Kérdések

Több
18 éve 2 hónapja #296297 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
A Professzornak nyilván (mint mindig) több ötlete is volt arról, hogy a tündék miképpen szülessenek újjá. Ezek közül talán a leginkább letisztult az az, hogy egy-egy születend? gyermekben születnek újjá, és feln?tt korukra visszaemlékeznek egész el?z? életükre, és a személyiségük is a régi lesz...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 2 hónapja #296291 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Kérdések
:oops: Akor én nagyon buta vagyok mert tavalyi tünde eloadásban nem vmi olyasmi volt, hogy igenis újra csecsem?ként születnek, lehetoleg ugyanabba családba, és egy ido után az emlékeiket is visszakapják??
Angwen, nyugtass meg, h nem vagyok hülye :(
(nyilván nem Arwenrol beszélek)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296279 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Missy írta:

Sil írta:

Felagund írta: icke: kiütés ide vagy oda, a 're-incarnation' szót a Professzor is használja. (Ugyebár a szó eredeti értelme: újra megtestesülés, ami elég jól kifejezi a tündék újjászületését ;) )

Szerintem ez jobb is, mint az "újjászületés" szó, hisz ha jól emlékszem, nem születnek (bár volt ilyen verzió is, de ezt asszem a Professzor elvetette), csak visszakapják a testüket a valák segítségével. Szóval én inkább ezt használom, mint bármi mást, mert szvsz jobban fedi. Csak el kell tekintenünk a rárakódott egyéb jelentésekt?l.


Szóval, akkor Glorfindel is visszakapta a saját testét a balroggal történt incidens után?


Elvileg igen, visszakaphatja, mivel a valák tökéletesen uralják az anyagot.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296157 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Olyan sehol nincs leírva, hogy Arwen Lúthien újjászületése, legfeljebb az, hogy az ? képében jár itt, vagy valami hasonló. Azt hiszem, az angol szöveg a "likeness" (hasonlóság) szót használja.

Pontosan.
"akiben, mint mondják, Lúthien hasonmása jött a világra újra"

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296141 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Olyan sehol nincs leírva, hogy Arwen Lúthien újjászületése, legfeljebb az, hogy az ? képében jár itt, vagy valami hasonló. Azt hiszem, az angol szöveg a "likeness" (hasonlóság) szót használja.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296070 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Hmmm... Erho ez valami olyasmi hogy ahhelyett hogy zat mondanák, hogy tisztára a dédanyja, kicsit fellengz?sen megjegyzik, hogy ? született újjá benne?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296067 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli i linantea írta: Ha nem újra születnek, akkor mi a helyzet azzal, hogy elvileg Arwen Lúthien újraszületése?

Azt nem kell annyira szó szerint érteni. Lúthien nem is születhetett újjá, hisz miután meghalt halandóként, hozzájuk hasonlóan elhagyta a világ köreit.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296066 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdvözletem!

Nóli i linantea írta: Ha nem újra születnek, akkor mi a helyzet azzal, hogy elvileg Arwen Lúthien újraszületése?


Nem az.
Csak sok szempontból nagyon hasonlított Lúthienre, aki mellesleg a dédanyja volt, és ezért mondták rá ezt, félig-meddig komolyan.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296060 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha nem újra születnek, akkor mi a helyzet azzal, hogy elvileg Arwen Lúthien újraszületése?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296049 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta:

Felagund írta: icke: kiütés ide vagy oda, a 're-incarnation' szót a Professzor is használja. (Ugyebár a szó eredeti értelme: újra megtestesülés, ami elég jól kifejezi a tündék újjászületését ;) )

Szerintem ez jobb is, mint az "újjászületés" szó, hisz ha jól emlékszem, nem születnek (bár volt ilyen verzió is, de ezt asszem a Professzor elvetette), csak visszakapják a testüket a valák segítségével. Szóval én inkább ezt használom, mint bármi mást, mert szvsz jobban fedi. Csak el kell tekintenünk a rárakódott egyéb jelentésekt?l.


Szóval, akkor Glorfindel is visszakapta a saját testét a balroggal történt incidens után?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296044 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: icke: kiütés ide vagy oda, a 're-incarnation' szót a Professzor is használja. (Ugyebár a szó eredeti értelme: újra megtestesülés, ami elég jól kifejezi a tündék újjászületését ;) )

Szerintem ez jobb is, mint az "újjászületés" szó, hisz ha jól emlékszem, nem születnek (bár volt ilyen verzió is, de ezt asszem a Professzor elvetette), csak visszakapják a testüket a valák segítségével. Szóval én inkább ezt használom, mint bármi mást, mert szvsz jobban fedi. Csak el kell tekintenünk a rárakódott egyéb jelentésekt?l.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296039 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdvözletem!

Az angol nyelvhasználatban valószín?leg jobban meg?rizte eredeti jelentését (amivel, mellesleg, én is tisztában vagyok :P ), a magyarban azonban túl sok mellékjelentés és hangulati íz rakódott rá ahhoz, hogy Tolkien világával kapcsolatban nyugodt szívvel használjam. Valahogy jobban hangzik az, hogy "újra Valinor erdeit járja", mint az, hogy "reinkarnálódott" :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296038 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
icke: kiütés ide vagy oda, a 're-incarnation' szót a Professzor is használja. (Ugyebár a szó eredeti értelme: újra megtestesülés, ami elég jól kifejezi a tündék újjászületését ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295970 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

icke írta:

Tirien Tindomiel írta: De pont akkor kéne reinkarnálódnia,hogy ha meghal,akkor még meg tudja tanulni,hogy ne legyen makacs.Nem?

Üdvözletem!

Azt a "re-" kezdet? szót tolkieni kontextusban kérlek, ne használjuk, kiütést kapok t?le.
Egyébként hidd el, ha van hely, ahol még Fëanor is megtanulhatja, "hogy ne legyen makacs", akkor az Mandos...

Fëanor fiai tudtommal nem részesültek apjukéhoz hasonló büntetésben, de arról nem szól a fáma, hogy rájuk a zord ítél?szék mennyi csarnokfogságot szabott ki... Vagy letelt azóta az idejük, és akkor Valinorban sétálgatnak - vagy nem, akkor pedig evidens...

Én úgy emlékszem, hogy ?nekik is mandosnál kell maradnoik, a rokongyilkosság okán.

Más. a reinkarnálódást itt ne a távol- keleti karmikus dolgokkal hozzuk összefüggésbe!

icke


"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295937 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kérdések

Tirien Tindomiel írta: De pont akkor kéne reinkarnálódnia,hogy ha meghal,akkor még meg tudja tanulni,hogy ne legyen makacs.Nem?

Üdvözletem!

Azt a "re-" kezdet? szót tolkieni kontextusban kérlek, ne használjuk, kiütést kapok t?le.
Egyébként hidd el, ha van hely, ahol még Fëanor is megtanulhatja, "hogy ne legyen makacs", akkor az Mandos...

Fëanor fiai tudtommal nem részesültek apjukéhoz hasonló büntetésben, de arról nem szól a fáma, hogy rájuk a zord ítél?szék mennyi csarnokfogságot szabott ki... Vagy letelt azóta az idejük, és akkor Valinorban sétálgatnak - vagy nem, akkor pedig evidens...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295934 Írta: Tirien Tindomiel
Tirien Tindomiel válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Missy írta: Jó, tudom, de már biztos nem csak a tettei miatt, hanem , mert még mindig olyan makacs.


De. Csak a tettei miatt.
Kimondatott, hogy amíg Arda áll, addig Fëanor nem reinkarnálódhat, ha megfeszül sem.

De pont akkor kéne reinkarnálódnia,hogy ha meghal,akkor még meg tudja tanulni,hogy ne legyen makacs.Nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295889 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések

dorwinion írta:

Felagund írta:

Missy írta: Jó, tudom, de már biztos nem csak a tettei miatt, hanem , mert még mindig olyan makacs.


De. Csak a tettei miatt.
Kimondatott, hogy amíg Arda áll, addig Fëanor nem reinkarnálódhat, ha megfeszül sem.


Újratárgyalást!/ Éljen a Világ Vége! Fëanort vissza!
:P


Inkább maradjon még pár ezer évet Mandosnál... :P

Jajjm ég 1 kérdés! Akkor most a gyerekek is az apjukkal vannak?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295857 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Missy írta: Jó, tudom, de már biztos nem csak a tettei miatt, hanem , mert még mindig olyan makacs.


De. Csak a tettei miatt.
Kimondatott, hogy amíg Arda áll, addig Fëanor nem reinkarnálódhat, ha megfeszül sem.


Újratárgyalást!/ Éljen a Világ Vége! Fëanort vissza!
:P

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295838 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Missy írta: Jó, tudom, de már biztos nem csak a tettei miatt, hanem , mert még mindig olyan makacs.


De. Csak a tettei miatt.
Kimondatott, hogy amíg Arda áll, addig Fëanor nem reinkarnálódhat, ha megfeszül sem.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295827 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések
Jó, tudom, de már biztos nem csak a tettei miatt, hanem , mert még mindig olyan makacs.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295816 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Missy írta:

Alyr Arkhon írta:

Tirien Tindomiel írta: Nah,akkor ez a reinkarnációs dolog...Most akkor télleg,a tündéket ugyanúgy hívják a másik életükben,és emlékeznek mindenre,és akkor bármelyik tünde reinkarnálódhat,vagy akkor mosz MI VAN??? :? :eek4:


Nagyrészt és összefoglalva: igen.

Hozzátenném hogy: Kivéve Feanort. Ő annyi bajt kevert már egy élettel is, hogy nem mernek kockáztatni.


szerintem Feanort már visszaengednék, ha belátta volna a hibáit és bocsánatot kért volna, de mivel nem, így még mindig ott a helye Mandosnál. Tudjátok, úgy mint az Odüsszeiában, odüsszeusz meg Poszeidon..


Én úgy emlékszem, külön le van írva a Szilmarilokban, hogy feanort nem, semmiképpen sem amíg a világ egybenvan.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295811 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Tirien Tindomiel írta: Nah,akkor ez a reinkarnációs dolog...Most akkor télleg,a tündéket ugyanúgy hívják a másik életükben,és emlékeznek mindenre,és akkor bármelyik tünde reinkarnálódhat,vagy akkor mosz MI VAN??? :? :eek4:


Nagyrészt és összefoglalva: igen.

Hozzátenném hogy: Kivéve Feanort. Ő annyi bajt kevert már egy élettel is, hogy nem mernek kockáztatni.


szerintem Feanort már visszaengednék, ha belátta volna a hibáit és bocsánatot kért volna, de mivel nem, így még mindig ott a helye Mandosnál. Tudjátok, úgy mint az Odüsszeiában, odüsszeusz meg Poszeidon..

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295806 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Kérdések
Mindig csak én, csak én, csak én... :wink:

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295795 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Tirien Tindomiel írta: Nah,akkor ez a reinkarnációs dolog...Most akkor télleg,a tündéket ugyanúgy hívják a másik életükben,és emlékeznek mindenre,és akkor bármelyik tünde reinkarnálódhat,vagy akkor mosz MI VAN??? :? :eek4:


Nagyrészt és összefoglalva: igen.

Hozzátenném hogy: Kivéve Feanort. Ő annyi bajt kevert már egy élettel is, hogy nem mernek kockáztatni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295785 Írta: Tirien Tindomiel
Tirien Tindomiel válaszolt a következő témában: Kérdések
Nah,akkor ez a reinkarnációs dolog...Most akkor télleg,a tündéket ugyanúgy hívják a másik életükben,és emlékeznek mindenre,és akkor bármelyik tünde reinkarnálódhat,vagy akkor mosz MI VAN??? :? :eek4:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295571 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések

Nelossel írta:

Nilraen írta: sziasztok!
nem tudom melyikbe írjam, de vki belinkelné nekem a -miért van elegem Tolkienből- "kritikát" valahova?


www.fantasya.hu/index.php?modul= ... 4&kezdes=0


köszönöm!

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295570 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések
ez meg itt mandos csarnoka
hometown.aol.com/helmzahn/mandos.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295569 Írta: Izabell
Izabell válaszolt a következő témában: Kérdések

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295568 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Kérdések

Daeron írta:

Nelossel írta:

Nilraen írta: sziasztok!
nem tudom melyikbe írjam, de vki belinkelné nekem a -miért van elegem Tolkienből- "kritikát" valahova?


www.fantasya.hu/index.php?modul= ... 4&kezdes=0



Minden tisztelem Ranier mesteré (kilenc mély bók nevének), de ez nekem erős egy kicsit még kritikának is. Ha nincs Tolkien, akkor bizony lehet hogy ő se az lenne ami.


Kéretik fejemet nem leszedni... ugy olvastam el hogy az egészet meg akarom cáfolni... De hát, bár szerintem az említett Rainer úriember sok mindent félreértelmezett vagy nem nézett meg alaposabban (szerintem), el kell ismerni hogy néhány részen igaza volt... bár ettől én a regény értékét még nem becsülném alá...

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295556 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Kérdések

Nelossel írta:

Nilraen írta: sziasztok!
nem tudom melyikbe írjam, de vki belinkelné nekem a -miért van elegem Tolkienből- "kritikát" valahova?


www.fantasya.hu/index.php?modul= ... 4&kezdes=0



Minden tisztelem Ranier mesteré (kilenc mély bók nevének), de ez nekem erős egy kicsit még kritikának is. Ha nincs Tolkien, akkor bizony lehet hogy ő se az lenne ami.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.015 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére