Frodó

Több
21 éve 6 hónapja #109334 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Frodó
Igazad van, Toma házában tenger sirály feketelovasok...

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107314 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Viszont azt írja, hogy egy fehér alak állt egy magas torony tetején (haján megcsillant a holdfény), felemelte a karját, majd "elrepült" és farkasok üvöltöttek.
De nem lehet, hogy nem ugyanarra a részre gondolunk? Én a Bombadill Toma házában álmodott jelenetről beszélek... (Mikor Trufa az egyre csak emelkedő vízről álmodik.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107307 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Frodó
Lehet, hogy most nagy hülyeséget írok de szerintem abban az állomban mindkettő egyaránt ötvöződik. Bár nem tudom pontossan hol álmodja/lehet, hogy csak a film hatása /de még fel is kiált álmában és Gandalfot hívja. A tenger zúgása pedig holtfix.

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107023 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Frodó
Hallja is álmában a tenger zúgását...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106924 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Én is azt hsizem, hogy inkább a Fehér Toronyról. Amikor hajóznak Nyugatra, akkor Frodónak eszébe is jut ez az álma.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106911 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Ring-bearer írta: Most néztem, tök jó, amikor Bombadil Tománál alszanak, vagy még Bakföldön nem emlékszem, Frodónak van egy álma, hogy meglátja a Fehér Tornyot! Olyan szép előrevetítés!


Ha jól emlékszem Gandalf szabadulásáról álmodik. Nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106784 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Frodó

Hobbit: Cerebrum ez való igaz. Kicsit furcsálltam is mert lehet, hogy én vagyok a nem normális, de a dereng és a világít szerintem nem ugyanaz, bár ez a film...


Jóvan na, csak pojjén volt... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106670 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Most néztem, tök jó, amikor Bombadil Tománál alszanak, vagy még Bakföldön nem emlékszem, Frodónak van egy álma, hogy meglátja a Fehér Tornyot! Olyan szép előrevetítés!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106103 Írta: Erendil
Erendil válaszolt a következő témában: Frodó
Nem!Nem Tolkien honnan szedte a figuráit,hanem Lucas!Ez amit így fölhoztatok a tavalyi GYU-s cinemában szépen végig is van vezetve.

Nai tiruvantel ar varyuvantel i Valar tielyanna nu vilya!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105660 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Frodó
Celebrum ez való igaz. Kicsit furcsálltam is mert lehet, hogy én vagyok a nem normális de a dereng és a világít szerintem nem ugyan az bár ez a film..
Ring: az ilyen gondolatok viszik előre a dolgokat. Általában. Szerintem nem hülyeség. Valószínüleg George Lucas is ismerhette Tolkient.

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105533 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Frodó
Ráadásul Frodónak is volt fénykardja, de az csak akkor működött, ha orkok voltak a közelben. :D :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105246 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
amanibahavam: én csak rájöttem erre, és elgondolkoztam ezen, nem akartam hülyeségeket írni. :?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105198 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Sztem ezek olyan dolgok, amik majd minden pozitív hősre ráillenek. Akár egy népmesét, akár egy modern akciófilmet nézünk... jó, az árvaság nem biztos, hogy ilyen, de ez is egy elég kedvelt motívum (csöndben megjegyzem, hogy pl. van egy bizonyos varázsló fiú is, akire kísértetiesen ráillenek ezek a jellemzők... :roll: ).
Sztem pont az adja a különlegességét a dolognak, hogy az alkotó milyen körítést képzel el ehhez a hőshöz. Milyen körülményeket, helyszíneket stb talál ki. És így már egyre kevesebbnek tűnik a párhuzam ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105193 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
most már tudom, honnan szedte Tolkien a figuráit...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105163 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Frodó
Ezen én is elfilóztam:
:arrow: Luke is és Frodó is véletlenűl csöppentek bele a dolgokba."látszólag véletlenül"
:arrow: Mindkettőnek meghaltak az eredeti szülei
:arrow: Mindkettőnek vannak hűséges társai
:arrow: Mindkettelyükben van valami ami képessé teszi őket a szinte lehetetlen küldetés végre hajtására/MI :wink: /
Az egy gyűrű és az erő valahol hasonlítanak, mert a kísértés mindkeűttőben megvan: nem szabad átállni9 a sötét oldalra, nem szabad felhúzni a gyűrűt.
A félelem , a düh mind az erő sötét oldalára vezetnek, és Frodó is többször félelem hatására /no meg némi kéztetésre/húzta volna fel a gyűrűt. De ahogy Luke nem, ő sem bukik el a küldetés folyamán :wink:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104437 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Frodó
Ilyen szempontból hasonló persze, hogy mind2őt a hatalom iránti vágy hozta létre.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104421 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Neeeeem!! :evil:
Van egy jelenet amiről teljesen ez jut az eszembe,hogy gyakorlatilag a Gyűrű Hatalma és az Erő Sötét oldala,
ugyanaz!
Frodónak És Lukenak ugyanúgy kell küzedne ez ellen!
Csak amikor előző hozzászólásomat írtam, már eléggé fáradt voltam kifejteni!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104420 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Gyöngyszem: kérlek, az ilyen hozzászólásokat mellőzd! Köszönöm ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104195 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Frodó

amanibhavam írta:

Ring-bearer írta: Szerintetek Frodo nem hasonlit Luke Skywalkerre?
Ugyanugy kuzdenek a sotet erok ellen nem?


ezzel az erővel Bruce Willisre is hasonlít... :-)


na ja........ :lol: :lol: :lol:

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104004 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Ring: végülis ebből a szempontból az összes pozitív hősre hasonlít, akik küzdenek a sötét erők ellen ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #103954 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó

Ring-bearer írta: Szerintetek Frodo nem hasonlit Luke Skywalkerre?
Ugyanugy kuzdenek a sotet erok ellen nem?


ezzel az erővel Bruce Willisre is hasonlít... :-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #103937 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintetek Frodo nem hasonlit Luke Skywalkerre?
Ugyanugy kuzdenek a sotet erok ellen nem?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103073 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Csatlakozom Elanorhoz!
Köszönjük Alyr! :D

OFF:
De figyelj csak Shagrat! Szerintem a Közösségben nézz be a Gondolatok topicba... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103053 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó
Shagrat: csak egyet mondok: "Az eroszak a gyengék végso menedéke"... igenis szükség van rá, ha már nincs más lehetoség...
(kíváncsi vagyok, a kedves rokonod valóban így reagálná-é le a rablótámadást, vagy esetleg megvédené magát? (nem, nem lövéssel, hanem esetleg kicsavarja a betöro kezébol a kést, vagy ilyenek)
Az elso ezredforduló környékén száz éven át beszéltek az emberek a szent békérol, aztán minden további nélkül megindították a keresztes háborút...


Elanor: Frodó, Frodó, Frodó, csak hogy ontopic legyen... ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103029 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Igaz, hogy az utóbbi időben sem Frodóról volt szó ebben a topicban, de szépen megkérek mindenkit, hogy a különböző ide nem illő témákat mellőzzétek, please!!! (Pl. rajzfilm, meg más egyebek)

Kösziii!!!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103022 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: Frodó
Láttátok már a rajzfilmet? Ha nem, és akartok egy jót röhögni, nézzétek +! Hihetetlen... Nagyon szeretm a LotR-t, de ez egyszerűen SIRALMAS!!! Bármely videjótékában megszerezhető. Gandalf a halálom. Frodó a korabeli szépségideál...[/quote]

Azért nem annyira rossz az a rajzfilm. Teljesen hagyományos rajzfilmstílus, abban az időben a minőségiek közé tartozott. A figurák valóban inkább a mese kategóriába viszik el a rajzfilmet. Viszont a mozgásuk tökéletes, mozgás-ellenmozgás. Sajna nagyon látszik hogyan fogyott a pénz, egyre több a színtorzított élőszereplős kép.

A remény hal meg utoljára

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102979 Írta: Shagrat
Shagrat válaszolt a következő témában: Frodó
Szombaton hosszas eszmecserét folytattam apa egy barátjával, aki nagyon mélyen vallásos. Arról próbált meggyőzni, hogy az erkölcsökkel többet lehet elérni, mint a fegyverrel. Mindez onnan indult ki, hogy a GyU-ban a jók is a rossz eszközével irtják a rosszakat, ahelyett, hogy leállnának velük tárgyalni... Hiába magyaráztam neki, hogy az ork nem az a fajta, akivel csak úgy egy pohárka mellett el lehet beszélgetni! Nem hitte el, és csak mondta a maga igazát, és a végén Hitlerhez jutottunk, ill. odáig, hogy a fegyverre szükség lehet, ha pl. egy betörő mászkál a házamban, és attól, hogy rákiáltok, nem fut el, hanem előkap egy konyhakést.. Ez volt az én véleményem. Az övé, hogy inkább szúrja le, de ő nem lő. Ő agglegény, de szerintem akkor sincs igaza. A beszélgetés kissé kimerített, de szerintem nekem volt igazam, mikor azt állítottam, hogy a fegyverre végső esetben szükség lehet. Szerintetek?
De most képzeljétek el a Szövetséget Móriában, amikor berontanak az orkok, és Aragornék teával és aprósüteménnyel várják őket, és azt harsogják, hogy BÉKE!! BÉKE!!! BÉKE!!!! Szegény orkok hogy megdöbbentek volna... Na jó, ez csak az én h***e fantáziám. :twisted:

Shagrat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102975 Írta: Shagrat
Shagrat válaszolt a következő témában: Frodó
Szasztok! Bevallom, nem vagyok egy nagy Frodó-rajongó, de semmi bajom az ürgével. Láttátok már a rajzfilmet? Ha nem, és akartok egy jót röhögni, nézzétek +! Hihetetlen... Nagyon szeretm a LotR-t, de ez egyszerűen SIRALMAS!!! Bármely videjótékában megszerezhető. Gandalf a halálom. Frodó a korabeli szépségideál...

Shagrat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102800 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Frodó
Nem is tudtam, hogy itt is van egy Frodó topic.
Szerintem Új-Zélandon simán lehetett (volna) a valódi helyszín. A Megye, Mordor, Völgyzugoly és a többi.

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102315 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Frodó
Ne nár!
Nekem akkor sem tetszik ez a dolog. Az én számomra Középfölde az marad, ami volt.

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.575 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére