Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 5 hónapja #249796 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A könyv szerint Legolas is balkezes... :roll: 8O

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249795 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Lagoril/Niéla írta: Nekem tetszett az a könyv, bár volt benne egy-két aranyos baki... viszont az ívelt tünde-kardok nagyon bejöttek! Vhogy kecses, légies, "tündés"...

(Persze, szvsz a világ legnemesebb és legszebb fegyvere a szamurájkard, és ezek némileg arra emlékeztetnek...)

Ti kinek a fegyverét fogadnátok el?

/me szívesen elkérné a Hadhafangot, de legjobban mégis Herugrim tetszik... persze, ebben szerepe van annak, hogy Théoden első kardot húzása olyan felemelő...
(Egyébként én ebből az izéből tudtam meg, hogy balkezes... pedig észrevehettem volna. Vajon a színész is az?)


Igen, a hajlított kardok olyan fantasy-elfesek. Csak éppen Tolkien tündéi nem ilyenek.

Sztem inkább a naginatára emlékeztetnek. A katana tényleg rulz.

Théoden végig balkezes, mi több, Pöröly-van-a-kezében Helm is. Mármint a szobra. ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249792 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én már korábban említettem, hogy Aiglos-mániás vagyok...
Nagyon bejön az a glaivé! 8)

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249791 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nekem tetszett az a könyv, bár volt benne egy-két aranyos baki... viszont az ívelt tünde-kardok nagyon bejöttek! Vhogy kecses, légies, "tündés"...

(Persze, szvsz a világ legnemesebb és legszebb fegyvere a szamurájkard, és ezek némileg arra emlékeztetnek...)

Ti kinek a fegyverét fogadnátok el?

/me szívesen elkérné a Hadhafangot, de legjobban mégis Herugrim tetszik... persze, ebben szerepe van annak, hogy Théoden első kardot húzása olyan felemelő...
(Egyébként én ebből az izéből tudtam meg, hogy balkezes... pedig észrevehettem volna. Vajon a színész is az?)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249784 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ja, rendben, így már értem.
De amúgy amikor pl. én jártam színművészeti szakkörre, akkor nekem sem azt mondták, hogy rekeszlégzéssel lélegezz, lányom, hanem kicsit konyhanyelven fogalmaztak... lehet, hogy Mr Smith is valahogy ezt próbálta megoldani.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249782 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Nem azt írta, hogy a tündék tüdeje a hasukban van, hanem azt, hogy oda veszik a levegőt. Ez amúgy bevett technika a színészeknél is például. És nem értem az első mondatodat, bocsi.



"Egyértelműen csak azokat a fegyvereket tudja jellemezni, amelyek a filmben voltak láthatóak, de azokat ELÉG JÓL leírja, és tényleg minőségi képeket találhatunk" - az első mondatomban erre a mondatodra válaszoltam.

Bevett technika zenészeknél és énekeseknél is, csak egyáltalán nem így hívják és nem ez a lényege, hanem, hogy a tüdejük alsó részébe veszik a levegőt. Rekeszlégzésnek hívják.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249780 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem azt írta, hogy a tündék tüdeje a hasukban van, hanem azt, hogy oda veszik a levegőt. Ez amúgy bevett technika a színészeknél is például. És nem értem az első mondatodat, bocsi.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249779 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Igen, ez egyértelmű, de most ha két oldalról kell védekeznem, akkor könnyen bele tudtok zavarni! :cry: 8O
Szóval!
Itt van ez a könyv: Fegyverek és hadviselés Középföldén.
Egy Chris Smith nevezetű figura írta, ugyanaz a kiadó adta ki, mint a többi FILM-mel foglalkozó könyvet, tehát esztétikus, jó a minősége, tartalmas.
Egyértelműen csak azokat a fegyvereket tudja jellemezni, amelyek a filmben voltak láthatóak, de azokat ELÉG JÓL leírja, és tényleg minőségi képeket találhatunk.
Tehát rendben, hogy ez nem az alapmű alapján készült, rendben, hogy néhol túlzottan elrugaszkodik a valóságtól, de alapvetően a film arculatát tükrözi, és ha nem akarunk ennek ellenére a könyvhöz viszonyítani, ami ezek után talán kissé baromságnak minősülne, akkor egy egész kellemes kis olvasmányt kapunk.
Na, ennyi.


Azokat a fegyvereket amik a filmben voltak és úgy ahogy a film készítői gondolták (többé-kevésbé), függetlenül attól, hogy Tolkien mit írt le.
És aligha mondanám tartalmasnak az olyan bejegyzések miatt pl hogy a tündék tüdeje a hasukban van nem a mellkasukban...
A Gyűrűk Ura elsősorban Tolkien műve (vagy fordítása/átdolgozása a Piros Könyvből ) és minden mást hozzá, pontosabban a Könyvhöz kell viszonyítani, így a filmet is.
Nekem nagyon nem tetszett, hogy olyan dolgokat másként írtak le amik a filmben egyáltalán nem kaptak szerepet (pl hogy honnan származik a Narsil) és így akár írhatták volna az igazat is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249778 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ja, várj, leesett. Jó, értem. Azt hiszem.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249777 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Megjegyzem, ezt nem értem, de nem baj. Mit rakott be? :oops:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249775 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mint mondtam ezt tudtommal Ulmo tette bele.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249774 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Megjegyzem, azért erre sikerült magamtól is rájönnöm :roll:
És szerintem jó, hogy megemlítik. Így talán engesztelni próbálják a tökéletesre törekvő, ill. mindenben hibát kereső GYU-rajongókat.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249772 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Ja, hát igen, szerintem aranyos ez a más források szerint meg egyesek úgy gondolják szöveg!


Megjegyzem a "más források" itt a GYU regényt jelentik... :?
(Mellesleg tudtommal Ulmo mint szaklektor tette bele, mert a FHK-ban említett 500 ember annyira blőd volt :dead:)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249770 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ja, hát igen, szerintem aranyos ez a más források szerint meg egyesek úgy gondolják szöveg!

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249767 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igen, ez egyértelmű, de most ha két oldalról kell védekeznem, akkor könnyen bele tudtok zavarni! :cry: 8O
Szóval!
Itt van ez a könyv: Fegyverek és hadviselés Középföldén.
Egy Chris Smith nevezetű figura írta, ugyanaz a kiadó adta ki, mint a többi FILM-mel foglalkozó könyvet, tehát esztétikus, jó a minősége, tartalmas.
Egyértelműen csak azokat a fegyvereket tudja jellemezni, amelyek a filmben voltak láthatóak, de azokat ELÉG JÓL leírja, és tényleg minőségi képeket találhatunk.
Tehát rendben, hogy ez nem az alapmű alapján készült, rendben, hogy néhol túlzottan elrugaszkodik a valóságtól, de alapvetően a film arculatát tükrözi, és ha nem akarunk ennek ellenére a könyvhöz viszonyítani, ami ezek után talán kissé baromságnak minősülne, akkor egy egész kellemes kis olvasmányt kapunk.
Na, ennyi.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249765 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ulmo írta:

Fyra írta: Bögyös Fredegár, amit említettél, az nagyon jó kis könyvecske!
Elég részletes írás van benne a fegyverekről, és úgy a "haditervekről" is vannak benne utalgatások. És a kardkészítés leírása szerintem egész jó... ki kéne próbálni :P


Ennek a "könyvnek" egy a baja: a filmre épül, ezáltal sok helyen ütközik Tolkien műveivel. Lásd a lábjegyzeteket :)


"Más források szerint 6000 ember" :mrgreen: :biggrin2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249764 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: De ez alapból a film világával foglalkozik, és ahhoz hű is.


Viszont a film világa nagyon nem ugyanaz, mint Tolkien világa (legalábbis rengeteg helyen meghaladták)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249757 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De ez alapból a film világával foglalkozik, és ahhoz hű is.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249753 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Remek.
Ettől függetlenül önmagában jó és szép könyv az, és ha nem keresnénk állandóan olyat, hogy ez nem így volt, az nem így volt, ez ki van zárva, akkor talán élvezhetjük is. Szerintem. De ez az én véleményem, és kész.


Hát nem tudom, ha valami egy világgal foglalkozik, szerintem nem árt ha hű marad ahhoz a világhoz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249749 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Remek.
Ettől függetlenül önmagában jó és szép könyv az, és ha nem keresnénk állandóan olyat, hogy ez nem így volt, az nem így volt, ez ki van zárva, akkor talán élvezhetjük is. Szerintem. De ez az én véleményem, és kész.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249747 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Valóban sok mindenben különbözik, de szerintem akkor is pozitív, hogy jobban megismerkedhetünk Gil-Galad Aiglos-ával (ami szerintem a leggyönyörűbb fegyver, amit eddig láttam), akár elrond Hadhafangjával, stb. És aki szereti a szép pengpéket, annak elég hasznos lehet.


Hozzátenném, hogy Elrondnak egy Hadhafanghoz hasonló kardja sem lehetett és nem is volt. A tündék egyenes kardokat használtak egyetlen kivétellel és az nem Elrond hanem Egalmoth volt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249732 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Valóban sok mindenben különbözik, de szerintem akkor is pozitív, hogy jobban megismerkedhetünk Gil-Galad Aiglos-ával (ami szerintem a leggyönyörűbb fegyver, amit eddig láttam), akár elrond Hadhafangjával, stb. És aki szereti a szép pengpéket, annak elég hasznos lehet.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249731 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Bögyös Fredegár, amit említettél, az nagyon jó kis könyvecske!
Elég részletes írás van benne a fegyverekről, és úgy a "haditervekről" is vannak benne utalgatások. És a kardkészítés leírása szerintem egész jó... ki kéne próbálni :P


Ennek a "könyvnek" egy a baja: a filmre épül, ezáltal sok helyen ütközik Tolkien műveivel. Lásd a lábjegyzeteket :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249727 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
:D Sikerűlt megszereznem Szun Ce A hadviselés tudománya című könyvét... :D
Lehet, gyakorta idézek belőle... :oops:
Előre is bocs... :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249717 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Bögyös Fredegár, amit említettél, az nagyon jó kis könyvecske!
Elég részletes írás van benne a fegyverekről, és úgy a "haditervekről" is vannak benne utalgatások. És a kardkészítés leírása szerintem egész jó... ki kéne próbálni :P

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249674 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Le hannon ;) , ezek jók.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249672 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Itt van néhány térkép. Nem a legrészletesebbek, de ezeknél jobbat nem találtam.
www.patriotresource.com/lotr/pic ... mordor.jpg
gamma.nic.fi/~timbbach/galleria/mordor.jpg
brendoman.com/honzo/lotr/Gondor% ... Rohan.jpeg
the.middle.earth.free.fr/cartes/ ... mordor.gif
www.chilli.net.au/~jazz/shelob/images/mordor.jpg

van egy térképsorozat, amely egyike ez: www.popartuk.com/g/l/lgmr881.jpg
Sajnos csak ekkorában találtam meg, de a teljes térképsorozat megvásárolható.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249668 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta:

Ecthelion írta: Mordor térkép engem is érdekelne, főleg ha ilyen részletes :)
Le lehet tölteni valahonnan? :?:

Hát, most nem nagyon emlékszem, hogy a neten láttam volna...
Most elsőre a 'Fegyverek és hadviselés Középföldén' c. "szakkkönyv" ugrik be, de majd még utánanézek...


Hannon le :) (remélem jól írtam :D )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249667 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ecthelion írta: Mordor térkép engem is érdekelne, főleg ha ilyen részletes :)
Le lehet tölteni valahonnan? :?:

Hát, most nem nagyon emlékszem, hogy a neten láttam volna...
Most elsőre a 'Fegyverek és hadviselés Középföldén' c. "szakkkönyv" ugrik be, de majd még utánanézek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249664 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mordor térkép engem is érdekelne, főleg ha ilyen részletes :)
Le lehet tölteni valahonnan? :?:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.659 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére