Vimpár Gittegylet

Több
20 éve 5 hónapja #181927 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Remélem, nem lesz olyan, akinek szüksége lesz rá...(magyarán: senkit ne érjen semmi baj...)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181885 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Namarie írta: Off:
Adtam vért. Kövessétek a példát minnél többen!


Vámpírnak legalább? :twisted: =

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181874 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Off:
Adtam vért. Kövessétek a példát minnél többen!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181770 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

gillz írta:

Arden Borough írta: Teljesen uj ötlet,szal még kidolgozásra vár...
Mi lenne ha csinálnánk egy Vimpár-talit a tavaszi szünetben?
Niuncs kedve vkinek megszervezni vmi vimpáros helyre?Ha nincs ötlet,akkor esetleg én megszervezhetem Győrbe...
Hogy tetszik?
JV!Arden


nekem sajna nincs szünetem, és húzós hétnek igérkezik az egyetemen...


Tul. képpen csak pénteket jelent, merthogy péntek-szombat-vasárnap, ha igaz... :wink:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181736 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Arden Borough írta: Teljesen uj ötlet,szal még kidolgozásra vár...
Mi lenne ha csinálnánk egy Vimpár-talit a tavaszi szünetben?
Niuncs kedve vkinek megszervezni vmi vimpáros helyre?Ha nincs ötlet,akkor esetleg én megszervezhetem Győrbe...
Hogy tetszik?
JV!Arden


nekem sajna nincs szünetem, és húzós hétnek igérkezik az egyetemen...

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181714 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dínchamion írta:

gillz írta: hm. vonzo... megfontolom igen erost. talan meg a konferencia letszamat is megdobja egy kicsit :D


Ejj! :evil: Mi az, h "megdobja egy kicsit"??? Te! :twisted:

Akkor: Léli, gillz, Konyhatünde oké... többiek?


Írtam, hogy nagyon akarok, télleg attól függ, hogy állok a vizsgáimra való felkészüléssel. Mondjuk van egy alapelvem: az ember/vimpár arra szakít időt, amire akar 8)
Legyetek rosszak! :twisted:

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181644 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dínchamion írta:

gillz írta: hm. vonzo... megfontolom igen erost. talan meg a konferencia letszamat is megdobja egy kicsit :D


Ejj! :evil: Mi az, h "megdobja egy kicsit"??? Te! :twisted:

Akkor: Léli, gillz, Konyhatünde oké... többiek?


én sajnos nem tudok menni a konferenciára és igy ide sem

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181639 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dínchamion írta:

gillz írta: hm. vonzo... megfontolom igen erost. talan meg a konferencia letszamat is megdobja egy kicsit :D


Ejj! :evil: Mi az, h "megdobja egy kicsit"??? Te! :twisted:

Akkor: Léli, gillz, Konyhatünde oké... többiek?


Akkor részemről és Vérrokonaim részéről valsz 3 fő helyeslő bólogatását besöpörheted

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181635 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

gillz írta: hm. vonzo... megfontolom igen erost. talan meg a konferencia letszamat is megdobja egy kicsit :D


Ejj! :evil: Mi az, h "megdobja egy kicsit"??? Te! :twisted:

Akkor: Léli, gillz, Konyhatünde oké... többiek?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181570 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Háát..
Én nem érnék rá, de ti csak mulassatok nyugodtan! :? :(

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181542 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Teljesen uj ötlet,szal még kidolgozásra vár...
Mi lenne ha csinálnánk egy Vimpár-talit a tavaszi szünetben?
Niuncs kedve vkinek megszervezni vmi vimpáros helyre?Ha nincs ötlet,akkor esetleg én megszervezhetem Győrbe...
Hogy tetszik?
JV!Arden

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181454 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Semmi extra: a beÖleléstől számított 29. napig virtuális vimpár vagy (vvv :) ), utána pedig vimpárságod szünetel, egészen a valódi beÖlelésig. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181386 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dínchamion írta: Nos, kedves vimpárok! :!:

Úgy veszem észre, a jelenlevők közül igen sokan szándékoznak jönni Pécsre a konferenciára, ezért meghirdetném a vimpár talit. Meglátjuk, összejön-e. :wink:

Részleteket itt beszéljük meg. Sok időm nem lesz, de este igyekszem eleget tenni hercegi (khm. elég önkéntes, de ez van :D ) kötelezettségeimnek. :)

Naszóval, hogy érdemit is szóljak: ki jön?


Én már emlegettem, hogy szeretnék, de még nemtom megmondani 100%-ra. A bokros teendőimtől függ. Azért próbálkozom!!!
Ja, közben elolvastam Estel szabályzatát, láttam, hogy a valódi Ölelésnek 29 napon belül kell megtörténnie, de asszem ez nem fog menni az én esetemben... :( Virtuálisan már beölelt Artemisz, de legközelebb csak a pécsi konferencián fogunk taláxani (ha taláxunk egyáltalán)... most akkor ilyenkor mi van? 8O

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181312 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dínchamion írta: Nos, kedves vimpárok! :!:

Úgy veszem észre, a jelenlevők közül igen sokan szándékoznak jönni Pécsre a konferenciára, ezért meghirdetném a vimpár talit. Meglátjuk, összejön-e. :wink:

Részleteket itt beszéljük meg. Sok időm nem lesz, de este igyekszem eleget tenni hercegi (khm. elég önkéntes, de ez van :D ) kötelezettségeimnek. :)

Naszóval, hogy érdemit is szóljak: ki jön?


hm. vonzo... megfontolom igen erost. talan meg a konferencia letszamat is megdobja egy kicsit :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181087 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Csatlakozom: mikor, mikor?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181070 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dínchamion írta: Nos, kedves vimpárok! :!:

Úgy veszem észre, a jelenlevők közül igen sokan szándékoznak jönni Pécsre a konferenciára, ezért meghirdetném a vimpár talit. Meglátjuk, összejön-e. :wink:

Részleteket itt beszéljük meg. Sok időm nem lesz, de este igyekszem eleget tenni hercegi (khm. elég önkéntes, de ez van :D ) kötelezettségeimnek. :)

Naszóval, hogy érdemit is szóljak: ki jön?


Drága Fiacskám: Én nagyon szívesen mennék :) = Pontosan a Konferencia idejére (estéire?) akarod összehívni? [size=9:2hepczv5]Juteszembe, majd írok neked privit a konf. miatt.[/size]

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181033 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

icke írta: Üdvözletem!

Anyukám: a kilencedik generációt tapossák egyesek... :?
icke


Arrrrrgh :evil: :wink: Mondhatom szép dolog. a nyulak a vimpárokhoz képest maga a gyámhatóság. :twisted:

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181031 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Anyukám: a kilencedik generációt tapossák egyesek... :? Csatlakoznom kell a véleményedhez, legalábbis annyiban, hogy az új vimpárok várjanak egy sort a családalapítással. Elvégre ráérnek :twisted:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181017 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Estel Adániel írta: Nem igazán értem, mi a probléma... jelenleg mi, vimpárok még százan sem vagyunk... :roll: Gusztáv Vére szvsz annyira azért nem volt híg, hogy ennyi személynél már vízként folyjon... ;)


Najó, de a 7. generációt tapossák egyesek, és a 15. generáció táján már elég sok a fénybenjáró fogatan szépségek száma. Szóval ha tehetek egy javaslatot: akkor a tagok számát gyarapítsuk, ne a generációkat. :twisted:

[size=9:3q1vsspa]Vehehe, úgy avatárom van. That rockz! 8) [/size]

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181014 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Szurke, Mau, hol a honlap????? :( (bocsi, hogy sürgetlek titeket)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180967 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nos, kedves vimpárok! :!:

Úgy veszem észre, a jelenlevők közül igen sokan szándékoznak jönni Pécsre a konferenciára, ezért meghirdetném a vimpár talit. Meglátjuk, összejön-e. :wink:

Részleteket itt beszéljük meg. Sok időm nem lesz, de este igyekszem eleget tenni hercegi (khm. elég önkéntes, de ez van :D ) kötelezettségeimnek. :)

Naszóval, hogy érdemit is szóljak: ki jön?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180932 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Idril Celebrindal. írta: Annyira odavagytok h Gusztáv vére fel fog hígulni... Ha a Bibliát vesszük alapul (bocsánat ha ezzel bárkit megbántok célom nem istenkáromlás vagy szentségtörés!) akkor a mai ember már nem is igazi ember mert Ádám és Éva vére azóta némiképp felhígult. Mégis embernek tartjuk magunkat (és szerencsére sokan tényleg azok vaunk még ha néhányan nem is...).
Estel: köszönöm a szabályzatot alkaolmadtán tüzetesen meg fogok ismerkedni vele!
gillz: attól h valaki közösséghez csatlakozik még lehet egyedi csak ne piszkálja az újonan jötteket mert neki is jólesett amikor befogadták az adott csapatba.


Amennyiben ők voltak az első emberek, ki által hígult volna fel a vérük? ;)
(jó, tudom, Káinnál már említve van a "Többi ember")

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180927 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Lamorak írta: De még mekkora... :) Szerintem kiírhatunk egy külön mathom-díjat annak, aki tényleg elolvassa Hegelt.


Off: Ebből szigorlatoztam... szóval a végsőkig el vagyok szánva!

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180926 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ery írta: Tudom én azt nagyon jól, csak a többiek is olvassák el! :twisted: :evil2: :evil3: (az is egy csapás!)


De még mekkora... :) Szerintem kiírhatunk egy külön mathom-díjat annak, aki tényleg elolvassa Hegelt.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180924 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Lamorak írta:

Ery írta: [size=9:2gg52g5s]Szerényen ismét felhívom a figyelmet a minőség és mennyiség közötti kapcsolatra, valamint arra, hogy ha elfogynak a potenciális célpontok, akkor vajh mi lesz?[/size]


A mennyiség és minőség közti kapcsolatról l. Hegelt :)


Tudom én azt nagyon jól, csak a többiek is olvassák el! :twisted: :evil2: :evil3: (az is egy csapás!)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180923 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Annyira odavagytok h Gusztáv vére fel fog hígulni... Ha a Bibliát vesszük alapul (bocsánat ha ezzel bárkit megbántok célom nem istenkáromlás vagy szentségtörés!) akkor a mai ember már nem is igazi ember mert Ádám és Éva vére azóta némiképp felhígult. Mégis embernek tartjuk magunkat (és szerencsére sokan tényleg azok vaunk még ha néhányan nem is...).
Estel: köszönöm a szabályzatot alkaolmadtán tüzetesen meg fogok ismerkedni vele!
gillz: attól h valaki közösséghez csatlakozik még lehet egyedi csak ne piszkálja az újonan jötteket mert neki is jólesett amikor befogadták az adott csapatba.

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180904 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Szürke Gandalf írta:

Estel Adániel írta: Nem igazán értem, mi a probléma... jelenleg mi, vimpárok még százan sem vagyunk... :roll: Gusztáv Vére szvsz annyira azért nem volt híg, hogy ennyi személynél már vízként folyjon... ;)


Valóban, még csak kb 85-en vagyunk....
Amúgyis: a kilencedik generáció még viszonylag kis létszámú. Dín, szvsz nem te járnál a legjobban ha Gusztáv Gyermekei összezördülnének...


:D Gondolod? Én elég sok vámpírháborúról hallottam, ahol ügyes taktikázással bizony hamar feljebb juthat az ember a generációs létrán... :mrgreen:

Na, majd meglássuk, én készítem a kardomat! :lol:

(Ui.: nehogy komolyan vegye már valaki! Jézusom... :roll: )

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180903 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Estel Adániel írta: Nem igazán értem, mi a probléma... jelenleg mi, vimpárok még százan sem vagyunk... :roll: Gusztáv Vére szvsz annyira azért nem volt híg, hogy ennyi személynél már vízként folyjon... ;)


Valóban, még csak kb 85-en vagyunk....
Amúgyis: a kilencedik generáció még viszonylag kis létszámú. Dín, szvsz nem te járnál a legjobban ha Gusztáv Gyermekei összezördülnének...

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180902 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ery írta: [size=9:11fs54nt]Szerényen ismét felhívom a figyelmet a minőség és mennyiség közötti kapcsolatra, valamint arra, hogy ha elfogynak a potenciális célpontok, akkor vajh mi lesz?[/size]


A mennyiség és minőség közti kapcsolatról l. Hegelt :)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180896 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nem igazán értem, mi a probléma... jelenleg mi, vimpárok még százan sem vagyunk... :roll: Gusztáv Vére szvsz annyira azért nem volt híg, hogy ennyi személynél már vízként folyjon... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.766 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére