Nyelvek és írások

Több
19 éve 5 hónapja #248700 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta:

olorin.papa írta:

Niéla Carangil írta: Zita. (bár nem szeretem, de hátha sindául jobban hagzik...)

Ha nem passzol, valami tűzzel kapcsolatos női név kéne...


:D Esetleg ajánlhatom a Gothmogot! Tüzesnek züzes, és lehet lány is... :wink:


Olórin! *fenyegeti az ujjával*


És Arien? (vagyki... aki a Napot viszi)
Az tüzes és még lány is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248699 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

olorin.papa írta:

Niéla Carangil írta: Zita. (bár nem szeretem, de hátha sindául jobban hagzik...)

Ha nem passzol, valami tűzzel kapcsolatos női név kéne...


:D Esetleg ajánlhatom a Gothmogot! Tüzesnek züzes, és lehet lány is... :wink:


Olórin! *fenyegeti az ujjával*

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248698 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Németh.
A Lagoril tetszik, valami csini hozzáillő kéne :-)

Lehet vhol találni egy részletes névelemek szótárt?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248695 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: általában milyen tüzes nevek vannak? (iel végűek vannak?)


Ez csak úgy eszembe jutott, úgy "általában" nincsenek "tüzes nevek", legfeljebb alkotni lehet ilyeneket... :) Amúgy -iel végződésűt szeretnél? A Nóriel sem tetszett, amit lentebb írtam?

Niéla Carangil írta: Persze, az eredeti keresztnevemhez (Lagoril) is lehet választani valami illőbbet, mint a Carangil... a vezetékneveket le lehet fordítani?


Az attól függ, mi a veztékneved. Ha nagyon bonyolult, akkor kell hozzá etimológiát néznem...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248693 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Valahogy nem túl lányos... :oops:

általában milyen tüzes nevek vannak? (iel végűek vannak?)

Persze, az eredeti keresztnevemhez (Lagoril) is lehet választani valami illőbbet, mint a Carangil... a vezetékneveket le lehet fordítani?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248692 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az -iel feminim végződés. Az iell jelentése lány.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #248690 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A Gilgolwen, mellon nín, le allagor. :wink:

[size=9:a6rca78t]Júj, most néztem mekkora tulok vagyok, h. nem raktam többesszámba az anu-t az "enith anu"-ban... :oops: Helyesen természetesen enith einu lesz... Majd ha hazamegyek javítom... [/size]

Niéla: Mit szólnál a Nórui névhez? Szvsz a Nórui Carangil jól hangzik. A szó jelentése amúgy tüzes, és ez valamelyik nyári hónapnak is a neve, most nem ugrik be, vagy a júniusnak, vagy a júliusnak...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248689 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Hát, ez nem nyert... :) A Rita Lagoril, a Lagoril Carangil meg kicsit... hmmm... nem jól hangzik. :D

Szóval valamilyen "tüzes" nevet szeretnél? :) Gondolkodom rajta... :wink:


Jó ez a névfordító!

Most jöttem rá, hogy Idhren tényleg Idhren... :lol:

Az "iel" általában mit jelent?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248688 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: Zita. (bár nem szeretem, de hátha sindául jobban hagzik...)

Ha nem passzol, valami tűzzel kapcsolatos női név kéne...


:D Esetleg ajánlhatom a Gothmogot! Tüzesnek züzes, és lehet lány is... :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248685 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hát, ez nem nyert... :) A Rita Lagoril, a Lagoril Carangil meg kicsit... hmmm... nem jól hangzik. :D

Szóval valamilyen "tüzes" nevet szeretnél? :) Gondolkodom rajta... :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248684 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: Zita. (bár nem szeretem, de hátha sindául jobban hagzik...)

Ha nem passzol, valami tűzzel kapcsolatos női név kéne...


Zita - Lagoril

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248683 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Zita. (bár nem szeretem, de hátha sindául jobban hagzik...)

Ha nem passzol, valami tűzzel kapcsolatos női név kéne...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248682 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mi a keresztneved? Hátha a sindarin megfelelője pont passzolna hozzá... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248681 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem tudnátok valami szép nevet adni nekem, ami passzol hangzásilag a Carangilhoz? Valami tündelányost... :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248659 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: Ha azt szeretném megalkotni, hogy "tűzzel koszorúzott lány" (az Alatáriel analógiájára) akkor helyes úgy, ha összerakom: Nár+riel? hogyan pontos? (mivel a Niélának nincs jelentése, azért kellene...)


Szvsz inkább Nóriel, de lehet Úriel is... :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248560 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Húrin írta: Új vagyok. Meg szeretném kérdezni, hogy a Király visszatér függelékében van a Tengwák írás. Hiányoznak a magánhangzók?! Hol találhatom meg ezeket.Léégyszi segítsetek! :cry:

Pl. itt:
tolkien.hu/misc/quenya/quenya.html

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248520 Írta: Húrin
Húrin válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Új vagyok. Meg szeretném kérdezni, hogy a Király visszatér függelékében van a Tengwák írás. Hiányoznak a magánhangzók?! Hol találhatom meg ezeket.Léégyszi segítsetek! :cry:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248505 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Közben rájöttem én is, hogy a Thorongil pont nem jó... de sok névben van elöl a jelző, pl. Mithrandir, Celebrimbor, Lórindol...

Ha azt szeretném megalkotni, hogy "tűzzel koszorúzott lány" (az Alatáriel analógiájára) akkor helyes úgy, ha összerakom: Nár+riel? hogyan pontos?
(mivel a Niélának nincs jelentése, azért kellene...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248491 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: A Thorongil névben is hátul van a jelző... a vörös csillagnak pedig hosszú a története, és egy sw.hu-n űzött szerepjáték miatt jön... :twisted:


Hát, a Thorongil-ben nincs jelző... :) A _thoron_ sast, a _gil_ csillagot jelent. Angolul azt hiszem úgy van ez a név, h. 'Eagle of the Star'...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248483 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szerintem tényleg maradhat, ha így jobban tetszik, főként ha története is van. :) Maga Tolkien is eltért a szabályoktól, egyes tulajdonnevek esetén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248478 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gilgolwen Nimrandir írta:

Niéla Carangil írta: Ez most személyes kérdés, de: jelent-e vmit a nevem (Niéla) tündéül, és ha igen, mit? (A Carangil jelent, mert azt úgy raktam össze...)


A Niéla névnek nem találtam jelentését sindarinban. A carangil pedig, ha jól sejtem vörös csillagot akar jelenteni. Nem kötözködni szeretnék, de a sindarinban a melléknév a jelzett szó mögött áll és a grammatikai mutációnak megfelelően lágyul. Tehát helyesen: Gilgaran [size=9:2aryy2kj]Már ha jól tudom, de javítsatok ki ha nem jó így! [/size] :oops:
Persze nevek esetén szerintem azért el lehet térni a szabályoktól. :)


A Thorongil névben is hátul van a jelző... a vörös csillagnak pedig hosszú a története, és egy sw.hu-n űzött szerepjáték miatt jön... :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248477 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: Ez most személyes kérdés, de: jelent-e vmit a nevem (Niéla) tündéül, és ha igen, mit? (A Carangil jelent, mert azt úgy raktam össze...)


A Niéla névnek nem találtam jelentését sindarinban. A carangil pedig, ha jól sejtem vörös csillagot akar jelenteni. Nem kötözködni szeretnék, de a sindarinban a melléknév a jelzett szó mögött áll és a grammatikai mutációnak megfelelően lágyul. Tehát helyesen: Gilgaran [size=9:1lhwl98u]Már ha jól tudom, de javítsatok ki ha nem jó így! [/size] :oops:
Persze nevek esetén szerintem azért el lehet térni a szabályoktól. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248471 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ez most személyes kérdés, de: jelent-e vmit a nevem (Niéla) tündéül, és ha igen, mit? (A Carangil jelent, mert azt úgy raktam össze...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248281 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Panda írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: a szombati TK témájára

Hirtelen támadt egy kérdésem: A hobbitban említett holdrúnák ugyanolyanok, mint a certhas vagy ha már úgyis olyan ritkán olvasható, kitaláltak valami extrát?

Angerthas Erebor elmeletileg, gyakorlatilag Futhark. Akkor meg Tolkien nem hasznalt sajatot.

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248259 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gilgolwen Nimrandir írta: a szombati TK témájára

Hirtelen támadt egy kérdésem: A hobbitban említett holdrúnák ugyanolyanok, mint a certhas vagy ha már úgyis olyan ritkán olvasható, kitaláltak valami extrát?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248243 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Visszamentem a kezdetekig. A legelső oldalakat olvasva (itt a nyelvek és írások topicban) egyrészt jót mulattam, másrészt rátaláltam a szombati TK témájára. A legelső hozzászólások a törpök nyelvével kapcsolatos. Érdemes visszanézni... :)

(bocsi ha off volt)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248205 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az alábbi verset nem én írtam, csak a fordítást követtem el. Valaki megpróbálkozik vele? Mármint a visszafordítással.

Silmarámasse

Silmarámasse súre hwinya
míre lipta san lalanta
fána lala laurea olwasse
menelo calasse Isil tyale
ilye lassi lantar marillasse
Elda óma elyen quete
vandarya vanye olori ar tuile
sairina líresse linda as-elye.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248110 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Le hannon! :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248095 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta:

Cerebrum írta: No, pár tengwás kérdés:

Beleriand módban (sindarin) nem egészen világos, h. a 'w'-t hogyan kell írni... Nem tudom jól értelmeztem-e, de úgy vettem ki, h. a Dragon Flame-ben ha mássalhangzó vagy 'a' után áll a 'w', akkor azt az adott tengwa fölötti tilde-vel jelöli, míg ha diftongus, vagy másmilyen magánhangzó áll előtte, akkor a 24. tegwával (wilya). Ez így stimmel?

A másik, meg h. az 'ae' diftongust (szintén Beleriand módban) a DF mint a "c"-alakú tengwa fölötti éles ékezet jeleníti meg, az Amanye Tenceli-n pedig az 'ae' a "c"-alakú tengwa és a 35. tegwa (yanta) egymás mellet... Most melyik a jó? Mindkettő?

Ugyanígy az 'ss'-t a DF a 31. tengwával (esse) jeleníti meg, az AT szerint viszont ezt a tengwát nem használjuk Beleriand módban...


eldaryon.tolkien.hu/download.php?op=getit&lid=64


ss az ket darab silme beleriandi modban
ae diftongus: a tengwa + yanta, de nehany esetben a yanta kicsiben az a tengwa fole kerult (arnori mod)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248007 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Siriann írta:

gilloth írta: ÖÖö... hogyan is kell telepíteni ezt a cuccot? Igaz, van hozzá útmutató, Acrobatban, bár angolul... :oops:

Megkeresed a gépeden azt a mappát, ahol a fontok vannak,és egyszerűen bemásolod!


:arrow: C:\\ :arrow: Windows :arrow: Fonts

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.404 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére