Frodó

Több
20 éve 6 hónapja #180094 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: De ami például annyira feltűnően nem illik Frodóhoz (nem állom meg, hogy beírjam :roll: ), az abban a jelenetben van, mikor a hobbitok meghajlása után ráközelítenek. Olyan érzésem támad, mintha Frodó megrémült volna az, ember tömegtől, de azért a szíve mélyén rettentő büszke lenne magára.

Nem tudom, én annál a jelenetnél csak óriási megilletődöttséget láttam az arcán, talán egy kis félelmet is, igen, de büszkeséget semmiképp sem...Na, de hát mindenki másképp látja, ez is ennek a bizonyítéka. :roll:

Én ugyan előbb láttam a filmet, és valószínűleg ezért is van ez, de nem tudnám elképzelni mondjuk egy 50 éves arcát Frodónak... Az Ő érettsége másban kell megnyilvánuljon... Ahogy Szméagol is írta, például a szemében. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179622 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Szerintem az lehet az oka, hogy Frodót mindenki fiatalnak ábrázolja, mert az az ártatlanság, a tisztaság szimbóluma. Legalábbis én ezért képzelem fiatalnak.
Viszont a szeme öreg nálam. Mélyre nyúló bölcsességet tükröz. Én olyan korérettnek képzelem kissé. Hát igen, nekem Frodó tökéletes ember illetve hobbit. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179549 Írta: Erendis
Erendis válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!
Nekem csak egy rövid és talán nem is túl fontos kérdésem volna; nekem mégis megragadta a fantáziám. Elnézegetve a Frodót ábrázoló rajzokat, nekem úgy tűnik, mindegyiken olyan fiatal, szinte már-már gyerekes. Pedig a regényben azért idősebbnek ábrázolja Tolkien. Szerintetek mi lehet ennek az oka? Vagy egyszerűen csak túl kevés képet láttam róla?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179471 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Tarathradiel írta:

Szméagol írta: img-fan.theonering.net/rolozo/im ... yfrodo.jpg


Nem rossz, nekem is nagyon tetszik! Rá lehet ismerni Frodóra benne...
Na én is hoztam egyet ami meg engem fogott meg: klikk ide
Na, nem emlékeztet titeket egy kicsit valakire? :D
Azt azért hozzátenném, hogy ez John Howe illusztráció! Úgyhogy lehet már láttátok...

A véleményre meg annyit: Miért rakNÁnak be egy tehetségtelen színészt? :)



Nem is tudom...Talán a szomszéd kutyájára. 8)
Frodó arca, ahogyan egy rajzoló látja :D Szép!!!! :lol:

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179469 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Haebrethilien írta: nos, nekem frodó mindig is olyan volt, mint elijah, mert ugye előbb láttam a filmet, és csak aztán olvastam a könyvet. mindenesetre én úgy gondolom, h rettentően yó színész és nagyon yól alakítja frodó karakterét. pl az annyira szuper, amikor a fotr-ben miután gandalf lezuhan, hátranéz, mikor aragorn szól neki. az télleg olyan, h a néző érzi FRODÓ fájdalmát.
a második részben is yót alakított, csak sajna a maga a szerem nem volt annyira frodós. a 3. részben pedig zseniális volt. sikerült érzékeltetni azt csupán az arcával, a testével, h milyen küzdelmet kell kiállnia, és ezt a könyvben monológokkal és leírással lehet ábrázolni, de filmben megjeleníteni.....szóval ehhez kell tehetség, és neki van.



Én mikor az első résznél, a Gandalf lezuhanása utáni jelenetnél, Frodó visszanéz, megborsóztam.Hihetetlen, hogy egyetlen pillantással bemutatja mindazt amit neki most éreznie kell.Az, hogy nem tudja hogyan folytatni az utat Gandalf nélkül, hogy egy olyan valakit vesztett el, aki neki nagyon fontos volt, és az életét meghatározta.Az a nézés felülmúlhatatlan :frodo2:
Amit a harmadik részben nyújtot, az....ZSENIÁLIS :D :D Attól a résztől kezdve sírtam, mikor mindenki meghajol elöttük, és utána végig.
Akkor mutatja meg a [/i]véget Elijah az arcával, mikor Samu mondja, hogy Rozit vette volna el :cry:
Én is először a filmet láttam, elötte mondta nekem egy nő, hogy így meg úgy Gyűrűk Ura, engem (akkor) nem fogott meg.Aztán nagy nehezen megnéztem a filmet, és el lettem ragadtatva :D Onnantól kezdve mint egy lavina;beszereztem a könyvet.....(egyéb dolgok) 8) Egyszerűen beleszerettem az egészbe :D

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179295 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: Frodó
nos, nekem frodó mindig is olyan volt, mint elijah, mert ugye előbb láttam a filmet, és csak aztán olvastam a könyvet. mindenesetre én úgy gondolom, h rettentően yó színész és nagyon yól alakítja frodó karakterét. pl az annyira szuper, amikor a fotr-ben miután gandalf lezuhan, hátranéz, mikor aragorn szól neki. az télleg olyan, h a néző érzi FRODÓ fájdalmát.
a második részben is yót alakított, csak sajna a maga a szerem nem volt annyira frodós. a 3. részben pedig zseniális volt. sikerült érzékeltetni azt csupán az arcával, a testével, h milyen küzdelmet kell kiállnia, és ezt a könyvben monológokkal és leírással lehet ábrázolni, de filmben megjeleníteni.....szóval ehhez kell tehetség, és neki van.

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179097 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Jah, nekem is vaalmi ilyemsi.
De azért imádom Elijaht!!! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179091 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Ringbearer írta: Valahogy Ellijah, nekem egy kicsit "vad." nekem túl kék.


Pontosan ezt akartam, mondani. Igen, azt hogy "vad". Bár vannak feledhetetlen pillanatai, olyan tekintetei, amiket egyszerűen órákig tudok nézni, mint ezt. A legtöbb ilyen Szürkerévnél volt és az egész végén. De ami például annyira feltűnően nem illik Frodóhoz (nem állom meg, hogy beírjam :roll: ), az abban a jelenetben van, mikor a hobbitok meghajlása után ráközelítenek. Olyan érzésem támad, mintha Frodó megrémült volna az, ember tömegtől, de azért a szíve mélyén rettentő büszke lenne magára. Nem tudom, nem illik Frodó(m)hoz. Túljátszott.
De ennek ellenére nagyon jól elkapta a karaktert ahhoz képest, amilyen nehéz volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179054 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Szméagol, sztem nagyon jó Frodó, ami beraktál!!
Valahogy Ellijah, nekem egy kicsit "vad." nekem túl kék.
De ebben a képben, tényleg benne van az a szelíd tekintet...
Tarathradiel: tök jó a kép, ez az ami benne van a társasjátékban is?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178917 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: img-fan.theonering.net/rolozo/im ... yfrodo.jpg


Nem rossz, nekem is nagyon tetszik! Rá lehet ismerni Frodóra benne...
Na én is hoztam egyet ami meg engem fogott meg: klikk ide
Na, nem emlékeztet titeket egy kicsit valakire? :D
Azt azért hozzátenném, hogy ez John Howe illusztráció! Úgyhogy lehet már láttátok...

A véleményre meg annyit: Miért rakNÁnak be egy tehetségtelen színészt? :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178854 Írta: Dorci
Dorci válaszolt a következő témában: Frodó
Egyszer egy újságban olvastam egy ember véleményét Elijah-ról és azt írta, hogy minek raknak bele egy filmbe egy tehetségtelen színészt.
De szerintem nincs igaza, nagyon jól játssza Frodó szerepét, az átváltozást miközben a Gyűrű vele van :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178462 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: Sziasztok!

Ez (igazából) csupán egy rajongó elképzelése.

De, hogy ne legyek teljesen OFF: A napokban találtam egy Frodó képet. Ő hasonlít legjobban az én Frodómhoz. Csodálatos. Nem tudok úgy meglenni, hogy ne nézném naponta pár percet. :oops: Persze ez lehet, hogy csak nekem tetszik annyira, de azért megmutatom.
Inkább a nézése fogott meg. Az a szelíd önfeláldozás, ami Frodóban úgy benne van, azt össze foglalja ez a tekintet. (No, nem vagyok egy képelemző. :P )
img-fan.theonering.net/rolozo/im ... yfrodo.jpg



Nem tudom eldönteni, hogy valójában ki is hasonlít igazán Frodóra. :)
Minden esetre engem megfogott Elijah szelíd arca, és az, hogy remekül tudja játszani ezzel :D
Én valóban oda vagyok azért az arcért, mert hihetetlen jámborságot mutat, és egyfajta megbocsáltást is, ha érted mire gondolok :lol:
Egyszer sikerült lerajzolnom Frodót, max. 2x, de ennyi volt, mert az arca nagyon érdekes felépítésű.Majd felrakom, és megnézheted :D

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178241 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Ringbearer írta:

" írta: Úgy látom, te nem igazán vagy elragatatva a filmtől, meg úgy az egésztől, nem? :?
Vagy csak én vagyok túl szkeptikus? :roll:


Óó, nem, én csak elmondtam, hogy Neo mit gondolhatott,
amikor ezt leírta. Én szeretem a filmet, persze
van egy csomó minden amit nem úgy csinálnék, de háát
semmi sem tökéletes mindenki számára.

Egyébként, baj lenne ha nem tetszene a film? :roll:


Ugggyan!!
Miért lenne baj?Rengetegen vannak még rajtad kívül, akik nincsenek megelégedve a filmmel.Azt hiszik, hogy PJ valamit lerombolt bennük, amit csak ők csináltak=fantázia :)
Ez valóban nem baj, és kösz a magyarázatod :D .Egyébként nagyon oda-vissza v.ok a filmért.Az a táj, meg a zene...Vizuális vagyok, de a könyv a mindenem :lol:

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178136 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Ez (igazából) csupán egy rajongó elképzelése.

De, hogy ne legyek teljesen OFF: A napokban találtam egy Frodó képet. Ő hasonlít legjobban az én Frodómhoz. Csodálatos. Nem tudok úgy meglenni, hogy ne nézném naponta pár percet. :oops: Persze ez lehet, hogy csak nekem tetszik annyira, de azért megmutatom.
Inkább a nézése fogott meg. Az a szelíd önfeláldozás, ami Frodóban úgy benne van, azt össze foglalja ez a tekintet. (No, nem vagyok egy képelemző. :P )
img-fan.theonering.net/rolozo/im ... yfrodo.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177394 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó

" írta: Úgy látom, te nem igazán vagy elragatatva a filmtől, meg úgy az egésztől, nem? :?
Vagy csak én vagyok túl szkeptikus? :roll:


Óó, nem, én csak elmondtam, hogy Neo mit gondolhatott,
amikor ezt leírta. Én szeretem a filmet, persze
van egy csomó minden amit nem úgy csinálnék, de háát
semmi sem tökéletes mindenki számára.

Egyébként, baj lenne ha nem tetszene a film? :roll:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177386 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Frodó

Ringbearer írta: Tarathradiel: ne akard megérteni Neot...
valami olyasmit akarhatott mondani, hogy a könyvben is beszél
Frodó tündéül, szóval a filmeseknek nem volt nagy kreativtás
ezt a lépést megtenni.
Aztán még ki akart fejteni valamit, amit végülis nem tett meg.
Ez az én fordításom. :lol:

Vagy úgy...Ha tényleg ezt akarta mondani, hát ezzel én is tisztában vagyok, hiszen olvastam a könyvet...Attól még tetszet... :D Függetlenül attól, hogy kreatív volt-e vagy sem.

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177362 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Timona írta:

Gwathmir írta: Tudom, hogy nem igazán kapcsolódik a témához,..de ti honnét szerzitek azokat a képeket, amik a nevetek mellet van?Gondoltam megkérdem.
:roll:

[size=9:36c68ywh]
Off: ha a Profil ikonra kattinc és utána a lap alján lávő Avatar galéria megtekintése gomba, akkor választhatsz a képeckék közül magadnak egyet :wink: ! [/size]


Köcönöm cépen, drágaszágggg!!! :lol:

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177361 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Ringbearer írta:

Tarathradiel írta:

_Neo írta: Frodo egyebkent is megszolalt "tundeul", szal nyugodtan oruljetek csak Frodonak... Tessek csak, bar mondjuk
na, de enm pazarlom a topikot

Ezt nem igazán értem... Valószínűleg nehéz a felfogásom... :P


Tarathradiel: ne akard megérteni Neot...
valami olyasmit akarhatott mondani, hogy a könyvben is beszél
Frodó tündéül, szóval a filmeseknek nem volt nagy kreativtás
ezt a lépést megtenni.
Aztán még ki akart fejteni valamit, amit végülis nem tett meg.
Ez az én fordításom. :lol:


Úgy látom, te nem igazán vagy elragatatva a filmtől, meg úgy az egésztől, nem? :?
Vagy csak én vagyok túl szkeptikus? :roll:

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177352 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó

Tarathradiel írta:

_Neo írta: Frodo egyebkent is megszolalt "tundeul", szal nyugodtan oruljetek csak Frodonak... Tessek csak, bar mondjuk
na, de enm pazarlom a topikot

Ezt nem igazán értem... Valószínűleg nehéz a felfogásom... :P


Tarathradiel: ne akard megérteni Neot...
valami olyasmit akarhatott mondani, hogy a könyvben is beszél
Frodó tündéül, szóval a filmeseknek nem volt nagy kreativtás
ezt a lépést megtenni.
Aztán még ki akart fejteni valamit, amit végülis nem tett meg.
Ez az én fordításom. :lol:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177349 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Frodó

Gwathmir írta: Tudom, hogy nem igazán kapcsolódik a témához,..de ti honnét szerzitek azokat a képeket, amik a nevetek mellet van?Gondoltam megkérdem.
:roll:

[size=9:xij8xibp]
Off: ha a Profil ikonra kattinc és utána a lap alján lávő Avatar galéria megtekintése gomba, akkor választhatsz a képeckék közül magadnak egyet :wink: ! [/size]

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177192 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó
Tudom, hogy nem igazán kapcsolódik a témához,..de ti honnét szerzitek azokat a képeket, amik a nevetek mellet van?Gondoltam megkérdem.
:roll:
Nem tudom, de szoktam beszélgetni olyan emberekkel, akik nem látták a filmet, és olyat szoktak szólni, hogy pl:Frodó miért szenved ennyit.Teljesen felháborodtam, mikor a film közben valaki bunkón beszólt ezzel kapcs.Csak ennyi. :lol: :fight:
(úgy bírom ezeket a jeleket :D )

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177161 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Frodó

_Neo írta: Frodo egyebkent is megszolalt "tundeul", szal nyugodtan oruljetek csak Frodonak... Tessek csak, bar mondjuk
na, de enm pazarlom a topikot

Ezt nem igazán értem... Valószínűleg nehéz a felfogásom... :P

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177136 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Frodó

Tarathradiel írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Tarathradiel, egyáltalán nem néznek hülyének és nagyon értem miről beszélsz. Szerintem Frodó, hogy úgy mondjam nem is tud Samu nélkül létezni, mint karakter, ha értitek mire gondolok, és nekem is Samu a második kedvenc szereplőm vagy talán majd' egy szinten van Frodóval.


Na örülök, mert ezzel én is teljesen így vagyok, már régóta ők ketten a kedvenc szereplőim, mert ahogy mondod, az egyik nem létezik a másik nékül, Samu sem Frodó nélkül.
Egyébként ami a jellemváltozásokat illeti, szerintem szinte az összes szereplő jelleme más lett egy picit a filmben, nemcsak Frodóé. De hát ez elkerülhetetlen volt végülis...Ettől függetlenül én teljesen azonosítani tudom a színészeket a karakterekkel.

Ami nagyon tetszett hogy beletettek egy olyan részt a filmbe ahol Frodó megszólal tündéül. Miután elolvastam a könyvet, mind ebben reménykedtem, hogy lesz majd esetleg ilyen a filmben is...És lett! :D

Frodo egyebkent is megszolalt "tundeul", szal nyugodtan oruljetek csak Frodonak... Tessek csak, bar mondjuk
na, de enm pazarlom a topikot

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176882 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: Sziasztok!

Tarathradiel, egyáltalán nem néznek hülyének és nagyon értem miről beszélsz. Szerintem Frodó, hogy úgy mondjam nem is tud Samu nélkül létezni, mint karakter, ha értitek mire gondolok, és nekem is Samu a második kedvenc szereplőm vagy talán majd' egy szinten van Frodóval.


Na örülök, mert ezzel én is teljesen így vagyok, már régóta ők ketten a kedvenc szereplőim, mert ahogy mondod, az egyik nem létezik a másik nékül, Samu sem Frodó nélkül.
Egyébként ami a jellemváltozásokat illeti, szerintem szinte az összes szereplő jelleme más lett egy picit a filmben, nemcsak Frodóé. De hát ez elkerülhetetlen volt végülis...Ettől függetlenül én teljesen azonosítani tudom a színészeket a karakterekkel.

Ami nagyon tetszett hogy beletettek egy olyan részt a filmbe ahol Frodó megszólal tündéül. Miután elolvastam a könyvet, mind ebben reménykedtem, hogy lesz majd esetleg ilyen a filmben is...És lett! :D

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176719 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Tarathradiel, egyáltalán nem néznek hülyének és nagyon értem miről beszélsz. Szerintem Frodó, hogy úgy mondjam nem is tud Samu nélkül létezni, mint karakter, ha értitek mire gondolok, és nekem is Samu a második kedvenc szereplőm vagy talán majd' egy szinten van Frodóval.

Ringbearer írta: Szméagol: Elijah egy kicsit túljátszotta a szerepét, de sztem fantasztikus
alakítás nyújtott. Én teljesen azonosítani tudtam Frodóval.
Vagyis, úgy hogy ha az én Frodómat is beleképzelem.


Ezzel nem arra akartam kilyukadni, hogy utálom Elijah-át, sőt! Kifejezetten imádom. De csak mint Frodó. Ő a filmbeli Frodó, de a könyvbeli Frodó, nekem egész más. Kezdjük a külsőn. És a belső...
Az átalakításokhoz még annyit, hogy komoly volt és bölcs, de ugyanakkor benne leledzett a hobbitok egyszerűsége is. Mikor a társaihoz beszélt, vagy Zsizsik gazdához, :arrow: semmi különlegesség. Egyszerű hobbitbeszéd. De ha a tündékhez beszélt, akkor már egész más a helyzet. No én pont ezt szerettem benne és ezt a filmben teljesen elvették tőle. Csak a komor, komolyság, jó ha 3x elmosolyodik a három filmben. :?
Pedig én pont ilyen vagyok. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176376 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Frodó
Igen az tény, hogy aki csak a filmet látta annak esetleg más benyomása lehet Frodóról...De én úgy gondolom, hogy ha úgy is hatna hogy Elijah túljátszotta a szerepet, az semmiképp sem az ő hibája lenne, hiszen PJ volt a rendező. Ő a részéről a maximumot nyújtotta! Nehéz rendesen filmre vinni a személyiségét, de vannak a filmben olyan részek ahol nekem nagyon is visszaköszön a könyvbeli Frodó...Pl Szürkerévben az a mosoly, vagy Mória után amikor visszanéz a többiekre...Hogy csak párat említsek. :)
Én mondjuk az első részt előbb láttam, mint hogy olvastam volna a könyvet, de nekem már ott rögtön Frodó lett a kedvenc szereplőm, mert megfogott benne valami... :) És most ne nézzetek hülyének, de az egyik ok amiért mind jobban és jobban megszerettem, az az a szeretet volt, amit Samu érez iránta...Fogalmazhatnék úgy hogy Samu által imádom én is Frodót. :D

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176242 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Timona: Sztem ezt így ne mondjuk hogy "ellenált a Gyűrűnek."
Inkább csak megpróbálta "elfelejteni" és nem használni.

igen, a film átalakította a jellemét. Van egy csomó ilyen kis
apróság (mondjuk amikor elküldi Samut az nem apróság, na mindegy),
amiből azt érzem, hogy nagyon komollyá tették Frodót, sztem egy
kicsit túl komollyá. Hiszen, végtére ő is egy hobbit, persze valamennyire
tündés, de annyira nem. De vannak dolgok, amiben a könyvben komolyabb,
mint amikor Gildorékkal beszélnek, az az egyik kedvenc részem!

Szméagol: Elijah egy kicsit túljátszotta a szerepét, de sztem fantasztikus
alakítás nyújtott. Én teljesen azonosítani tudtam Frodóval.
Vagyis, úgy hogy ha az én Frodómat is beleképzelem.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176218 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Frodó
Teljesen igazatok van! Aki csak a filmet látta, azok közül csakis az tudja igazán átérezni Frodó szenvedését, beleélni magát Frodó helyébe, aki amolyan mélyebb érzésű emberke. Én az vagyok. (Bár a könyvet is olvastam, és abból aztán tényleg jobban meg lehet érteni Frodót.) Szóval, nagyon igazat adok mindenkinek, hogy egy film nem tudja visszadni azt a lelki szenvedést, amit átél. (És nem is lehet, ezzel nem a filmet akartam kritizálni.)

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176135 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Húúú, igen azt hiszem mindenkivel nagyon egyetértek, különösen Gandalffal. Nagyon jól összefoglaltad a lényeget.
Szerintem ez olyan dolog, mint az, hogy a végén Frodót nem becsülik meg a Megyében. Valahol mélyen, homályosan értik ők (vagy legalábbis megértenék, ha akarnák), amit tett, de nem akarnak tudni róla. Ez olyan szőnyeg alá söprős módszer, mint mikor valaki sír mellettünk, de mi inkább elfordulunk olyan emberekhez, akik nevetnek... (Ha étitek mire gondolok. :roll: )

Ringbearer: Frodót igazán csak a könyv lapjain keresztül lehet megérteni. Készíthetnek akármilyen filmet, eljátszhatja akármilyen színész, senki sem tudja visszaadni a te "privát Frodód" halvány másolatát sem. Ez lehet így a többi szereplővel is, de Frodóval éreztem a leginkább.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176083 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Frodó
A könyv olvasásakor én rokonléleknek éreztem a bolyongásai meg a különcsége miatt. Bilbóval egyetemben a kedvencem! Lehet, hogy az hú de tök jó, hogy a többi hobbit poénkodik meg hasonlók, ő meg felnőttesebb és nem annyira hobbitos, de megint elő jön az, hogy Frodót a nagy többség meg sem akarja érteni. Tipikus: egy csomószor van, hogy akik a kevésbé látványos munkát vézik, azok fölött elsikkad a közvélemény. De szerintem ez jól van így, mert ha indenki szeretné Frodót, akkor valszeg toprkig lennék vele, mint most Legolassal... asszem tudjátok miért... :wink: Frodóhoz nem is illik az, hogy sztárolják.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.568 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére