Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 5 hónapja #115600 Írta: zsuelanor
zsuelanor válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
SOS LOTR-RAJONGÓK!!!
A fősulimon szakdolgozat-előkészítés címen kérdőívet kell készítenünk. A választott témám -mi más- A Gyűrűk Ura. Most itt ez a 8 kérdés, és nekem találnom kell olyanokat, akik olvastak és láttak is mindent- és TI pontosan ilyenek vagytok.

Légyszi segítsetek nekem, a válaszokat köszönettel várom:

symbelmine2@freemail.hu
;Egy Gyűrű mind fölött;

Ez a kérdőív azok számára készült, akik olvasták J R R Tolkien A Gyűrűk Ura trilógiáját, és látták mindkét filmet melyeket Peter Jackson rendezett.

Életkora:
Foglalkozása:

A témakör túl nagy ahhoz, hogy 8 kérdéssel le lehetne fedni, ezért a kérdések elsősorban az Egy Gyűrűre és a Gyűrűhordozóra vonatkoznak.


1., Ön szerint Peter Jackson Tolkien elképzeléséhez hűen jelenítette meg Középföldét?

a) Teljesen
b) Nagyjából
c) Úgy-ahogy
d) Alig
e) Egyáltalán nem

2., A szereplőket ugyanúgy ábrázolták a könyvben és a filmekben?

a) Teljesen
b) Nagyjából
c) Úgy-ahogy
d) Alig
e) Egyáltalán nem

3., Hogy visszakerüljön a Sötét Úrhoz, a Gyűrű titkos vágyaik kihasználásával próbál meg elcsábítani majdnem minden szereplőt. Hol ábrázolják jobban ezt a folyamatos csábítást?

a) a könyvben
b) a filmekben
c) mindkettőben

4., A Gyűrű Frodóra gyakorolt hatását jobban ábrázolja

a) a könyv
b) a film
c) mindkettő

5., Frodó ellenállása a Gyűrű csábításával szemben és fokozatos gyengülése jobban érezhető

a) a könyvben
b) a filmekben
c) mindkettőben

6., Elrond Nagytanácsánál a könyvben Frodó önként jelentkezik hogy elvigye a Gyűrűt Mordorba, de a filmben mintha az Egy Gyűrű irányítaná a döntését.

Mi erről a véleménye?


7., A könyvben Frodó és Samu a lehető legjobb barátok és társak, viszont A Két Torony film több jelenete is meghazudtolni látszik ezt.

Ön szerint miért történt ez így?


8., Sok Tolkien-rajongó szerint A Két Torony filmben Faramir jellemét változtatták meg a legnagyobb mértékben.

Ön szerint miért történt ez?

"For not we but those who come after will make the legends of our time."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115328 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Sil írta: www.warofthering.net/downloadmanager/paf...p?action=file&id=108
Rövidke Wenham-interjú. :wink:


Nadon jóóóóó!!! :D Erről beszéltem: annyira ari és helyes életben is!!!!
Nagyon vonzó.

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115285 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ma bent voltam az egyik nagy áruházban, ahol ment a TV és a Baywatch volt műsoron. Egyszercsak megpillantottam Davidet. :D Hát képzelhetitek! :wink: Szegény eladó csak beszélt, én meg alig bírtam figyelni rá. :twisted:

Ú i vethed nâ i onnad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115212 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
www.warofthering.net/downloadman ... ile&id=108
Rövidke Wenham-interjú. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115153 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Gandalf, köccike.
Amúgy szerintem is ő lett a leg emberibb ember, persze a könyvben...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115111 Írta: Finarfiel
Finarfiel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

adastra írta:

Finarfiel írta: Pl. a Dark City -ben.


Hát itt aztán nem hasonlít magára!!! 8O
Milyen más filmjeit tudod még?


Pont ezért linkeltem ide, csak elfelejtettem vigyorogni a végén. ;-)

Itt az IMDB profilja róla.
A Russian Dollban Elrond ügynökünkkel játszik együtt.

Végy egy Ezt-vagy-Azt, emeld föl a szívedig
s vigyázva tedd le. (Fodor Ákos)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115084 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Finarfiel írta: Pl. a Dark City -ben.


Hát itt aztán nem hasonlít magára!!! 8O
Milyen más filmjeit tudod még?

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114813 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nefadar írta: Gandalf, azt nem tudod, hogy a mágjás dolog, hogy lesz megoldva?


Gondolom őgy, minta könyvben... :wink: Másként nehezen tudnám elképzelni... :roll: Majd meglátjuk.

Egyébként Tolkien azt írta egyik levelében, hogy a könyve emberi karakterei közül Faramir áll hozzá a legközelebb... mármint ő hasonlít rá leginkább az emberek közül. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114799 Írta: Finarfiel
Finarfiel válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Pl. a Dark City -ben.

Végy egy Ezt-vagy-Azt, emeld föl a szívedig
s vigyázva tedd le. (Fodor Ákos)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114798 Írta: Théodwyn
Théodwyn válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azért nem kell rögtön leszedni a fejem.Én is szeretem Davidet mert téleg nagyon aranyos.Csak annyit mondtam,hogy P.J nagyon negatívra vette a figurát.De legalább látszott a karakteren,hogy tényleg szerette a testvérét Boromirt.Az téleg nemes cselekedett volt tőle, hogy a végén a törvényeknek ellenszegülve mégis elengedte Frodót és Samut.
Ezért elnézést kérek mindenkitől akit megbántottam!
Meg aztán téleg sajnáltam a harmadik részben (könyvben)mikor Denethor visszaküldi őt és nem sokkal utána meg is sebesül.
"Hiszen ismered az ország törvényeit apád türvényeit!
Ha elengeded őket halállal lakolsz!
F:Úgy meglakolok!Ereszd el őket!"

Téodwyn

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114691 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Igaz, hogy elég negatívra sikerült Faramir a filmben, de utolsó cselekedetével, amellyel elengedte Frodót és a Gyűrűt és szembeszállt a törvényekkel, mégis ellensúlyozza ezt a "hibát".

Tudtok mondani olyan filme(ke)t, amelyben David szerepel. Annyira megtetszett! :oops: Van benne valami.. férfias erő. :D

Ú i vethed nâ i onnad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114589 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Agoura írta: Kérdés:Faramirként tetszik jobban David,vagy a hétköznapi David(itt arra gondolok,hogy nem jelmezben van)


A filmben nagyon jó, az arca nemessége inkább tükrözi a könyvben leírt bölcsességét, mint a viselkedése. De láttam aztán egy premieren készült videóban és ott is annyira, de annyira helyes volt!!!! :D Bár persze másképp néz ki rövid hajjal. :) És aránylag nagyobb orra van - és ezt nagyon bírom a pasiknál, olyan férfiasak lesznek tőle (a pisze orr nevetséges egy pasin ).

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114588 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Théodwyn írta: meg aztán úgy tűnik,hogy apucinak akar megfelelni.


Ez egyébként a könyvben is benne van! Hogy mindig Boromir volt az első, s tkp. Faramir álmát is "elorozta", és kiharcolta, hogy ő menjen Völgyzugolyba, pedig a Faramirnak kellett volna. És hogy pont azért teljesít túl mindig, mert bizonyítani akar az apjának! Asszem, azért is sebesül meg a könyvben, mert az apja visszaküldi harcolni. Aztán meg szépen fel akarja gyújtani szegényt magával együtt!

Szóval a fenti vélekedés nem olyan téves, mint Faramir negativitása.

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114574 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Agoura írta: Kérdés:Faramirként tetszik jobban David,vagy a hétköznapi David(itt arra gondolok,hogy nem jelmezben van)


Mint civil.. ugye erre gondoltál? ;) Nekem mindenhogyan teccik :D

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114570 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Kérdés:Faramirként tetszik jobban David,vagy a hétköznapi David(itt arra gondolok,hogy nem jelmezben van)

A témához:sztem is eltorzították a negatív irányba

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114413 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem a filmbéli Faramír szerepét egy kicsit eltúlozták..Már úgy
értem elég negatív behatású lett, mint ami a könyvbe volt leírva... :twisted:
Egyébként egész jó képű.. :oops: :oops: :oops:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114403 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azért a három és fél órába bele fog férni a románcuk. Muszály, hogy beleférjen...
Gandalf, azt nem tudod, hogy a mágjás dolog, hogy lesz megoldva?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114386 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Mondjuk, úgy rémlik, hogy a könyvben is hirtelen történnek a dolgok. Na jó, de ott le lehet írni, hogy mi játszódik le a szereplők pici-szívében, nade filmen?
Remélem, Faramir bevet egy kis csáberőt... :D

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114385 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy hova fér el a románc - netán lezavarják 5 percben? Remélem, nem lesz derült égből villámcsapás, sitty-sutty... Ezt igazán ki kéne bontani, ahogy Éowynt "újrakonfigurálják" az érzelmei, majd Faramir-"kompatibilis" lesz... :lol:
Főleg, ha él-hal Mr. Kószáért ugyebár...

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114331 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
A 3. filmben pont ellenkezőleg: nem akar majd megfelelni apucinak... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114320 Írta: Théodwyn
Théodwyn válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Hát én se épp ogy képzeltem el Faramir karakterét a könyv alapján.A könyvben nemesnek,és önfeláldozónak ábrázolják mig P.J jellemábrázolása alapján ennek inkább az ellentéte.meg aztán úgy tűnik,hogy apucinak akar megfelelni.Bocsánatot kérek mindenkitől,de ez az igazság.Ami meg Éowynnal való házasságát illeti én úgy olvastam,hogy P.J úgy tervezi,hogy belerakja a filmbe.

Téodwyn

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114319 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Artemisz írta: Én nagyon szeretem Faramirt a könyvben, a filmben nagyon helyesnek tartom, csak fáj, hogy alakját a "negatív pólus" felé torzították el. Szerintem Faramir mind külsőre, mind belsőleg valahol pontosan Aragorn és Boromir között áll. Ennél tömörebben nehezen tudnám megfogalmazni.


Ezt jól megfogalmaztad, igen kicsit én is hiányoltam Faramirból, a könyvben sokkal jobban lejövő bölcsességét! Igaz Aragornból meg a fenségességét. Hát, ez van ez egy ilyen koncepció!

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113968 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Agoura írta: Szerintem tedd be Eowyn topicba is :roll: Ott is értékelik majd :lol:

Oksi! Máris!! :D

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113966 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Jó a kép :wink: olyan szépek,de várom már a Jelenetüket
Szerintem tedd be Eowyn topicba is :roll: Ott is értékelik majd :lol:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113965 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
HUHÚ, GYEREKEK, MIT TALÁLTAM :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
EZT KAPJÁTOK KI! AZ ÁLOMPÁROCSKA!
www.perian-sith.net/images/eoyfara.jpg
remélem, titeket is úgy elbűvöl, mint engem!!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113952 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Én nagyon szeretem Faramirt a könyvben, a filmben nagyon helyesnek tartom, csak fáj, hogy alakját a "negatív pólus" felé torzították el. Szerintem Faramir mind külsőre, mind belsőleg valahol pontosan Aragorn és Boromir között áll. Ennél tömörebben nehezen tudnám megfogalmazni.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113423 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Saczy azt a jelenetet én is, úgy várom már... :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113385 Írta: Saczy
Saczy válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
hát lehet, hogy jó faramir lett volna....mert télleg hasonlítanak... :D
én is csak msot szenteltem figyelmet faramir hajszínére hogy újraolvastam.....és télelg szép az a jelenet!!nagyon szeretem :D

Elen síla lúmenn omentilelvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112985 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Így fucsa elképzelni Orlandót Faramirként,pedig lehet,hogy jól játszotta volna(sötét haja van :lol: )Szerintem mostmár így van jól :roll:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112925 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

adastra írta:

Saczy írta: hátja!!! de nem hiszem h megváltoztatnák faramir hajszínét a harmadikban..... :(
pedig az egy olyan szép jelenet.....annyira szerettem a könyvben..........


Ebben igazad van , szerintem is szép a jelenet, de bevallom, én nem is figyeltem fel a könyvbeli Faramir hajszínére, pedig nemrég olvastam! :o
Amúgy, szerintem ez nem is lesz hangsúlyozva a filmben, hiszen, sok mást is kihagytak vagy átalakítottak, nem? Meg, gondolom, Boromirhoz kellett igazítani a Faramirt játszó David W. megjelenését. Azt , gondolom, tudjátok, hogy Orlando (Legolas) elöször Faramir szerepére jelentkezett???
Hát az érdekes lett volna! :)

Adastra


Igen, tudom, hogy eredetileg arra jelentkezett...
Kissé furcsa lett volna azután, hogy már így láttuk a filmet...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.653 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére