Nyelvek és írások

Több
19 éve 6 hónapja #245557 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A konkrét nevek legtöbbjénél többnyire a kiejtés (Pronounciation) alatt szerepel, ezeket pedig rendszerezve a fajokon (Races) belül találod meg a legkönnyebben, esetleg az ábécésorrendes felsorolásnál... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245551 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Estel Adániel írta: Ugyanmár, most mennyibe kerül belinkelni egy The Encyclopedy of Ardát azzal a felkiáltással, hogy ott a 'Meaning' mezőben valószínűleg bármely "népszerűbb" név jelentését megtalálni, onnantól pedig már csak egy kis szótárazás kérdése az egész? :roll: :deal: :itscool:


Hol itt a Meaning? :look:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245548 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta: Mind a kb 10000-re kíváncsi vagy? :eek2:


Csak a legfontoszabb 500-ra... :twisted: De ha szorgalmasz nolda leírja nekünk, akkor megpusziljuk, úgy ám, Drágaszág! :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245541 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ugyanmár, most mennyibe kerül belinkelni egy The Encyclopedy of Ardát azzal a felkiáltással, hogy ott a 'Meaning' mezőben valószínűleg bármely "népszerűbb" név jelentését megtalálni, onnantól pedig már csak egy kis szótárazás kérdése az egész? :roll: :deal: :itscool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245540 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sz'tem csak a fontosabbakra kíváncsi. De ha akarod, szorgalomból az összest leírhatod Felagund. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245536 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mind a kb 10000-re kíváncsi vagy? :eek2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245495 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
LotR, Szil...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245490 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ez egy jó kérdés...

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245384 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Niéla Alondriel írta: Már 1x kérdeztem korábban is: van olyan oldal, ahol a szereplők nevének jelentése le van írva (magyarul)?

Előre is hannon le.


Milyen szereplők?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245383 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Már 1x kérdeztem korábban is: van olyan oldal, ahol a szereplők nevének jelentése le van írva (magyarul)?

Előre is hannon le.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245376 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
YATTal írtad, mi? :biggrin2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245363 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Elenis írta:

Nimril írta: Valaki le tudná nekem Írni azt ,hogy szeretlek tünde ebetűkkel?Nagyon megköszönném.
Nimril


Tünde betűket találsz a www.acondia.com/font_tengwar/index.html oldalon...





ez az egyik (attested) valtozat

mellesleg letezik egy rakat fele tunde betu ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245158 Írta: Elenis
Elenis válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Nimril írta: Valaki le tudná nekem Írni azt ,hogy szeretlek tünde ebetűkkel?Nagyon megköszönném.
Nimril


Tünde betűket találsz a www.acondia.com/font_tengwar/index.html oldalon...

Elen síla lúmenn' omentielvo!
I calime eleni tírar andave!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244607 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Siriann írta:

Felagund írta:

Siriann írta: Le hannon i dulu lín!


Az elejére nem kell a 'le', mivel a 'dulu lín' egyértelművé teszi, hogy kire gondolsz ;)

Ezt már én is tudom! =)
De így találtam az írások közt.


Juj, tényleg benne maradt... :oops:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244606 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Olostur írta: csak egy rövid kérdés
A Sötét Éj = I Doll Fuin ?


Csak nagyon ritkán előzi meg a melléknév a jelzett főnevet, az esetek döntő többségében utána áll, és ebben a pozícióban lágyulást szenved: i fuin dholl(a sötét éj).

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244574 Írta: Olostur
Olostur válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
csak egy rövid kérdés
A Sötét Éj = I Doll Fuin ?

As suilie
Olostur

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244573 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nagyon köszi. De már megvan mindkettő. Mostmár tudom, hogy megbízható helyről van.
Én igazság szerint a te (Fela) összefoglalódból tanulgattam eddig is.
De most, hogy tudom, hogy a szótár nem egészen pontos, visszavettem egy picit, amíg nem lesz egy bisztos helyről.

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244538 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Cerebrum
Szerénységem (megjegyzem több tekintetben javítása szorul(na))

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244528 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Rendben. Összefoglalóm van, nem is egy, szóval csak szótár ügyileg vagyok meglőve.
A ti összefoglalótok hol van? Azokat is letöltögetem.

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244524 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Siriann írta: Angolul életemben nem tanultam, csak németet, de a német tudásomra sem vagyok büszke. :oops:
Esetleg ha valaki csinálna egy ilyet, még fizetnék is érte. :P
Komolyra fordítva a szót, honnan tanuljak akkor?


Cereb vagy az én összefoglalómból.
A szótárra viszont várnod kell, amíg el nem készül. (Úgy tudom herdir Cerebrum foglalkozik a dooggal)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244523 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Angolul életemben nem tanultam, csak németet, de a német tudásomra sem vagyok büszke. :oops:
Esetleg ha valaki csinálna egy ilyet, még fizetnék is érte. :P
Komolyra fordítva a szót, honnan tanuljak akkor?

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244522 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

Siriann írta: Le hannon i dulu lín!


Az elejére nem kell a 'le', mivel a 'dulu lín' egyértelművé teszi, hogy kire gondolsz ;)

Ezt már én is tudom! =)
De így találtam az írások közt.

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244512 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Siriann írta: Le hannon i dulu lín!


Az elejére nem kell a 'le', mivel a 'dulu lín' egyértelművé teszi, hogy kire gondolsz ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244490 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta: Megjegyzem Olostáé se szótár, csak szószedet ;)


Ez igaz.
Milyen jó lenne, ha egyszer egy sindarin-tudor készítene egy normális sindarin szótárat!
Akkor legalább nem nézné az angolul nem tudó jónép az én szószedetemet, és nem lenne gond belőle.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244486 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A kérés hiánytalan teljesítéséhez még szükség volna pár infóra:
:arrow: Milyen nyelven? (magyar, sindarin, quenya, egyéb...)
:arrow: Milyen betűtípussal? (Tengwar - Annatar / Parmaite - , esetleg Certh stb.)
:arrow: Milyen módban? (Quenya, Sindarin tehtákkal / Beleriandi - teljes - , English, Magyar, egyéb...)
Az itt felsorolt verziók egyike sem okoz lényegesen több gondot a másiknál az ittenieknek, de választani Neked kell! ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244472 Írta: Nimril
Nimril válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Valaki le tudná nekem Írni azt ,hogy szeretlek tünde ebetűkkel?Nagyon megköszönném.
Nimril

A szemed nem azért van, hogy csukva tartsd hanem azért hogy felfedezd mindazt amit e nagy világ eltakart.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244445 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Le hannon i dulu lín!

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244437 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jó köszi!
Angolul életemben nem tanultam, csak németet, de a német tudásomra sem vagyok büszke. :oops:
Esetleg ha valaki csinálna egy ilyet, még fizetnék is érte. :bawling:
Komolyra fordítva a szót, honnan tanuljak akkor? :?:

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244429 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Megjegyzem Olostáé se szótár, csak szószedet ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244417 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olostáén kívül magyarul egyenlőre még nincsen más szótár (tudomásom szerint)... Viszont addig is mindenképpen a Dragon Flame-et javasolom, ha nem tudsz angolul, akkor esetleg használj mellé angol-magyar/magyar-angol szótárat. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.382 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére