Ki jönne Nyugatra?

Több
21 éve 9 hónapja #84459 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Üdv mindenkinek. Az időpont akkor elvileg 21.-ére esne, ha az nektek jó./jólenne ha jó lenne mindenkinek./ A Széchenyi téren kellene találkozni a ló farka alatt. /jelezzetek vissza, hogy dél előtt v. dél után. / És körbe járhatnánk Pécs-Középföldét/ 8) De szóljatok, ha nem jó a time. Ja és elnézést mindenkitől, mert most nagyon off voltam.
Üdv:..
/Ja és haladok a tündenyelvtannal :D /

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84322 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nos, hobbit, persze, hogy lenne kedvem, az idopont kb. mind1, csak azért lehetoleg egy hétre elore szóljatok, és akkor úgy intézem. És valszeg tudok hozni magammal még 2 embert. :D És mindenkinek nagyon örülnénk, de szerintem a témával kapcsolatos további hozzászólásokat a Találkozások topicban írjátok, mert itt nem fognak neki örülni (és lehet, hogy ott akad még jelentkezo)! :roll:

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja - 21 éve 9 hónapja #84235 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Celebrom, szivemből beszéltél!
Csudaszép helyen lakhatsz, ahogy mesélsz, az hasonlit az én Nyugatomra (az igazira, nem Pécsre)!
Ryana:Én nem vagyok pécsi, csak valami "koll. szerüségben" vagyok itt.
Amúgy bármikor szívesen leugrok Pécsre, csak szóljatok! 21-pl. jó, de szerintem az ünnepek után is ráérünk!
Na jó befejezem, mert kikapok.


Üdv. mindenkinek!

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84079 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Szervusztok!Én is szivesen mennék nyugatra.Bár én is megteremtettem magamnak a saját "kis" nyugatomat,tündevilágot.Hisz én Vasban,az Alpokaljánál élek,és ez is egy vadregényes,de csodaszép,erdős,hegy-völgyes hely(Sztg.környéke).Én pedig imádok az erdőben sétáln,mert 10 éve gombázok ,és ismerem a környék erdeit,mint a tenyeremet.Sajnos amióta koll.-os vagyok,erre nincs sok lehetőségem,de amikor csak tehetem szabadulok a nyugalomba a,elfeledve a zajos várost. :)

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84076 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ring bearer! Ha úgy alakulna, hogy összejön ez a kis Pécs-Középfölde-i séta én nagyon örülnék neked. És fogadjunk, hogy nem csak én. Nos időpontot még nem egyeztettünk de valamikor hétvégén kellene, esetleg vagy dec:13v.14 ,20-21, de ha van más ötleted/ötletetek/ dátumilag akkor írj/atok/.
Üdv:..

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83986 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nos, én szívesen mennék Nyugtra (még Pécsre is! :D )!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83935 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Rendben Estel. Te már úgy is leköteleztél a térképlelőhelyekkel ezennel kijelentem, hogy hétvégi időpont lesz./már ha nektek jó így/. De akkor adjatok pontos dátum ötleteket és kiválasztunk egyet. Úgyis jön a karácsonyi szünet.
Amúgy belelehet magyarázni, hogy a topic témájához tartozik, abban az esetben, ha Pécset ideiglenes Nyugattá nevezzük ki. :wink:
" Ki jönne Nyugatra?"
Üdv:..

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83932 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
De ugye hétvégi időpont lesz? ;) :D
Off(-topik): Nem a topik témájához tartozó hozzászólás. Mint pl. ezek itten... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83931 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Mi mind a ketten Pécs-Középfölde-iek vagyunk, és DEÖRÜLÖK,HOGYMÉGEGYPÉCS-KÖZÉPFÖLDEIVELTALÁLKOZUNK. 8)
Komolyra fordítva a szót egyszer az összes Pécs-Középföldést össze kéne hívni, és elgyönyörködni a tündeközeli építészetben. Ok! Írj egy időpontot, hogy neked mikor jó, no meg Esticsillagnak, és grasszálhatunk egy iszonyatnagyot. Már ha van kedvetek.
üdv:

u.i: Mi az az off?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83407 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Öhm, lehet, hogy most off leszek, de ti mind2en pécsiek vagytok? :roll:
Mert nekem is szólhattok egy ilyesmi séta alkalmával... Még nem próbáltam, de biztos szép lehet.

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83311 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én már jártam!!!!! :dance:
Csodaszép. de azért a "tündeépíészettől" szerintem messze van.
Sajnos nemrégen rá kellett jönnöm, hogy a saját kis Nyugatom nem tökéletes. :bawling: Sőt, azthiszem,ha tünde lennék már nem élnék.de "sajna" még élek, úgyhogy bármennyire is nehezemre esett, rá kellett jönnöm, hogy nem vagyok tünde.

Ui.:Hobbit, szólj, ha legközelebb arra sétálsz!

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #82709 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Hát igen! Nyugat köztünk van csak meg kell találni. Járt már valaki Pécsen, este, a Szent István téren? Erről a tünde építészet jut esszembe.
Az a baj , hogy az emberi fantázia el sem tudja képzelni, hogy milyen lehet Nyugat, a béke és fény szigete. Csak annyit tudni róla, hogy ott nincs szomorúság, és boldog "élet" várja az oda indulókat. Ti el tudjátok képzelni? Amúgy nem véletlen, hogy Tolkien pont akkor írta a Gyűrűk urát /én legalábbis így tudom/ amikor a második világháború a végefelé közeledett. Kellett egy világ ahová menekülni lehet ínséges időkben. Nyugat egy ilyen hely. Mindannyiunkban ott él a vágy, hogy megtaláljuk, pedig csak észre kell vennünk magunk körül, vagy meg kell alkotnunk a saját Nyugatunkat....
:wink:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #82001 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Olyan szépeket írtok, hogy kezdem azt hinni, ez a topic maga Nyugat.
Ha mégse, akkor Nyugat itt van.

Elryn írta: Ha ezt a kérdést feltenné nekem egy szürke hajón álló, csillagfényes szemű tünde, miszerint : jössz velünk Nyugatra? akár még úszva is mennék. Bár kicsit fárasztó lenne... :D


Ez aranyos, pláne ismerve a tényt, hogy nem tud úszni. :wink:

Egyébként én nem is tudom, igazából szívesen mennék-e… Ott mindenki örökké él v. csak a tündék? (Bocs, de ebbol a témából nem vagyok túl májer… :oops: ) Mert ha igen, akkor semmiképp.
Mostanában nem érzem úgy, hogy elegem van az egész földi életbol, és ha itt kéne hagynom… Vhogy távol áll tolem. Esetleg ha vihetek magammal vmit… Vkit… Aki nélkül a Nyugat se Nyugat.
Szóval elotte komolyan gondolkodnom kéne a dologról.

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80644 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én igazábol a Megyét járnám be. Az egyik rokonom Pétfürdőn lakik, és nekik van egy kis hétvégi házuk ami olyan környezetben van mintha az ember hobbitföldén járna. Szerintem nagyonjó lehet ilyen helyen élni...
Üdv:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80596 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Melyikre gondolsz? Több is van...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80581 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nyugathoz talán az igazság megismeréséhez kerülhetünk közelebb - azzal az igazsággal, ami a mítoszok mélyén rejlik (és szerény véleményem szerint Tolkiennak is az volt az egyik célja, hogy erre rávilágítson).

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80575 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Számomra Nyugat az, ami. A regék és dalok eldáinak földje, túl a Görbe Világ tengerein.
Ahová, bár a szívem szakadna meg az elhagyottakért, de mennék.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80352 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Sziasztok!

Olyan nagy öröm tölt el, amikor ennyi embert látok, akik tudják, mi az igazi boldogság :wink: ne adjátok fel! én is hiszek benne, hogy Tolkien világa létezik/létezett/esetleg létezni fog, vagy bennünk, vagy nem - most nem akarok mindenféle fejtegetésekbe bocsátkozni, egyébként sem tudok eleget hozzá, de bízzatok magatokban, és higgyetek a mesékben! :)

hobbit: Amaninak teljesen igaza van, inkább fordulj hozzá, ő a leginkább jártas Tolkien nyelveiben :wink:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80284 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Számomra nincs itt a Nyugat... :(

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80247 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
köszönöm Esticsillag. Örülök, hogy itt vagy. Nos én is velemennék, de csak miután kijárkáltam magam a vadregényes Középföldén. De mint már mondtam, szerintem ezen a fórumon megmaradt egy kicsit Nyugat szelleme és mindíg mikor fellépek az oldalra elfog a Középföldés hangulat...

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80241 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!
Ahogy így olvasom újra és újra a véleményeket, rá kellett hogy jöjjek, hogy mindenki ugyanarról beszél; a boldogságról!!
Szerintem minden ember a boldogságát keresi, én is. Az én Nyugatom egy hely, ahol boldog vagyok.De ez nem azt jelenti, hogy mindig boldog vagyok, nekem is vannak rossz pillanataim, amikor a boldogság eszembe sem jut.
Ezért nem kell elkeseredni, ha ugy érzed, nem találod; lehet, hogy másnap már ott ébredsz fel!!!(mellette)
Ring-bearer ne add fel!!!
Elryn:Én gondolkodás nélkül vele mennék, csak először meg kéne találnom!



Üdv.

ui:Hobbit, szerintem nagyon szépek a rajzaid!!!

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80240 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Ha ezt a kérdést feltenné nekem egy szürke hajón álló, csillagfényes szemű tünde, miszerint : jössz velünk Nyugatra? akár még úszva is mennék. Bár kicsit fárasztó lenne... :D
Szerintem Nyugat vhol létezik, muszály léteznie! És Középföldének is. Egyszerűen kell, hogy legyen. :!:
A tündékben én is hiszek, és az álmokban is.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80239 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ring-bearer! Nyugatot te tudod megteremteni sajátmagadnak. Számomra Nyugat itt van! Itt is van. Amikor otthon este leülök rajzolni és zenét hallgatok közben, megindul a fantáziám és látom magam előtt a képzeledbeli Lothlorient, hallom ahogy csobog az Anduin és teljesen ott érzem magam ezen a vidéken. minden tiszteletem Tolkiené. Lehet, hogy ő nemtudta, de nagyonsokat segített a műveivel, világával az embereken.már amelyik nem szégyenli bevallani magának azt, hogy szeret "mesét" olvasni. Én legalábbis így látom. Nincs olyan messze Nyugat...

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80216 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ring;sose felj,csak bizz onmagadban!es megtalalod,amit keresel :D !

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80161 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Az én életcélom, hogy egyszer megtalálom Nyugatot.
De nagyon félek, hogy soha nem találok el oda!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80154 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A There and back again sztem a Hobbit című könyv alcíme leginkább. A Gyűrűk Ura szerint ezt Bilbó írta, az ő visszaemlékezéseiről van szó. :wink: Hobbit íróhoz méltó cím nem? A Hobbit címet már Tolkien adta (ő fordította angolra nyugoriról a történet szerint? ha jól emlékszem)

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80144 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A babó ugyanaz mint az oda és vissza???? Én angolban láttam egy "The hobbit" elnevezésű könyvet és egy "there and back again" elnevezésűt. Vagy tévedek:)

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80135 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nos, attól tartok, a Nyugatvégi Piros Könyvet csak a Megyében "adták ki".
Az "Oda és vissza" viszont megjelent angol- és magyar fordításban is, "The Hobbit", ill. "A babó" címmel... :roll: :D ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80132 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Na ezt pl letudom fordítani:) A Piroskönyvet kiadták Magyarországon? Az Az "Oda és vissza" megjelent már magyar fordításban?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80128 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A GYU fejléce (Angerthas) :
LORD OF THE RINGS TRANSLATED FROM THE RED BOOK
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.597 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére