Frodó

Több
21 éve 11 hónapja #79376 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem, valamilyen formáben meg lehet valakit változtatni, de biztos, hogy a rossz tulajdonságát nem lehet "kiírtani" teljesen!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #78078 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Én Elanor és Cicafül véleményén vagyok.
Még kiegészíteném azzal, hogy változni nagyon nehéz (persze ez a változtatnivaló mértékétől függ) és vannak olyan tulajdonságai az embernek, amin NEM LEHET változtatni.
Lehet, hogy hőn szeretett barátja kedvéért megteszi, de belül ugyanolyan marad és csupán egy "álarcot" vesz fel minden áldott nap (és ez az "álarc" egyre fárasztóbb lesz számára), hogy megfeleljen a követelményeknek. Ezek az elfojtott tulajdonságok idővel egyre fájdalmasabbak lesznek az illetőnek, mert nem bontakozhat ki teljes valójában.
Ezért én úgy fogadom el a másikat, ahogy van (még akkor is, ha ezt velem szemben nem túl gyakran alkalmazzák :? ), mert ez a barátság alapja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #77970 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Frodó
És ha az ember egyszerűen csak rávilágít azokra a tulajdonságokra, amire szerinte változtatni kéne? Aztán az illető eldönti, hogy mit kezd a véleményeddel. Ha fontos vagy neki és ad a véleményedre, akkor lehet, hogy elgondolkozik, hogy igazad lehet...

[size=9:3pxagc0l]érdekes, pont hasonló problemával küzdök épp az egyik barátommal kapcsolatban...[/size]

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #77888 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó

Ring-bearer írta: Én meg mostanában pont azon gondolkodom, hogy
ha meg is változtatom valakinek a rossz tulajdonságát "jóvá" akkor az is rossz tulajdonságot szül nem?


Ööö...ezt most hogy érted??? 8O :D
Szóval sztem ez nem feltétlenül igaz! Meg azt is figyelembe kell vennünk, hogy ha pl. megváltoztatod vki vmilyen tulajdonságát, lehet, hogy a te szemedben az jobbá válik, de ki tudja, lehet, higy vki más szemében rosszabb lesz!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #77658 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Én meg mostanában pont azon gondolkodom, hogy
ha meg is változtatom valakinek a rossz tulajdonságát "jóvá" akkor az is rossz tulajdonságot szül nem?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 napja #75461 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok! :hello:

Miért kéne megkülömböztetni a "rosszakat" a "jóktól"? A Gondolatok topicban már említettem, hogy ez nem igaz. (Legalábbis szerény véleményem szerint.) Mert annak az okát, hogy valaki "rossz" nem az élete végén, hanem az elején kell keresni, ha értitek mire gondolok. :roll:
Ez az én véleményem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #75367 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Frodó
Hová-hová? Hát Eru háta mögé! :D
Tehát nem szembesülhetnek vele, nem vehetnek részt a Végső Idők utáni dallamban...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #75327 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Ha nem Eruhoz, hova?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #75227 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Frodó
No igen... épp ez az... talán a "rosszak" nem találtatnak méltóvá arra, hogy Eruhoz menjenek...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74883 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Nagyon kösz amani!!! :)
Szerintetek van megkülönböztetés, hoigy miután az ember meghal azszerint, hogy "jó" volt e vagy "rossz" "besorolják"?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74876 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Én úgy gondolom, hogy Eru megteremtette ill. megénekelte nekik azt a bizonyos "túlvilágot", minden fajnak a nekik megfelelő környezettel.
De az is lehet, hogy egy helyre távoznak, de azt minden egyes egyén olyannak láttja, amilyennek szeretné látni a neki legmegfelelőbb világot, tehát mindenkinek a vágyai szerint épül fel az a bizonyos "túlvilág".
Ez az én gondolatom.
Végülis Eru hatalma mindenre képes...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74830 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Frodó

Ancalimon írta: Varda:
Nem tudom. A szövegek szerint elhagyják Arda köreit.
A Szil ennyit ír:
"Néhányan úgy tudják, ők is Mandoshoz mennek, ám nem ott várakoznak, ahol a tündék, s Ilúvatar alatt Manwén kívül csak Mandos tudja, hogy a Külső Tenger melletti néma csarnokokban eltöltött idő után hova távoznak."

De hova mehetnénk Eán kívül, ha nem Eruhoz?


Arda=/=Ea; Ea>Arda

Az, hogy elhagyják Arda köreit nem feltétlenül jelenti azt, hogy Ea-t is.

Különben egyetértek veled abban, hogy Ilúvatarhoz mennek/megyünk. Sőt még azt is tudni vélem, hogy azért, mert Ilúvatar az így hozzá érkező lelkektől kap közvetlen információt az Ea-n belüli történésekről.

De hogy ezt honnan veszem, arról fogalmam sincs. :roll: Pedig szent meggyőződésem volt, hoy a Sil-ben olvastam, de nincs benne... :(

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74790 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
OK, de az utolsó csata után az emberek részt vesznek Eru oldalán az új dalban...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74786 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
rengeteg hely lehet még Eán kívül; s Erunak is számtalan gondolata


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74785 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Varda:
Nem tudom. A szövegek szerint elhagyják Arda köreit.
A Szil ennyit ír:
"Néhányan úgy tudják, ők is Mandoshoz mennek, ám nem ott várakoznak, ahol a tündék, s Ilúvatar alatt Manwén kívül csak Mandos tudja, hogy a Külső Tenger melletti néma csarnokokban eltöltött idő után hova távoznak."

De hova mehetnénk Eán kívül, ha nem Eruhoz?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74736 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Teljesen igazatok van. Abszolút meggyőztetek! (És ennek nagyon örülök, mert valahogy olyan volt mintha megvilágosodtam volna, nem tudom értitek-e mire gondolok... Gazdagabb lettem egy okos gondolattal!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74712 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Frodó
Ancalimon! Ez a visszatérnek Ilúvatarhoz gondolat honnan jön? Csak mert nekem is nagyon ismerős, de sehol se találok rá referenciát.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74708 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Elanor, szerintem teljesen igazad van. Frodóék szabad akaratukból halnak meg, hiszen ez a hosszú, és eredményes élet után jutalom: visszatérés Ilúvatarhoz, amihez képest Valinor is eltörpülhet.

Amani:
Ezt tényleg nem igazán lehet máshogy érteni...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74690 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
A halál nem feltétlenül negatív, rossz dolog. Ahogy Ring is írta, amikor az ember (hobbit, törp, stb...) úgy érzi, hogy mindent elért az életben, amikor már belefáradt a dolgokba, öreg és kimerült, akkor már szinte várja a halált, és nem úgy tekint rá, hogy attól most félnie kell, hanem úgy mint egy hosszú-hosszú pihenésre.
Tehát lehet, hogy Frodó megélt egy tisztes kort Nyugaton, és amikor azokat kezdte érezni, amiket leírtam, csendesen elaludt és többé nem ébredt fel.

Ezzel csak azt akartam leírni, hogy Nyugaton is lehetséges a halál jelenléte, csak éppen nem a pusztulást, az elmúlást jelképezi, hanem a nyugovóra térést, pihenést.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74154 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
Ring-bearer: az összes, a filmben elhangzó nem angol szöveget megtalálod részletes elemzéssel itt:
www.elvish.org/gwaith

a LotR movie menüpont alatt


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74148 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Köszönöm a választ, csak én egy makacs öszvér vagyok és még mindig úgy próbálom védeni az álláspontomat, mint anyatigris a kölykeit :? .

Ring-bearer!

Melyik résznél?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73922 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Nem, akkkor halnak meg, amikor már úgy érzik, hogy teljes életet éltek, és már nem akarnak ilyen "aszott, megtört" ember lenni (vagy hobbit vagy törp).
Leírnátok tündéül, hogy Arwen mit mondd a filmben Frodónak és Aragornnak?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73919 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Rendben Amanibhavam! Teljesen igazad van, de nekem ez a szöveg nem állt a rendelkezésemre. "Csupán" az Öt Könyv.
Az utolsó mondat igen elgondolkodtatott... "...és meg is fognak halni szabad akaratukból...". Tehát ha nem akarnak nem halnak meg? (Ezt kérdeztem, nem feltételeztem :!: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73854 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
akkor aálljon itt most még egyszer Tolkien szövege és annak magyar fordítása, és mondd el nekem, mit lehet ezen a szövegen másképp érteni:

But in this story it is supposed that there may be certain rare exceptions or accommodations (legitimately supposed? there always seem to be exceptions); and so certain 'mortals', who have played some great part in Elvish affairs, may pass with the Elves to Elvenhome. Thus Frodo (by the express gift of Arwen) and Bilbo, and eventually Sam (as adumbrated by Frodo); and as a unique exception Gimli the Dwarf, as friend of Legolas and 'servant' of Galadriel.
I have said nothing about it in this book, but the mythical idea underlying is that for mortals, since their 'kind' cannot be changed for ever, this is strictly only a temporary reward: a healing and redress of suffering. They cannot abide for ever, and though they cannot return to mortal earth, they can and will 'die' ? of free will, and leave the world

De ebben a történetben feltételezve van, hogy lehetnek bizonyos ritka kivételek vagy alkalmazkodások (jogosan van feltételezve? kivételek mintha mindig lennének); és így egyes 'halandók', akik fontos szerepet játszottak tünde dolgokban, eltávozhatnak a tündékkel Tündehonba. így Frodó (Arwen kifejezett ajándékaként), és Bilbó, és végül majd Samu (ahogy Frodó megjósolta); és egyedi kivételként Gimli, a törp, Legolas barátja és Galadriel "szolgája".
Ebben a könyvben nem esett szó róla, de a mindezek mögött meghúzódó mitikus alapgondolat az, hogy a halandók számára, mivel véglegesen megváltoztatni őket nem lehet, mindez csak időleges jutalom: gyógyulás és a szenvedések jóvátétele. Nem maradhatnak örökké, és bár a halandó világba nem térhetnek vissza, meghalhatnak, és meg is fognak halni szabad akaratukból, és elhagyják a világot.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73837 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Ancalimon: igen, most olvastam ki a Szilt, hát nem tudom...
De azért neki köszönhetik, hogy Szauron megsemmisült!
Mindegy, ezt én szeretném, hogyha így lenne...
amani és Szméagol:mivel mindenkinek más a lelki világa, ezért mást olvastok ugyanabból a szövegből (bocs, hogy okoskodtam.... :oops: :oops: )

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73724 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Frodó
Estel:jó,igazad van...megint hülye lennék vala. :heu:
:dance:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73710 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Frodó
nézd, erre már nem tudok mit mondani...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73693 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

amanibhavam írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Hát lehet, hogy butaságot mondtam, de mire való a fórum, ha nem arra, hogy megvitassuk a dolgokat? Meggyőztetek az igazatokról, de én azért még mindig úgy gondolom, ahogy, de ti ész érvekkel bizonyítottátok az álláspontotokat.

Amanibhavam!

Azt az idézetet nem tudnád lefordítani? Mert nem vagyok (még :roll: ) egy angol nyelv zseni. :oops:


itt nem észérvekről van szó, csak arról, hogy Tolkien világában Tolkien szava az ultima ratio. Hiába képzeljük vagy szeretnénk mi másként, ha ő úgy képzelte el és írta le, akkor az van. Elképzelhetjük másként is, de az akkor már nem a tolkieni világ.


Amanibhavan!

Én a Könyvekben írottak alapján így raktam össze a Tolkieni Világ képét. És akárhány könyv van a világon, mindegyiknél több értrlmezés és elképzelés létezik és attól még nem változik meg. Ez esetben attól még, hogy én at x-edik értelmezést tartom igaznak és jónak nem változik meg a Tolkieni Világ. Nem? (Remélem érted mire gondolok)
Ennek a Valóságos Világnak is több értelmezése van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73654 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Frodó
Galadriel inkább Gyűrű-viselő... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73652 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Frodó
Meg :arrow: :roll: (nomosthamarhaságotírokakkorbocsidehátezvan) :arrow: Galadriel is Gyűrű-hordozó,igaz,ha jól értelmezem(vagy nem...),csak neki talán nem olyan nehéz(?) a küldetése... :roll:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.564 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére