Ki jönne Nyugatra?

Több
22 éve 3 hónapja #64668 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Szia!

Én is előbb, 10-11 évesen olvastam, de már akkor is nagy hatással volt rám. Épp erre gondoltam, hogy komplementerei egymásnak. Ez főleg a halhatatlanság témájában jelenik meg.
Tuor megtalálja a Noldák kapuját, Nevrastot, beszél Ulmóval, egy valával (!!), és megtalálja Gondolint. Az azonosság helyett tényleg komplementerekről van szó, nagyon igazad van :wink: Ez abban a mozzanatban tűnt fel nekem, amikor találkoztak. Tuor a hóban vándorolva keresi Gondolint, és Túrin (Ivrin felől érkezve) Dor-Lómin felé tart.
Túrin pedig csak vágyakozik a halhatatlanságra, és mindenben kudarcot vall (mondjuk Húrinon és rajta volt Morgoth átka)...
Annyira megihletett a történet és a szimbólumai, hogy a Narn i Hin Húrin alapján színdarabot akartam írni belőle :roll:
És meglepően sok benne az aktualitás.

Mindenki figyelmébe ajánlok egy idézetet:

Tuor pedig érezte közeledni az öregséget, s a tenger mélye egyre jobban vonzotta a szívét. Ezért nagy hajót épített, s azt Earráménak, Tenger-Szárnynak nevezte; és Idril Celebrindallal vitorlát bontottak napnyugtakor nyugat felé, s nem szólt róluk több ének. Ám későbbi korokban azt dalolták, hogy a halandók közül egyedül Tuor nyert helyet az idősebb faj tagjai közt, s a noldák közé sorolták, akiket szeretett, és sorsa különvált az emberek sorsától.


A három híres tünde-ember párból egyedül itt válik az ember halhatatlanná, és nem a tünde halandóvá.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #64433 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Hmm... lehet benne valami... egyébként én előbb olvastam a Gyűrű Keresését, mint a Szilmarillokat, és abban hosszabban ír róluk Tolkien... (Tuor Gondolinba jöveteléről, ill. Narn i hín Húrin) és bennem is felmerült a párhuzam. De a sorsuk bizony nagyon különbözően alakult, és szerintem néha mintha egyfajta "komplementerei" lennének egymásénak. pl. neveltetés, rabszolgaság, harcokban való részvétel, küldetés, stb. ;) Mit gondolsz?

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #64372 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Én elemezgettem A szilmarilokat, és azt hiszem, Túrin és Tuor szimbolikus szinten egy és ugyanaz, csak két életút. Mi a véleményetek erről?

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63294 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Teljesen egyetértek veled, csak nem akartam hosszas fejtegetésekbe bonyolódni, amit a felháborodás váltana ki. Az olyasmikba belefáradtam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63242 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Szerintem nem a tündéket sajnáljuk, amikor arról írunk, hogy milyen kár, hogy elmentek, hanem magunkat, hiszen úgy szeretnénk ha itt élnének közöttünk. Illetve azt is, ha láthatnánk Valinort! Már a tudat is jólesne, hogy tényleg létezik.

A vér felhígulásával pedig nem értek egyet. Az emberi vér nem hígul fel szerintem, úgy gondolom, hogy alapjában véve nincs lényegi különbség egy a Római Birodalomban élő és egy mai ember között. Csak a technikai háttér más, a társadalom kísértetiesen hasonlít, minden problémájával egyetemben. Legalábbis ami a Római Birodalom végnapjainak társadalmát illeti.


Hát persze, hogy magunkat sajnáljuk. Mint mindig ha gyászolunk! A gyász, a nosztalgia sohasem arról szól, akit/amit elvesztettünk, hanem arról, hogy nekünk mennyire rossz nélkülük.

A vér felhígulás az embereknél ott kezdődik el, amikor megakadályozzák a természetes kiválasztódást. Igenis van különbség a mai és a római emberek között. Teljesen kiirtottuk az olyan természetes kiválasztó "erőket", mint a csecsemőhalandóság, a nagy, tömegeket kipusztító járványok, stb. Persze ezek nagyon jó dolgok. Az egyén számára. Mert az ember ugye a saját szemén keresztül látja a világot. És ebből a szempontból IGENIS nagyon jó, hogy ezekkel a dolgokkal már nem kell számolnunk vagy csak nagyon kis mértékben. De ezzel meggátoljuk azt is, hogy a gyenge gének "kiszóródjanak". Az életképtelennek született egyedek is életben maradnak, ami még nem is baj. A baj az, hogy szaporodnak, örökítik a tulajdonságaikat, mert hát a társadalom olyan, amilyen.
Nem akarok itt hosszas szociológiai és genetikai fejtegetésekbe kezdeni, nem is értek igazán egyikhez sem, de a természet-adta Taigetoszaink lerombolásával igenis "hígul" a vér.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60037 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Iggen...Rosszul fejeztem ki magam. a nemes vérre gondoltam. a többieké maradt a régiben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59589 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Astragan írta: A vérrel kapcsolatban:voltak ugyebár középföldén is a földművelő parasztok, közrendű katonák, akikből nem lett több ami, mert nem gondoltak feljebb. S voltak azok, aki nagy dolgokat tettek, vagy ha nem is olyanokat, amivel úgy beírták magukat a történelembe, mint a gyűrűháború résztvevői, mégis megmutatták nemességüket. Tudjuk, voltak az emberek, és az olyan emberek, akik ezen felül edánok voltak... Tud az hígulni, de rendesen.


Hja, ha Te a "kék vér" hígulására gondolsz...

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59588 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Hm, azt ne mondjátok már, hogy nem volt az emberi nemesek közt is olyan, aki nem szívelte a tündékkal való keveredést ! Hisz voltak olyanok, akik nem szivesen közösködtek a tündékkel, nem nézték jó szemmel, hogy az uralkodói sarjak a halhatatlanok közül szereznek maguknak párt. ha a tündéknél volt előítélet, az embereknél mért ne? Már Numenornál megmutatkozott a két tábor.

A vérrel kapcsolatban:voltak ugyebár középföldén is a földművelő parasztok, közrendű katonák, akikből nem lett több ami, mert nem gondoltak feljebb. S voltak azok, aki nagy dolgokat tettek, vagy ha nem is olyanokat, amivel úgy beírták magukat a történelembe, mint a gyűrűháború résztvevői, mégis megmutatták nemességüket. Tudjuk, voltak az emberek, és az olyan emberek, akik ezen felül edánok voltak... Tud az hígulni, de rendesen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59350 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

varda írta: Szerintem nem a tündéket sajnáljuk, amikor arról írunk, hogy milyen kár, hogy elmentek, hanem magunkat, hiszen úgy szeretnénk ha itt élnének közöttünk.


Ez ugyanolyan, mintha vkinek meghal egy hozzátartozója, szerette. Olyankor azt mondjuk: szegény XY, meghalt. Pedig ő nem szegény, neki már jó, ő már nem szenved. Ilyenkor is csak magunkat sajnáljuk, hogy már soha többé nem beszélhetünk vele, nem láthatjuk stb.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59341 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Szerintem is inkább az önsajnálat... hogy egyedül maradtunk...
De ez a melankólia vele jár szerintem a témával...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59183 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Szerintem nem a tündéket sajnáljuk, amikor arról írunk, hogy milyen kár, hogy elmentek, hanem magunkat, hiszen úgy szeretnénk ha itt élnének közöttünk. Illetve azt is, ha láthatnánk Valinort! Már a tudat is jólesne, hogy tényleg létezik. :(

A vér felhígulásával pedig nem értek egyet. Az emberi vér nem hígul fel szerintem, úgy gondolom, hogy alapjában véve nincs lényegi különbség egy a Római Birodalomban élő és egy mai ember között. Csak a technikai háttér más, a társadalom kísértetiesen hasonlít, minden problémájával egyetemben. Legalábbis ami a Római Birodalom végnapjainak társadalmát illeti.

A númenori vér persze felhígult, hiszen ugye nem volt több ember-tünde kapcsolat, legalábbis amit ismerünk. De erről ki tehet. Valahogy mindig is a tündék voltak azok, akik nem preferálták az ilyen kapcsolatokal, Thingol sem lelkesedett és Elrond sem.

Valahogy mintha a tündék már az elején se igazán lelkesedtek volna, hogy megjelent az ember. Úgy tűnik Ilúvatar későn küldött minket a világra, addigra a tündék már elvesztették gyermeki rácsodálkozásukat a világra, és megfáradtak az idők viharában.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59175 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Már elnézést, de mindenki mély melankóliával regél arról, hogy lehanyatlott a tündék kora. tény, nincsenek itt, s az emberek dívnak, de nem lehetne akként értelmezni, hogy nekik más a feladtuk, elvonulva, s más az embereknek, elszaporodva? Attól, hogy se hírük-hamvuk, az nem jelenti azt, hogy akkor ők elfogynak, elbuktak, akármi. mivel élethosszuk, sorsismeretük más, mint az embereké, így nyilatkozhat meg az is, a jövőjük olyan vonalon halad tovább, ahol az embereké. s még valami,ha én tünde lennék, én sem szivesen nézném testközeből a vér felhígulását, az elme ebutulását, a jellemek elkorcsosodását, ami jelenleg zajlik, vagy ha azt nézzük, mutatkozk már a regény néhány záróakkordjánál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58898 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Na jó, de eltűnt a varázs... Az emberek nem nagyon bírnak ilyen erőkkel, illetve igen, de mégsem úgy. Tudom ez most zűrösen hangzik de biztos, hogy értitek...
Én is elmentem volna a helyükbe (talán)... :(

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57462 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Hiányozni fognak, ez igaz, de pont ezért lesz nagyobb az ember felelőssége, s ezért kellene tettekben mindezt megvalósítani ahelyett, hogy halhatatlanság és elhajózás után sóvárognánk és passzív nosztalgiázásba merülnénk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57370 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
No igen, elérkezett az ember uralma, és a tündék világa hanyatlik. Persze, hogy szomorú... de ez volt a világ rendje, és valószínűleg Eru szándéka... meg aztán gondolj bele, hány évezredet kellett a halhatatlan tündéknek Középföldén elviselni az óidőktől a másod- és harmadkoron keresztül, miközben mindig ott volt a Gonosz árnyéka a világon, no meg a Morgoth által megrontott emberek szívében is... és a harmadkorban már csak két olyan hely volt Középföldén, ahol nem volt helye a gonosznak: Lórien, és Völgyzugoly, mindkét hely egy-egy Tünde-Gyűrű védelmében. Amikor pedig az Uralkodó Gyűrű megsemmisült, a Három is elvesztette hatalmát, és már nem volt sehol egy olyan hely, ami igazán marasztalhatta volna őket... így aztán visszahajóztak Szürkerévből a nagy tengeren túlra, a Halhatatlanföldre, minket pedig itt hagytak. És ez most már mindörökre így lesz... :cry:
(Na jó, legalábbis, amíg a világ meg nem változik újra... :roll: )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57338 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ohh, micsoda bölcsességek, de van benne valami...
De ha belegondolsz akko is hiányoznak...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57333 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Az embereknek talán épp az lenne a feladata a világon, hogy megőrizzék mindazt a szépséget, ami a tündék távozásával elmúlófélben van már...
Őriznünk kell magunkban a Fák és a Szilmarilok fényét, szemünknek tükröznie kéne Elbereth csillagait, s szívünkben őrizni azokat az értékrendeket és eszméket, melyekre már csak a Tengeren túlon emlékeznek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57305 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Persze, de azoknak akik itt maradtak azoknak milyen rossz lehetett. De eztmár leírtam. Hirtelen mindenki eltűnik, csak az ember (+az állatok) marad... :cry:

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56796 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Akárhogyan is, a tündék sorsa kezdettől össze volt fonódva Arda sorsával, és mivel ők nem kapták meg a halált, "az emberek ajándékát", ha nem akartak bánatukban meghalni Arda sorsa miatt, kénytelenek voltak elhajózni Valinorba, ahol megnyugvást találhattak... "szvsz" ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56701 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Igen, lehet, hogy igazad van...
Bár lehet, hogy tudták, hogy a világnak ez kell, hogy legyen a sorsa, és ők nem avatkozhatnak bele...és ezért mentek el.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56681 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ha már választani kell, akkor szerintem inkább az utóbbi! A tündék nem voltak az a "betoji népség", akik rögtön lelépnek, ha valami baj közeleg...

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56675 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ez most lehet, hogy hülyeség, de nem lehet, hogy a tündék pont azért hajóztak el, mert tudták, hogy ennyire el fog fajulni a világ...
Vagy azért fajult el ennyire, mert ők elmentek? :roll:
Ez egy kétesélyes dolog, de nem tudom, melyik következik, melyikből...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56671 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Szerintem egyáltalán nem ciki!
Az a ciki, hogy ebben a mai világban gáz, ha kimutatod, hogy szomorú vagy!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56666 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ciki, de én el is sírtam magamat... :cry: :cry: :cry: :cry:

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56662 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
*bólogat* :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56648 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én értem. De én annyira elszomorodtam mikor olvastam, hogy elmentek a tündék és az istárok. Meg, hogy a végén már csak az ember marad fönn. Milyen sivár lett hirtelen a világ. Eddig voltak tündék, varázslók, hobbitok, orkok, aztán vagy elutaztak vagy elpusztultak, és csak az ember maradt fönn. A nagy színkavalkádból csak sivár egyszinűség lett... :( :cry: Ez olyan szomorú :cry: :cry: :cry: :cry:
Értitek, hogy mi a bajom?

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55908 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Igen, oázis. De a tündék helyében én is inkább ácsolnék egy fehér hajót...A Nyugatra vándorlást én sem tartom gyávaságnak. Szerintem inkább csak az évezredek emlékeitől megfáradt Elsőszülöttek egyfajta pihenése. (jobban nem tudom kifejezni magam, de talán értitek, mire gondolok)

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55705 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A Középföldén lévő Lórien szerintem olyan, mint a sivatagban az oázis. A paraadicsomnak egy kis része. Nem????

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #54923 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Angolul tenyleg "elf", de ha mi magyarok mar olyan elonyben vagyunk, hogy a kituno "tunde" szot hasznalhatjuk, hasznaljuk is ki :)
Az igazi Lorien pedig Nyugaton van. A Kozepfolden levo azt hiszem, a nyomaba sem erhet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #54922 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
OK. Bár én úgy emlékszem, hogy filmben (legalábbis az eredeti nyelven) használták az elf szót.
Egyébként azthiszem igazad van, a fene tudja hogy vélekednék ezer évesen, úgy hogy még több ezer állhat előttem... 8)
Bár én Lothlórient nem hagynám ott...

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.569 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére