Szilmarilok

Több
21 éve 4 hete #137611 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nemrég volt téma a Szilmarilok megfilmesíthetősége. Most olvastam néhány interjút az Ancanar c. film rendezőjével, és ő mondott néhány igen érdekes dolgot. :cry:

Először is, ő egy kb. félórás rövidfilmet akart forgatni Elessar címmel Aragorn fiatalkoráról (amit maximum a neten terjesztett volna ingyen), de amikor látta, hogy mekkora az érdeklődés iránta, elkezdett azon gondolkodni, hogy esetleg be is lehetne mutatni moziban. Felvette a kapcsolatot Saul Zaents-szel, aki nemet mondott.

Ezután megpróbálta megszerezni a Szilmarilok filmjogait, ami szintén nem sikerült, sőt :bawling: :

To make sure I couldn't use the actual names and places, I contacted the Estate — very quickly I was turned down. Unfortunately, they do not want to release the rights to The Silmarillion and Lost Tales...ever.


És így született meg az Ancanar, ami egy igen ígéretes projektnek tűnik, nagyon erős Szilmarilok-beütéssel... Egy független film, ami mögött nem állnak nagy stúdiók és nagy pénzek, nincsenek benne híres színészek, sztárok, alig reklámozzák (eleinte a Tolkien-rajongók között szinte szájról szájra terjedt a híre) és mégis van benne valami, amitől leesett az állam, amikor először láttam a trailerét... :roll:

Sajnos, maga a trailer jelenleg nem elérhető, de azért itt van egy-két link:
Hivatalos oldal:
www.ancanar.com/
Interjúk:
www.tolkienonline.com/docs/11309.html
www.scene360.com/interview/inter ... lcomb.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136326 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ulmo, Ankalimon: köszi :) Én totál úgy emlékeztem, hogy valami erdőbe ment és ott halt meg, dehát rég olvastam a Szil-t... :roll: :oops:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #136323 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lalaith Scarlett írta: Még egy Ungoliantról :oops: : nem tudjátok, mi annak az erdőnek a neve, ahol utolsó napjaiban élt :?:


Nem tudok ilyen erdőről. A Nan Dungortheb után távozott Középföldéről és a nagy déli kontinensen (Darkland vagy Southland - Hyarmenor) élt. Ahol aztán rejtélyes módon elpusztult. Állítólag nagy éhségében elpusztította (felfalta) önmagát...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136306 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

amanibhavam írta:

Ulmo írta: Nem kifejezetten Középföldére. Ők Amanban pusztítják el a Két Fát. Mellesleg Melkor megöli Finwët (az első és egyetlen gyilkosság Amanban).
Melkor már akkor rontást hozott Arda egészére, mikor beavatkozott a Valák munkájába.


már az alqualondei testvérmészárláson kívül gondolod?


Öööö :oops: igen. [size=9:1nm42ilp](Kezdek szenilis lenni...)[/size] Meg arra, hogy egy Vala Amanban gyilkol.

Lalaith: hogy pontosan hol élt Ungolinat, arra most én sem emlékszem. :oops: De sokáig lakott Nan Dungortheb vidékén, Doriath északi határánál. Tőle származtak az ott élő szörnyetegek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136291 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Még egy Ungoliantról :oops: : nem tudjátok, mi annak az erdőnek a neve, ahol utolsó napjaiban élt :?: :roll: (a Szilt most kölcsönadtam valakinek, nemtudom kikeresni :oops: ).
Most belegondoltam (tudom, hogy a megfilmesítéses nem ide tartozik de hamár Ungoliant..), hogy Ungoliant hogy nézne ki a filmben. Már a ROTK-ra is viszek Pamperst, stb-t a Banyapók miatt :lol: (pók-allergia), akkor Ungoliant látványáról valószínűleg sikítozva kirohannék a teremből... :roll: :)

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136271 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta: Nem kifejezetten Középföldére. Ők Amanban pusztítják el a Két Fát. Mellesleg Melkor megöli Finwët (az első és egyetlen gyilkosság Amanban).
Melkor már akkor rontást hozott Arda egészére, mikor beavatkozott a Valák munkájába.


már az alqualondei testvérmészárláson kívül gondolod?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136268 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem kifejezetten Középföldére. Ők Amanban pusztítják el a Két Fát. Mellesleg Melkor megöli Finwët (az első és egyetlen gyilkosság Amanban).
Melkor már akkor rontást hozott Arda egészére, mikor beavatkozott a Valák munkájába.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136263 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Igy már értem miről van szó

amikor romlást hoznak középföldére. ugye?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136258 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szvsz Melkur Melkor-ra gondolt... :roll: :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136252 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ilyen név nem szerepel a Tolkien enciklopédiában.
de nem zárja ki hogy Melkur létezik.
van másik neve Melkurnak?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136218 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

melkur írta: ... ki tudja, hogy Ungoliant mifele es, hogyan került Ardara?


Ungoliant a külső sötétség, az őseredeti semmi ("void") megtestesülése ebben a világban.

Tolkien írta: Az eldák sem tudták, honnan jött, bár némelyek azt beszélték, hogy régestelen-régen szállt alá a sötétségből amely körülöleli Ardát...


Egyébként Ungoliant kérdését már több ízben megbeszéltük a Rejtélyek és legutoljára a Mitológia topicban. Ha érdekel, olvass vissza egy kicsit.

melkur írta: Kedvenc jelenetem mikor Ungoliant es Melkur lerobog az Istenek varosara es stb.,


Nem igazán az istenek városára, hanem a város melletti dombra rohantak...




Egyáltalán ki az a MELKUR ?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136212 Írta: Morgoth
Morgoth válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Kedvenc jelenetem mikor Ungoliant es Melkur lerobog az Istenek varosara es stb., ki tudja, hogy Ungoliant mifele es, hogyan került Ardara?

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136044 Írta: Morgoth
Morgoth válaszolt a következő témában: Szilmarilok

melkur írta: Olvastatok mar a Gyuru Keresese cimu könyvet, ha vkinek megvan az nefelejtsen el szolni nekem :!:

Ja irjatok az emaul cimemre, es akkor targyalhatunk (privat meg ilyesmi) vloszinuleg csak holnap ilyen idöben leszek , de meg este tizkor is lehetseges.(Most itt HU 18 ora van).
Eljen a legelsö Vala ki az Arda Ura.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136041 Írta: Morgoth
Morgoth válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Olvastatok mar a Gyuru Keresese cimu könyvet, ha vkinek megvan az nefelejtsen el szolni nekem :!:

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135956 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Emberek...

Kicsit röstellem, hogy ilyesmit kell írnom (különösen, mivel Aeglos ártatlan felvetését én kezdtem el tovább fűzni...), de mostanra sikeresen szétoffoltuk ezt a remek kis topicot.

Hiába rendkívül izgalmas téma a XXi. századi színésznők tündésíthetőségének kérdése, ebben a topicban ez "idegen anyag"...

Én most bűnbánó szívvel abbahagyom ezt a témát, és arra kérlek benneteket, ti is tegyetek így.

Újra megnyitottam, a "Vélemények, kritikák" topicot a Film fórumban, ott kellene folytatni...

Az eddigi elmélkedést áthelyeztem oda...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135559 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Azzal én is egyetértek, hogy P.J. nem válogatta meg jól a tünde szereplőket. Ha olyan Thingol király lenne egy estleges megfilmesített Szil. változatban mint amilyen a LotR-ben Elrond, vagy Celeborn volt akkor nagyon morc lennék :evil: . Egy jó Lúthienhez fel kéne forgatni a világot ......Mert ha olyan lenne mint amilyen Arwen volt... :?
Eleve kellett volna szabni egy korhatárt, ami fölött akármilyen jó színész valaki, nem lehetne betenni tündének. Ez volt a baj H.W.-val és C.B.-tel is, akik Elrondot, és Galadrielt alakították a filmben. Mindkettőjüket értékes színésznek tartom, de nem illettek a szerepükbe :?
Lúthien szerepébe egy valóságos zseni kéne, hogy a fiatal kora ellenére el tudjon játszani egy olyan nehéz szerepet.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135300 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én azt hiszem őszinten tisztelem az eredeti életmű burjánzó töredékeiből a képzeletünkben összeálló tolkieni világot, azonban biztosan megnéznék egy szinvonalas filmes adaptációt, egész biztos nagy élmény lenne...

Nefadar, Aeglos:

Vitatkoznék:
- A technológia mai szintje elegendő a Szil legmerdekebb jeleneteinek filmre viteléhez is - csak egy jó "Visual Effect" cég, megfelelő képzelőerő és profi tolkien-szakértők kellenek hozzá... (De ez a kombináció a LOTR filmek legnagyobb részénél is összejött)
- A szereplőválogatás valóban kulcsfonotsságú, de ebben sajnos úgy tűnik P.J. nem túl jó - legalábbis ami a női tünde szereplőket illeti. Lúthien miatt én is aggódom - bár meggyőződésem, hogy létezik olyan szinésznő a világon, akinek a színészi adottságai nem sokkal rosszabbak, mint Cate Blanchetté, és természetes szépsége mégis jócskán meghaladja Liv Tylerét (akinek pedig karakterét tekintve Lúthien szintje körül kellene mozognia... :? )
-A GYU hihetetlen pénzügyi sikere után, valószínűleg Hollywood egész sor producere versengene, hogy melyik adhatna pénzt egy látványos "folytatáshoz" - valószínűleg több pénz lenne rá, mint P.J.-nek volt a LOTR három részéhez együttesen. És szerintem egy megfelelő gondossággal elkészült film esetén a siker is garantált lenne, nem járnának rosszul a befektetők...


A Szil gondosan kiválogatott, megfelelő dramaturgiával átszerkesztett történetei drámai hatásúak lennének. Legtöbbek számára valószínűleg sokkal hatásosabbak, mint a könyv első olvasásra (hiszen a Szil egy befejezetlen életmű kissé önkényesen összeválogatott lerövidített darabjaiból, javítás nélkül készült kivonat). Nyilvánvalóan simábban élvezhető lenne egy igényesen dramatizált változat, ahol az életmű egyenetlenségei a jóízlés határain belül ki vannak egyenesítve, és ahol a különböző töredékek egységes történetbe vannak foglalva...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135268 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ang írta: Dagnir Glaurunga története azért elvinne néhány oszkárt...


Sajnos nem hiszem, hogy ez megtörténne. A mai színvonal nem elég ennek a megcsinálásához....

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135084 Írta: Ang
Ang válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Dagnir Glaurunga története azért elvinne néhány oszkárt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134986 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Tényleg igaz az, hogy a Szilmarilok "megfoghatalan". Szerintem az a legjobb ha mindenki magának képzeli el. Ettől függetlenül a megfilmesítéssel kapcsolatban Ancalimon ötlete tetszik nekem is.
De énnekem akkor is zavaró lenne ha Lúthien helyére számítógépes grafikát tennének...mert olyan szép lány úgyse létezik.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134985 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Nefadar írta: Ezt már viattuk valahol, hogy a Szilmarilokból soha nem lehetne jó filmet csinálni, mert túl összetett ahhoz...


...hm..tényleg volt már róla szó...bár ha mégis megfilmesítenék a Szilmarilokat (...még belegondolni is szörnyű, hogy milyen rettenetesen sok pénz kéne hozzá... 8O :? ) akármilyen gyönyörű és igényes lenne is, sajnos a mai nézőközönség nem kapható az ilyesmire :( . Félő, hogy miután elkészülne a produkció, nem tudnák eladni a készítői. És ha valamennyire sikerülne is akkor sem térülne meg a beléfektetett pénz. Nem lenne kifizetődő...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134361 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ezt már viattuk valahol, hogy a Szilmarilokból soha nem lehetne jó filmet csinálni, mert túl összetett ahhoz...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133977 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mae govannen!
Szerintem sem igen van rá esély, hogy megfilmesítsék :cross: (legalábbis a közeljövőben); viszont Ancalimon ötlete nagyon tetszett, meg kéne valósítanod! :wink:
Lalaith: elég valószínű, hogy például a valák is számítógépesek lennének, és így már szinte bármilyen hatást el lehetne érni pl. Lúthien (főleg 2054-re :) ) És én azt sem tartanám fontosnak, hogy sokan keverik a neveket, mert úgyis főleg azoknak készülne (és túlnyomórészt ők néznék meg) akik ismerik a történetet.
Mindezek ellenére nem szeretném, ha megfilmesítenék sem a Szilmarilokat, sem A Hobbitot. (De Ancalimon terve akkor is érdekel.)

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133871 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Egyébként ez a disputa aztán végképp akadémikus. A Hobbittal és a GYU-val ellentétben a Szil filmes jogait sohasem értékesítették, és ismerve Christopher hozzáállását az egyébként sokkal problémamentesebb GYU filmváltozathoz - ez a helyzet nem is fog változni egyhamar.
:(

Ha jól számolom a Tolkien Estate kifejezett engedélye nélkül leghamarabb 2054-ben lehet filmet csinálni a műből... :? :(


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133823 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Szilmarilok

amanibhavam írta: 10 évvel ezelőtt a GyU-ról sem képzeltük volna el, hogy így meg lehet csinálni


Azért voltak már kb. 60évvel ezelőtt is "csodák" a filmiparban, amik előtt még ma is azt mondom, hogy le a kalappal... :roll: És még mindig nem a GYU a (nemtom máshogy mondani) "the greatest motion picture ever made"....

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133821 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok
10 évvel ezelőtt a GyU-ról sem képzeltük volna el, hogy így meg lehet csinálni


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133819 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ezaz, ha nagyon "tömören" akarnák megfilmesíteni, akkor meg összecsapott lenne...

De pl. a GYUban is keveseb karakter van, mint a könyvben, mégis sokan keverik őket...az ilyeneknek a Szilmarilok kínai lenne...

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133817 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok
szvsz nem kell lenézni az embereket; nem olyan bonyolult történetek ezek önmagukban; és egy filmadaptációnak nem kell szükségképpen az összes nevet és mellékszálat feldolgoznia

azt pedig Tolkien szerintem sehol sem írja le, hogy a valák mind gyönyörűek voltak:-D elvégre maguk választották a testüket, lehetett az akár csúnya is


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133816 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Egészen biztos, hogy a filmben sokkal rövidebb időtáv és sokkal kevesebb szereplő szereplne, mint a Szil összes kidolgozott történetében együttvéve.

A kérdés éppen az, hogy létezik-e olyan dramaturgia, amely az Első Kor utolsó évtizedeinek feldolgozásával, és a doriathi/gondolini szereplőkre koncentrálva képes-e érdemlegesen visszaadni valamit a Szil lényegéből...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133815 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ancalimon: abba belegondoltál, hogy mindez hány órát igényelne? 8O És ki tudná visszaadni pl. a valák, vagy Lúthien Tinúviel szépségét? És hogy értenék meg azok, akik a GYU szereplőit is keverik agyba-főbe?

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.664 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére