Kérdések

Több
16 éve 2 hónapja #364628 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Nekem ilyen hír nem rémlik. A legutolsó valami olyasmi volt, hogy az egyetemi könyvtár kapott egy rekordnagyságú adományt, amiből ki fognak alakítani majd egy új kiállítást, ahol majd meg lehet nézni a ritkaságaikat, többek közt az eredeti Tolkien-kéziratokat is, amik náluk vannak.

Oxfordban egyébként meglepően kevés nyoma van Tolkiennek: egy csomó házban lakott, de azok magántulajdonban vannak, és csak kívülről lehet őket megnézni, van pár egyetemi épület, ami kapcsolódik hozzá, a botanikus kertben ott a kedvenc fája, meg persze meg lehet még nézni az Eagle and Child pubot is, ahol az Inklingek találkozgattak, de kb ennyi. Meg persze Oxfordban (a Wolvercote-i temetőben) van a sírja, ami zarándokhely.
Pár régebbi link:
www.chem.ox.ac.uk/oxfordtour/tol ... index.html
users.ox.ac.uk/~tolksoc/Tolkiens ... index.html

Egyébként Kincső nem olyan régen volt Oxfordban, vele vedd fel a kapcsolatot, ha érdekel. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #364621 Írta: Miriam
Miriam válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, bár nem Középföldével kapcsolatos (vagyis részben). Azt szeretném kérdezni, hogy Oxfordban van-e valamilyen Tolkien múzeum? Egyszer azt olvastam, hogy Tolkien házát múzeummá alakítják át, de azt nem tudom, hogy mikor olvastam ezt a cikket és azóta ez megtörtént-e.Ha valaki tud valamit erről akkor egy honlapcímet rakjon fel erről, ha megkérhetem. Előre is köszönöm. 8)

"A világ teli van veszedelemmel, és a szeretet most mindenfelé mély bánattal keveredik."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362931 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Isilrohir írta:

Alyr Arkhon írta:

Ulmo írta:

Namarie írta: a número uralkodók között az alap a fénykorban kb. 200 - 300 év volt


Már csak arra lennék kíváncsi, kik azok a "número uralkodók" .


Biztos ott laknak ahol a rhűniek.

Rhún. Csak nincs kedvem mindig bemásolni azt a kis fura u betűt. :oops:


Akkor írd hosszú úval, ejtésileg közelebb áll hoizzá mint az ű.

Rendben... megnéztem a kiejtésnél a Függelékben, most már direkt odafigyelek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362836 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Isilrohir írta:

Alyr Arkhon írta:

Ulmo írta:

Namarie írta: a número uralkodók között az alap a fénykorban kb. 200 - 300 év volt


Már csak arra lennék kíváncsi, kik azok a "número uralkodók" .


Biztos ott laknak ahol a rhűniek.

Rhún. Csak nincs kedvem mindig bemásolni azt a kis fura u betűt. :oops:


Akkor írd hosszú úval, ejtésileg közelebb áll hoizzá mint az ű.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362827 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Ulmo írta:

Namarie írta: a número uralkodók között az alap a fénykorban kb. 200 - 300 év volt


Már csak arra lennék kíváncsi, kik azok a "número uralkodók" .


Biztos ott laknak ahol a rhűniek.

Rhún. Csak nincs kedvem mindig bemásolni azt a kis fura u betűt. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362826 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Namarie írta: a número uralkodók között az alap a fénykorban kb. 200 - 300 év volt


Már csak arra lennék kíváncsi, kik azok a "número uralkodók" .


:..........................................

númenori

no comment :oops:

De legalább nem írtam hülyeséget?? Jééé.... épp most gondolkodtam a saját topikom kapcsán, hogy kezdek elhülyülni...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362824 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Namarie írta: a número uralkodók között az alap a fénykorban kb. 200 - 300 év volt


Már csak arra lennék kíváncsi, kik azok a "número uralkodók" .


Biztos ott laknak ahol a rhűniek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362823 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta: a número uralkodók között az alap a fénykorban kb. 200 - 300 év volt


Már csak arra lennék kíváncsi, kik azok a "número uralkodók" .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362807 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta:

Isilrohir írta:

Felagund írta:

Isilrohir írta: Középfölde emberei körülbelül mennyi ideig élnek?


Az nagyon attól függ, hogy milyen emberek...

Konkrétan... númenóri származásúak, északlakók, dúnföldiek... gondolom, abból, hogy megnézem, a rohír királyok meddig éltek, nem jutok dűlőre... Pontosabban: népcsoportok szerint, kivéve haradiak, rhűniek, forodwaithok. :roll: Különben is, olyan képtelen dolgokat tudok kérdezni... :D :P

a número uralkodók között az alap a fénykorban kb. 200 - 300 év volt, de ha jól emlékszem, Elros kb. 500 évet élt. Amikor Szauron elhülyítette a népet, az életkor a félelem, a gőg és az erkölcsi romlás növekedésével csökkent.
A gondoriak is elég hosszú életet éltek, a rohírok pedig nagyjából 90 évet, vagy az átlegéletkort. (Már ha valami tragédia nem szólt közbe).

Végre!! :D :D Nagyon köszönöm, így már végre kezdhetek bármit is... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362804 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Isilrohir írta:

Felagund írta:

Isilrohir írta: Középfölde emberei körülbelül mennyi ideig élnek?


Az nagyon attól függ, hogy milyen emberek...

Konkrétan... númenóri származásúak, északlakók, dúnföldiek... gondolom, abból, hogy megnézem, a rohír királyok meddig éltek, nem jutok dűlőre... Pontosabban: népcsoportok szerint, kivéve haradiak, rhűniek, forodwaithok. :roll: Különben is, olyan képtelen dolgokat tudok kérdezni... :D :P

a número uralkodók között az alap a fénykorban kb. 200 - 300 év volt, de ha jól emlékszem, Elros kb. 500 évet élt. Amikor Szauron elhülyítette a népet, az életkor a félelem, a gőg és az erkölcsi romlás növekedésével csökkent.
A gondoriak is elég hosszú életet éltek, a rohírok pedig nagyjából 90 évet, vagy az átlegéletkort. (Már ha valami tragédia nem szólt közbe).

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362510 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Isilrohir írta: Középfölde emberei körülbelül mennyi ideig élnek?


Az nagyon attól függ, hogy milyen emberek...

Konkrétan... númenóri származásúak, északlakók, dúnföldiek... gondolom, abból, hogy megnézem, a rohír királyok meddig éltek, nem jutok dűlőre... Pontosabban: népcsoportok szerint, kivéve haradiak, rhűniek, forodwaithok. :roll: Különben is, olyan képtelen dolgokat tudok kérdezni... :D :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362507 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Isilrohir írta: Középfölde emberei körülbelül mennyi ideig élnek?


Az nagyon attól függ, hogy milyen emberek...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #362506 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Kérdések
Középfölde emberei körülbelül mennyi ideig élnek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #360303 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Kérdések

Ben írta:

Brannorion írta: elnézést a tudatlanságomért, már másik topicban is találkoztam vele, de nem tudom, hogy mi ez?

Bocsánat, itt válaszolok, mielőtt a másik topikból - jogosan - kivágnak offolásért. Ha a HoME-ra gondolsz, és azt nem érted, kattints ide.

rendben,köszönöm szépen...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #360301 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Brannorion írta: elnézést a tudatlanságomért, már másik topicban is találkoztam vele, de nem tudom, hogy mi ez?

Bocsánat, itt válaszolok, mielőtt a másik topikból - jogosan - kivágnak offolásért. Ha a HoME-ra gondolsz, és azt nem érted, kattints ide.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359440 Írta: fehereger93
fehereger93 válaszolt a következő témában: Kérdések
igen, meg az orkokat is....

" Ne csüggedjetek, ó konok
erdőben küzdő vándorok..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359277 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Ezzel az erővel beperelhették volna az összes lovat :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359244 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

fehereger93 írta: Jó, lehet, hogy nem olyan a növényem, de szerintem igazi növényt használtak fel, mert minek digitalizálnának egy növényt.. A legtöbb ember a virágokat sem tudja megkülönböztetni egymástól, és nem hiszem, hogy rajtunk kívül sokan agyalnának az ügyön. Már csak ezért is érdekel. :D :D :D


Nem is digitalizálták, a WETA a műanyagból készült "trükkökért" is felelt (ld Sil és Missy hozzászólását).

Heh... Műanyag növények, meg digitalizáltak...
Amúgy szerintem speciel az athelas az műanyag volt.
Igazit nem használhatnak ám, különben rájukszáll a Greenpeace, hogy "ARGH U MADE VIGGO COMMIT FLOROCIDE ON SCREEN!".

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359234 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Ingwea: Éorl unokája, Brego fia Baldor volt az. Ha jól emlékszem, írnak is róla a Függelékben.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359233 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: Kérdések
Segítsetek légyszi!

Szükségem lenne információra a Gyűrűk Ura megfilmesítésével kapcsolatban: mikor merült fel elöször az ötlet, milyen útja/módja/akadálya volt ennek, (ha jól emlékszem eleinte nem is New Line-os, hanem Miramax-os rendezésű lett volna) stb. Egyszer olvastam erről egy részletes beszámolót vmelyik weboldalon, de most hiába keresek rá, szinte semmit nem találok ezzel kapcsolatban. Segítsetek pls!

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359231 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, hogy mar volt a kerdes, de... ki volt az a (gondolom, kiraly, vagy hasonlo), aki(nek a csontvaza) a Holtak Osvenyenel abban a nagy csarnokban fekudt, es Aragorn mondja, hogy "Itt a gondoljramvirag soha ki nem virit. Kilenc sirhalom es meg heten zoldell mar a gyep, s o annyi even at itt fekudt az ajto elott, amit kinyitni nem tudott,"stb... ?

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359223 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: A válasz kb ugyanaz, mint amit Bombadil Toma kilétére szoktak adni...


Egy kicsit bővebben: feltehetőleg egy királynéé volt.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359209 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
A válasz kb ugyanaz, mint amit Bombadil Toma kilétére szoktak adni...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #359098 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Meg tudnátok mondani, hogy a melltű, vagy tudom is én mi, amit Bombadil Toma a buckamanók kincsei közül elvesz, és elviszi Aranymagnak, eredetileg kinek a tulajdona volt?

Üdv,
Szméagol

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358287 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Angwen írta:

Alyr Arkhon írta: Hozzátéve hogy a gnoma nyelv viszont a sindarin.


Pontosabban inkább a Noldorin, nem? :D


Én eddig úgy tudtam hogy amit ma sindarinként ismerünk azt Tolkien gnomishként kezdte írni és walesi gyökerekkel rendelkezik.


Majd némi Ilkorin kitérő után lett belőle a noldorin, majd a sindarin ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358273 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Alyr Arkhon írta: Hozzátéve hogy a gnoma nyelv viszont a sindarin.


Pontosabban inkább a Noldorin, nem? :D


Én eddig úgy tudtam hogy amit ma sindarinként ismerünk azt Tolkien gnomishként kezdte írni és walesi gyökerekkel rendelkezik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358270 Írta: fehereger93
fehereger93 válaszolt a következő témában: Kérdések

Missy írta: Egérke: Azt már megtette Sil 2-vel alant. Az a lényege a dolognak. különben ugyanaz a kérdés, mint a tied és a válasz, hogy a WETA-nál követték el a dolgot. :o


Aha... Ok, köszi. Ha van valami fejlemény, feltétlenül írjatok!

" Ne csüggedjetek, ó konok
erdőben küzdő vándorok..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358236 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Hozzátéve hogy a gnoma nyelv viszont a sindarin.


Pontosabban inkább a Noldorin, nem? :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358234 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Hozzátéve hogy a gnoma nyelv viszont a sindarin.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358232 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdvözletem!

A Lay of Leithianban viszont, amikor Felagund gyűrűjéről ír, azt mondja:

J. R. R. Tolkien írta: Proud are the words, and all there turned
to see the jewels green that burned
in Beren's ring. These Gnomes had set
as eyes of serpents twined that met
beneath a golden crown of flowers,
that one upholds and one devours:
the badge that Finrod made of yore
and Felagund his son now bore.

Vagyis egy időben a gnomák=noldák reláció ténylegesen fennállt.
Hozzáfűzendő, hogy a fenti idézetben meg a nevekkel van észrevehető kavarás; ebben a verzióban Felagund eredeti neve Inglor volt, és az apját hívták Finrodnak.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.025 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére