Nyelvek és írások

Több
19 éve 7 hónapja #243687 Írta: Elenis
Elenis válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Kedves Elenis!!!
Megnézten az általad említett honlapot. Amit ott láttam a pofátlanséggal határos. Plagizálás, más suóval: lopás. Amani és az én (s meg ki tudja kinek) anyagaim engedély nélküli felhasználásáról van szó: a lap tulajdonosa neve alatt. Kell ehhez még kommentár???


Aha, láttam a beírásod és ott is válaszoltam!
Nem értem, milyen jogsértő dolgokat találtál ott, amikor a szerzők le is írták, hogy az anyagokat ők írták vagy az interneten fellelhető szabad oldalakról szedték össze!
Nem vagy kicsit hirtelen?

Elen síla lúmenn' omentielvo!
I calime eleni tírar andave!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243682 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor megpróbálom 1szerre a kettőt...

Még vmi: van olyan oldal, ahol fent vannak a LotR és Szil szereplők neveinek a jelentései (mármint magyarul)?

Jó párat tudok, de nem eleget...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243674 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves Elenis!!!
Megnézten az általad említett honlapot. Amit ott láttam a pofátlanséggal határos. Plagizálás, más suóval: lopás. Amani és az én (s meg ki tudja kinek) anyagaim engedély nélküli felhasználásáról van szó: a lap tulajdonosa neve alatt. Kell ehhez még kommentár???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243666 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Elenis írta:

Alcarcalimo írta: Apropó... nem akar valki gyakorlatokkal megítűzdelt Sindarin kurzust írni??? Csak egy ötlet...


Javaslom, hogy nézz be a ww.tunde-gyujtemeny.gportal.hu oldalra! Sinda Sorontar elképesztő mértékben beleásta magát a sindarinba, így elképzelhető, hogy akar. Amellett, hogy rengeteg feladatot csinált már... Szóval nézz ott körül! :)

hátööööö nahát köszönöm szépen a jótanácsot:)))
Nem tudod véletlenül honnan vannak a cuccok ott összegyűjtve? Úgy értem persze forrás, vagy ilyesmi...
Nahááááát! Mily meglepő... csak nem - többek között - a saját cuccaim vannak ott??? Mindenféle forrásmegjelölés nélkül??? De bizony!!! köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet...

Niéla Alondriel írta: Melyik tünde-nyelvet érdemes előbb megtanulni? Vagy párhuzamosan könnyebb?

Ahogy a többiek is írták: Egyik sem könnyű, de nem is ezért szeretjük. És mindenki a szívéhez közelebb állót javasolja neked is...ezért én a quenyára szavazok! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243660 Írta: Elenis
Elenis válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Apropó... nem akar valki gyakorlatokkal megítűzdelt Sindarin kurzust írni??? Csak egy ötlet...


Javaslom, hogy nézz be a ww.tunde-gyujtemeny.gportal.hu oldalra! Sinda Sorontar elképesztő mértékben beleásta magát a sindarinba, így elképzelhető, hogy akar. Amellett, hogy rengeteg feladatot csinált már... Szóval nézz ott körül! :)

Niéla Alondriel írta: Melyik tünde-nyelvet érdemes előbb megtanulni? Vagy párhuzamosan könnyebb?

Ahogy a többiek is írták: Egyik sem könnyű, de nem is ezért szeretjük. És mindenki a szívéhez közelebb állót javasolja neked is...ezért én a quenyára szavazok! :D

Elen síla lúmenn' omentielvo!
I calime eleni tírar andave!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243644 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gandalf írta: Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de lehetséges, hogy jelent valamit akármilyen nyelven (legyen az kitalát, vagy használt/holt nyelv) az a szó, hogy NUBREL?


A szó a quenyában nem lehetséges, sindarinban igen, de én nem találtam... :oops: a gyökökkel se mentem sokrq, szóval majd valamelyik sindarin-ÁSZ... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243635 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de lehetséges, hogy jelent valamit akármilyen nyelven (legyen az kitalát, vagy használt/holt nyelv) az a szó, hogy NUBREL?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #243612 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Brisa írta: Sziasztok!

Egy elég érdekes helyen bukkantam erre a kérdésre:

Dawe írta: Én csak annyit szeretnék megtudni hogy mondják Tündéül hogy "Flóra"és még azt hogy"Mindenki azt akarta hogy maradj" Fontos lenne!


A kérdést az illető a főoldal GYIK-jei közé akarta feltölteni...

Lehet, hogy priviben kellene válaszolni neki.


Ha meg netán a Quenya nyelvre gondolt:

FLORA (f.) - derivative from Latin 'flower' - 'flora'; maybe *olótie "flora, collection of flower" would be good, then Olótie itself

Szóval: olótie...

Ilquen merner nortielya! (mindenki akarta maradásodat - ilquen: mindenki, mer-: akar, tsz múlt idő, norta-: marad, ennek gerund alakja + birt e.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243607 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Párhuzamosan se hülyeség ám... mivel rokon nyelvek, a szókincs nem lesz nehéz, no a nyelvtan már más tészta... no: azt tanuld, amelyik a szívedhez közelebb áll... én a quenyát javaslom (de ez szubjektív, lsd.: Cereb :D ), mert ahogy Felagund mellon írta, jobban kidolgozott a nyelvtana. De ha a sindarin tetszik jobban:)))
Szvsz a quenyához több anyag van.

Apropó... nem akar valki gyakorlatokkal megítűzdelt Sindarin kurzust írni??? Csak egy ötlet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243592 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nekem elég volt az írás megtanulása (certhas erebor meg gondori módú tengwar by _Neo)

Egyébként szvsz sindarin, mivel az jobban az ember "fülében" van, abból az eccerű okból, hogy a könyvben/filmben többet használják, és az elnevezések többsége is sindarin ill. sindarin eredetű.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243587 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Alondriel írta: Melyik tünde-nyelvet érdemes előbb megtanulni?


Természetesen a sindarint... :mrgreen: :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243584 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Alondriel írta: Üdv!

Engem az "foglalkoztat" :) , hogy mit jelent a női nevekben gyakori "iel" végződés? Lány, vagy vmi ilyesmi?


Valószínűleg van valami köze az 'iell' (am: leány) szóhoz ;)

Niéla Alondriel írta: Másik: Melyik tünde-nyelvet érdemes előbb megtanulni? Vagy párhuzamosan könnyebb?


Ez abszolút egyéni dolog. Alcar quenyát tanult előbb, én sindarint, és mindkettőnkben megvan az elszánás, hogy megtanulja a másikat :D
A quenyának bonyolultabb (jobban kidolgozott) a nyelvtana, a sindarinban meg a mutációk őszítik meg a tanulókat, szóval egyik se könnyű :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243574 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv!

Engem az "foglalkoztat" :) , hogy mit jelent a női nevekben gyakori "iel" végződés? Lány, vagy vmi ilyesmi?

Másik: Melyik tünde-nyelvet érdemes előbb megtanulni? Vagy párhuzamosan könnyebb?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243562 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
De, szvsz úgy is jó.

[size=9:19s7zmet]900. hozzászólás! 8) [/size]

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243519 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A 'Pain anirner i d(h)arthad lín' nem volna jobb?

(csak kérdés)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243474 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha tünde alatt a sindarint érti:

Flórára a saját névalkotásom a Lothrin (loth virág + rîn királynő).

Edain bain anirner le darthad. (Mindenki azt akarta hogy maradj.)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243448 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

Egy elég érdekes helyen bukkantam erre a kérdésre:

Dawe írta: Én csak annyit szeretnék megtudni hogy mondják Tündéül hogy "Flóra"és még azt hogy"Mindenki azt akarta hogy maradj" Fontos lenne!


A kérdést az illető a főoldal GYIK-jei közé akarta feltölteni...

Lehet, hogy priviben kellene válaszolni neki.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243373 Írta: Elenis
Elenis válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alcarcalimo: Most látom, hogy a múltkori üzenetem köddé vált... nem értem mi történt, de akkor leírom újra.
Szóval köszönöm nagyon! Igazad van, így pontosabb a jelentése. A lelya-nál a go on-ra gondoltam, az eretildi meg csak elírás volt. Előfordul, ha sietek és már nincs időm visszanézni, mit írtam. :) Köszi mégegyszer!

Felagund: Tényleg aranyos! :)

Elen síla lúmenn' omentielvo!
I calime eleni tírar andave!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243178 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Egyezzünk ki 80%-ban... :D


De legalább aranyos! Az is sokat nyom! ;)

:cheers:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243175 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Egyezzünk ki 80%-ban... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243172 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Hmmm, van benne pár érdekes dolog... :)


Szvsz a 90%-a helyes... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243171 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hmmm, van benne pár érdekes dolog... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243164 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem tudom ezt láttátok-e már, de szerintem nagyon aranyos, egy olvasást feltétlenül megér :D

www.cricketmag.com/activity_display.asp?id=566

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243023 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Elenis írta: Sziasztok!

Segítséget kérnék, hogy szerintetek a HAJRÁ EGYSZARVÚAK! buzdítást, hogyan lehetne quenyára lefordítani. Van egy változatunk, de hátha nem jó: Lelyara Eretildi!

Köszi a segítséget!


No...
Én így mondanám: veryave eretildor!
verya: bátor + -ve hat.képző (bátran). (ezt a "lelyara"-t nem értem igazán, a lelya az okés, de mi az a "-ra"?? Ha azt akartad mondani, hogy lelya - menni szóból, pl. menjetek, ez sztem kicsit hungarizmus, bár az angolok is hasonlóképpen fejezik ki a biztatást (come on!!!). De félreérthető szvsz. Á lelya a felszólítás amúgy.
eretildor: eretildo a szó, annak tsz-a + r s nem -i (amúgy a szó nem attested, de jó)
Remélem, megfelel:)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243009 Írta: Elenis
Elenis válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alcarcalimo: Köszönöm szépen! :)

Amúgy nem kell félni, hogy végleg kihalnak! Szerencsére a különböző nemzetek még időben rájöttek, hogy a nyelvüket, kincset nem szabad veszni hagyni és őrzik. Szicíliában és Írországban is hiúak arra, ha vki tud és beszél(!) szicíliaiul ill. gaelül. Attól meg el vannak ájulva, ha egy túrista is tudja. :D

Elen síla lúmenn' omentielvo!
I calime eleni tírar andave!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242988 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
olorin.papa: jaja, mint ANYAnyelvet, igen... úgy értve, hogy akik ezen a nyelven tanultak meg kommunikálni. Amúgy Walesben iskolában tanítják a wlasei nyelvet, de az anyanyelv az angol. A legtöbb Kelta nyelv sajna erre a sorsra jut/jutott: gaelic, manx, irish... :( Lassan holt nyelvek lesznek.
Elenis: holnap utánanézek a kérdésednek.
Varda: örülök, hogy újra itt vagy/leszel!!
Amani: tudom, hogy nem írsz: de nem örülök, hogy nem vagy itt:(((

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242950 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:oops: lehet ez itt off! :oops:
Most hallottam, hogy a Mester egyik kedvenc nyelve, a walesi, a kihalás szélére kerűlt, már kevesebb mint 100 an beszélik, és mind idős ember. :( :( :(

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242831 Írta: Elenis
Elenis válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

Segítséget kérnék, hogy szerintetek a HAJRÁ EGYSZARVÚAK! buzdítást, hogyan lehetne quenyára lefordítani. Van egy változatunk, de hátha nem jó: Lelyara Eretildi!

Köszi a segítséget!

Elen síla lúmenn' omentielvo!
I calime eleni tírar andave!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242531 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Talán még pár hónap és tudok jönni újra :-) Jó lenne!

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242142 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alcar: köszi a korrekciót :D

viszont a véleményem nem változott ... nagyon tecc :D

me elhitte volna így is :oops: quenyához sajnos még kicsit sem tudok hozzászólni :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.386 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére