nem tetszett ez a változtatás,ugy gondoltam,hogy tök fölösleges ,ebből semmi nem derül ki,sőt csak elrontják vele Faramir karakterét.De még egyszer hangsúlyozom ez csak az első vélemény,az első megnézés után!Namármost azóta változott a véleményem amiben az is segitett amiket ti mondatok,pl.a nazgul szerepe,amiről azt gondoltam h. teljesen felesleges.
Hát szóval az én véleményem:
Kezdeném ezzel a nazgúl dologgal,a könyvben ugyebár Faramir (többnyire) megfontoltan viselkedik,átgondolja a dolgokat,és azokból amiket Frodó elmond neki(és amit csak lát rajta)rájön ,hogy a Gyűrűnek igenis van hatalma ,amivel viszont Gondoron nem tudna segiteni.És szerintem Boromir halála is ezt bizonyitja-számára.Éppen ezért nem értettem.hogy ahelyett hogy Faramir és Frodó beszélgetéseit mutatták volna,miért hurcolták őket Osgiliathba-szó nélkül-.És ezek után valaki kifejtette hogy a nazgul támadással tulajdonléppen a Gyűrű erejét akarták bemutatni.-és én ezt meggyőzőnek találtam,csak NEM TELJESEN.(és lehet h. ezt nem irtam le és valószinüleg ezért jött ki ilyen furán a dolog)A nem teljesen alatt azt értem ,hogy szerintem máshogy is meglehetett volna csinálni.és nagyon sajnáltam és még most is sajnállom hogy ezeket a beszélgetéseket kihagyták a filmből,persze tudom hogy azért mert ez nem lett volna látványos és egy átlag mozinéző elaludt volna a számára értelmetlen beszélgetések alatt-csak ez engem nem vigasztal--és ezért sem értek eggyet teljesen a változtatással.


Hát röviden ennyi...ha még ez sem elég,vagy nem világos leirom hosszabban is ,csak szóljatok...
És bocs,ha valakit összezavartam :oops: :arrow: lassan már magamat is :wink:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126804 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Egy kis érdekesség az angolul tudóknak.
PJ egy interjúban válaszol arra a kérdésre, hogy miért változtatta meg ennyire Faramir döntését a Gyűrűvel kapcsolatban:

Peter Jackson: For a short time, yeah. We made that change, just to use that example -- and this is really where being a filmmaker differs from being a writer. You make decisions as a filmmaker and, rightly or wrongly, you change things if you think they need to be changed. We wanted the episode with Faramir in this particular film to have a certain degree of tension. Frodo and Sam were captured. Their journey had become more complicated by the fact that they are prisoners. Which they are in the book for a brief period of time. But then, very quickly in the book, Tolkien sort of backs away from there and, as you say, he reveals Faramir to be very pure. At one point, Faramir says, "Look, I wouldn't even touch the ring if I saw it lying on the side of the road."

For us, as filmmakers, that sort of thing creates a bit of a problem because we've spent a lot of time in the last film and in this one to establish this ring as incredibly powerful. Then to suddenly come to a character that says, "Oh, I'm not interested in that," to suddenly go against everything that we've established ourselves is sort of going against our own rules. We certainly acknowledge that Faramir should not do what Boromir did and that he ultimately has the strength to say, "No, you go on your way and I understand." We wanted to make it slightly harder, to have a little more tension than there was in the book. But that's where that sort of decision comes from.

The reality is that The Two Towers is the slightest of the books, I think. We kind of have all the memorable moments of the book in the film and what we've done is to actually enhance and add bits of story that weren't in the book. For instance, we have Frodo and Sam arguing with each other at one point in the movie so that you can see that the tension of what they're doing is getting to them. And that wasn't in the book, but we wanted to develop these characters a bit.

Ez persze a karakter megváltoztatásáról még nem beszél.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126763 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Köszönöm Kincső!

Megmentettél attól, hogy újra véresre gépeljem az ujjaimat... Én ezt már egyszer kifejtettem hosszan, de sokakban felmerült újra egy-egy dologról kérdés. Én pedig nem akartam ismételni magam. Pont azért írtam egy nagy összefoglaló szöveget a dologról, hogy ne kelljen hatszázszor leírni újra, hanem ha kell kiegészíthessem.

Tényleg köszi :wink:

Többiek: Mi az, ami az én írásomban nem érthető? Mert sokak olyan kérdéseket feltesznek nekem, amiket már én leírtam egyszer. Mellesleg én sok dolognak utánanéztem a dologgal kapcsolatban és onnan is merítettem gondolatokat/feltételezéseket.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126738 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Mint láthatjátok, én lettem itt a topic-gazda. :wink: Remélem, senkinek nincs/nem lesz problémája ezzel. Nem leszek túl szigorú. :wink: Ha esetleg mégis közbe kell avatkoznom, az olyankor lesz, ha valaki a vitatkozás hevében sértőt, bántót mond, csúnya szavakat használ, stb. Feltételezem, nagyjából ismerve a jelenlegi topiclakókat, hogy nem lesz szükség rá. :idea: :wink: Erről ennyit. :wink:

Januárban én sem hittem volna, hogy valaha a filmbeli Faramirt fogom védeni. :) :roll: De azóta sikerült (több tényező miatt) megváltoztatni a véleményemet. Persze a könyvbeli (aki kezdetektől a kedvencem) nekem (is) jobban tetszik, de ez végülis szvsz csak egy más értelmezés, nem ellentétes.

Gandalf: Ott, ahol Frodóék Osgiliathban "szabadon császkálnak" már megértett valamit Faramir.
Vegyük akkor végig Osgiliathot.
:arrow: Meglátják a várost. Frodó kb. azt mondja: "A Gyűrű nem segít Gondoron. Csak pusztító ereje van. Engedj el minket!" Faramir nem állhat le órákat elmélkedni, folyik a támadás a város ellen. Itt - az én "elméletem" szerint, amely valahol lentebb olvasható - már meginog egy picit, de ha már eljött idáig hobbitostul, tovább is akar menni. Nincs ideje a döntésre.
:arrow: Megérkeznek. Faramir kb. ezt mondja: "Vigyétek őket apámhoz! Mondjátok, hogy hatalmas ajándékot küldök." Mire Samu elmondja Boromir halálát. Faramir végre rádöbben, hogy nem üres fecsegés, hogy a Gyűrű veszélyes, pusztító erejű, de Frodó meg tudja őrizni. Végre megbízik a hobbitokban, otthagyja őket egyedül - amúgy sem tudnának megszökni az ostrom közepéből.
:arrow: Frodó kontra nazgúl. Faramir a saját szemével tapasztalhatja, hogy a Gyűrű milyen erős - még Frodó is csak Samu segítségével tud ellenállni neki. De - mint azt már mondtam - tudja, hogy Frodó eljutott idáig (azaz Ithiliáig) baj nélkül. Vagy benne bízhat meg, vagy senkiben, ha el akarja juttatni a Gyűrűt Mordorba. Mert én ezek után, hogy láttam/hallottam, mire képes, az ő helyében már nem használnám.

Szép és jó, hogy nem engednétek el Frodóékat Faramir helyében, de akkor mit csinálnátok velük? Azt, amit Denethor akart: elrejteni a pincébe a Gyűrűt? Vagy ezek után még mernétek azt javasolni, hogy használjuk? Ezek után, hogy ezt hallotátok Boromirról, és láttátok is az erejét? Kíváncsi vagyok a válaszotokra! :wink: :idea:

3. pont pedig: lásd fentiek. Már előbb bízik bennük. Kiben másban?! :roll:
A könyvben is annyira legalább bízott Gollamban, hogy elengedte Frodóékkal. Azért, mert bízott Frodó helyes döntésében. És - a könybeli személyiségét nézve - biztos vagyok benne, hogy Gollam iránti érzése közelebb állt Frodó szánalmához, mint Samu eltűréséhez. :roll: :idea:


Azzal viszont, hogy logikátlan a nazgúl megfutamodása egyetértek. Azzal meg főleg, hogy nagyon sokkoló, pláne felkészületlenül, elsőre, hogy az "Itt az ideje, hogy Gondor kapitánya megmutassa, milyen ember" mondat könyvben megszokott jelentése az ellenkezőjére változik. Levegőt sem kaptam fél percig, nem hogy meg tudtam volna szólalni. 8O :?


Lalaith: nekünk sincs DVD lejátszónk, de a bővített film kapható videókazettán is, a DVD-n plusz, hogy extrák is vannak [size=9:1owpqbvv](interjúk, kulisszatitkok, stb.)[/size]. :idea: :wink:


Bocsi, ha hosszú lett.

Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126710 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sorel: igazad van, nekem például lejátszó híján nem lehet megnézni a bővített DVD-t, ezért elég idegesítő, hogy mindenki azt mondja, hogy majd a bővítettbe benne lesz ez meg az...

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126709 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Gandalf: Kár, hogy én is majdnem ugyanazt mondtam el, mint Finwe... csak egy kicsit többet hozzáfűztem.
Azt veszem észre, hogy a helyi emberek többsége elég ingatag a vélemények tekintetében: alapvetően a negatív megközelítésre hajlanak, de ha jön valaki és képes meggyőzni őket, akkor azonnal odasorakoznak mellé... ha pedig újra feldobják valakik a negatív megközelítést, azonnal visszaesnek oda. Egy szó, mint száz: kíváncsi vagyok ezeknek az embereknek a véleményére is (pl. Nefadar, Nilraen)

Majd jövök és én is vitázok tovább, de most dolgom van...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126707 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szevasztok visszatértem! (3 napig nem voltam itthon, de majd most én is visszaszállok a vitába... csak kicsit később)

Morgul

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126521 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126444 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!!

Gandalf írta: Én sem kötekedésből panaszkodom. egyszerűen nem értem, miért kellett a kedvenc szereplőm szerepét a filmben így elrontani... :cry:


Ezt én sem értem,és P.J.bármennyire is igyekezett szerintem csak elrontani tudta Faramirt.. :bawling: :bawling: :bawling:

Nem akarom ismételni magamat,de én még mindig haragszom PJre és még mindig nagyon sajnállom hogy a film igy lett megcsinálva.Sorel véleményével teljesen 1et értek,azzal az 5 kritikai észrevétellel és az utolsó bekezdéssel.(azzal 100%ig)

Sorel írta: Továbbá azzal sem értek egyet, hogy a film az átlag mozinézőnek készült, a bővített pedig a rajongóknak. Vagyis a megállapítás második része természetesen igaz, de én fenntartom, hogy az alapváltozat szintén a rajongóknak is készült, tehát elfogadhatatlan az, hogy a film egyes részeinek magyarázatát a bővített változattól várjuk.


"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126441 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Na! Megnéztem Faramir jeleneteit és elolvastam a könyv idevonatkozó részeit is. Megpróbálom röviden de azért viszonylag részletesen kifejteni mire jutottam.
Mi lehetett az alapelgondolás a filmben?
Faramir kezdetben nem bízott a hobbitokban, de amikor kiderült, hogy Frodó barátjának tekintette Boromirt, akkor már nem tartotta őt igazán ellenségnek. De mikor kiderült, hogy a gyűrű nála van, Faramirt bizonyítási (apjának akart bizonyítani) vágyán keresztül közelítette meg a gyűrű (ez alapvetően nem rossz megközelítés PJ-től: a könyvben Gandalfot a szánalom utján próbálja megközelíteni. De azért itt van egy érdekes dolog: amikor Faramir azt mondja, hogy megmutatja "milyen ember". Ez a könyvből van, és épp akkor hangzik el, amikor Frodóék megijdenek tőle, mert azt hiszik el akarja venni a gyűrűt, és Faramir épp azt bizonyítja ott, hogy megbízhatnak benne, mert nem veszi el a gyűrűt. De itt éppen ellenkező előjellel hangzik el a mondat, és ez szerintem félrevezető).
Ez lehetett az indok, hogy meg akarja kaparintani a gyűrűt F.
No de mi lehetett az oka, hogy elengedi őket?
A végső lökést az adhatta, hogy Samu elárulta, hogy mit történt Boromirral. Láthatta hogy a gyűrű milyen hatással van Gollamra, Frodóra, és a Nazgúlos jelenet is elég meggyőzhette a gyűrű hatásáról.
Ez lehetett az alapvető elgondolás. De a végeredmény számomra nem meggyőző.
Mégpedig azért nem mert semmi oka nem volt Faramirnak, hogy bízzon a hobbitokban. Eleinte még orkoknak hitte őket! Miért bízott volna meg bennük? A könyvben egyértelmű a válasz: ott meg vannak azok az egyértelmű jelek, amik a kölcsönös bizalmat kialakítják, s motívumok amik hitelessé teszik ennek a bizalomnak a valóságosságát az olvasó számára is: Faramir megfontoltsága, jelleme, továbbá az hogy elfogadta és tisztelte a hagyományokat, tudott a próféciáról, mely a félszerzetről szól. Tudott róla és bizonyos volt számára, hogy mindez nem csak dajka mese. A filmben az a kapocs hiányzik ami a hobbitokat megkérdőjelezhetetlen módon összeköti Középfölde sorsával Faramir számára is. Enélkül számomra elfogadhatatlan az egész filmjelenet sorozat. Legalább azt ki kellett volna emelni, hogy Faramir számára jelent valamit a gyűrűszövetség. Vagy bele kellett volna rakni azt a próféciát ami a félszerzetről meg Isildur Átkáról szól.
Most csak ennyire van időm, de ha van ellenérv vitatkozhatunk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126432 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
De megtette volna ha nem mennek vele...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126427 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nefadar írta: Gandalfnak teljesen igaza van, nagyonj elrontották a fimben Faramir szerepét... :roll:


Hát igen, ahhoz képest, hogy a Könyv direkt kiemelte, hogy ő nem volt olyan, mint Boromir, ő erősebb volt, nem esett kísértésbe. (És nem utolsó sorban nem vitte erőszakkal sehova Frodóékat.)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126423 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Gandalfnak teljesen igaza van, nagyonj elrontották a fimben Faramir szerepét... :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.617 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére