Szilmarilok

Több
20 éve 10 hónapja #152566 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152548 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Túrin Turambar története (olyan tragikus, hogy az már szép :cry: )
De egyébként az Ainulindalë elejétől az Akallabeth végéig szeretem :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152544 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Tuor története
gondolini kapuk!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152504 Írta: Kelekhril
Kelekhril válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Beren és Luthien!!!!!!!! :!:
De A kezdetet is szeretem Valinor létrehozásáz, elrejtését...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152488 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Turin Turambar... :fight: Talán még Beren és Lúthien :wink:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152481 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alcarcalimo írta:

Aeglos írta: Feltenném szavazésra, hogy kinek melyik történet a kedvence a Szilmarilokból...
[size=9:14qss83c]Aztán csinálnék egy maratoni filmet Nólinak :D [/size]

Nekem Maeglin, meg a Noldák Beleriandban, de Túrin Turambart se vetem meg :wink:


Túrin Turambar története (főleg a kiegészítésekkel a "Gyűrű keresésé"-ből. Emellett Beren és Lúthien.

Alcar


Túrinhoz csatlakozom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152480 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nekem a Beren és Lúthien (különös tekintettel a Finroddal kapcsolatos részekre). Meg a Nap és a Hold. Meg a Szilmarilok egész története. Meg Eol. Stb, stb... (Túrin történetéből a Gyűrű keresése-beli verziót preferálom, Gondolin bukásából meg az Elveszett Mesék-belit.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152476 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Aeglos írta: Feltenném szavazésra, hogy kinek melyik történet a kedvence a Szilmarilokból...
[size=9:v3yca81u]Aztán csinálnék egy maratoni filmet Nólinak :D [/size]

Nekem Maeglin, meg a Noldák Beleriandban, de Túrin Turambart se vetem meg :wink:


Túrin Turambar története (főleg a kiegészítésekkel a "Gyűrű keresésé"-ből. Emellett Beren és Lúthien.

Alcar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152473 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Aeglos írta: Feltenném szavazásra, hogy kinek melyik történet a kedvence a Szilmarilokból...

Nekem konkrét kedvencem nincs. Azok a részek tetszettek jobban, amikor még nem voltak emberek.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152469 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Feltenném szavazésra, hogy kinek melyik történet a kedvence a Szilmarilokból...
[size=9:2lfc8yqb]Aztán csinálnék egy maratoni filmet Nólinak :D [/size]

Nekem Maeglin, meg a Noldák Beleriandban, de Túrin Turambart se vetem meg :wink:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152184 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Aldarion írta:

Nóli írta: Csinálják meg egyben!
Akinek nem tetszik, ne nézze! :wink:

Szvsz úgy mi sem élveznénk. Bár meglehet... :roll:

Én szeretem a maratoni filmeket...
A Gyűrűk Urát is szívesen nézegetem egymás után...
Mi lesz, ha majd bejön a harmadik rész is... :wink:
Na de ez már OFF

Na és mellesleeeeeeeg! 300!!!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152181 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Nóli írta: Csinálják meg egyben!
Akinek nem tetszik, ne nézze! :wink:

Szvsz úgy mi sem élveznénk. Bár meglehet... :roll:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152179 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Csinálják meg egyben!
Akinek nem tetszik, ne nézze! :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152103 Írta: Vëannë
Vëannë válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hát, mondjuk nem Barátok Köztöt kellene belőle csinálni, :wink: de 3-4 részből ki lehetne hozni. Csak a Szilmarilokkal nem lehetne megcsinálni, amit a GyUval, hogy egy részt mutatnak be évente, éppen a töménysége miatt, mindenki elfelejtené, mi is történt eddig...

"Home is where the way is
My road goes on forever
One more voyage to go"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151996 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Celebrom írta: S ha mégis le tudnák forgatni,akkor is rengeteg részben sikerülne csupán, s lehet h felvenné a sorozatok alakját s nemhinném hogy ez használna a szinvonalnak.


Ankalimonnak volt egy jó ötlete ezzel kapcsolatban, néhány oldallal előbb :wink:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151995 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Szilmarilok
S ha mégis le tudnák forgatni,akkor is rengeteg részben sikerülne csupán, s lehet h felvenné a sorozatok alakját s nemhinném hogy ez használna a szinvonalnak.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151984 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Konyhatünde írta: Nekem az a véleményem, hogy már olvasni is elég nehéz a Szilmarilokat, olyan, mintha előszednéd a Bibliát vagy valami görög mitológiagyűjteményt, és elkezdenéd a legelején úgy olvasni, mintha valami egységes sztorit tartalmazó könyv lenne. Éppen ezért nem is lehetne úgy filmet csinálni belőle, min a GYU-ból, mert inkább egy novellafüzér megfilmesítéséhez hasonlítana. Esetleg egy történetet lehetne kiragadni belőle, vagy több jobban összefüggő sztorit, valahogy úgy, mint mikor a Bibliából csinálnak filmet, mert ott is ált. csak egy alak/történet van kiragadva. Nem beszélve arról, hogy az egész Szimarilokat Ch. Tolkien szerkesztette össze, kicsit önkényesen összeválogatva a történeteket, epizódokat, vagyis nem egészen a mester műve.
Ja, és nemtom már ki mondta, de szerintem se lenne a nagyközönség vevő erre, túl tömény lenne az átlagos mozizónak. A GYU-filmet megnézve többé-kevésbé átlátja sztorit az ember anélkül, hogy olvasott volna, de a Szilmarilok... ez mégsem a Biblia vagy a görög mitológia, amelyről mindenki tanul és benne van a köztudatban.
Ha mégis lesz film, hát kíváncsi leszek rá! :?:


A Szilamrilokat nem nehéz olvasni... Szvsz... Csak a részletek nem maradnak meg az ember agyában annyira, mint a GyU-nál, mert valóban tömény. Abban egyetértek, hogy csak epizódonként lehetne megfilmesíteni, habár egy nagyon tehetséges forgatókönyvírónak bizti sikerülne összeállítani valamit... Párhuzamos cselekmények meg "10 years ago" feliratok...
És a GyU filmet is nagyon nehéz megérteni anélkül, hogy olvastad volna. Legalábbis a környezetemben kevés volt az olyan ember, aki nem fordult hozzám mindjárt 10 kérdéssel...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151781 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nekem az a véleményem, hogy már olvasni is elég nehéz a Szilmarilokat, olyan, mintha előszednéd a Bibliát vagy valami görög mitológiagyűjteményt, és elkezdenéd a legelején úgy olvasni, mintha valami egységes sztorit tartalmazó könyv lenne. Éppen ezért nem is lehetne úgy filmet csinálni belőle, min a GYU-ból, mert inkább egy novellafüzér megfilmesítéséhez hasonlítana. Esetleg egy történetet lehetne kiragadni belőle, vagy több jobban összefüggő sztorit, valahogy úgy, mint mikor a Bibliából csinálnak filmet, mert ott is ált. csak egy alak/történet van kiragadva. Nem beszélve arról, hogy az egész Szimarilokat Ch. Tolkien szerkesztette össze, kicsit önkényesen összeválogatva a történeteket, epizódokat, vagyis nem egészen a mester műve.
Ja, és nemtom már ki mondta, de szerintem se lenne a nagyközönség vevő erre, túl tömény lenne az átlagos mozizónak. A GYU-filmet megnézve többé-kevésbé átlátja sztorit az ember anélkül, hogy olvasott volna, de a Szilmarilok... ez mégsem a Biblia vagy a görög mitológia, amelyről mindenki tanul és benne van a köztudatban.
Ha mégis lesz film, hát kíváncsi leszek rá! :?:

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142610 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Szilmarilok
preimer ilyesmi lesz ugye?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142438 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Megnéztem a trailert.
nemrossz, nemrossz...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142245 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A Filesnél nem jelenik meg a kezecske.

Vsz az a baj h csatlakozni kéne az adott gropuhoz de még mindig nem küldte a kódot...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142243 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alyr Arkhon írta: Beiratkoztam, de nem találom a trailert...

Baloldalt van egy olyan menüpont, hogy Files... :wink:

Toma: Igen, hiszen különben egy szép kis plágiumpernek nézhetnének elébe. De az egésznek a hangulata az, ami leginkább a Szilmarilokra emlékeztet. Meg persze a nevek, a tündék, stb...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #142242 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A beiratkozás kissé bonyolult

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142147 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Vagyis szilmarilok helyett más lesz?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141977 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nóli: Erősen Szilmarilok-beütésű. Olyan, mintha az Óidőkben játszódna, Beleriand egy eldugott részén...

Alyr: A Yahoo-n van egy kisebb, letölthető változat a trailerből, de ahhoz regisztrálni kell:
groups.yahoo.com/group/Ancanar/

Thaur: Nem, a hír a neten terjedt el, jóval előbb, mint ahogy a RingCon volt... Viszont a RingCon-on mutatták be először a trailert:
www.ancanar.com/update/prodlog_109.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141662 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Sil írta: Nemrég volt téma a Szilmarilok megfilmesíthetősége. Most olvastam néhány interjút az Ancanar c. film rendezőjével, és ő mondott néhány igen érdekes dolgot. :cry:

Először is, ő egy kb. félórás rövidfilmet akart forgatni Elessar címmel Aragorn fiatalkoráról (amit maximum a neten terjesztett volna ingyen), de amikor látta, hogy mekkora az érdeklődés iránta, elkezdett azon gondolkodni, hogy esetleg be is lehetne mutatni moziban. Felvette a kapcsolatot Saul Zaents-szel, aki nemet mondott.

Ezután megpróbálta megszerezni a Szilmarilok filmjogait, ami szintén nem sikerült, sőt :bawling: :

To make sure I couldn't use the actual names and places, I contacted the Estate — very quickly I was turned down. Unfortunately, they do not want to release the rights to The Silmarillion and Lost Tales...ever.


És így született meg az Ancanar, ami egy igen ígéretes projektnek tűnik, nagyon erős Szilmarilok-beütéssel... Egy független film, ami mögött nem állnak nagy stúdiók és nagy pénzek, nincsenek benne híres színészek, sztárok, alig reklámozzák (eleinte a Tolkien-rajongók között szinte szájról szájra terjedt a híre) és mégis van benne valami, amitől leesett az állam, amikor először láttam a trailerét... :roll:

Sajnos, maga a trailer jelenleg nem elérhető, de azért itt van egy-két link:
Hivatalos oldal:
www.ancanar.com/
Interjúk:
www.tolkienonline.com/docs/11309.html
www.scene360.com/interview/inter ... lcomb.html


kicsit talán off: Nem szoktam idejárni, de ezt előre leszögezem, hogy valóban nagyon szép a trailer (csak számomra van benne egy nagy nagy kérdőjel :roll: nem a trailerben, hanem amiatt, hogy én hol találkoztam vele)
szal röviden, a ringcon dvd-n megtalálható ennek a filmnek a trailere a független filmek között, én ott láttam először,
ezek szerint ott pályáztatták először, s ezzel terjedhetett el a híre?
s úgy juthatott a LOTR rajongók körébe a híre? :P :roll:

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141557 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Még mindig nem elérhető a trailer...
Úgy vannak mint az öregasszony meg a Halál... gyere holnap...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141555 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ez most erősen Szilmarilok beütésű film, vagypedig a Szilmarilok film más nevekkel?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #140560 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Aeglos írta: Mikorra várható a bemutatása?

A legújabb információk szerint jövő nyáron.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139585 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mikorra várható a bemutatása?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.646 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére