Kérdések

Több
15 éve 5 hónapja #377733 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Finwe: Tévedsz, amikor az ainuk beléptek Ardára akkor alávetették magukat térnek és időnek.
Különben az erejük sem fogyhatna el/gyengülhetne meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377732 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: Kérdések
jah én azt hittem hogy az első kori "halálára" gondolsz. most már világos.


szerintem ha Túrin akkor már nem ember akkor Erunak kellet felsőbbrendűnek tennie, és Túrinon keresztül Eru elpusztíthatja.talán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #377731 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
A másik dolog, hogy az ainuk időtlenek, tehát már csak ezért sem halhatna meg Melkor, mint ainu. Nincs idő...nincs halál. Hú ez egy izgalmas téma, nagyon nincsen szerintem az egész filozófiailag átgondolva, viszont tény és való, hogy hatásos a leszúrós befejezés...
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377730 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
De Túrin ekkor már nem ember, az ainuk közé soroltatik és úgy tér vissza Morgothot megölni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #377729 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Utána öli meg Mandos második próféciája szerint Túrin (az idők végezete előtt, amikor visszatér a Semmiből) dehát itt idéztem lentebb. Igen, végső pusztulás van írva, ... ez látszólag egy elég nagy ellentmondás szerintem. Persze ez csak egy prófécia
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377727 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Melkort nem ölik meg -a legjobb tudomásom szerint- "csupán" kitaszítják a semmibe, levágják kezét lábát és leláncolják, na meg folyamatosan őrzik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377713 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
"S mivel föllobbantottam bennetek az Olthatatlan Lángot..."

Mondja ezt Eru az ainuknak az Időtlenség Csarnokában, tehát eszerint Melkort nem lehet megölni... Sőt! Senkit! Végleges megsemmisülés nem is létezhet, csak halál és újjászületés, változás. A fák meghalnak, de a fényük megmarad, ha másképp is. Ami elmúlt az emlékekben marad meg, s mint tudjuk a tündék egyszerre két világban élnek (ez egyébként szerintem az egész Mitológia egyik legmélyebb jelentése: az emlékek jelenv alóságára, életteliségére utal, arra hogy az emlékek világa is létező világ)

Én ezt egyébként úgy képzelem, hogy Melkor csak egykori vala mivoltában hal meg...hogy aztán mi lesz az már egy másik történet.
Vagy talán pontosabb ha Gandalf halálához hasonlítjuk a majdani halálát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377712 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések

USER írta: Azt nem tudom, hogy a prófécia teljes-e, de van benne egy problematikus pont - tudtommal a Gurthang eltört, amikor Túrin a hegyébe dőlt, és a darabjait a testével együtt eltemették. A sír pedig később Belerianddal együtt a tenger mélyére süllyedt. Ezek szerint a végső csata előtt a Valák előássák majd a darabjait a tenger iszapja alól és újrakovácsolják?

Vagy pedig törött karddal szúrja le... végül is Szauron ujját is törött karddal vágják le. Ennél édesebb bosszút elképzelni sem tudok... :)

És egyébként van egy másik problématikus pont: Melkor halála...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377711 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Kérdések
Ja, valszeg nem. Vagy csinálnak egy replikát. :D

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377692 Írta: Adlaine Boldania Abelhia
Adlaine Boldania Abelhia válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha tündéül van vmi értelme a nevemnek(fórumos), akkor mit jelent?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377689 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem nem okozna nekik különösebb problémát :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377680 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Kérdések
Azt nem tudom, hogy a prófécia teljes-e, de van benne egy problematikus pont - tudtommal a Gurthang eltört, amikor Túrin a hegyébe dőlt, és a darabjait a testével együtt eltemették. A sír pedig később Belerianddal együtt a tenger mélyére süllyedt. Ezek szerint a végső csata előtt a Valák előássák majd a darabjait a tenger iszapja alól és újrakovácsolják?

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #377041 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez a teljes prófécia?

"Mikor a Világ megöregszik és az Erők elfáradnak, Morgoth visszatér az Ajtón át az Időtlen Sötétségből; elpusztítja a Napot és a Holdat, de Eärendil ellene támad, és kiűzi őt a levegőégből. Ekkor vívják meg az utolsó csatát Valinor síkján. Azon a napon Tulkas birokra kel Melkóval, jobbján áll majd Fionwë, balján pedig Túrin Turambar, Húrin fia, a Sors Legyőzője, és Túrin fekete kardja okozza majd Melkó halálát, és végső pusztulását. Így bosszultatnak meg Húrin gyermekei, és minden ember.
Ezután összegyűjtik a szilmarilokat a tengerből, a föld mélyéből és a levegőégből; mert Eärendil alászáll, és visszaadja a gondjaira bízott lángot. Ekkor Fëanor magához veszi a Hármat, és átadja őket Yavanna Paluriennek; ő megtöri őket, és tüzükkel újjáéleszti a Két Fát, és nagy fényesség gyúl majd; Valinor hegyeit lebontják, így a fény szétárad a világban. Ebben a fényben az istenek megfiatalodnak, a tündék felébrednek, minden halottjuk felkel, és beteljesednek velük Ilúvatar tervei. De az embereket azon a napon a prófécia nem említi, csak Túrint, és őt az istenek közé sorolja"

Hol találom azt meg, hogy Ardát darabjaira szedik? Itt csak Valinor hegyeiről esik szó...A teljes prófécia vagy leírás érdekelne a dologról melyik köteetben van?

Ha jól látom Sil az angol nyelvű szövegek között sincs meg a teljes HOME. EZ benne lehet valahol?
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377037 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Kösz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #377035 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Finwe írta: Van valahol fordítás Finrod és Andreth párbeszédére, ami az emberek és tündék sorsára vonatkozik?

Íme.
Az angol szövegekről privi megy. ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #377032 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Van valahol fordítás Finrod és Andreth párbeszédére, ami az emberek és tündék sorsára vonatkozik?

Meg ha esetleg valaki tud forrásokat, linkeket az összes lehetséges tolkien fordításról (a mitológiáról és akár az életéről, levelei ilyenek)
Lehet persze angolnyelvű is de magyarnak jobban örülnék

Mármint a Szilmarilokon kívűl meg a Gyűrűk Urán kívűli szövegek érdekelnének, ami csak van
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376450 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdv barátaim!

Nos a kérdésem a következő, a tündék beszédének a kialakulásáról van e valamiféle információnk a Szilmarilokon kívűl?
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376128 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Ha azt vesszük alapul, hogy ilyen jellegű átkot csak "teológiai hatalommal" ("will") lehet létrehozni, Isildur átka kétféleképpen lehetséges elméletben:
1. Az átkot Isildur csak kimondta (felsőbb sugallatra?), de valójában a valáktól vagy magától Ilúvatartól ered.
2. Isildurban igen erős volt Melian öröksége, és jutott neki ennyi őse ainu-hatalmából. Ez meglepő lenne, de nem kizárható.
3. Tolkien nem gondolt ebbe bele, és ez ellentmondás a teológiai rendszerében. :P

Azért ezt a will dolgot szerintem ne vegyünk szentírásnak.
Elvégre (tudtommal) csak HoMEban írt róla és mint semmiről, erről sem volt végleges magyarázat.

Most olvasom újra az új kiadású Gyűrűk Urát, ez alapján az emberek is rendelkeznek némi plusz erővel.
Aragorn aki Isildurnak is csak kései leszármazottja, messze felette áll az átlagos embereknek erősebb az akarata és hasonlók.
Sőt, Denethor is felette áll az átlagnak, az Alkony népének, és a megfelelő pillanatban még Théodenben is feltámad "ősei vére".

Szerintem egy ilyen jó erős átokhoz megfelelő pillanat és személy kellett.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376127 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Kérdések

Kincső (Thilanna) írta: Jah, jogos. Ebben mondjuk az a vicces, hogy ha sarkítani akarunk: ennyi erővel bárki, aki nem akarta elhagyni Középföldét, megesküdhetett volna, hogy ő ugyan el nem hagyja, és akkor kénytelen ott maradni a lelke. :D

Ez nekem is rögtön eszembe jutott, mikor leírtam az előzőt. Nem véletlenül írtam, hogy érdemes lenne inkább az eskü lehetőségeit végiggondolni. Másfelől nem hiszem, hogy az esküszegés büntetéseképpen jutalmat lehetne kérni magunkra. Lehet, hogy az esküt "hitelesíti" valamilyen felsőbb hatalom, ld. Gandalf-válasz 1., és az ilyen próbálkozásokért csak kiröhögik csóró halandót. Meg azt se gondolnám, hogy valami nagy élvezet lehet ilyen módon ittragadni, még annyira se, mint a kóbor tünde feáknak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376123 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kérdések
Jah, jogos. Ebben mondjuk az a vicces, hogy ha sarkítani akarunk: ennyi erővel bárki, aki nem akarta elhagyni Középföldét, megesküdhetett volna, hogy ő ugyan el nem hagyja, és akkor kénytelen ott maradni a lelke. :D (Más kérdés, hogy ugye elvileg voltak kóbor tünde feák hroa nélkül, és legfeljebb annyi "élvezet" lehetett ebben a létmódban, h. a feketenúmenoriak praktikáinak estek áldozatul... :D najó, asszem a tábori fikciót már végképp ne keverjük ide. :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376122 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem itt az eskünek nagyobb jelentősége van, mint az átoknak. Nem lehet csak úgy össze-vissza átkozódni, de gondoljatok bele, egy másik eskü mennyi bajt hozott - és nem hiszem, hogy ez csak a dac lenne, hogy én megmondtam, és akkor így lesz - mikor Maglor már beletörődött volna abba, hogy a valák ítéletét kérjék, Maedhros azzal érvelt, hogy az esküjük mit hoz majd rájuk, ha ily módon lemondanak teljesítéséről. Szerintem Isildurnak azért lehetett ekkora hatalma, hogy az átka megkösse az emberek lelkét, mert azok az emberek esküt tettek neki, önként alávetve magukat az akaratának. Aragorn sem az átkot oldotta fel, hanem az eskü teljesítését ismerte el. Szóval engem igazából az eskü "működése" érdekelne, nem is az átoké...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376114 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, erre vonatkozott a kérdés, hogy beilleszthető-e vajh' a teológiai koncepcióba. Gandalf 2. pontja nem rossz :-)

Szerintetek Ankalimon mennyire fog szeretni, ha következő Tolkien kurzusos előadáson megkérdezem tőle? :D Pont a teológiáról meg a lelkek fajtáiról lesz szó... :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376099 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem az utóbbi. Ő sem gondolhatott mindenre. És ő is ember volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376098 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha azt vesszük alapul, hogy ilyen jellegű átkot csak "teológiai hatalommal" ("will") lehet létrehozni, Isildur átka kétféleképpen lehetséges elméletben:
1. Az átkot Isildur csak kimondta (felsőbb sugallatra?), de valójában a valáktól vagy magától Ilúvatartól ered.
2. Isildurban igen erős volt Melian öröksége, és jutott neki ennyi őse ainu-hatalmából. Ez meglepő lenne, de nem kizárható.
3. Tolkien nem gondolt ebbe bele, és ez ellentmondás a teológiai rendszerében. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376096 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Kérdések

Kincső (Thilanna) írta: Jó, a Zordó-szindróma érthető, tehát ha megátkoznak h. szörnyű halált halok és én ezt elhiszem és parázok tőle, akkor persze hogy "bevonzom" a szörnyű halált. De azért az emberi lelkek Arda körein belül tartása nekem egy picit nagyobb horderejű dolog annál, hogy puszta hit beteljesítse... ha belegondolunk, hogy Berennel mennyit szívóztak, csak mert egy icipicit várni akart Lúthienre, nem hiszem, hogy Isildurnak vagy a Holtaknak minden felsőbb beleszólás vagy engedelem nélkül lett volna joguk ilyen szigorúan szabályozott kérdésben dönteni.

Bizonyára, viszont erre utalóan nem hangzik el semmi a művekben, tudtommal.
Szvsz innentől csak találgathatunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376083 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kérdések
Jó, a Zordó-szindróma érthető, tehát ha megátkoznak h. szörnyű halált halok és én ezt elhiszem és parázok tőle, akkor persze hogy "bevonzom" a szörnyű halált. De azért az emberi lelkek Arda körein belül tartása nekem egy picit nagyobb horderejű dolog annál, hogy puszta hit beteljesítse... ha belegondolunk, hogy Berennel mennyit szívóztak, csak mert egy icipicit várni akart Lúthienre, nem hiszem, hogy Isildurnak vagy a Holtaknak minden felsőbb beleszólás vagy engedelem nélkül lett volna joguk ilyen szigorúan szabályozott kérdésben dönteni.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376077 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Kérdések
Hogy mitől hat egy átok... Hm... Ezzel komoly filozófiai kérdést vetsz föl.

Én úgy próbálom megfogni a kérdést, hogy maga az átok egy önbeteljesítő "kinyilatkoztatás" mely attól hathat, hogy akit megátkoznak, tudat alatt, vagy tudatosan is hisz az átokban. Szóval nem tartja nevetségesnek azt, aki megátkozta. És mivel a tudatalattija hisz benne, olyan cselekedetek és eseménysorok felé fogja terelni az átkozottat, hogy az átok beteljesüljön. A Halhatatlanok átkait megérteni sokkal könnyebb: egyszerűen hatalmukban áll...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376061 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha volt már szó róla, irányítsatok a megfelelő helyre, de:
tudunk valamit arról, hogy az "átkozzunk meg embereket hogy párezer évig itt maradjon a lelkük" c. Isildur-projekt illeszkedik-e a teológiai koncepcióba, vagy nincs egyeztetve A szilmarilok koncepciójával? Ha illeszkedik, akkor hogyan: kiknek és miért lehet joga feákat visszatartani? Tudunk valamit az átkok működéséről? Az egy dolog, h. Morgoth pl. meg tudta átkozni Húrint, de halandók csak úgy átkozódhatnak? Ha utóbbi kérdésre igen a válasz, akkor mitől hat egy átok (az említett Isilduré), ill. mitől nem egy másik (pl. Boromiré)? Ki dönti el, h. az átok "igazságos"-e?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #375488 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Kérdések
De az orosszal nem jársz rossz irányban. Érdemes körülnézni az orosz Tolkien-honlapon. És ugyebár saját magánhasználatra szabad letölteni, csak terjeszteni nem - ezért nem kapsz linket. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #375460 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

afonix írta: köszi! akkor valami orosz iparmágnást kell keresni támogatónak :wink:

Nem valószínű, hogy egy gazdag üzletember belemenne egy számára egészen biztosan veszteséges üzletbe. :lol: :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.499 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére