Vimpár Gittegylet

Több
20 éve 6 hónapja #177919 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Ezennel bejelentem, hogy 2004. márc. 5.én 7: 45 perckor beöleltem
Orsit/Agathat! (nem ismeretes egyenlőre körünkben) :) )=

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177850 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Konyhatünde írta: OK, megnyugodtam... 8)
Kicsit utánanéztem az előző oldalaknak, mivel elég későn csatlakoztam, vagyis előbb is eszembe juthatott volna, hogy itt a kedvenc témámról értekeznek... szóval szívesen megosztom veletek az én véleményemet Anne Rice-ról, bár az a szempont, ahogyan én értelmezem, erősen elmegy a pszichanalízis meg feminista irodalomkritika felé. Nem tudom, az nagyon OFF lenne?
Aki tud angolul, annak tudok ajánlani Anne Rice-ról szóló tanulmányokat, írásokat; magyarul nemtom, mennyire jelent meg róla szakirodalom, bár őszintén szólva nem is kerestem még magyarul. Ja, igyekszem azokat ajéánlani, amelyek Mo-on is hozzáférhetők, lehet, hogy még azt a könyvtárat is meg tudom nevezni, ahol fellelhető a cucc.
További jó vadászatot/olvasást! 8)


Nekem az is elég, ha adsz egy linket vagy bármi elektronikus formátumú elérhetőséget 8)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177849 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
OK, megnyugodtam... 8)
Kicsit utánanéztem az előző oldalaknak, mivel elég későn csatlakoztam, vagyis előbb is eszembe juthatott volna, hogy itt a kedvenc témámról értekeznek... szóval szívesen megosztom veletek az én véleményemet Anne Rice-ról, bár az a szempont, ahogyan én értelmezem, erősen elmegy a pszichanalízis meg feminista irodalomkritika felé. Nem tudom, az nagyon OFF lenne?
Aki tud angolul, annak tudok ajánlani Anne Rice-ról szóló tanulmányokat, írásokat; magyarul nemtom, mennyire jelent meg róla szakirodalom, bár őszintén szólva nem is kerestem még magyarul. Ja, igyekszem azokat ajéánlani, amelyek Mo-on is hozzáférhetők, lehet, hogy még azt a könyvtárat is meg tudom nevezni, ahol fellelhető a cucc.
További jó vadászatot/olvasást! 8)

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177846 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Konyhatünde írta:

Ilmarë írta: Szija mindenkinek, mint vámpírokkal/vimpárokkal "tudományosabban" foglalkozó (Anne Rice, meg gótikus irodalom a szakdologozattémám :D ) egyén hozzászólok. Lestat könyv tényleg jó, jobb, mint az Interjú, sajna több kötetre nem volt eddig időm, Armandot szerintem hamarosan megkapom (kölcsön) 8)
Ebben a topicban még új vagyok, ha valaki engem is felölelne, hálám mindörökre üldözni fogja! 8)


Kedves Konyhatünde óvatosan az ilyen kijelentésekkel :D Nehogy megkapd te is mint más lelkes újonc..


Mit fogok elkapni/megkapni??? 8O[/quote]

Semmit, nyugodj meg. :wink: Ilmarë szvsz félreértett valamit... 8)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177840 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ilmarë írta: Szija mindenkinek, mint vámpírokkal/vimpárokkal "tudományosabban" foglalkozó (Anne Rice, meg gótikus irodalom a szakdologozattémám :D ) egyén hozzászólok. Lestat könyv tényleg jó, jobb, mint az Interjú, sajna több kötetre nem volt eddig időm, Armandot szerintem hamarosan megkapom (kölcsön) 8)
Ebben a topicban még új vagyok, ha valaki engem is felölelne, hálám mindörökre üldözni fogja! 8)


Kedves Konyhatünde óvatosan az ilyen kijelentésekkel :D Nehogy megkapd te is mint más lelkes újonc..[/quote]

Mit fogok elkapni/megkapni??? 8O

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177832 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ilmarë írta: A Lestat rém izgalmas, nem is mertem belemászni, csak a bevezetőn vagyok túl, a Drakula meg ÍRTÓ JÓÓ!!!

Csak bátran csak bátran mássz bele Lestat történetébe. Olyan élményt kapsz, amit nem feledsz egykönnyen


Hm. :roll: Nekem éppen hogy dögunalmas volt egy idő után a Lestat, bár igaz, hogy régen (nagggyon régen :) ) olvastam. Talán nekilátok még egyszer, de addig kicsit értetlenül állok ez előtt...

Lehet kövezni. 8)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177732 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Galadh: és én a harmadik generációmmal? :wink: :lol: Hiába, aki protekciós Lestatnál... :D

Ringbearer: shymán :wink: Gusztáv meghagyta nekünk, hogy szaporodjunk, sokasodjunk és mozdítsuk előre a sötétség eljövetelét, mikoron csak a Hold világít majd... Legalábbis anyukám így tanította :P :twisted:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177640 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Artemisz (Celebthil) írta:

Nefadar írta: Én most fogok neki állni az Interjú a vámpírralnak.


Tök részletes kritikát írtam róla, nem is oly rég, olvass vissza! :wink:

9.-10. oldal..


Köszi szépen :wink: és bocsika tudatlanságom miatt :oops:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177632 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Öhm, "külsőst" be lehet ölelni? (nem tolkienes),
de nagyon úgy érzem, hogy érdemes arra, hogy
feljebb emeljem az emberi létnél. :)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177610 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Nefadar írta: Én most fogok neki állni az Interjú a vámpírralnak.


Tök részletes kritikát írtam róla, nem is oly rég, olvass vissza! :wink:

9.-10. oldal..

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177605 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Én most fogok neki állni az Interjú a vámpírralnak utána majd jön a Lestat, a vámpír és a Queen of the Damned. Jók voltak? olyanoktól kérdem akiknek már volt szerencséjük olvasni


[size=9:2zr9icke]és ha lehet ne a filmeket mondjátok el...[/size]

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177590 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ilmarë írta:

Galadh írta: Nagyon halkan megjegyzem, mert off... idézni így kell: [ q u o t e ] szöveg, persze szóköz nem kell a quote-ben [ / q u o t e ], és ez így néz ki:

trallala

Ja egyébként nem volt soha bajunk, h új vagy itt... csak nem mindenben értettünk veled egyet.


Nagyon halkan válaszolok én is neked, hogy pontosan a fent említettek szeritn szoktam eljárni. Csakhogy XP-m van, s ha módosítod az idézet szövegét, már nem úgy jön be ahogy egyébként szokott....

nekem is Xp-m van, mégis simán meg lehetcsinálni, csak nem kell kitörölni a quotés részt:))) na pofám befogom, merez off:))

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177587 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Galadh írta: Nagyon halkan megjegyzem, mert off... idézni így kell: [ q u o t e ] szöveg, persze szóköz nem kell a quote-ben [ / q u o t e ], és ez így néz ki:

trallala

Ja egyébként nem volt soha bajunk, h új vagy itt... csak nem mindenben értettünk veled egyet.


Nagyon halkan válaszolok én is neked, hogy pontosan a fent említettek szeritn szoktam eljárni. Csakhogy XP-m van, s ha módosítod az idézet szövegét, már nem úgy jön be ahogy egyébként szokott....

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177582 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nagyon halkan megjegyzem, mert off... idézni így kell: [ q u o t e ] szöveg, persze szóköz nem kell a quote-ben [ / q u o t e ], és ez így néz ki:

trallala

Ja egyébként nem volt soha bajunk, h új vagy itt... csak nem mindenben értettünk veled egyet.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177580 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Szija mindenkinek, mint vámpírokkal/vimpárokkal "tudományosabban" foglalkozó (Anne Rice, meg gótikus irodalom a szakdologozattémám :D ) egyén hozzászólok. Lestat könyv tényleg jó, jobb, mint az Interjú, sajna több kötetre nem volt eddig időm, Armandot szerintem hamarosan megkapom (kölcsön) 8)
Ebben a topicban még új vagyok, ha valaki engem is felölelne, hálám mindörökre üldözni fogja! 8)[/quote]

Kedves Konyhatünde óvatosan az ilyen kijelentésekkel :D Nehogy megkapd te is mint más lelkes újonc..

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177559 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

icke írta: Üdvözletem!

Gusztáv segíts! Kilencedik generáció? Gyengül a vér, gyengül... De ez nem nagy baj, elvégre minden a Dzsihad céljait szolgálja, azt meg az öregek irányítják :wink: És eljő hamarost a Gyehenna is :twisted:

icke


Naaa!!! a 14. generációig egy szavad sem lehet :) azok már télleg korcsok, de én a hatodik generációmmal még tökjónak számítok :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177552 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Artemisz (Celebthil) írta: Na, Testvéreim, én meg 2 könyvet olvasok egyszerre:
Lestat
Drakula!!! :D

A Lestat rém izgalmas, nem is mertem belemászni, csak a bevezetőn vagyok túl, a Drakula meg ÍRTÓ JÓÓ!!!

Jó Vadászatot mindenkinek!!


Szija mindenkinek, mint vámpírokkal/vimpárokkal "tudományosabban" foglalkozó (Anne Rice, meg gótikus irodalom a szakdologozattémám :D ) egyén hozzászólok. Lestat könyv tényleg jó, jobb, mint az Interjú, sajna több kötetre nem volt eddig időm, Armandot szerintem hamarosan megkapom (kölcsön) 8)
Ebben a topicban még új vagyok, ha valaki engem is felölelne, hálám mindörökre üldözni fogja! 8)

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja - 18 éve 1 hete #177515 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Gusztáv segíts! Kilencedik generáció? Gyengül a vér, gyengül... De ez nem nagy baj, elvégre minden a Dzsihad céljait szolgálja, azt meg az öregek irányítják :wink: És eljő hamarost a Gyehenna is :twisted:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177485 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
A Lestat rém izgalmas, nem is mertem belemászni, csak a bevezetőn vagyok túl, a Drakula meg ÍRTÓ JÓÓ!!!

Csak bátran csak bátran mássz bele Lestat történetébe. Olyan élményt kapsz, amit nem feledsz egykönnyen

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177481 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Na, Testvéreim, én meg 2 könyvet olvasok egyszerre:
Lestat
Drakula!!! :D

A Lestat rém izgalmas, nem is mertem belemászni, csak a bevezetőn vagyok túl, a Drakula meg ÍRTÓ JÓÓ!!!

Jó Vadászatot mindenkinek!!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177220 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Léli írta: Ja, és a család: :) = (már tuti bővült azóta...)

Estel Adániel írta: A Deagol-klánban pedig már több, mint 50-en (:!:) vagyunk...

[size=9:3r1dsjqo]utánaszámolás:
1. gen.: Deagol (Gu)
2. gen.: Telumehtar, Estel Adániel, Mandala (De)
3. gen.: Evenstar (Te), Thaurwathiwen, Ithilgalad, Beleg Cúthalion, Ryana, Mau Rauser, Irunien, Aeglos (Ea)
4. gen.: Dodiee(Ev), Alyr Arkhon, Gyémánt Hajnal, Arwena, Fimbrethil, Artemisz (Celebthil), Nefadar, Ithil Iarfeniël (Th), Augustine, Onering (Ig) Jacopo Belbo, Szú (Mr), Toma gazda, Aldarion (Ae)
5. gen.: Nodlee, Rabyn, Minerva, Ethilion (Do), Laylana Uinen, Carnimirie, Elryn (Aw) Arden Borough, Nimdorc, Szürke Gandalf, Fiona (Fm), Galadh, Rogue/Arwen (Au), Lindír (Or)
6. gen.: Mogy (Ra), Dae-elena/sissee, Sil, Áfonya (Mi), Nóli (Ni), Folti, Esgal, Silmeniel, Ankalimon (Ga), Utahu (Rg), Maglor (Fi)
7. gen.: Ringbearer (Nó) Telcontar Léli (An)[/size]


Whoa. :eek4: Akkor mégse köszöntöm körbe a családot. :) Üdv mindenkinek! Miért nincs ilyen újjátszopócsecsemő-emotikon?? :D

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177217 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Nellas írta: " Ha valaki azt állítja, hogy vámpírok a valóságban nem léteznek, ne higgy neki! A világ tele van vámpírokkal. Nem azokkal a gonosz, alakjukat örökösen változtató, a feszülettől rettegő lényekkel, akikről a legendák szólnak, hanem olyan tiszteletre méltó, hosszú életű, különlegesen erős teremtményekkel, akiknek vért kell inniuk, hogy életben maradhassanak. Csak épp annyira avatkoznak be az emberek dolgaiba, amennyire az elkerülhetetlen, és sohasem ölik meg azt, akinek a véréből ittak." /Darren Shan: A Halál Próbái, Vámpír könyvek 5., Bevezetés/


hm... :twisted: tessék, csak tessék. Aki nem hiszi, járjon utána. Tárt karokra talál a vámpíroknál...

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177182 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Supersonica írta: Underworld info:

Underworld, színes, amerikai-német-magyar-angol film (2003)
Trailer: index.html
Hivatalos weblap: www.entertheunderworld.com
Hazai bemutató: 2004. április 22.
Forgalmazó: SPI International Magyarország
Gyártó: Screen Gems / Lakeshore Entertainment
Előállítási költség: 22+20 millió dollár
USA nyitó bevétel: 21,753,759 dollár
Játékidő: 121 perc

Kritika és pár kép: www.mozinet.hu/display.php?tablename=mozifilm&film_id=1635


Hmmm akkor én fél évvel megelőztem a premiert....

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177179 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Underworld info:

Underworld, színes, amerikai-német-magyar-angol film (2003)
Trailer: index.html
Hivatalos weblap: www.entertheunderworld.com
Hazai bemutató: 2004. április 22.
Forgalmazó: SPI International Magyarország
Gyártó: Screen Gems / Lakeshore Entertainment
Előállítási költség: 22+20 millió dollár
USA nyitó bevétel: 21,753,759 dollár
Játékidő: 121 perc

Kritika és pár kép: www.mozinet.hu/display.php?tablename=mozifilm&film_id=1635

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177055 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dínchamion írta: Fanfárok, diadalmas bevonulás, et cetera...

Örömmel jelentem, hogy tegnap megtörtént a fizikális beÖlelés, így immár én is teljes jogú vimpárnak mondhatom magam! :D :wink: Léli az anyukám, további családtagjaim jelentkezését várom, mert Ancyn és Galadhon kívül nem ismerek senkit. :roll:


Jaj, télleg, bocsánat, elfelejtettem bejelenteni :oops: :oops: :oops: Igen, megtörtént a beÖlelés, tanúk rá: Lam, Silme, meg talán még Lam öccse (Ambrus).

Ja, és a család: :) = (már tuti bővült azóta...)

Estel Adániel írta: A Deagol-klánban pedig már több, mint 50-en (:!:) vagyunk...

[size=9:3mev9mmy]utánaszámolás:
1. gen.: Deagol (Gu)
2. gen.: Telumehtar, Estel Adániel, Mandala (De)
3. gen.: Evenstar (Te), Thaurwathiwen, Ithilgalad, Beleg Cúthalion, Ryana, Mau Rauser, Irunien, Aeglos (Ea)
4. gen.: Dodiee(Ev), Alyr Arkhon, Gyémánt Hajnal, Arwena, Fimbrethil, Artemisz (Celebthil), Nefadar, Ithil Iarfeniël (Th), Augustine, Onering (Ig) Jacopo Belbo, Szú (Mr), Toma gazda, Aldarion (Ae)
5. gen.: Nodlee, Rabyn, Minerva, Ethilion (Do), Laylana Uinen, Carnimirie, Elryn (Aw) Arden Borough, Nimdorc, Szürke Gandalf, Fiona (Fm), Galadh, Rogue/Arwen (Au), Lindír (Or)
6. gen.: Mogy (Ra), Dae-elena/sissee, Sil, Áfonya (Mi), Nóli (Ni), Folti, Esgal, Silmeniel, Ankalimon (Ga), Utahu (Rg), Maglor (Fi)
7. gen.: Ringbearer (Nó) Telcontar Léli (An)[/size]


"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177033 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Nellas írta: " Ha valaki azt állítja, hogy vámpírok a valóságban nem léteznek, ne higgy neki! A világ tele van vámpírokkal. Nem azokkal a gonosz, alakjukat örökösen változtató, a feszülettől rettegő lényekkel, akikről a legendák szólnak, hanem olyan tiszteletre méltó, hosszú életű, különlegesen erős teremtményekkel, akiknek vért kell inniuk, hogy életben maradhassanak. Csak épp annyira avatkoznak be az emberek dolgaiba, amennyire az elkerülhetetlen, és sohasem ölik meg azt, akinek a véréből ittak." /Darren Shan: A Halál Próbái, Vámpír könyvek 5., Bevezetés/


Oh oh, milyen bölcs igazság ez!!!! Végre valaki meg fogja tudni győzni a világot. Bár rendesen középpontba is teszi azt. :twisted:

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177025 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
" Ha valaki azt állítja, hogy vámpírok a valóságban nem léteznek, ne higgy neki! A világ tele van vámpírokkal. Nem azokkal a gonosz, alakjukat örökösen változtató, a feszülettől rettegő lényekkel, akikről a legendák szólnak, hanem olyan tiszteletre méltó, hosszú életű, különlegesen erős teremtményekkel, akiknek vért kell inniuk, hogy életben maradhassanak. Csak épp annyira avatkoznak be az emberek dolgaiba, amennyire az elkerülhetetlen, és sohasem ölik meg azt, akinek a véréből ittak." /Darren Shan: A Halál Próbái, Vámpír könyvek 5., Bevezetés/

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176856 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Beleg Cúthalion írta: Kifelejtetted a "csunya" fekete maszkos gyilkosoknak beallitott torvenyen kivulieket. :twisted: Na ok is hasznaltak barmit barmivel.


Ők ninja kardot használtak, ami valamivel rövidebb mint a katana. Egyébként a ninjáknál leginkább a budo szellemű küzdelemmel ellenkező stílus él.

Egyebkent felreertettelek, azt hittem a ket kezes tsubara gondolsz mint alapveto kulonbsegre a japan es az europai kardforgatas kozott.
Bar ez az egesz mar inkabb THK-s topic.

OK.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176831 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Kifelejtetted a "csunya" fekete maszkos gyilkosoknak beallitott torvenyen kivulieket. :twisted: Na ok is hasznaltak barmit barmivel.

Egyebkent felreertettelek, azt hittem a ket kezes tsubara gondolsz mint alapveto kulonbsegre a japan es az europai kardforgatas kozott.
Bar ez az egesz mar inkabb THK-s topic.

Ilmarë írta:

Beleg Cúthalion írta: Hat igen :twisted:
Habar ez nem csak Muszasi sajatossaga hanem az egesz japan kardforgatase :twisted:


Konkrétan a Pengénél, amire én gondoltam az a rész, ahol Penge a karddal és a saja-val küzd egyszerre, na az a kétkardos technkika...
A "ni ten ni chi ryu" csak Muszasinál volt meg. Ő két karddal küzdött, egyébként meg a szamurájok csak a katanát használták, a wakizashi másra szolgált, de konkrétan Muszasi volt, aki ezt kifejlesztette, mert egyébként szabálytalannak és etikátlan előnynek tekintették ezt a fajta küzdelmet... Van egy nagyon szép történet sorozat 5 kötetes könyv Mijamoto Musashi éltéről szól, ha kíváncsi vagy rá, az Édesvíz kiadónál jelent meg. Egyébként a Hagakure az, ami konkrétan foglalkozik ezzel a kérdéssel. A két kard viselete a nagyon kiváltságosoké volt, főleg főnemeseké, daimjoké, és magasrangú szamurájoké. Muszasi is egy boken-en kezdte, aztán később egy kardja volt csak, egy mestermű, és innen jutott el a kettőig.


"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176625 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Beleg Cúthalion\n

Hat igen :twisted:
Habar ez nem csak Muszasi sajatossaga hanem az egesz japan kardforgatase :twisted:

Konkrétan a Pengénél, amire én gondoltam az a rész, ahol Penge a karddal és a saja-val küzd egyszerre, na az a kétkardos technkika...
A "ni ten ni chi ryu" csak Muszasinál volt meg. Ő két karddal küzdött, egyébként meg a szamurájok csak a katanát használták, a wakizashi másra szolgált, de konkrétan Muszasi volt, aki ezt kifejlesztette, mert egyébként szabálytalannak és etikátlan előnynek tekintették ezt a fajta küzdelmet... Van egy nagyon szép történet sorozat 5 kötetes könyv Mijamoto Musashi éltéről szól, ha kíváncsi vagy rá, az Édesvíz kiadónál jelent meg. Egyébként a Hagakure az, ami konkrétan foglalkozik ezzel a kérdéssel. A két kard viselete a nagyon kiváltságosoké volt, főleg főnemeseké, daimjoké, és magasrangú szamurájoké. Muszasi is egy boken-en kezdte, aztán később egy kardja volt csak, egy mestermű, és innen jutott el a kettőig.


Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.751 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére