Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 3 hónapja #258152 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nagyon régen történt itt bármi is...
Hát akkor felvetnék valamit:
Angmari Boszorkányúr haverunk arányai nekem nagyon furcsának tűntek. Frodó mellett ugyanis olyannak tűnt, mint egy egyszerű Nagy, és amikor Aragorn jött akciózni a Széltetőn, akkor kb. egymagasak voltak.
Ám amikor Éowynnal harcolt, akkor mintha egy cseppet nőtt volna, legalább is egy akkora buzogánnyal egy normál méretű fickó elég furcsának tűnhetett volna...
Szóval ez megint inkább filmhez kapcsolódik, és nem is igazán a haditudományokhoz (csak annyiban, hogy a gondolatmenetem a buzogányból indult ki), de szvsz egy kicsit fura.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256749 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta:

Estelio írta: www.armurerieduduche.com/Casque.htm


Wow! :D
www.armurerieduduche.com/Site%20 ... que-20.htm


Hű de nagyon vak vagyok... csak most vettem észre a linket.

Biztosan láttátok már ezeket, de magam is kiemelnék néhányat:

www.armurerieduduche.com/Photoca ... e%2029.htm
www.armurerieduduche.com/Photoca ... e%2027.htm
www.armurerieduduche.com/Photoca ... r%2037.htm

www.armurerieduduche.com/Photoca ... e%2032.htm
www.armurerieduduche.com/Photoca ... Gondor.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256734 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Sőt, hozzátenném, a tündék testalkata vsz erősebb volt az emberekénél. A kardjaik nem voltak rövidebbek, csak könnyebbek és jobbak (az sem azlrt mert a tündék gyenge legények lettek volna, hanem mert könnyebb kardtól lassabban fáradsz el)



Bocsi, hogy beleszólok :oops: , de szerintem is így volt. Arra biztosan emlékszem, hogy Tolkien a Szilmarilokban írja, hogy a tündék magasabbak voltak (két méter fölött) az embereknél általában. Emellé viszont elég hülyén nézett volna ki minden tündénél a vékonyság... :wink: Talán ez is személyfüggő, de szerintem is erősebbek voltak, vagy legalább azonos erejűek.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256708 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE)

Megalakult a Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE), mint az MTT legújabb csoportja.

A HNE csoport a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse havonta megrendezendő személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.


Várjuk a további csatlakozókat!!!
A HNE topikban.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256148 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256147 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256143 Írta: Estelio

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255526 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Argeleb írta:

Alyr Arkhon írta: Sőt, hozzátenném, a tündék testalkata vsz erősebb volt az emberekénél. A kardjaik nem voltak rövidebbek, csak könnyebbek és jobbak (az sem azlrt mert a tündék gyenge legények lettek volna, hanem mert könnyebb kardtól lassabban fáradsz el)


Erről van valami konkrét forrásod is?
Mert szerintem ha súlyemelésre kerülnesor az ember győzne a tündével szemben...
Hiszen legtöbbször a tündéket kevésbé zömöknek és erős testalkaúnak írja le Tolkien, mint az embert. Márpedig az izomzat ezzel függ össze...
Bár az elképzelhető, hogy a tündéknek az izomzata jelentősen eltér az emberekétől...
Mindenesetre egy biztos: a tündék gyorsabbak és ügyesebbek :-)

Ez a klasszikus fantasy-elképzelés, ami a tolkieni világban (a közhiedelemmel ellentétben) nem igaz, ahogy azt Gandalf beírása is bizonyítja. A vékonyabb, fürgébb testalkat legfeljebb az erdőtündékre lehet érvényes. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255524 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Gandalf hozzászólásához még hozzátenném, hogy amikor Teoden király találkozott a dúnadánokkal:
"tagbaszakadtak és méltóságteljesek, a rohani lovasok majdhogynem kisfiuk mellettük..."
Akkor a az elsőkor emberei erősebbek voltak mint a negyedkor emberei.
Valahogy úgy "satnyultak" el, mint a tündék. szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255514 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
"Kezdetben Ilúvatar Idősebb Gyermekei erősebbek és nagyobbak voltak, mint amilyenné azóta lettek..."

"Akkoriban a tündék és emberek testi formája és ereje nagyjából egyforma volt, bár a tündék bölcsebbek, ügyesebbek és szebbek voltak; s azok, akik jártak Valinorban, és a tulajdon szemükkel látták az Erőket, annyival múlták fölül ezekben a dolgokban a sötét-tündéket, mint azok a halandó embereket."

"A testük egy volt a föld testével, ezért el lehetett pusztítani; s akkoriban még hasonlatos volt az emberek testéhez, hiszen nem olyan régen égett benne a lélek tüze, amely belülről emészti el őket az idők során. S az ember törékenyebb volt, könnyebben végzett vele a fegyver vagy a balszerencse, és nehezebben gyógyult, pusztította a betegség is, és megöregedett és meghalt."

(A szilmarilok)

Nekem úgy tűnik a fentiek alapján, a tündék legalább olyan erősek voltak fénykorukban, mint az emberek, csak egészségesebbek, szebbek, bölcsebbek és ügyesebbek... ja, és nem öregedtek. :lol: Táp.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255502 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Sőt, hozzátenném, a tündék testalkata vsz erősebb volt az emberekénél. A kardjaik nem voltak rövidebbek, csak könnyebbek és jobbak (az sem azlrt mert a tündék gyenge legények lettek volna, hanem mert könnyebb kardtól lassabban fáradsz el)


Erről van valami konkrét forrásod is?
Mert szerintem ha súlyemelésre kerülnesor az ember győzne a tündével szemben...
Hiszen legtöbbször a tündéket kevésbé zömöknek és erős testalkaúnak írja le Tolkien, mint az embert. Márpedig az izomzat ezzel függ össze...
Bár az elképzelhető, hogy a tündéknek az izomzata jelentősen eltér az emberekétől...
Mindenesetre egy biztos: a tündék gyorsabbak és ügyesebbek :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255373 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Egy valamit ne feledjünk: a tündék kardjaiban mágia is van.


Mondjuk inkább "tünde varázslat" 8) :roll: :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255369 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Dornodon írta: Sziasztok!

Ha úgy vessszük akkor a tündék mind fizikailag, mind mentálisan az emberek fölött álltak, de mivel nem csak a kardjukat használták harcban, hanem a testüket is, ezért kellettek a hosszabb kardok, mivel annak a markolatával igen nagyokat lehetett csapni.

8)

de most komolyan nekem a filmben azok is tetszettek!!


Egy valamit ne feledjünk: a tündék kardjaiban mágia is van.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255351 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Dornodon írta: , ezért kellettek a hosszabb kardok, mivel annak a markolatával igen nagyokat lehetett csapni.


:)

Szerintem nem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255349 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Dornodon írta: Sziasztok!

ezért kellettek a hosszabb kardok, mivel annak a markolatával igen nagyokat lehetett csapni.


Igen. Némely kard markolatával tényleg lehet ütni, de nem az a fő támadó felülete.
A hosszabb markolat, és a végén a gomb, a hosszú pengét ellensújozza, így könnyebb forgatni.
Ezt a filmbeli tünde kardoknál úgy oldották meg, hogy a kard teljes hosszának majdnem a fele a markolat.
A Glamdrignál, Andurilnál és Boromír kardjánál az ellensúlyozást a markolat végi gomb oldotta meg.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255277 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Dornodon írta: , ezért kellettek a hosszabb kardok, mivel annak a markolatával igen nagyokat lehetett csapni.


Ezt most így nem nagyon értem... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255256 Írta: Dornodon
Dornodon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Sziasztok!

Ha úgy vessszük akkor a tündék mind fizikailag, mind mentálisan az emberek fölött álltak, de mivel nem csak a kardjukat használták harcban, hanem a testüket is, ezért kellettek a hosszabb kardok, mivel annak a markolatával igen nagyokat lehetett csapni.

8)

de most komolyan nekem a filmben azok is tetszettek!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255210 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Sőt, hozzátenném, a tündék testalkata vsz erősebb volt az emberekénél. A kardjaik nem voltak rövidebbek, csak könnyebbek és jobbak (az sem azlrt mert a tündék gyenge legények lettek volna, hanem mert könnyebb kardtól lassabban fáradsz el)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #255191 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Gilgolwen Nimrandir írta: Azért az sem elhanyagolható, hogy a film beli, avagy a könyvekben szereplő kardokra gondolunk. (nagyon nem mindegy!) :)


Tolkien nem pepecselt sokat a kardok leírásával, sőt más fegyverek leírásával sem.
Legjobban a Fullánkot ismerjük (levél alakú tőr) a "buckapengéket (szürke, és könnyű fém, levélmintás, drágaköves markolat) Glamdringot és az Orcristot (drágaköves hüvely) meg persze a Narsilt. De egyik sincsen részletesen leírva, így a filmben megalkotott kardok nekem nagyon megfeleltek, talán a Hadhafang, és a tündék "kasza szerű" kétkezes szablyája lóg ki egy kicsit a sorból.
Jelentős eltérés csak itt van! szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255179 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Firynn írta: Abból kiindulva, hogy a tündék alkatra könnyebbek voltak, és főlg ügyességüknek köszönhették a kiválló vívótudományukat, nem hinném, hogy túl nehéz fegyvereket csináltak. A kovácsmestrséget is kivállóan ismerték, így valószínű, hogy fegyvereiket is a légiesség jellemezte, nem?


Ez nagy tévedés (többnyire a fantasy-irományok miatt, felteszem :? )...
A tündék ugyanolyan erős testalkatúak voltak mint az emberek...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255177 Írta: Firynn
Firynn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Abból kiindulva, hogy a tündék alkatra könnyebbek voltak, és főlg ügyességüknek köszönhették a kiválló vívótudományukat, nem hinném, hogy túl nehéz fegyvereket csináltak. A kovácsmestrséget is kivállóan ismerték, így valószínű, hogy fegyvereiket is a légiesség jellemezte, nem?

A Szélkiáltó, Celeír Annún.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255152 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azért az sem elhanyagolható, hogy a film beli, avagy a könyvekben szereplő kardokra gondolunk. (nagyon nem mindegy!) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255149 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra Ithilwen írta: A tündék kardjai könnyebbek voltak az emberek által használtaknál?


Úgy tudom igen. Gondolok itt a Fullánkra, ill. a Glamdringra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255147 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Cerebrum írta:

Ecthelion írta: Ered Wethron


Ered Wethrin :wink:


Nekem Wethron van írva. Nyomdahuba? :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255145 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ecthelion írta: Ered Wethron


Ered Wethrin :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255137 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A tündék kardjai könnyebbek voltak az emberek által használtaknál?

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254162 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Azon gondolkodtam, hogyha Curufinék számítása bejön, és Lúthien náluk marad, és Nargothrond meg Doriath egyesül, akkpor vajon elég erős lett volna-e a két had, hogy megszerezzék a Szilmarilokat?


Nem! A noldák háborúban sosem szerezték volna vissza a szilmarilokat Melkortól.

"És utolsó pillantásával [Feanor] lenézett az Ered Wethron lankáiról, és látta Thangorodrim csúcsait, Középfölde leghatalmasabb tornyát, s a halál előtti jövőbelátással érezte, hogy a noldák sohasem fogját bevenni azt..."
A Szilmarilok: XIII - A noldák visszatérése (126. o.)

Vagy a kérdés nem rá vonatkozik ? :?:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254159 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Azon gondolkodtam, hogyha Curufinék számítása bejön, és Lúthien náluk marad, és nargothrond meg Doriath egyesül, akkpor vajon elég erős lett volna-e a két had, hogy megszerezzék a Szilmarilt?

Pillanatra elképzelem Curufinék arcát, amikor hírül vették, hogy Lúthienék megszerezték azt, ami nekik nem sikerült. :twisted:


Szvsz Thingol soha nem engedte volna, hogy a két had egyesüljön, inkább fegyverrel szerezte volna vissza a lányát.

Szerintem Curufinék arca eltorzúlt a dühtől, és későbben le is vágták a Sirioni tündéket a Kőért. :crying:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254156 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A nargothrondi tündéknél némileg berzenkedtem attól, hogy ők is mérgezett nyilat használtak, de aztán rájöttem, hogy orkok ellen bármit, csak minél kevesebb legyen eblőlük.

Aztán nemcsak a saját veszteség kivédésére is okos taktika amit csináltak, hanem azért is, mert ha azt nézzük, magukkal együtt más tündekirályságokat is védtek. Nyílt háború esetén a király elvesztést is kockázatják, ami nem lett volna túl üdvös, mint azt a későbbiek mutatják. Szvsz Finrod SOHa nem engedet volna a kőhíd megépítését.

Azon gondolkodtam, hogyha Curufinék számítása bejön, és Lúthien náluk marad, és Nargothrond meg Doriath egyesül, akkpor vajon elég erős lett volna-e a két had, hogy megszerezzék a Szilmarilokat?

A Szilmarilok - ügyben szvsz a legkomikusabb az, hogy ha azt nézzük, fegyver nélkül szerzik meg Lúthienék, hacsak Lúthien szépségét vagy magát Lúthient nem tekintjük fegyvernek. Pillanatra elképzelem Curufinék arcát, amikor hírül vették, hogy Lúthienék megszerezték azt, ami nekik nem sikerült. :twisted:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254097 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

olorin.papa írta:

Felagund írta:

Firynn írta:
A tündék a harmadkorban (főleg erre koncentráltam) nem voltak sokan... legalábbis jóval kevesebben, mint a hagyományos hadviselés, és az ezzel való veszteségek elviselését megengedhetnék magukat. Szerintem elsősorban a rajtaütésszerű támadások, gyors csapás-visszavonulsá, újabb csapás-visszavonulást alkalmazták.

Nem hinném, hogy közelharcba keveredtek, ha el tudták kerülni...


Ezt a taktikát már az első korban is alakalmazták Nargothrond védői ;)


Igen, de már csak akkor, amikor nem érezték magukat elég erősnek, hogy szemtől-szembe álljanak ki Morgoth hadaival.


Nos, nem igazán... Nargothrond egy időben a legerősebb nolda királyság volt, de szándékosan defenzív politikát folytatott, és nem akart nyílt csatában szembekerülni Morgoth-szal, ha elkerülhette (ugyanis a pontos helyét Morgoth hosszú ideig nem tudta kikémlelni)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.652 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére