Kérdések

Több
16 éve 5 hónapja #358223 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Ery írta: Bár nincs nálam az EMK, de ott mintha fordítva lett volna. A gnomák a noldák.

Az EMK I. hetedik fejezetének címe "A noldók futása" (<i>The flight of the Noldoli</i>), szóval a noldók minden bizonnyal a későbbi noldák (illetve igen, angolban valóban marad <i>Noldo</i>, tsz-ben <i>Noldor</i>). Bár először nekem is úgy rémlett, hogy a gnomákból lesznek a noldák, de ezek szerint mégsem..

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358222 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem pedig gnomák=noldók=noldák. (Ld. gnózis, bölcs-tündék)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358219 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
Bár nincs nálam az EMK, de ott mintha fordítva lett volna. A gnomák a noldák.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358218 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: Lehet, nagyon figyelmetlenül olvastam, vagy félreértettem valamit, de az EMKban kik a gnomák, és kik a noldók?


A gnomák a sindák, a noldók a noldák.
Viszont eléggé kavarja a Szil-hez képest még a dolgokat Tolkien, van amikor a gnomák az összes tündét jelentik.
(Sőt a noldákat a Szil-ban is noldóknak kellene mondani asszem, csak Gálvölgyi Judit másként döntött)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358214 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, nagyon figyelmetlenül olvastam, vagy félreértettem valamit, de az EMKban kik a gnomák, és kik a noldók?

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358211 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

fehereger93 írta: Ne már! Műanyag?

A WETA nemcsak műanyagot használt, hanem mikor mi kellett éppen az adott cucchoz. Alyr csak példának mondta a műanyagot. És csak a simbelmynë-ről tudjuk biztosan, hogy nem igazi növényt használtak hozzá, az athelas lehet akár valami létező cucc is. A biológusaink még nem nyilatkoztak, hogy hasonlít-e szerintük valamire.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358206 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések
Egérke: Azt már megtette Sil 2-vel alant. Az a lényege a dolognak. különben ugyanaz a kérdés, mint a tied és a válasz, hogy a WETA-nál követték el a dolgot. :o

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358200 Írta: fehereger93
fehereger93 válaszolt a következő témában: Kérdések
Ne már! Műanyag? Kár. Le tudná nekem fordítani valaki magyarra?:Entry What is the real name of the flower used as Simbelmyne? [According to Peter Jackson's commentary on the EE, they actually made the Simbelmyna at Weta.] Answered by Ioreth"
Sajnos németül tudok csak egy kicsit, angolul alig-alig...

" Ne csüggedjetek, ó konok
erdőben küzdő vándorok..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358175 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

fehereger93 írta: Jó, lehet, hogy nem olyan a növényem, de szerintem igazi növényt használtak fel, mert minek digitalizálnának egy növényt.. A legtöbb ember a virágokat sem tudja megkülönböztetni egymástól, és nem hiszem, hogy rajtunk kívül sokan agyalnának az ügyön. Már csak ezért is érdekel. :D :D :D


Nem is digitalizálták, a WETA a műanyagból készült "trükkökért" is felelt (ld Sil és Missy hozzászólását).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358170 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Rarwenstar írta: Ha már a növényeknél tartunk én kifejezetten kiváncsi volnék, hogy Simbelmyne-ként milyen virágot használtak...

Missy jól mondja, azt a WETA csinálta, de Tolkien leírása alapján, aki az anemónához hasonlította (ezt magyarul szellőrózsának is szokták hívni).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358169 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések

Rarwenstar írta: Ha már a növényeknél tartunk én kifejezetten kiváncsi volnék, hogy Simbelmyne-ként milyen virágot használtak...


Erre eztet találtam. Ittent www.moviemistakes.com/film2638/questions/page3

A 14 vagy 15. kérdés föntről.

"Entry What is the real name of the flower used as Simbelmyne? [According to Peter Jackson's commentary on the EE, they actually made the Simbelmyna at Weta.] Answered by Ioreth"

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358167 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha már a növényeknél tartunk én kifejezetten kiváncsi volnék, hogy Simbelmyne-ként milyen virágot használtak...

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358158 Írta: fehereger93
fehereger93 válaszolt a következő témában: Kérdések
Jó, lehet, hogy nem olyan a növényem, de szerintem igazi növényt használtak fel, mert minek digitalizálnának egy növényt.. A legtöbb ember a virágokat sem tudja megkülönböztetni egymástól, és nem hiszem, hogy rajtunk kívül sokan agyalnának az ügyön. Már csak ezért is érdekel. :D :D :D

" Ne csüggedjetek, ó konok
erdőben küzdő vándorok..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358134 Írta: Ni
Ni válaszolt a következő témában: Kérdések
Kicsit olyan, mint a kakukkfű!:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358133 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

fehereger93 írta:

Alyr Arkhon írta:

fehereger93 írta: Hahaha! Szerintem az Aragornus Gyógynövényus jöbb lenne... 8)


Vagy Athelas Maximus Corpus Renovator. ;)

De ha neki van ilyen növény akkor nem lehetséges, hogy mégiscsak létezik?


Hát, nem tudom... Rákerestem sok helyen, sok nyelven, de konkrétan ilyen fajt nem hozott ki. Bár királyfű létezik, a bazsalikom egyik (nemesebb) neve...


Természetesen csak tréfáltunk, ezek csak kitalált humoros nevek voltak.
De ettől még rajtavagyunk az ügyön.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358119 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
A filmben látott növényre kérdeztek rá, hogy az milyen:

www.tuckborough.net/images/athelas.jpg
www.warofthering.net/quintessent ... thelas.jpg
members.fortunecity.com/gabriell ... gsfoil.gif

Ki tudja a kép alapján beazonosítani? Már amennyiben ez egy létező növény "vendégszereplése" és nem a Weta gyárában készült...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358118 Írta: fehereger93
fehereger93 válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

fehereger93 írta: Hahaha! Szerintem az Aragornus Gyógynövényus jöbb lenne... 8)


Vagy Athelas Maximus Corpus Renovator. ;)

De ha neki van ilyen növény akkor nem lehetséges, hogy mégiscsak létezik?


Hát, nem tudom... Rákerestem sok helyen, sok nyelven, de konkrétan ilyen fajt nem hozott ki. Bár királyfű létezik, a bazsalikom egyik (nemesebb) neve...

" Ne csüggedjetek, ó konok
erdőben küzdő vándorok..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358094 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

fehereger93 írta: Hahaha! Szerintem az Aragornus Gyógynövényus jöbb lenne... 8)


Vagy Athelas Maximus Corpus Renovator. ;)

De ha neki van ilyen növény akkor nem lehetséges, hogy mégiscsak létezik?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358084 Írta: fehereger93
fehereger93 válaszolt a következő témában: Kérdések
Hahaha! Szerintem az Aragornus Gyógynövényus jöbb lenne... 8)

" Ne csüggedjetek, ó konok
erdőben küzdő vándorok..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358015 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Egy eltévedt hozzászólás:

fehereger93 írta: Sziasztok! Segítsen nekem már valaki, hogy milyen növényt használtak a Szövetslgben az athelas megjelenítéséhez? Mert nekem van olyanom, csak azt nem tom, mi a faja :P


És még mindig Legolasus Greenleafus.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #358012 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Egy eltévedt hozzászólás:

fehereger93 írta: Sziasztok! Segítsen nekem már valaki, hogy milyen növényt használtak a Szövetslgben az athelas megjelenítéséhez? Mert nekem van olyanom, csak azt nem tom, mi a faja :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357889 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
a törpasszonyok habkövekből pattantak előp... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357861 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: És ha Aule a törpök 7 atyját teremtette, akkor utána hogy sokasodtak? Teremtett még azokon kívül, csak azokról nem esik szó?


Egyenesen a sziklákból pattantak elő. :)

Iagzából meg nem tudjuk, egyszer csak lettek törpasszonyok és onnantól már a szokott módon.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357851 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: És ha Aule a törpök 7 atyját teremtette, akkor utána hogy sokasodtak? Teremtett még azokon kívül, csak azokról nem esik szó?


Igen, először életre a 7törpöt hívta, ők aztán aludni mentek, de mivel Eru megígérte Aulénak, hogy élhetnek a "fiai" szerintem lázas munkával termelte
a a "köztörpöket", és azokat már Eru hívta létre...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357847 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
És ha Aule a törpök 7 atyját teremtette, akkor utána hogy sokasodtak? Teremtett még azokon kívül, csak azokról nem esik szó?

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357837 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ingwea írta: Nem csak Durin szuletik folyton ujja? Es ezert 'halhatatlan'...


Nem.

Azért hívták halhatatlannak, mert nagyon sokáig élt és azt hitték sose fog meghalni, aztán egyszer mégis.

Azokat a királyokat hívták utána még Durinnak akik nagyon hasonlóak voltak hozzá. (de nem kifejezetten reinkarnációi)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357831 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem csak Durin szuletik folyton ujja? Es ezert 'halhatatlan'...

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357824 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Ulmo írta: A Szilmarilokban az áll, hogy a törpök Mandos csarnokainak egy elkülönített részében gyülekeznek, és majd Aulë segítői lesznek Arda újjáépítésében.


Szerintük. A tündék szerint nincs lelkük.

Ezt eleinte hitték, amíg levadászandó állatoknak tekintették őket, azóta már ráébresztették őket, hogy a törpöknek van lelkük.
Persze, a tündék nem tudják, mi lesz velük, csak azt a törp hagyományt hallották és adhatták tovább, amely szerint Mandosban van egy külön kérójuk. És hogy a törpök Hét Ősatyja újjászületik újra és újra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357823 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Ulmo írta: A Szilmarilokban az áll, hogy a törpök Mandos csarnokainak egy elkülönített részében gyülekeznek, és majd Aulë segítői lesznek Arda újjáépítésében.


Szerintük. A tündék szerint nincs lelkük.


Viszont tudnak beszélni, ez alapján mégis van lelkük ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #357822 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta: A Szilmarilokban az áll, hogy a törpök Mandos csarnokainak egy elkülönített részében gyülekeznek, és majd Aulë segítői lesznek Arda újjáépítésében.


Szerintük. A tündék szerint nincs lelkük.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.047 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére