Tolkien Tábor 2024

Kérdések

Több
20 éve 4 hete #183592 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
AlakváltóK?

Tudtommal csak Beorn volt valamilyen szinten alakváltó... :?
A beorningok eredete meg nem tisztázott (mármint hogy ők is olyanok voltak-e mint Beorn)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183591 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Kérdések

Mizar Alkor írta: Ezzel együtt bennem is fölvetül a kérdés, mert nem emlékszem alakváltókra. :) (persze az is lehet, hogy most lyukas az agyam..)
Esetleg ha mondanál róluk néhány szót, Toma (vagy akárki), akkor lehet, hogy beugrana...


Alakváltók a Babóban voltak emlékeim szerint. Tudod, akihez egyesével mentek be a törpök! A neve nem jut eszembe.

Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183586 Írta: Mizar Alkor
Mizar Alkor válaszolt a következő témában: Kérdések

Toma gazda írta: Az alakváltók honnan származhatnak??


Ezzel együtt bennem is fölvetül a kérdés, mert nem emlékszem alakváltókra. :) (persze az is lehet, hogy most lyukas az agyam..)
Esetleg ha mondanál róluk néhány szót, Toma (vagy akárki), akkor lehet, hogy beugrana...

Tündék, törpök és minden szabad nép barátja.
Az embereké nem, a hősök ideje lejárt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183582 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Kérdések
Az alakváltók honnan származhatnak??

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183519 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Felagund, Angwen: mindenki követhet el hibákat :oops: köszi a javítást :)

Artemisz: a noldák rokonságával kapcsolatban nézd meg ezt a képet: Klikk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183483 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Bocsánat a kötözködésért, de nem ErEInion véletlenül?


De ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183482 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Artemisz (Celebthil) írta: Még négy nap, mire hazajutok, és elővehetném a Szilmarillokat, de türelmetlen vagyok.
Egyszóval: Hogy is halt meg Fingon? Voltak amúgy neki utódai?

Előre is köszi!


Fingont egyszerűen a földbe döngölték Gothmog & testőrei a Nirnaeth Arnoediad csatájában.
Utóda egy fiú volt, akit Círdanra bízott: Erenion Gil-galad.


Bocsánat a kötözködésért, de nem ErEInion véletlenül?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183427 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Endóre írta: A boltokban miért csak az legismertebb Tolkien könyveket lehet megvenni :?:


Én pl láttam a HoME-sorozatot a Westend egyik könyvesboltjában
(ez itt a reklám helye)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183424 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Turgon volt még Fingolfin fia. Ő se ért valami szép véget...Gondolin ostomakor halt meg.

Aredhel is Gondolinban halt meg, amikor Eol megsebezte egy mérgezett lándzsával, minekutána a lány hazaszökött Maeglinnel.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183416 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kérdések
Nyühühüssz... :cry: :cry: :cry:

Szegéény!

De TUTI, hogy csak egy fia volt, Gil-Galad? Vagy csak nem tudunk többről?

Álljon meg a menet! És akkor Fingolfin többi gyermeke? Öö... Aredhelről tudom, hogy szegényem csúnya véget ért, na de a többi..... Még volt egy fia, ugye?

[size=9:djtmg3g3]A Feanor-fiakkal még aránylag képben vagyok, na de a többi... [/size]:roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete - 20 éve 4 hete #183413 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Artemisz (Celebthil) írta: Még négy nap, mire hazajutok, és elővehetném a Szilmarillokat, de türelmetlen vagyok.
Egyszóval: Hogy is halt meg Fingon? Voltak amúgy neki utódai?

Előre is köszi!


Fingont egyszerűen a földbe döngölték Gothmog & testőrei a Nirnaeth Arnoediad csatájában.
Utóda egy fiú volt, akit Círdanra bízott: Ereinion Gil-galad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183407 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kérdések
Még négy nap, mire hazajutok, és elővehetném a Szilmarillokat, de türelmetlen vagyok.
Egyszóval: Hogy is halt meg Fingon? Voltak amúgy neki utódai?

Előre is köszi!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #183395 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések

Endóre írta: A boltokban miért csak az legismertebb Tolkien könyveket lehet megvenni :?:


Alairom Dínchamion hozzaszolasat, egyebkent meg nem csak a legismertebbeket lehet kapni ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #182610 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések

Endóre írta: A boltokban miért csak az legismertebb Tolkien könyveket lehet megvenni :?:


Ez nem kérdés: azért, mert erre van kereslet. Meg lehetne venni a többit is, ha hirtelen tömegek kezdenék el keresni. :wink:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #182605 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: Kérdések
A boltokban miért csak az legismertebb Tolkien könyveket lehet megvenni :?:

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #181504 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm szépen! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #181503 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Volt ott egyáltalán mai értelemben vett, számszerűsített életkorhoz kötött nagykorúság? Aragorn például nagy tettek végrehajtása után kapja meg az örökségét, mikor méltóvá válik rá, nem pedig egy bizonyos életkor betöltése után, az x-edik születésnapján. Nem lehet, hogy valahogy így működött egyébként is? (Csak egy ötlet, lehet, hogy hülyeség...)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja - 20 éve 1 hónapja #181420 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Artemisz (Celebthil) írta:

Sil írta: Szvsz az a 20 év kb stimmelhet... Hiszen pl Aragorn is húszévesen kapja meg az örökségét Elrondtól...

Igaz...
De őróla olvashatjuk egyúttal, hogy "korán férfivá serdült!" :wink:


Megint nem tudok biztosat mondani, de mintha úgy emlékeznék, hogy a dúnadán ifjak 20-25 éves koruk között váltak volna nagykorúvá... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #181419 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta: Szvsz az a 20 év kb stimmelhet... Hiszen pl Aragorn is húszévesen kapja meg az örökségét Elrondtól...

Igaz...
De őróla olvashatjuk egyúttal, hogy "korán férfivá serdült!" :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #181406 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Szvsz az a 20 év kb stimmelhet... Hiszen pl Aragorn is húszévesen kapja meg az örökségét Elrondtól...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #181340 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kérdések
Azért én inkább olyan 25-re tippelnék MINIMUM!

A rohíroknál persze másképp volt, őnáluk gondolom, egy 16-18 éves ifjú már bőven felnőtt harcosnak számított (lásd Éomer.. :oops: ).

És szvsz végülis ez dönti el a dolgot.
Már persze középföldi körülmények között. Az, hogy vki harcra érett, az határozza meg a nagykorúságát, aztán persze eltelik még pár év, nyilván, mire családot is alapít...

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180984 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Silima/Shagrat írta: Nem tudjátok, Gondorban hány éves korától számít vki nagykorúnak? Olyan húszra saccolom, de pontosan...? Nem hiszem, hogy olyan nagyon sok, bár soká élnek, de ha Faramir 35 éves korában már "befutott"...?


Szerintem 20 körül, mivel nem élnek olyan sokáig, Númenor vére néhány családot kivéve túlságosan elkeveredett...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180982 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem tudjátok, Gondorban hány éves korától számít vki nagykorúnak? Olyan húszra saccolom, de pontosan...? Nem hiszem, hogy olyan nagyon sok, bár soká élnek, de ha Faramir 35 éves korában már "befutott"...?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180645 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Barazkibil írta: Javaslom, hogy amíg nem kerül elő olyan szöveg, ami egyértelműen utal Morgoth valamiféle "kivégzésére", addig tegyük a témát ad acta, azzal a közös megegyezéssel, hogy nincs egyértelműen bizonyítva.


OK, majd ha esetleg újra hozzám kerül, szólok!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180627 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Pfff...
Csak kölcsönbe volt meg, de ha ez segít, az első 7 kötet valamelyike :P


Hmm... a nap folyamán átfutottam az első 7 kötet fejezetcímeit, de eddig csak egyetlen olyan részt találtam ami témába vág, az pedig szinte szóról szóra ugyanaz, mint ami végül a Szil.-be bekerült. Javaslom, hogy amíg nem kerül elő olyan szöveg, ami egyértelműen utal Morgoth valamiféle "kivégzésére", addig tegyük a témát ad acta, azzal a közös megegyezéssel, hogy nincs egyértelműen bizonyítva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180552 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Kérdések

Silima/Shagrat írta: Nem tudjátok, hogy Gondorban hány éves kortól nagykorú valaki? Nem hiszem, hogy túl sok: olyan húsz évre saccolom, de pontosan nem tudjátok?


A Faramir topicban merült fel a kérdés...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180449 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Barazkibil írta:

Felagund írta: A Valák "kicsinyes bosszújáról": a HoME nyomán igen valószínű, hogy elfogása után Morgotht kivégezték, ilyen módon taszították ki Eából


Meg tudnád adni ennek a forrását? (Legalább, hogy melyik könyv, de inkább azt is, hogy azon belül melyik fejezet.) Nekem a HoME egy része csak nehezen navigálható elektronikus formában van meg, és magamtól nem találtam az idevonatkozó részt.


Pfff...
Csak kölcsönbe volt meg, de ha ez segít, az első 7 kötet valamelyike :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180352 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: A Valák "kicsinyes bosszújáról": a HoME nyomán igen valószínű, hogy elfogása után Morgotht kivégezték, ilyen módon taszították ki Eából


Meg tudnád adni ennek a forrását? (Legalább, hogy melyik könyv, de inkább azt is, hogy azon belül melyik fejezet.) Nekem a HoME egy része csak nehezen navigálható elektronikus formában van meg, és magamtól nem találtam az idevonatkozó részt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180350 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Na ez az. De a lelke akkor is él,ha nincs teste. Vagyis inkább létezik, mert az élet anyagi testben való létezés, de a létezéshez nem kell feltétlenül anyagi test. Ha van lelke/szelleme, tehát valami csak maradt belőle, akkor nem végezték ki, csak meggyengítették, és kirakták a világ körein kívülre, ahol már nincs hatással a világra, elvileg.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #180155 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta: Felagund: egy Valát hogyan lehet kivégezni? (Nem azért, nem kívánom egyik halálát sem...)


Elpusztították a fizikai testét, és mivel Melkor már erősen anyagiasult, ezért nem tudott újra testet ölteni.
Aztán kivágták a semmibe :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.024 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére