Kérdések

Több
13 éve 5 hónapja #394565 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Elendur Parmandil írta: Az arannyal kapcsolatban: ez a malta/laure?

Pontosan. Malta az arany mint fém, a laure pedig aranyszínű, aranyló.

Elendur Parmandil írta: Más: találtam egy címert , ez tényleg Númenor címere?

Nem, konkrét númenori címert nem ismerünk, ez inkább egy csempe, de végülis kiindulási alapként használható. Tolkien többek közt númenori szőnyegmintákat, frízeket és csempéket firkálgatott, gyakorlatilag bármire, ami a keze ügyébe került (főleg újságpapírra).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #394561 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Kérdések
Jaja, Beorn egészen pontosan bőreváltó, nem csak "vagy mi" :D és nem csak emberként tápos, de medvében is nagynak és szokatlanul erősnek számít. Én azt vettem ki a dolgokból, hogy a beorningok között is a legerősebb, legnagyobb, legszőrösebb, stb., és az Öt Sereg Csatájában még egy fegyvere volt: a meglepetés. Elég ritka dolog Középföldén is, hogy békésen aprítasz törpöt, tündét, embert, meg akit érsz, és egyszer csak pofán vág egy XXXL-es medvemancs...

Arany: laure. (Az újságunk címe is Arany Levelek - Lassi Laurie)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #394560 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Használták a tündék az aranyszínt is (meg a zöldet, vöröset, stb, nézzétek meg a tünde címereket. Mondjuk tény, hogy a kék-ezüst a leggyakoribb), de máshogy hívták mint az arany fémet pont a Morgoth általi fertőzöttség miatt.

A númenori zászlóról tudtommal nem sokat lehet tudni, ami númenori mintákat és színeket egyáltalán ismerünk az asszem egy szalvétára vagy újságlapra rajzolt jegyzet Tolkientől...

Igen, ha jól emlékszem, Feanoré vörös (és sárga?), Finrodé zöld (háttérszín, legalábbis), a gondolini házaké meg... Sokszínű. :D

Az arannyal kapcsolatban: ez a malta/laure?

Más: találtam egy címert , ez tényleg Númenor címere?

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #394559 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Kérdések

Gabor97 írta: SZiasztok
A Hobbitban van egy Beorn nevü ember akit nem teljesen értek mit jelent az,hogy képes medve formában megjelenni ( pl: az 5 sereg csatájában) illetve hogy lehet az ,hogy egyedül jött az öt sereg csatájába és hogy olyan erös volt hogy egyedül annyi orkot elpusztitott?


Beorn bőreváltó vagy mi. Gyakorlatilag amikor akar, át tud változni egy medvévé. De nem csak ő, hanem többen is arról a környékről. Beorn később összegyűjtötte ezeket az embereket, és az uruk lett, ők a beorningok.
Az meg, hogy erős volt, hát Középföldén sok szokatlan dolog van. ;)

De mit nem értesz rajta igazán?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #394556 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Kérdések
SZiasztok
A Hobbitban van egy Beorn nevü ember akit nem teljesen értek mit jelent az,hogy képes medve formában megjelenni ( pl: az 5 sereg csatájában) illetve hogy lehet az ,hogy egyedül jött az öt sereg csatájába és hogy olyan erös volt hogy egyedül annyi orkot elpusztitott?

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #394550 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Használták a tündék az aranyszínt is (meg a zöldet, vöröset, stb, nézzétek meg a tünde címereket. Mondjuk tény, hogy a kék-ezüst a leggyakoribb), de máshogy hívták mint az arany fémet pont a Morgoth általi fertőzöttség miatt.

A númenori zászlóról tudtommal nem sokat lehet tudni, ami númenori mintákat és színeket egyáltalán ismerünk az asszem egy szalvétára vagy újságlapra rajzolt jegyzet Tolkientől...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #394542 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta:

Elendur Parmandil írta:

Thorongil Hunadán írta: Númenor zászlajáról tudunk valamit azon kívül, hogy arany színű volt?

Az Akallabeth arany-feketét említ, persze lehet, hogy ez már csak Ar-Pharazon színválasztása volt; majd az okosabbak megmondják. ;)



Sokkal okosabb nem vagyok, de a fekete Gondor zászlajában is megvan, pontosabban Aragornéban. Ők pedig eléggé követték a hagyományokat. Az arany inkább Ar- Pharazón találmánya lehetett. Ez is jelzi, hogy a király mennyire elfordult a hagyományoktól, hiszen az arany Morgothoz köthető, a tündék inkább ezüstöt használnak mind címerben, mind zászlóban.

Nem emlékszem pontosan, de talán Melkor színe is a fekete-arany volt, nem? :?

A tündék általában kéket, ezüstöt és feketét használtak; esetleg fehér-arany kombinációt (Finarfin), már amennyire én tudom.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #394537 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Elendur Parmandil írta:

Thorongil Hunadán írta: Númenor zászlajáról tudunk valamit azon kívül, hogy arany színű volt?

Az Akallabeth arany-feketét említ, persze lehet, hogy ez már csak Ar-Pharazon színválasztása volt; majd az okosabbak megmondják. ;)



Sokkal okosabb nem vagyok, de a fekete Gondor zászlajában is megvan, pontosabban Aragornéban. Ők pedig eléggé követték a hagyományokat. Az arany inkább Ar- Pharazón találmánya lehetett. Ez is jelzi, hogy a király mennyire elfordult a hagyományoktól, hiszen az arany Morgothoz köthető, a tündék inkább ezüstöt használnak mind címerben, mind zászlóban.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #394387 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Kérdések
köszi Gandalf

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #394385 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Gabor97 írta: SZiasztok
A Boszorkányúr kardja valóban képes lángolni vagy csak a filmben a látvány kedvéért rakták be?


A könyvben ez így hangzik:

Angol:
"And with that he lifted high his sword and flames ran down the blade."

Magyar:
"Magasra emelte a kardját, és a pengén láng futott végig."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #394383 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Kérdések
SZiasztok
A Boszorkányúr kardja valóban képes lángolni vagy csak a filmben a látvány kedvéért rakták be?

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393933 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Kérdések

Thorongil Hunadán írta: Númenor zászlajáról tudunk valamit azon kívül, hogy arany színű volt?

Az Akallabeth arany-feketét említ, persze lehet, hogy ez már csak Ar-Pharazon színválasztása volt; majd az okosabbak megmondják. ;)

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393931 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Kérdések
Númenor zászlajáról tudunk valamit azon kívül, hogy arany színű volt?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393739 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem túl elegáns megoldás...persze a tartalmat átviszi, csak a hangulatot nyeli le. :(

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393735 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta:

Gandalf írta: Most hirtelen nem találom: minek is fordították a magyar szövegben (A GyU) azt, hogy "High Warden"?

Főparancsnoknak.

Ó, köszönöm szépen! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393734 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Most hirtelen nem találom: minek is fordították a magyar szövegben (A GyU) azt, hogy "High Warden"?

Főparancsnoknak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393726 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Most hirtelen nem találom: minek is fordították a magyar szövegben (A GyU) azt, hogy "High Warden"?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393683 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Kérdések
Hozzá tartozik a dologhoz, hogy a Britishben (de lehet, hogy más angol nyelvjárásban is) "kék" névvel különböztetik meg a hollófekete hajat az egyszerűen sötéttől. Lehet, hogy erről van szó. A hobbitban Tolkien még elég gyermekmese-szinten írt (talán azért, mert gyermekeknek is szánta a művet), de azért nem hinném, hogy egy komoly törp nemesnek effektíve hupikék szakállat képzelt volna el. Szerintem attól komolyabban vette saját magát és a művét is, amely - ne feledjük - már akkor is a kialakuló mitológiájában gyökeredzett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393587 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Kérdések
köszi

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393567 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Gabor97 írta: SZiasztok nekem a Hobbitnak egy régebbi kiadása van meg és az elején mikor megérkeznek a törpök az egyikröl (a nevét most nem tudom) azt mondják kék szakálla van ez igaz ?

Dwalin. Eredetiben is kéknek írja.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393557 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Kérdések
SZiasztok nekem a Hobbitnak egy régebbi kiadása van meg és az elején mikor megérkeznek a törpök az egyikröl (a nevét most nem tudom) azt mondják kék szakálla van ez igaz ?

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393532 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Adanedhel írta: Felmerült bennem egy kérdés: a Sasoknak ugyanolyan végtelen életük van mint a tündéknek?


Ez egy nagyon jó kérdés, és többször felmerült már, hogy tulajdonképpen fea szempontjából a sasok minek is számíthatnak, nem tudom, hogy lett-e konszenzus végül...

Az életkorra visszatérve, ha nem is örök, de mindenképpen nagyon hosszú életük lehet (évszázadok...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393531 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Kérdések
Felmerült bennem egy kérdés: a Sasoknak ugyanolyan végtelen életük van mint a tündéknek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393528 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Finwe írta: Vajon a trollok eredetéről mit tudunk? Tett erről említést valamit Tolkien?
Az orkokat a tündék megcsúfolására hozta létre Morgoth, a trolloknál pediglen az entek megcsúfolása volt a cél, nem tudom hogy további párhuzamot a teremtésük szempontjából érdemes e vonni... Vajh?

A "technikáját" nem ismerjük a létrehozásuknak, de mivel Morgoth nem rendelkezett az Olthatatlan Lánggal, ezért feltehetőleg fea nélküli "állatoknak" teremthette őket. Aztán a későbbiek során esetleg más lényekkel keresztezve tenyészthették őket, de erről csak feltételezéseink lehetnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393522 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Vajon a trollok eredetéről mit tudunk? Tett erről említést valamit Tolkien?
Az orkokat a tündék megcsúfolására hozta létre Morgoth, a trolloknál pediglen az entek megcsúfolása volt a cél, nem tudom hogy további párhuzamot a teremtésük szempontjából érdemes e vonni... Vajh?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393508 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Stilizáltabban: a Valák esztendei

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393503 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Netán (kicsit szabadabb fordításban) 'A Valák évei'

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393499 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések
valinori év

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393498 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Hello,
Hogyan magyarítanátok a Valian Year kifejezést? (nekem a valian kérdésesebb, mint a year, azt csak azért írtam oda, hogy ne egy odadobott valami szó legyen csak)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #393375 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Valami madárszerű ocsmányság az tuti. Volt belőlük egy egész fészekalja, esetleg genetikailag összegányolhatták a rohani fekete lovakkal. (Ez saját gondolatmenet, Tolkein alapján.)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.986 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére