Kérdések

Több
14 éve 1 hónapja #390780 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez az egyik. A másik: megmaradnak a mágikus erők, mert azok nem múlandóak, csak egy pár beavatott tudja őket használni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #390090 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: (ÉS AKKOR A VÉGÉN NEM MARADT SEMMI! ! !)

Dehogynem: őrült MTT-sek a Hetedkorban, akik újra és újra átélik az elmúlt korok történeteit. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #390089 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
(ÉS AKKOR A VÉGÉN NEM MARADT SEMMI! ! !)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #390086 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem a hobbitok szép lassan beolvadnak az emberek közé; a tündék elhajóznak, de véleményem szerint ez az ötöd-, hatodkorban ér véget.
Az orkokat kiirtják. A törpök egy kezdeti fejlődés után hanyatlanak, majd vagy a sárkányokkal közösen kiirtják egymást, vagy a terjeszkedő emberek áldozatai lesznek. Az entek is valószínűleg ennek esnek áldozatul.
Az emberek később valószínűleg külső ellenség nélkül egymás ellen fordulnak, hatalmi harcok őrlik fel maradék erejüket, szétszóródnak, kezdetlegesen iparosítani kezdenek, stb...

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #389032 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Ti hogyan képzelitek el a Negyedkor alakulását? Mi lesz a mágikus erőkkel? A hagyományokat mennyire őrzik meg az emberek, és mi lesz e később kihaló, eltűnő népekkel: orkok, hobbitok, törpök, entek, stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #389021 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Silnek igaza van. Ha régtől van egy jelenség, előbb nevezik el, mint bekerül a köztudatba. (vagyis: egy viszonylag zárt csoport alkot egy elnevezést, a létezőt és az elnevezést nem befolyásolja, hogy hanyan tudnak vagy nem tudnak róla.)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #388966 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Igen, a Függelék és más szövegek alapján is olyan, mintha csak Felaróf leszármazottaira használnák ezt az elnevezést, de nem egészen értem, miért lenne logikus. Felaróf nem első példánya a fajának, ráadásul a meara lovat jelent. Ezek miatt bizonytalanodtam el kissé.

Lovakat, mert többesszám. De a név alapján is van benne logika, mert az óangolt rohani nyelvként használja Tolkien, szóval tőlük származik az elnevezés. Miért neveztek volna el utólag lovak olyan csoportját, amikhez nem volt közük, amik nem az ő lovaik?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #388965 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, a Függelék és más szövegek alapján is olyan, mintha csak Felaróf leszármazottaira használnák ezt az elnevezést, de nem egészen értem, miért lenne logikus. Felaróf nem első példánya a fajának, ráadásul a meara lovat jelent. Ezek miatt bizonytalanodtam el kissé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #388963 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Szerintetek a meara elnevezés minden olyan lóra használható, melyek az Orome által Nyugatról Középföldére szállított lovaktól származnak? Tehát Felaróf ősei is nevezhetőek mearáknak, vagy csak a leszármazottai Felarófnak?

Szvsz csak a leszármazottai.

Függelék írta: Akkor Éorl felült rá, és Felaróf tűrte; Éorl pedig zabla és kantár nélkül hazalovagolt rajta, és azután is mindig csak így lovagolta. A ló az emberek minden szavát megértette, de senkit se tűrt meg a hátán, csak Éorlt. Éorl később Felarófon lovagolt a Celebrant mezőre, mert ez a ló éppoly hosszú életűnek bizonyult, mint az emberek, és az ivadékai is ugyanolyan sokáig éltek. Ezek voltak a mearák, akik senkit se tűrtek a hátukon, csak Lovasvég királyát vagy a fiait,egészen Keselyüstök idejéig. Az emberek úgy mondták, hogy az apamént, akitől eredtek, bizonyára a Tengeren túlról hozta Béma (akit az eldák Oroménak hívnak).


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #388961 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintetek a meara elnevezés minden olyan lóra használható, melyek az Orome által Nyugatról Középföldére szállított lovaktól származnak? Tehát Felaróf ősei is nevezhetőek mearáknak, vagy csak a leszármazottai Felarófnak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #388404 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Most így elsőre parf-en-ereglass.hu/
Meg a Nyelvek és írások topic :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #388394 Írta: Miiriel
Miiriel válaszolt a következő témában: Kérdések
Hali mindenkinek! Még nagyon új vagyok ezen az oldalon és tulajdonképpen azért regisztráltam itt, mert nagyon nagyon imádom a Gyűrűk Urát és J.R.R. Tolkien-t. Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hogyan lehet Sindarin-t tanulni? Valamilyen könyv vagy kifejezetten ilyen oldal van amiből érthetően megtanulhatok? Csupán önszorgalomból és legfőképp, mert magam is író vagyok. Most olvasom a Gyűrűk Ura harmadik kötetét (eddig hanyagoltam) és szeretnék angolul írni egy fanfiction-t, de ahhoz meg kellene tanulnom a szürketünde nyelvet is. Nagyon szeretném, mert szerintem gyönyörű nyelv. Ha valaki tud segíteni azt nagyon nagyon megköszönném :)

További kellemes reggelt :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #388316 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta: A 16-nál kérdés, hogy ki tanított kit. Szauron nem ment volna semmire a tündék nélkül (itt már meg lehet kérdőjelezni tudását- vajon azonos mértékű-e a tündékével, vagy Gandalféval), és az is érdekes, hogy vajon mit tanított meg nekik? Ha azt, hogyan koncentrálják hatalmukat , akkor is elgondolkodatató a másodkori noldák hatalma és tudása- majdhogynem egyenértékű Szauronéval.



Nem is mondtam, hogy ki tanított kit.
Az az ötlet, hogy a többi faj is megkapja a maga Gyűrűjét, tudtommal tőle származott, miután meglátta min dolgoznak Celebrimborék.
Szerintem a hatalomgyűrű recept Celebrimbor műve, ez előtt Szauronnál nincs ilyenre semmi jel, de az biztos, hogy gyorsan eltanulta... (mondjuk aki Aule maiája volt, annak nem volt nehéz, gondolom...)


Taurendil: Másodszorra könnyebb lesz.
A kerettörténet, meg úgy az egész ötlet nekem nagyon tetszik. Ha tényleg sok a munka, esetleg kérj meg néhány idei versenyzőt, hogy jövőre segítsen.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Taurendil
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja #388313 Írta: Taurendil
Taurendil válaszolt a következő témában: Kérdések
Mindenkinek köszönöm a segítséget, a versenyt azóta megtartottuk, jól sikerült.
Főleg a Gyűrűk kovácsálásnál kellett a pontosításotok, végül úgy oldottam meg, hogy "Összesen hány Hatalom-gyűrűt kovácsoltak (az Egy-et is beleértve)?" - és erre jött hogy huszat.

A gyerekek nagyon élvezték a dolgot, körítettem egy kis keret-történetet is. Egy tünde íjászcsapatot alakítottak és úgy játszották végig a főbb eseményeket (Szauron legyőzésétől a Gyűrű megsemmisítéséig).
Az igaz hogy csak a Gyűrűk Urát ismerő verseyzők rúgtak labdába, ők vittek el minden plussz pontot. Pedig betettem néhány nagyon egyszerű kérdést is, mint pl. "Hogy hívják Szauron birodalmát? -> (Mordor)"
:-)

Persze így jóval több munka volt megcsinálni a versenyt, úgyhogy még meggondolom hogy legközelebb is lesz-e ilyen...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #388293 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
A 16-nál kérdés, hogy ki tanított kit. Szauron nem ment volna semmire a tündék nélkül (itt már meg lehet kérdőjelezni tudását- vajon azonos mértékű-e a tündékével, vagy Gandalféval), és az is érdekes, hogy vajon mit tanított meg nekik? Ha azt, hogyan koncentrálják hatalmukat , akkor is elgondolkodatató a másodkori noldák hatalma és tudása- majdhogynem egyenértékű Szauronéval.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #388257 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Taurendil írta: Azóta vannak újabb ötleteim, megköszönném ha lektorálnátok:

Hány darab hatalom-gyűrűt készített Szauron, az Egy Gyűrűt is beleértve? (Húsz darabot csinált.)


Nem, Szauron egyedül csak egyetlen Gyűrűt csinált, és az az Egy.
A Hetet és a Kilencet a tündékkel együtt kovácsolta, bár az ötlet tudtommal tőle származott.

A Hármat viszont csak a tündék készítették, Szauron még csak nem is érinthette őket.

Taurendil írta: Hol készült az Egy Gyűrű? (A Végzet Hegyének tűzében / gyomrában, mindkettő elfogadható)

Tegyük hozzá a Végzet Katlant is. Elvégre az volt a konkrét hely neve, Szauron hatalmának valódi központja.

Taurendil írta: Milyen betűkkel van felírva a Gyűrűre a vers? (Tünde betűkkel, NEM mordori betűkkel)

Teljesen jó.

Taurendil írta: Mi volt a neve annak a tőrnek amivel megszúrták Frodót? (Morgul tőr)

Ez is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #388226 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
(mint a periannathok valahol a függelékben)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #388225 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Csak egy kukacoskodó megjegyzés, elnézést, nem tudom megállni:

A "crebainok" hibás alak. Tudom, hogy ez van a fordításban, ott is hibás. A "crebain" eleve többes szám, egyes száma "craban", vagyis "dúnföldi crabanok".


dúnföldi hollókok :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Taurendil
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja #388222 Írta: Taurendil
Taurendil válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi a pontosítást Angwen ... félek hogy nem fogják érteni a gyerekek ha a Te változatodat használom.
Egyébként a válasz jó, hogy Dúnföldről? Gondolom a többi rendben van, ha azokhoz nem írtál kukacoskodást :-)

Azóta vannak újabb ötleteim, megköszönném ha lektorálnátok:

Hány darab hatalom-gyűrűt készített Szauron, az Egy Gyűrűt is beleértve? (Húsz darabot csinált.)

Hol készült az Egy Gyűrű? (A Végzet Hegyének tűzében / gyomrában, mindkettő elfogadható)

Milyen betűkkel van felírva a Gyűrűre a vers? (Tünde betűkkel, NEM mordori betűkkel)

Mi volt a neve annak a tőrnek amivel megszúrták Frodót? (Morgul tőr)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #388214 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Csak egy kukacoskodó megjegyzés, elnézést, nem tudom megállni:

A "crebainok" hibás alak. Tudom, hogy ez van a fordításban, ott is hibás. A "crebain" eleve többes szám, egyes száma "craban", vagyis "dúnföldi crabanok".

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Taurendil
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja #388213 Írta: Taurendil
Taurendil válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Íjászversenyt szervezünk, aminek a témája A Gyűrűk Ura lesz. A helyi gyerekek külön kérték hogy ez legyen :-)

Arra gondoltam hogy minden célpontnál lenne 1-2 kérdés is, amire a leggyorsabban jelentkező válaszolhat. Helyes megoldással plussz pontot lehet szerezni (a lövések eredménye mellé).

Ha tudnátok ötletet adni a kérdésekhez és persze a válaszokhoz (hogy nehogy a műveletlenségem miatt vita legyen), az nagyon jó lenne!

A célok:
1. A Szem
2. Crebain
3. az Egy Gyűrű
4. Fekete Lovas
5. Balrog
6. Gollam
7. Olifánt
8. Szauron (még amikor nála volt a Gyűrű és rendes teste volt)
9. két ork visz egy rab hobbitot (a hobbit van középen és nem szabad eltalálni)

Olyan kérdések kellenének, amire akár a filmből is tudhatják a választ. A versenyzők többsége 10 év körüli gyerek, de lesznek felnőttek is. Tehát ne legyen túl bonyolult, mert nem annyira nagy szakértők, mit Ti.

Ilyesmire gondoltam:
2-eshez "Honnan származnak a Crebainok?" -> "Dúnföldről."
8-ashoz "Hol győzték le Szauron és vették el tőle a Gyűrűt?" -> "A Végzet Hegyénél."
9-eshez "Mi volt a nevük azoknak az orkoknak, akik elrabolták Pippint és Trufát?" -> "Uruk Hai."

Előre is köszönök minden segítséget!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380748 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta:

Finwe írta: Hol találok ARda történelméről évszámokat a neten? Elvileg ugye a Home 10. kötetében van az Annals of Aman, de amit letöltöttem én a neteről amit belinkelt ide Sil hát abban ez a fejezet nincsen benne.

Köszi:)

Dehogynincs benne, nézd meg alaposabban. Ott van az: Morgoth's Ring, Part Two: The Annals of Aman. (Egyébként az Annals of Aman csak Valinor elrejtéséig közli az eseményeket.)

Amúgy évszámok (bár főleg a későbbi korokról) vannak az Encyclopedia of Ardán is (lásd pl itt ). Persze Tolkiennál az évszámok is elég gyakran változtak, a különböző verziókban ugyanahhoz az eseményhez is tartozhat 2-3 évszám is.

Ez valahol a honlapunkon is megvan, csak hiába keresem.......amúgy köszönöm a kérdést, és a választ is, úgyis kell most nekem is ez a táblázat. :) ))))

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380599 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Finwe írta: Jól látom hogy Fingonnak nem talált ki címert Tolkien, csak mert neten nem találok...

Nem, neki speciel nem, csak Fingolfinnak. Csinálhattok valami hasonlót, de akár Finwë házának címerét is használhatta (a sima négyzet alakút), végülis ő volt a Nagykirály.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #380597 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Jól látom hogy Fingonnak nem talált ki címert Tolkien, csak mert neten nem találok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #379653 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Finwe írta: Hol találok ARda történelméről évszámokat a neten? Elvileg ugye a Home 10. kötetében van az Annals of Aman, de amit letöltöttem én a neteről amit belinkelt ide Sil hát abban ez a fejezet nincsen benne.

Köszi:)

Dehogynincs benne, nézd meg alaposabban. Ott van az: Morgoth's Ring, Part Two: The Annals of Aman. (Egyébként az Annals of Aman csak Valinor elrejtéséig közli az eseményeket.)

Amúgy évszámok (bár főleg a későbbi korokról) vannak az Encyclopedia of Ardán is (lásd pl itt ). Persze Tolkiennál az évszámok is elég gyakran változtak, a különböző verziókban ugyanahhoz az eseményhez is tartozhat 2-3 évszám is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #379650 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Oksa a Völgyzugolyon találtam évszámokat ettől föggetlenül az Annals of Aman érdekelne

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #379648 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Hol találok ARda történelméről évszámokat a neten? Elvileg ugye a Home 10. kötetében van az Annals of Aman, de amit letöltöttem én a neteről amit belinkelt ide Sil hát abban ez a fejezet nincsen benne.

Köszi:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #379609 Írta: Elderane
Elderane válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi Sil.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja #379414 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Elderane írta: Tudom, hogy ez nem idevaló kérdés, de hogyan tudtok szöveget írni minden hozzászólásotok alá?

A Profilodban tudsz beállítani aláírást. Profil / Személyiség.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #379409 Írta: Elderane
Elderane válaszolt a következő témában: Kérdések
Tudom, hogy ez nem idevaló kérdés, de hogyan tudtok szöveget írni minden hozzászólásotok alá?
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.007 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére