Frodó

Több
21 éve 1 hete #140374 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
:cry: :cry: :cry:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140373 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Frodó
Amani: A 246-os levélre gondolsz? :?:

Ringbearer, Jacopo: Ahhoz szvsz túl hosszúak a levelek, hogy itt lefordítsuk... :cry: De aki tud angolul, az letöltheti őket a tolkien.ru/texts/eng -ről.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140366 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Frodó
Ez a levél engem is érdekelne...

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140364 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Hol????
Én nem tudok angolul... :cry:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140362 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
egy rövid kiegészítés: Tolkien egyik levelében hosszasan foglalkozik azzal a gondolattal, mi történt volna, ha Frodó ujjáról nem harapta volna le Gollam a Gyűrűt
érdemes utánanézni, érdekes gondolatok


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140336 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Sirgon Esgalnor írta:

Jacopo Belbo írta: Én igazából azt nem tudom eldönteni, vajon Frodó - akár csak egy hosszú pillanatig is - 'elveszti önmagát' akkor, amikor az Út végén elbukik, és felhúzza a Gyűrűt?

A bír- és uralomvágy tekintetében mindenkép, a többi dologban még nem. A gyűrű - szerintem - csak fokról fokra képes megváltoztatni valakit, egyszerre nem. Önmaga elvesztése itt egy folyamat, amelynek stációi vannak, nem lesz azonnal Gollam valakiből. Persze a bírvágy eluralkodása is maga a bukás, hisz gollam nélkül Szauroné lett volna a gyűrű. Szaurontól eltekintve meg azt jelenti, hogy mivel már Frodó is képtelen megválni tőle, ezért előbb-utóbb felemésztette volna, csak idő kérdése.


Ebben igazad van..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140318 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Furcsa, de tetszik az elméleted Szméagol!
De ezen még el kell gondolkodjak..

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140311 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Frodó

Jacopo Belbo írta: Én igazából azt nem tudom eldönteni, vajon Frodó - akár csak egy hosszú pillanatig is - 'elveszti önmagát' akkor, amikor az Út végén elbukik, és felhúzza a Gyűrűt?

A bír- és uralomvágy tekintetében mindenkép, a többi dologban még nem. A gyűrű - szerintem - csak fokról fokra képes megváltoztatni valakit, egyszerre nem. Önmaga elvesztése itt egy folyamat, amelynek stációi vannak, nem lesz azonnal Gollam valakiből. Persze a bírvágy eluralkodása is maga a bukás, hisz gollam nélkül Szauroné lett volna a gyűrű. Szaurontól eltekintve meg azt jelenti, hogy mivel már Frodó is képtelen megválni tőle, ezért előbb-utóbb felemésztette volna, csak idő kérdése.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140051 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Szerintem ezt nem mondhatnánk. Erre van egy elméletem, ami lehet, hogy butaság, bár szilárd alapokon nyugtatom. S Gyűrű tulajdonképpen létrehoz egy alszemélyiséget (lásd: Gollam, Boromir, aki hazafias tiszta szívű ember állnok és gonosz lesz, Szarumán...(átvitt értelemben). Ez az alszemélyiség bekebelezi az eredetit és idővel úrrá lesz a testen és a régi én poshadó, halványuló vagy talán már halott darabjai felett. Frodóban is volt egy Gyűrű-én. És mikor a csábítás mértéke az elviselhetetlenig fokozódott Frodó sem bírta tovább ésátengedte az uralmat a Gyűrűnek.
Ilyen szempontból tehát, SOHA nem veszítette el önmagát.
Remélem értitek mit zagyválok itt össze. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140037 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem is jól elvan Frodó még ott Valinorban. Legalábbis addig, amíg meg nem látogatjuk. :wink:
Amúgy az én véleményem szerint is Gollamban látja azt, akivé nem akar válni, pont ezért olyan fontos neki, hogy "megszelidítse", 'Szméagollá változtassa'. Én igazából azt nem tudom eldönteni, vajon Frodó - akár csak egy hosszú pillanatig is - 'elveszti önmagát' akkor, amikor az Út végén elbukik, és felhúzza a Gyűrűt?

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139495 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Ez a Két torony dvd extráján van, nekem nagyon tetszik:

Sean Astin: "Ha tudni akarod hova tart a 3. rész, kövesd Elijaht,
figyeld mi történik szegény Frodóval."

Elijah Wood: "Lényegében végignézhetjük Frodó teljes hanyatlását,
addig a pontig, amikor megszűnik többé Frodó lenni."

Meg Elijah valami olyasmit is mondd, vagy lehet h nem ő, mindegy.
Frodó Szméagolban/Gollamban látja azt a veszélyt, h ő is ilyenné válhat.
Ez szerintetek is így van?
[size=9:30pv7yq6]A Király visszatér topicban van az egész egyébként.[/size]

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #137686 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

De Valinorban igenis tovább élt!!! Gondolj bele... Az egy olyan hely, mint Völgyzugoly csak erősebb kiadásban. A levegője nem más csak a kristálytiszta egészség!

Még jobb lett volna, ha nekem adjátok!!! :P 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137211 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Frodó
De a szolgád nem lett volna kegyes hozzájuk, mégha visszaviszik se :roll: :P

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137198 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Te kis gonosz! :D
Bár sokszor eszembe jutott, h jobban tennénk, ha egyszerűen
elvinnénk a szolgádhoz! De én a jó szolgálatában nem tettem ezt! :twisted:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136893 Írta: Morgoth
Morgoth válaszolt a következő témában: Frodó
Kellett nekik ott hordozgatni azt a gyürücsket, sok faradalomtol es bosszusagtol mentettek volna meg magukat, ha a szolgamnak adjak!-> :sauron1:

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136837 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Frodó

Ringbearer írta: azon gondolkoztam, hogy ujra megneztem a TTTt es,
milyen rossz lehetett Frodonak, hogy Samu nem ertette miert
ilyen Gollammal! Es ez tok rosszul esett Samunak.

Igen de végül mikor ő is felvette a Gyűrűt megértette! Annyira sajnáltam ezeknél a részeknél Samut!!! :cry:

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136783 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
azon gondolkoztam, hogy ujra megneztem a TTTt es,
milyen rossz lehetett Frodonak, hogy Samu nem ertette miert
ilyen Gollammal! Es ez tok rosszul esett Samunak.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134984 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Frodó
Ez inkább a Valák kegyén mint Frodó elhatározásán alapul.... :P
De a Valák azért többnyire kegyesek 8)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134753 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Frodó
Raadasul Frodo egeszsegenek nem tett valami jot az a mordori kiruccanas sem.
Megis (barmily rozsaszin), Frodo majdhogynem azt mondta, hogy megvarja Samut.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134676 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: Sziasztok!

Tegyük félre egy picit az illúzióinkat, meg a Frodó (és Samu) körül terjengő rózsaszín felhőcskéket. (Uhh...*Nagy nehezen félre teszem, már ebbe is belefáradtam* 8) )
Gondolkozzunk logikusan. Frodó nagyon hosszú életű családból származik és Valinorban mindenki tovább él egy kicsit a jólétben és boldogságban. Még ilyen szempontból is annak van több esélye, hogy látják egymást. :wink:


Valinorban mindenki tovább él??? :roll:
A halandók sajnos nem :? ...sőt a nagy ragyogástól meg is rövidülhet az életük :(
Gondoljatok csak Berenre és Lúthienra akiknek az életét a szilmaril "fénye" rövidítette meg...hát még Valinor

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134629 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Tegyük félre egy picit az illúzióinkat, meg a Frodó (és Samu) körül terjengő rózsaszín felhőcskéket. (Uhh...*Nagy nehezen félre teszem, már ebbe is belefáradtam* 8) )
Gondolkozzunk logikusan. Frodó nagyon hosszú életű családból származik és Valinorban mindenki tovább él egy kicsit a jólétben és boldogságban. Még ilyen szempontból is annak van több esélye, hogy látják egymást. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133273 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Frodó
Én is úgy gondolom, hogy valószínűleg találkoztak, igazatok van, így kellett legyen; de mivel akármi lehetséges, azért eszembe jutott ez is. :biggrin2: (Bár jobb, hogy megkérdeztem, így már biztosabb..)

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133186 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintemis találkoztak, mint ahogy Gimlinek is megadatott, hogy mégegyszer láthassa Galadriel úrnőt a Tengeren túl...

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133007 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Frodó
Egyetértek elffel, és Elanorral, szerintem is találkoztak még a Tengeren túl. Nem hinném, hogy Samu vénségére elhajózott volna, ha nincs reménye arra, hogy legalább még egyszer, utoljára láthassa Frodót.

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #132882 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Voronve: valóban nem biztos, h találkoztak, de én elffel értek egyet. Lehetetlen, h ne találkoztak volna. Ők annyira egymáshoz tartoztak, h Frodó nem halhatott meg anélkül, h még egyszer ne lássa Samut. De ezt lehet, h csak én gondolom így :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #132753 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Frodó

Voronve írta: Biztos, hogy találkoztak? Hiszen Samu már jó néhány évvel Frodó után ment el, addigra akár meg is halhatott (mármint Frodó). :roll: :o h:


Én úgy tudom, hogy találkoztak. Muszáj volt találkozniuk...

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #132731 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Frodó

Elanor írta: Igen, Samut nem vihette magával, de később úgyis találkoztak. Szvsz ez volt a sorsuk. Ők összetartoztak.

Biztos, hogy találkoztak? Hiszen Samu már jó néhány évvel Frodó után ment el, addigra akár meg is halhatott (mármint Frodó). :roll: :o h:

A könyvben tényleg úgy volt, hogy szőkébb a többieknél; de szerintem nagyon jól eltalálták ezt a gesztenyebarna hajszínt; meg E. W. szőkén túl angyalos lett volna. :P :lol: :dance:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #132715 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Frodó

Jacopo Belbo írta: Üdv!
Bátorkodtam belenézni a filmbe - szerintem ott inkább világosbarnás, mint fekete.
Szerény véleményem szerint ez a hajszínváltoztatás nem igazán számottevő gond, Elijah - azaz Frodó :) - arcához jobban illik ez a hajszín, mint a szőke.



Szerintem se annyira zavaró, mint monjuk az, hogy mennyire átírtak egyes jeleneteket.

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132523 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Frodó
Üdv!
Bátorkodtam belenézni a filmbe - szerintem ott inkább világosbarnás, mint fekete.
Szerény véleményem szerint ez a hajszínváltoztatás nem igazán számottevő gond, Elijah - azaz Frodó :) - arcához jobban illik ez a hajszín, mint a szőke.

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132491 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

A filmkönyvben az van ezzel kapcsolatban, hogy Frodónak azért lett fekete haja, mert jobban illik a komor jelleméhez. :roll: Samunak "napszítta" hajat csináltak, mert ő ugye egy dolgos kertész...
Végülis ebben is van igazság... :?

[size=9:102uwrx0]Ez volt az 1000. hozzászólásom... :D Szip, szip. És pont ebben a topicban.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.540 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére