Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 5 hónapja #250355 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: De jóóó... ez azt jelenti, hogy nem vagyok teljesen tökkelütött, remek. 8)

Tehát akkor képzeljem oda a Vasudvard előtt sereglő urukok lándzsáit a gondori, immár lemezvértes páncél nélküli katonák kezébe?


És nagyobb pajzsos.
Egyébként kevésbé kampós végű lándzsákkal sztem többre mentek.

És képzelj mögéjük sok íjászt. A Régi Szép Időkben (jelen esetben ez a númenori időket jelenti) acélíjakkal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250353 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De jóóó... ez azt jelenti, hogy nem vagyok teljesen tökkelütött, remek. 8)

Tehát akkor képzeljem oda a Vasudvard előtt sereglő urukok lándzsáit a gondori, immár lemezvértes páncél nélküli katonák kezébe?

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250349 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Na, várjatok csak...
Mielőtt teljesen hülyének néznétek (lehet, hogy már megtörtént, akkor már mindegy), én a görög falanxra gondoltam, ami ugyebár többszörös mélységben tagolt hadrendet jelent, és itt full-lazán jó hosszú lándzsáik voltak.
De ez valóban valószínűtlennek tűnik egy gondori hadtestnél, tehát bocsi a képzavarért.


Pedig a gondori hadviselés ilyen volt. Lándzsafal, miegymás.

És mögöttük íjászok...


(a rómainak utánanézek)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250348 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A görög (sőt, a makedón) falanx igen! De a római hadrend kissé más volt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250347 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Na, várjatok csak...
Mielőtt teljesen hülyének néznétek (lehet, hogy már megtörtént, akkor már mindegy), én a görög falanxra gondoltam, ami ugyebár többszörös mélységben tagolt hadrendet jelent, és itt full-lazán jó hosszú lándzsáik voltak.
De ez valóban valószínűtlennek tűnik egy gondori hadtestnél, tehát bocsi a képzavarért.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250340 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én nem akarok vitatkozni (tudom, hogy töri szakos vagy, meg minden :D ), de én úgy tudom, hogy alapvetően pajzsfalat alkottak, és a rövidkarddal szúrkáltak kifelé. A pilumot meg egyrészt csak dobásra, másrészt pedig a rohamozó ellen sorainak a fellazítására használták. Tévednék tán? :confused2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250336 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta:

Fyra írta: Aham. De ha falanxról beszélünk, akkor kardra nem volt feltétlenül szükség.


A római "falanx" kizárólag rövidkarddal dolgozott ;)


Nem. Rövidkarddal nem lehet pajzsfalazni. Ez ezért volt náluk hogyha a pajzsfal megtörik, tudjanak harcolni azzal meg a nagy pajzsukkal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250333 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Aham. De ha falanxról beszélünk, akkor kardra nem volt feltétlenül szükség.


A római "falanx" kizárólag rövidkarddal dolgozott ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250331 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Aham. De ha falanxról beszélünk, akkor kardra nem volt feltétlenül szükség.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250330 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Ilyen könnyűpáncélt? 8O
Ja, csak hogy náluk lehetett esetleg pajzs, ilyesmi.


A sodronying nem feltétlenül "ilyen könnyűpáncél". És, mivel elvileg zárt, gyalogos falanxharcmodort használtak, nem volt szükségük többre. (sőt, akadályozta volna őket)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250326 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ilyen könnyűpáncélt? 8O
Ja, csak hogy náluk lehetett esetleg pajzs, ilyesmi.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250315 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Ez most úgy jött ide, hogy valóban elég egy könnyebb vért, és felé finom, elegáns anyag, mint nehézpáncélzat => tehát a Pip-féle ruha bevált volna.



Max a ruha anyagában van különbség. ( a könyv alapján) De ugyanolyan páncélt viselnek azok akik a "fronton" harcolnak mint a Fellegvár őrei.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250307 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ez most úgy jött ide, hogy valóban elég egy könnyebb vért, és felé finom, elegáns anyag, mint nehézpáncélzat => tehát a Pip-féle ruha bevált volna.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250302 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: A Fellegvár és a Szökőkút Őreinek ugyebár végig egy helyen kellett posztolniuk, tehát akkor nyilván feleslegessé is vált a komolyabb páncélzat. Szóval jogos, bocsi.


Hogy jön ez ide?

A Fellegvár őrei (vagy felszerelésben hasonlók) őrizték az alsóbb szinteket, a Rammas echort és Osgiliath-t is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250300 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A Fellegvár és a Szökőkút Őreinek ugyebár végig egy helyen kellett posztolniuk, tehát akkor nyilván feleslegessé is vált a komolyabb páncélzat. Szóval jogos, bocsi.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250295 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Engem csak a sisak akasztott ki úgy alapból...
Már a "tolkieni" leírásnál is húzogattam a szám, de így filmen látva... felülmúlta legbizarabb álmaimat is. Mert nekem a Szökőkút Őreinek nagy, elálló, tollas szárnyai nagyon tetszenek, de nekik nincs is olyan sok feladatuk, voltaképp ama nemes küldetéstől eltekintve, hogy "őrzik" a Fát.
Viszont a közkatonák csúcsos fejfedője... hááát, igen. Billy Boyd is nyilatkozta, hogy első lendülettel igyekezett tőle megszabadulni.
Ja, és hogy olyan szép a ruhája... AZ FARAMIRÉ VOLT. VALÓSZÍNŰLEG A HELYTARTÓ FIA ELŐKELŐ HOLMIT KAP.


Amúgy amint megjegyeztem volt, a könyvben _minden_ toronyőr ilyen ruhát visel. Már csak azért is, mert a gondoriak (a dol amrothiak kivételével) a büdös éeltben nem hordtak lemezvértet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250291 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Engem csak a sisak akasztott ki úgy alapból...
Már a "tolkieni" leírásnál is húzogattam a szám, de így filmen látva... felülmúlta legbizarabb álmaimat is. Mert nekem a Szökőkút Őreinek nagy, elálló, tollas szárnyai nagyon tetszenek, de nekik nincs is olyan sok feladatuk, voltaképp ama nemes küldetéstől eltekintve, hogy "őrzik" a Fát.
Viszont a közkatonák csúcsos fejfedője... hááát, igen. Billy Boyd is nyilatkozta, hogy első lendülettel igyekezett tőle megszabadulni.
Ja, és hogy olyan szép a ruhája... AZ FARAMIRÉ VOLT. VALÓSZÍNŰLEG A HELYTARTÓ FIA ELŐKELŐ HOLMIT KAP.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250267 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A gondoriak és a divat... hát izé.

Ahol az államfő úgy öltözködik, mint valami dizőz... :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250265 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Én őszitén szólav attól tartottam, hogy valami elálló izé lesz. Az tényleg rémületes lett volna.


A Fehér Fa őreinek elálló izéi voltak. Egyenesen egy Ted Nasmith képről kölcsönözve.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250262 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én őszitén szólav attól tartottam, hogy valami elálló izé lesz. Az tényleg rémületes lett volna.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250260 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Végül is többen a fellegvár őrei voltak és hasonló sisakjuk és páncéljuk kellett volna legyen, mint Pippinnek. (mondhatni egyedül Pippinnek volt könyvhű ruhája. Kivéve a sisakot)
A szárnyas sisak: hát izé, a pici mithrilszárnyakat én nem így képzeltem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250225 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Tudom, hogy van sisakja, de nem olyan... a Fellegvár őreinek is van szárny a sisakjukon, csak nekik nem tollas, hanem fém, nem olyan kiálló, és van arcvértjük is, vagy hogy kell azt nevezni.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250223 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Igazság szerint a filmben a Fellegvár meg a Szökőkút Őreit ABSZOLÚT alig lehetett látni... rajtuk esetleg lehetett ilyen elegánsabb szerelés, de azt meg a köpenyük/palástjuk eltakarta.
A közkatonákon meg nincs értelme Pip-féle cuherángot keresni, mert végül is ő a Fellegvár Őre lett (és akkor felmerül a kérdés, hogy neki meg miért nincs olyan sisakja, mint azoknak... :P ). De Pippinre végül is Faramir kiskori ruháját adták, lehet, hogy azért nincs ahhoz hasonló.


A szárnyas sisak csak a a Szökőkút őreinek van, és Pippnek is van sisakja, csak ledobja a fejéről, amikor fejfájást okoz neki a nazgúl...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250222 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igazság szerint a filmben a Fellegvár meg a Szökőkút Őreit ABSZOLÚT alig lehetett látni... rajtuk esetleg lehetett ilyen elegánsabb szerelés, de azt meg a köpenyük/palástjuk eltakarta.
A közkatonákon meg nincs értelme Pip-féle cuherángot keresni, mert végül is ő a Fellegvár Őre lett (és akkor felmerül a kérdés, hogy neki meg miért nincs olyan sisakja, mint azoknak... :P ). De Pippinre végül is Faramir kiskori ruháját adták, lehet, hogy azért nincs ahhoz hasonló.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250220 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Itt nem értem, mire gondolsz...
A gondori toronyőrökön, legalább is a Fellegvár Őreinek ruhája ugyanolyan volt, mint a gondori közkatonáké, csak kicsit cifrább.
A Szökőkút Őreinek már voltak ilyen extra felszereléseik, mint pl. öt-öt lemezből álló mellvért, ezüst vállvért, stb. Ja, és nekik igazi toll volt a sisakjukon, ami szerintem tiszta jól néz ki, csak nem valami praktikus. ;)


Na ja, de Pippinnek láncinge volt meg ujjatlan címeres izéje. Ilyet máson nem látni...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250215 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Itt nem értem, mire gondolsz...
A gondori toronyőrökön, legalább is a Fellegvár Őreinek ruhája ugyanolyan volt, mint a gondori közkatonáké, csak kicsit cifrább.
A Szökőkút Őreinek már voltak ilyen extra felszereléseik, mint pl. öt-öt lemezből álló mellvért, ezüst vállvért, stb. Ja, és nekik igazi toll volt a sisakjukon, ami szerintem tiszta jól néz ki, csak nem valami praktikus. ;)

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250211 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ami engem zavar: a gondori Toronyőrök közül senkin sincs olyan típusú cucc, mint Pippinen... pedig az a szabályos, és nem a lemezvért!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250183 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
És a filmben nem is várták meg, hogy mindenki hadba vonuljon, hanem nagyon-nagyon siettek ;)

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250161 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Beleg írta: Ez egyértelműen le van írva a könyvben!

Hosszúmartról jöttek vadászok, pásztorok, falusiak;
Ethirből halászok;
Ezek gondolom egyszerű ruhában jöttek, amit házilag megerősítettek egy kicsit.

Pinnath Gelinből pedig zöld ruhás emberek jöttek. (Nem is emlékszem, hogy láttam-e zöld színt a filmbeli Minas Tirithben.)


A filmben Denethor még a várőrséget sem riasztotta, nemhogy mozgósította volna Gondort. Fia elvesztése, és a palantírba látott képek teljes letargiába taszították. Gandalfnak kellett mozgósítani az örséget, és elejét venni a fejetlenségnek.
De hát a film nem a könyv! :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250159 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ez egyértelműen le van írva a könyvben!

Hosszúmartról jöttek vadászok, pásztorok, falusiak;
Ethirből halászok;
Ezek gondolom egyszerű ruhában jöttek, amit házilag megerősítettek egy kicsit.

Pinnath Gelinből pedig zöld ruhás emberek jöttek. (Nem is emlékszem, hogy láttam-e zöld színt a filmbeli Minas Tirithben.)

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.671 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére