Nyelvek és írások

Több
19 éve 5 hónapja #248993 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A Tuilind tetszik. Milyen női végződés kellene hozzá?

(Egyébként: a feketerigó vajon mi sindáiul?)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248992 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Siriann írta:

Niéla Carangil írta: Milyen madárnevek vannak a sindában? (A Tinúvielen kívül?)

alph hattyú
corch varjú
craban holló
cugu galamb
dúlin(n), dúlind, merilin fülemüle
De Cereb biztos tud többet! :)


Még van néhány ismert: :wink:

emlin, em(m)elin citromsármány
heledir(n) jégmadár
maew, gwael, mŷl sirály
tav(o)r, tafr harkály
thoron, thôr sas
tuilin(n), tuilind fecske

Angwen írta: Hát, beszkennelni nem tudom, de volt hozzá szerencsém, és biztosíthatlak, hogy semmilyen általam ismert eldarin nyelvre még csak nem is hasonlít! Szerepel rajta egy tengwákkal és egy latin betűkkel írt változat. Az utóbbiból csak egy példát idéznék:
"Lën ävëhú óstla ymen hónepé umberni. Oúldwë óúyën endló emen óúrsyä?" (A szórólap alapján ez annyit tesz: "Elvesztettem a telefonszámomat. Kölcsönadod a tiédet?")
Ha valakinek sikerül benne felismerni egyetlen árva elemet, amit látott már valaha Tolkiennál, szóljon! :mrgreen:


:lol:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248983 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: Milyen madárnevek vannak a sindában? (A Tinúvielen kívül?)

alph hattyú
corch varjú
craban holló
cugu galamb
dúlin(n), dúlind, merilin fülemüle
De Cereb biztos tud többet! :)

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248982 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta:

Ille / Lórien írta: Láttátok a Pesti Estben a Heineken reklámos szórólapot? "Tünde" nyelvű írás van benne. Szerintetek helyes? A szöveg kicsit hülyeség, de azért kíváncsi lennék rá.

Nem tudnád beszkennelni? Kíváncsi lennék rá...

Hát, beszkennelni nem tudom, de volt hozzá szerencsém, és biztosíthatlak, hogy semmilyen általam ismert eldarin nyelvre még csak nem is hasonlít! Szerepel rajta egy tengwákkal és egy latin betűkkel írt változat. Az utóbbiból csak egy példát idéznék:
"Lën ävëhú óstla ymen hónepé umberni. Oúldwë óúyën endló emen óúrsyä?" (A szórólap alapján ez annyit tesz: "Elvesztettem a telefonszámomat. Kölcsönadod a tiédet?")
Ha valakinek sikerül benne felismerni egyetlen árva elemet, amit látott már valaha Tolkiennál, szóljon! :mrgreen:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248941 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Cereb: a Gwaith elé miket lehetne rakosgatni?

Persze más "vezetéknév" is lehetne... :) Ami hangzásilag illik a Lagorilhoz. Valami madárnév, vagy "tüzes" :D

Milyen madárnevek vannak a sindában? (A Tinúvielen kívül?)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248929 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Fehér Szarumán írta: Tulajdonképpen egy nevet akarok létrehozni, és ezért kellenek az infók. Egy embernek a nevét, aki ( a hallt lecserélem a Cerebrum által mondott brandra) 'előkelő'.


Most akkor előkelő vagy magas? Vagy úgy magas, h. előkelő? :)

Az orchal mondjuk mindkettőt jelenti, tehát akkor ha javasolhatnék párat: Orchalion, Orchalon, Orchalor (már persze ha férfi az illető).

Ille / Lórien írta: Láttátok a Pesti Estben a Heineken reklámos szórólapot? "Tünde" nyelvű írás van benne. Szerintetek helyes? A szöveg kicsit hülyeség, de azért kíváncsi lennék rá.


Nem tudnád beszkennelni? Kíváncsi lennék rá...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248917 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Láttátok a Pesti Estben a Heineken reklámos szórólapot? "Tünde" nyelvű írás van benne. Szerintetek helyes? A szöveg kicsit hülyeség, de azért kíváncsi lennék rá.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248901 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tulajdonképpen egy nevet akarok létrehozni, és ezért kellenek az infók.
Egy embernek a nevét, aki ( a hallt lecserélem a Cerebrum által mondott brandra) 'előkelő'.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248887 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Fehér Szarumán: A hall inkább olyan értelemben magas, h. 'magas rangú', 'előkelő'; itt a brand jobb volna... :wink:

Ja, és ha simán jelzős szerkezetben akarod írni, akkor a melléknevet a főnév mögé kell pakolni és lágyítani: adan vrand.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248885 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: Az Anóriel pontosan mit jelent?


Kb. "Nap-lány"

Niéla Carangil írta: Gwaithlin? Gwaithrin? jelent így vmit?


Feminim végződések ezek lehetnek: -eth (pl. adaneth, elleth, oneth); -ril (pl. melethril); -iel (pl. thoniel).

De én inkább elé tennék valamit... :roll: Még gondolkodom rajta...

Niéla Carangil írta: Az Alondriel nem igazán tom, micsoda, csak úgy kipattant a fejemből. A Szil szótára szerint a lond elvileg kikötő, a riel koszorúslány, az "a" meg csak úgy van... a vicc az, hogy sejtelmem se volt a jelentéséről, mégis Círdan unokahúgaként definiáltam Niélát...


Az a maximum 'és'-t és 'ó!'-t jelenthet... :D A lond és a riel stimmel.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248881 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na, akkor leveszem a síró fejecskét :lol:
Amúgy a nevet kösz :lol:
Ja, és igen, quenya, elírtam. :itscool:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248880 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ne viccelj mar, szted miert van ez a topic?
Halladan: asszem ez jo... (sinda)
Hallatan: quenya (s nem guenya, :D ), de ez is szoosszevonas. Amugy: halla atan

kerdezz nyugodtan: azert vagyunk, hogy egyutt tanuljunk, igaz-e?
En speciel orulok, hogy van erdeklodo...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248878 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem akarok még több fejtörést okozni e nagyrabecsült társaságnak a gondjaimmal, de azért még egy dolgot kérdezek.
Sindául hogy van a magas ember? Én Halladan-nak, vagy valami hasonlónak tippelem. Ha most észveszejtő nagy hülyeséget mondtam, akkor bocs. Csak alig tudok egy-két dolgot a tünde nyelvekről, még óvodás szinten vagyok bennük. Amúgy guenyául is jó, ha megmondanátok, nem muszály sindariul :bawling: .....

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248866 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha ezzel esetleg segíthetek a Dragon Flame erről az oldalról tölthető le: www.jrrvf.com/hisweloke/sindar/downloads.html
és egész pontosan itt található: mapage.noos.fr/hisweloke/sindar/ ... lame20.zip :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248859 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Fehér Szarumán: a Timona által említett eldaryon.tolkien.hu oldalon több magyar-quenya / quenya-magyar szótárat is találhatsz (Amanié és az enyém).
Ezek ált. autentikus anyagokból készültek, ahol rekonstruált szavakat használtunk, azt jelöltük.

Megj.: Pár héten belül fent lesz a szótáram frissített, "update" verziója, némileg más, barátságosabb köntösben.

Sindarin-magyar szótárról nem tudok, valaki megcsinálhatná... (én inkább quenyás vagyok, max fordítást tudnék vállalni... ha valaki segít benne)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248855 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Fehér Szarumán írta: Na, restellem, de semmit nem értek a Tolkieni nyelvekhez. Nem tudnátok valami olyan oldalt írni, ahol van szótár? Sindarin, Quenya, akármien tünde nyelv, a lényeg hogy Magyar legyen a szótár. Tudom hogy itt fent fel van sorolva pár honlap, de a többségük angol. :oops: :oops:

A legmegbízhatóbb sinda szótár a Dragon Flam.
De ez is angol... De ha ezt letöltöd, letölthetsz még egy Gib-et, vagy bármilyen angol-magyar; magyar-angol szótárt, és akkor használhatod. :D
De tudtommalnincs igazán megbízható magyar szótár. :roll:

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248842 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Fehér Szarumán írta: Na, restellem, de semmit nem értek a Tolkieni nyelvekhez. Nem tudnátok valami olyan oldalt írni, ahol van szótár? Sindarin, Quenya, akármien tünde nyelv, a lényeg hogy Magyar legyen a szótár. Tudom hogy itt fent fel van sorolva pár honlap, de a többségük angol. :oops: :oops:

Pl. itt:
eldaryon.tolkien.hu/download.php ... load&cid=1

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248833 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na, restellem, de semmit nem értek a Tolkieni nyelvekhez. Nem tudnátok valami olyan oldalt írni, ahol van szótár? Sindarin, Quenya, akármien tünde nyelv, a lényeg hogy Magyar legyen a szótár. Tudom hogy itt fent fel van sorolva pár honlap, de a többségük angol. :oops: :oops:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248791 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A Gwaith passzolna a Lagorilhoz, csak vmi végződés kéne neki...
Az Anóriel pontosan mit jelent?
(Gwaithlin? Gwaithrin? jelent így vmit?)

Az Alondriel nem igazán tom, micsoda, csak úgy kipattant a fejemből. A Szil szótára szerint a lond elvileg kikötő, a riel koszorúslány, az "a" meg csak úgy van... a vicc az, hogy sejtelmem se volt a jelentéséről, mégis Círdan unokahúgaként definiáltam Niélát...

(OFF: netudd: én egy novellában a Toronyőrség parancsnokát Gwathringnek (asszem árnyék+fagy) neveztem el, tippelhettek, milyen a jelleme...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248772 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
És ezek még az extrapolációt is megkönnyítik ;)

Egye fene, Hostetter kap egy kis piros pontot a sok feketéje meéél :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248770 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ja. :wink: No, nem baj, a meglévőknek azért nagyon örülök... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248769 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Megszoktuk már az extrapolációt, nem? :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248767 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Persze pont a sindarin megfelelő hiányzik három ujjnál... :?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248765 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Mármint Niéla előző nevéhez, ugye? :D Részemről passzolok, nem tudom mit jelent, én nem ismerek ilyen szót... :roll:

igen igen Niéla nevére gondoltam :lol:

Cerebrum írta: Ezt nézzétek meg: www.elvish.org/gwaith/language.htm
A What's new menüpont alatt klikk erre: Elvish names of the hand from VT 47.

nem rossz :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248754 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Zshííír! :itscool:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248752 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ezt nézzétek meg:

www.elvish.org/gwaith/language.htm

A What's new menüpont alatt klikk erre: Elvish names of the hand from VT 47.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248749 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gilgolwen Nimrandir írta:

Cerebrum írta: Alyr javaslatából kiindulva esetleg még Anóriel? Bár ez meg szvsz nem passzol a Carangil-hez...


Ez hasonlít az előző nevedhez: Alondriel Ennek mi a jelentése?


Mármint Niéla előző nevéhez, ugye? :D Részemről passzolok, nem tudom mit jelent, én nem ismerek ilyen szót... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248709 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Alyr javaslatából kiindulva esetleg még Anóriel? Bár ez meg szvsz nem passzol a Carangil-hez...


Ez hasonlít az előző nevedhez: Alondriel Ennek mi a jelentése?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248703 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alyr javaslatából kiindulva esetleg még Anóriel? Bár ez meg szvsz nem passzol a Carangil-hez...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248701 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Carangil írta: Németh.
A Lagoril tetszik, valami csini hozzáillő kéne :-)

Lehet vhol találni egy részletes névelemek szótárt?


Hát, ha jól emlékszem a "német" szó jelentése "nép", az sindarinul gwaith, amiből sajna nem nagyon lehet szépen csengő nevet kihozni...

Névelemek szótár???

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.399 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére