Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 6 hónapja #247111 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ha lett volna neki elég, fölfegyverezte volna a legjobb katonáit. De mint tudjuk, szerencsére kevés volt neki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247110 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta:

Ulmo írta: a Balroghoz: a pontos számukat enm tudni, több ellentmondó adat is lehet, pl a Szilmarilokban, vagy a HoME különböző köteteiben. Igen, valószínűleg őt látta Dáin, és ez elég lehetett ahhoz, hogy egyáltalán ne akarjon belpni Móriába ("a Kapun túl még mindig vár rád Durin Veszte")

mithril: gondoltatok arra, hogy Szauron esetleg kereskedett, és néhány cikket (akár pl ételt) mithrilért cserébe szerzett be?


Ételt? Miért? A GyU írja, hogy Mordoron belül voltak megművelt területek, az orkok ellátása meg szvsz annyirra nem érdekelte Szauront, ellátták azok magukat, ha kellett, magukból.

De miért nem használta fel, ha egyszer a kezébe jutott mithril? Az lett volna logikusabb. mert akkor az orkok majdnem elpusztíthatalanok lettek volna. Erőszakkal is megszerezhette volna a mithrilt. Szerintem egész egyszerűen nem volt rá szüksége. Meg olyasmit használjon szauron, mait alapvetően tündék használnak? Az orkok szvsz azért vesztek össze Frodó mithrilingén, hogy ki birtokolja, valódi értékével nemigen lehettek tisztába.

Szvsz szauron birodalmában a pénznek nem sok szerepe lehetet- egész egyszerűen, mert majdnem mindent megszerezhette erőszakkal, vagy megfélelmítéssel, amit csak akart.

Nazgulokat nem kellett mithrillel felfegyverezni, az ő legerősebb fegyverük a tőlük való félelem, na meg szauron varázslata(i)plusz a Gyűrű léte voltak.


Szvsz nincs igazad.
Szauronnak igenis szüksége volt Mithrilre, ha másra nem, fegyver készítésre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247108 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ulmo írta: a Balroghoz: a pontos számukat enm tudni, több ellentmondó adat is lehet, pl a Szilmarilokban, vagy a HoME különböző köteteiben. Igen, valószínűleg őt látta Dáin, és ez elég lehetett ahhoz, hogy egyáltalán ne akarjon belpni Móriába ("a Kapun túl még mindig vár rád Durin Veszte")

mithril: gondoltatok arra, hogy Szauron esetleg kereskedett, és néhány cikket (akár pl ételt) mithrilért cserébe szerzett be?


Ételt? Miért? A GyU írja, hogy Mordoron belül voltak megművelt területek, az orkok ellátása meg szvsz annyirra nem érdekelte Szauront, ellátták azok magukat, ha kellett, magukból.

De miért nem használta fel, ha egyszer a kezébe jutott mithril? Az lett volna logikusabb. mert akkor az orkok majdnem elpusztíthatalanok lettek volna. Erőszakkal is megszerezhette volna a mithrilt. Szerintem egész egyszerűen nem volt rá szüksége. Meg olyasmit használjon szauron, mait alapvetően tündék használnak? Az orkok szvsz azért vesztek össze Frodó mithrilingén, hogy ki birtokolja, valódi értékével nemigen lehettek tisztába.

Szvsz szauron birodalmában a pénznek nem sok szerepe lehetet- egész egyszerűen, mert majdnem mindent megszerezhette erőszakkal, vagy megfélelmítéssel, amit csak akart.

Nazgulokat nem kellett mithrillel felfegyverezni, az ő legerősebb fegyverük a tőlük való félelem, na meg szauron varázslata(i)plusz a Gyűrű léte voltak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247099 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A Szilmarilokban írja hogy milyen sokan voltak. Most nem tudok utánaolvasni, de úgy emlékszem, Angbandból több százan özönlöttek ki, nem csak néhányan. Lehet, hogy tévedek [size=9:3tr6otdb](amit alig hiszek :) )[/size], úgyhogy vki keresse meg plíz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247031 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szerintem azt még Tolkien sem tudta hogy a balrog miért kelt fel álmából, A Gyűrűk Ura függelékben az áll hogy nem tudni hogy a törpök vagy éppen Szauron ébresztette fel. A balrogok számát tényleg nem tudni csak azt hogy Gothmog volt a balrogok legnagyobbika, akit Ecthelion vágott le ;) Hogy Szauron mithrillel kereskedett volna?? Először azt kéne megbeszélni hogy kivel kereskedett volna, talán a Haradiakkal :hein: Bár szerintem inkább fegyvert gyártott volna a nazguloknak.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247027 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
a Balroghoz: a pontos számukat enm tudni, több ellentmondó adat is lehet, pl a Szilmarilokban, vagy a HoME különböző köteteiben. Igen, valószínűleg őt látta Dáin, és ez elég lehetett ahhoz, hogy egyáltalán ne akarjon belpni Móriába ("a Kapun túl még mindig vár rád Durin Veszte")

mithril: gondoltatok arra, hogy Szauron esetleg kereskedett, és néhány cikket (akár pl ételt) mithrilért cserébe szerzett be?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247008 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta: Hát a mithrill szvsz elégé a luxuscikkek közé volt sorolható Középföldén. Ha Szauron szert tesz valamekkora mennyiségre, akkor azt szerintem a legszükségesebb helyre fektette volna be, na meg oda, ahol a legtöbb hasznát veszi.
Mondjuk nem hinném, hogy egy egyszerű gyalogos orkot mithrill páncélingbe bújtat és mithrill kardot ad a kezébe. Valószínűbb, hogy akkor már inkább a "tisztjeit" fegyverezi föl mithrillel, mint pl. a nazg


"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247005 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta:

3.Aragorn írta: Ja :oops: ,azt nem írtam oda, hogy aludt, csak gondoltam.
Mit értesz alatt, hogy "kiszabadították" [size=9:2vss8ifz](kötekedő emotikon)[/size], tudtommal szabad akaratából ment oda.
Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy aludt oly hosszú ideig. Inkább csak sötét gondolataiba merülve rejtőzött, várva az időt, amikor biztonságban előjöhet. [size=9:2vss8ifz](türelmes volt az tény) [/size] Gondolom akkor került volna erre sor, miután Szauron leigázta Középföldét, de legalább Lothlorient ill Gondort letudta. Az, hogy Szauron hívása kellett volna-e ehhez, vagy magától jött volna-e elő jó kérdés. Sztem maga is képes lett volna felmérni a helyzetet. Nem hiszem hogy teljesen el lett volna zárva a külvilág információitól...


Néhány apróság:

1. A könyvben elhangzottak alapján a Gandalf-balrog párharc erősen kétesélyes volt. Sőt. Inkább a balrognak volt esélye...
2. Szvsz aludt. Ébren nem sokaktól kell félnie, hiszen amint felébredt könnyedén elűzte a törpöket. nemigen kellett kitől tartania, főleg a Harmadkorban.
3. Ha előjön, ugyanez. Szmóg beköltözött a Magányos Hegybe, és egy nagyhatalmú illető se rohant oda hogy kiűzze. Szvsz aludt addig ímg nem érzi egy hatalom hívását.
És- mellékesen - szvsz megérezte Szauron hívását és kapcsolatba is lépett vele hiszen Frodóékat várták Móriában. (a Tó Őrét aligha az orkok bírták rá arra, hogy odamenjen ahova kell)
+1 A balrogok sose voltak több százan.


Szerintem Úgy fele-fele esélye volt mindkét félnek a győzelemre, de Gandalf előnyére válhatott a Nayra! :P
Szerintem is elrejtőzött a Valák haragja elől, és talán bentrekedt egy fölalatti barlangban, és ott aludt addig, míg a törpök fel nem ébresztették...
Könnyedén kiirtotta vagy elűzte törpöket, utánna viszont már nem aludt vissza.
Részt vett a nagy törp-ork háborúban is, bár a napvilágbara nem jött elő.
Szvsz Őt pillantotta meg Vaslábu Dáin, amikor levágta Azogot mória kapuja előtt "Tettét bátran és lángoló haraggal hajtotta végre; mégis azt mondják, hogy amikor visszajött a Kaputól, szürke volt az arca, mint az ojannak aki nagy félelmet állt ki."
Mi más lehetett ez a félelem, mint a Kapun belűl megbújó Balrog "kisugárzása". :wink:
Szerintem nem is akarta elhagyni Móriát...
Egyáltalán nem biztos, hogy várták őket Móriában, lehet, hogy Pippin ügyeskedése a kútnál hívta fel a figyelmet rájuk...
A Tó Őre megérezhette a Gyűrűbűl áradó gonosz erőt is...

a Balrogok úgy tudom heten voltak... a vezérük Gothmog...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247002 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem tudjuk, hogy Szauron mit csinált a mithrillel, de az biztos, hogy összegyűjtöt minden mithrilt amihez csak hozzájuthatott.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247000 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát a mithrill szvsz elégé a luxuscikkek közé volt sorolható Középföldén. Ha Szauron szert tesz valamekkora mennyiségre, akkor azt szerintem a legszükségesebb helyre fektette volna be, na meg oda, ahol a legtöbb hasznát veszi.
Mondjuk nem hinném, hogy egy egyszerű gyalogos orkot mithrill páncélingbe bújtat és mithrill kardot ad a kezébe. Valószínűbb, hogy akkor már inkább a "tisztjeit" fegyverezi föl mithrillel, mint pl. a nazg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246992 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

olorin.papa írta:

Ery írta:

Alyr Arkhon írta: Ha Szauronnál a Gyűrű, valószínűleg addig-addig győzködi amíg ki nem jön.
Viszont ha Szauronnál a Gyűrű, semmi szükség törpökre.


De igen. Mert Szauron kihívja a balrogot és berakja a törpöket Móriába mithrilt bányászni (illő bérleti dij ellenében persze).


Szauronnak nem volt szüksége a törpökre, nem kincsekre áhítozott, hanem hatalomra!
Egy szem mihez kezdett volna a sok arannyal?
Csináltatott volna aranykeretes szemüveget? :roll:
Ha meg visszaszerzi a gyűrűt, akkor már szüksége sincsen a balrogra, olyan hatalom van a kezében... :?


Hát nem csak arany, hanem ugye mithril is van Móriában. A törpök a kibányászott mithril egy részét Szauronnak adták volna, ő meg páncélokat kovácsoltatott volna az orkjainak. Tudom hogy az orkok tucattermékek, de azért volt bőven mithril. Bár az orkok lehet hogy nem tudták volna "kihasználni" az újdonsült páncélukat. :) :oops:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246975 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

3.Aragorn írta: Ja :oops: ,azt nem írtam oda, hogy aludt, csak gondoltam.
Mit értesz alatt, hogy "kiszabadították" [size=9:1t3ottuq](kötekedő emotikon)[/size], tudtommal szabad akaratából ment oda.
Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy aludt oly hosszú ideig. Inkább csak sötét gondolataiba merülve rejtőzött, várva az időt, amikor biztonságban előjöhet. [size=9:1t3ottuq](türelmes volt az tény) [/size] Gondolom akkor került volna erre sor, miután Szauron leigázta Középföldét, de legalább Lothlorient ill Gondort letudta. Az, hogy Szauron hívása kellett volna-e ehhez, vagy magától jött volna-e elő jó kérdés. Sztem maga is képes lett volna felmérni a helyzetet. Nem hiszem hogy teljesen el lett volna zárva a külvilág információitól...


Néhány apróság:

1. A könyvben elhangzottak alapján a Gandalf-balrog párharc erősen kétesélyes volt. Sőt. Inkább a balrognak volt esélye...
2. Szvsz aludt. Ébren nem sokaktól kell félnie, hiszen amint felébredt könnyedén elűzte a törpöket. nemigen kellett kitől tartania, főleg a Harmadkorban.
3. Ha előjön, ugyanez. Szmóg beköltözött a Magányos Hegybe, és egy nagyhatalmú illető se rohant oda hogy kiűzze. Szvsz aludt addig ímg nem érzi egy hatalom hívását.
És- mellékesen - szvsz megérezte Szauron hívását és kapcsolatba is lépett vele hiszen Frodóékat várták Móriában. (a Tó Őrét aligha az orkok bírták rá arra, hogy odamenjen ahova kell)
+1 A balrogok sose voltak több százan.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246890 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ja :oops: ,azt nem írtam oda, hogy aludt, csak gondoltam.
Mit értesz alatt, hogy "kiszabadították" [size=9:1kgr1lxz](kötekedő emotikon)[/size], tudtommal szabad akaratából ment oda.
Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy aludt oly hosszú ideig. Inkább csak sötét gondolataiba merülve rejtőzött, várva az időt, amikor biztonságban előjöhet. [size=9:1kgr1lxz](türelmes volt az tény) [/size] Gondolom akkor került volna erre sor, miután Szauron leigázta Középföldét, de legalább Lothlorient ill Gondort letudta. Az, hogy Szauron hívása kellett volna-e ehhez, vagy magától jött volna-e elő jó kérdés. Sztem maga is képes lett volna felmérni a helyzetet. Nem hiszem hogy teljesen el lett volna zárva a külvilág információitól...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246889 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

3.Aragorn írta: A Balrog nem egy maga útját járó magányos harcos volt, csak a körülmények miatt látszik annak. Anno Morgoth seregei élén több száz Balrog vonult csatába. A móriai Balrog csak Morgoth bukásának szerencsés túlélője.(azt se vehetjük biztosra, hogy ő volt az egyetlen... :twisted: )
Móriában rejtőzött el, és mikor már kezdte magát jól érezni (mert ugyebár Mória orkjai istenként tisztelték... :twisted: ), jöttek holmi törpök, és megzavarták az idillt. Még szép hogy megharagudott rájuk. Aztán az a mágus... dühében meggondolatlan, és elvakult lett, nem volt képes fölmérni, kivel is áll szemben. Ez lett a veszte...


Akkor tegyünk tisztába valamit.
Morgoth bukása után néhány Balrog elmenekült. Egyikük pont a Ködhegységbe, Khazad-dum alá költözött, és aludt. Fölötte állt és terjeszkedett a törpök legnagyobb birodalma, itt sehol nem éltek orkok. Az orkok azt se tudták, léteznek-e még Balrogok, nemhogy istenként tisztelték volna ezt az egyet. A probléma akkor jelentkezett, amikor a törpök bányászat közben véletlenül kiszabadították és felzavarták az alvó Balrogot, az pedig első indulatában megölte a királyt és a fiát. Miután a törpök elmenekültek, az orkok lassan birtokba vették Móriát, és tisztelni kezdték a Balrogot (istenként biztosan nem, erre a címre csak Szauron vagy Morgoth jogosult náluk). Tehát a törpök előtt nem éltek orkok Móriában! Max a Ködhegység más részein.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246885 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mármint a lezúúúgás utááán? [size=9:1a74ly53](puff 8) )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246884 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A Balrog nem egy maga útját járó magányos harcos volt, csak a körülmények miatt látszik annak. Anno Morgoth seregei élén több száz Balrog vonult csatába. A móriai Balrog csak Morgoth bukásának szerencsés túlélője.(azt se vehetjük biztosra, hogy ő volt az egyetlen... :twisted: )
Móriában rejtőzött el, és mikor már kezdte magát jól érezni (mert ugyebár Mória orkjai istenként tisztelték... :twisted: ), jöttek holmi törpök, és megzavarták az idillt. Még szép hogy megharagudott rájuk. Aztán az a mágus... dühében meggondolatlan, és elvakult lett, nem volt képes fölmérni, kivel is áll szemben. Ez lett a veszte...

Tényleg, ha akart volna, képes lett volna elmenekülni/elrejtőzni Mithrandir elől?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246861 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ecthelion írta: És megölni vajon képes lett volna? Gandalf képes volt rá.


Utólag rájöttem hogy hülye kérdés volt :)
Miért is akarta volna megölni, mikor még így-is hogy nemtudta "használni"- kapóra jött neki :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246851 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Gandalfnak, aki bár maia volt, rendesen le lettek korlátozva képességei, kezdve azzal, hogy egy ilyen testbe (ami bár kinézete ellenére nagyon erős) lett teremtve. Szóval ha Gandalfnak sikerült megölni a balrogot, akkor Szauronnak is sikerülne a maga oldalára állítani (mondjuk arra nem tudom a választ, hogy ezt a Gyűrű nélkül hogyan tudná elérni).
Mert tfh.: Szauron személyesen jelenik meg Móriában. Akkor az már szinte biztos, hogy onnan balrogostúl távozna.
Viszont így, hogy nincs teste... elég bajos dolog...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246847 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
És megölni vajon képes lett volna? Gandalf képes volt rá.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246834 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta:

Bögyös Fredegár írta: És szerinted egy balrog engedelmeskedne Szauronnak? Hát én nem hinném...
Meg maguk a törpök bírnák ki a balrog jelenlétét. Ő inkább olyan egyedüli, magányos lény, aki szintén nem tűr meg maga mellett "lakótársakat".


Szauron tudott volna hatni a balrogra, hiszen elvileg "kollégák" egy oldalon küzdöttek az Ügyért.

Bár gyűrű nélkül elég nehezen (megkockáztatom, hogy talán akkor sikertelenül).


Hatni esetleg tudott volna rá, de nekem mindig is a szívem csücske marad a Balrog, és remélem, hogy mindenféle Szauronnak ellen állna, és járná tovább a maga útját...
Gyűrűvel vagy gyűrűnélkűl sem lett volna elég erős, hogy megtörje a Balrogot.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246823 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta: És szerinted egy balrog engedelmeskedne Szauronnak? Hát én nem hinném...
Meg maguk a törpök bírnák ki a balrog jelenlétét. Ő inkább olyan egyedüli, magányos lény, aki szintén nem tűr meg maga mellett "lakótársakat".


Szauron tudott volna hatni a balrogra, hiszen elvileg "kollégák" egy oldalon küzdöttek az Ügyért.

Bár gyűrű nélkül elég nehezen (megkockáztatom, hogy talán akkor sikertelenül).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246822 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
És szerinted egy balrog engedelmeskedne Szauronnak? Hát én nem hinném...
Meg maguk a törpök bírnák ki a balrog jelenlétét. Ő inkább olyan egyedüli, magányos lény, aki szintén nem tűr meg maga mellett "lakótársakat".
Más: Képzeljétek csak el. milyen hatással lett volna, ha a balrog megjelenik pl. Pellenornál a Város fölött...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246796 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta:

Alyr Arkhon írta: Valóban... a mithril...

De ha a törpök rabszolgák akkor nem zárják ki egymást a balroggal.


Azért kell kihívni a balrogot, hogy a törpök ne érezzék magukat rabszolgának.


:P Esetleg ott maradhatott volna őrnek, azzal a kikőtéssel, hogy nem ölheti meg őket, legalábbis tömegesen nem...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246795 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Valóban... a mithril...

De ha a törpök rabszolgák akkor nem zárják ki egymást a balroggal.


Azért kell kihívni a balrogot, hogy a törpök ne érezzék magukat rabszolgának.

olorin.papa írta: Szauronnak nem volt szüksége a törpökre, nem kincsekre áhítozott, hanem hatalomra!
Egy szem mihez kezdett volna a sok arannyal?
Csináltatott volna aranykeretes szemüveget? :roll:
Ha meg visszaszerzi a gyűrűt, akkor már szüksége sincsen a balrogra, olyan hatalom van a kezében... :?


Ha Szauron megszerzi a gyűrűt akkor testet tud ölteni.
A balrog jól használható minden esetben.
Mithrilre pedig mindenki vágyik.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246787 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Valóban... a mithril...

De ha a törpök rabszolgák akkor nem zárják ki egymást a balroggal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246785 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta:

Alyr Arkhon írta: Ha Szauronnál a Gyűrű, valószínűleg addig-addig győzködi amíg ki nem jön.
Viszont ha Szauronnál a Gyűrű, semmi szükség törpökre.


De igen. Mert Szauron kihívja a balrogot és berakja a törpöket Móriába mithrilt bányászni (illő bérleti dij ellenében persze).


Szauronnak nem volt szüksége a törpökre, nem kincsekre áhítozott, hanem hatalomra!
Egy szem mihez kezdett volna a sok arannyal?
Csináltatott volna aranykeretes szemüveget? :roll:
Ha meg visszaszerzi a gyűrűt, akkor már szüksége sincsen a balrogra, olyan hatalom van a kezében... :?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246784 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Ha Szauronnál a Gyűrű, valószínűleg addig-addig győzködi amíg ki nem jön.
Viszont ha Szauronnál a Gyűrű, semmi szükség törpökre.


De igen. Mert Szauron kihívja a balrogot és berakja a törpöket Móriába mithrilt bányászni (illő bérleti dij ellenében persze).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246783 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta: Szvsz Szauron erősebb volt a balrognál, mert a maiák között is van rangsor. Más kérdés, hogy a balrog előjött volna-e ha hívják.


Valószínű nem, mert megelégedett a saját birodalmával, nem hiszem, hogy elismerte volna maga fölött Szauron hatalmát. Ő csak Morgoth-nak engedelmeskedett.
Lehet, hogy erősebb volt Szauron, de nem elég erős, hogy le is győzze :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246782 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta: Szvsz Szauron erősebb volt a balrognál, mert a maiák között is van rangsor. Más kérdés, hogy a balrog előjött volna-e ha hívják.


Ha Szauronnál a Gyűrű, valószínűleg addig-addig győzködi amíg ki nem jön.
Viszont ha Szauronnál a Gyűrű, semmi szükség törpökre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246779 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szvsz Szauron erősebb volt a balrognál, mert a maiák között is van rangsor. Más kérdés, hogy a balrog előjött volna-e ha hívják.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.635 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére