Frodó

Több
21 éve 2 hónapja #130056 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Bizony, Sil jól mondja! (Amúgy a filmben is inkább barna, mint fekete szvsz...)

Egyébként PJ-nek nem erősége a hajszínek betartása... nézzétek meg pl. Boromirt. De nem offolok 8)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129507 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Frodó

Kelekhril írta: Egy más dolog:Frodót Tolkien szőkének v. feketének írta?A film óta az van bennem hogy fekete de az egik barátnőm azt mondta ő úgy emlékszik szőke.Hol itt az igazság? :?:

A könyv szerint Frodó a négy hobbit közül a legszőkébb. (Ott van róla szó, amikor Papsajt Ászok átadja a levelet.) SZVSZ inkább szőkésbarna, nem szőke.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129491 Írta: Kelekhril
Kelekhril válaszolt a következő témában: Frodó
Igen Samuval ők összetartoztak hiszen mind a ketten Gyűrűhordozók voltak ezért is kelhetett Samu is később útra Középföldéről.

Egy más dolog:Frodót Tolkien szőkének v. feketének írta?A film óta az van bennem hogy fekete de az egik barátnőm azt mondta ő úgy emlékszik szőke.Hol itt az igazság? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129206 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Egyetértek Szméagollal!
Azzal kapcsolatban, h nem volt ugyanolyan, mint a többi hobbit: vlsz. ezért is kerülhetett hozzá a Gyűrű.
Szvsz Bilbó sem volt olyan, mint egy átlagos hobbit, csak ő már azért öreg volt, és nem hiszem, h bírta volna az Utat. Ezért kellett vki, aki hasonlít rá, csak több energiája, ereje van.

Igen, Samut nem vihette magával, de később úgyis találkoztak. Szvsz ez volt a sorsuk. Ők összetartoztak.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126388 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó
Meg belevehetjük a sebesüléseinek emlékét/hegét/maradandóságát is...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126208 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

De ha belegondoltok már az Út előtt is hajlamos volt az ilyen dolgokra. Ő sohasem volt olyan, mint a többi hobbit, mondhatjuk különc. Így, mikor már a Gyűrű (emlékének) súlya is lehúzta a vállát egészen értelmetlennek tetszett előtte a világ, hiszen látta hogyan fakulnak ki a színek és távoznak el a tündék. Ez a világ már nem volt neki való tünde-hobbit létére. Gondolom nem akarta látni az Emberek Uralmának eljövetelét. :? És a Megye sem volt már ugyanaz, így minden csak űzte innen.
Csak Samu nem... De tudta, hogy őt nem viheti magával, mint... legutóbb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126026 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó
Megkomorodott...
De végülis ez érthető szörnyű emlékeket hagyott benne a mordori út! Gondolj csak bele!
Ezért is engedték meg, hogy elmehessen a Tündékkel, habár így is meghal... Ő már nem tudott Középföldén teljes értékű életet élni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125968 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Frodó
Galadh: :lol: 8) :wink:
Frdó a mű végén már nem is volt "hobbitos", és ez olyan szomorú!

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125852 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Frodó
off:
Elanor, én kicsi lányom, ezer bocs és egy anyamedve...

Frodót télleg eléggé megbabonázta Aranymag, pedig már látott párszor tündéket :arrow: azért ez több volt, mint csodálat... 8) 8O

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124808 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Frodó

Elanor írta: Drága Galadh és Nimdorc!! Kérlek, ne haragudjatok rám, de kitöröltem néhány hozzászólásotokat! Ugye belátjátok, hogy azok nem éppen Frodóhoz kötődtek? ;)
A témának ajánlom pl. a Tündés topicot, vagy a Rejtélyek Középföldént...
Köszi a megértést [size=9:qaurkz9x](már persze, ha kapok :twisted: )[/size]


Nagyon bocsi... :oops: :oops: :oops:
[size=9:qaurkz9x]Tőlem csak a fizika nem kap[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124554 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Frodó

Sesy Olórea írta: Hát, Aranymagot bizonyára naon szépnek látta a sok tenyeres-talpas hobbitleányzó után, de az tényleg csak csodálat volt :D

Na de nem csak azért, mert idáig csak tenyeres talpasokat látott, hanem, mert naon szép volt! :lol:
Meg az is szar, hogy gyereke sem született. De így lesz emelkedett
az alakja a műben.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124518 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Drága Galadh és Nimdorc!! Kérlek, ne haragudjatok rám, de kitöröltem néhány hozzászólásotokat! Ugye belátjátok, hogy azok nem éppen Frodóhoz kötődtek? ;)
A témának ajánlom pl. a Tündés topicot, vagy a Rejtélyek Középföldént...
Köszi a megértést [size=9:f9j40tpl](már persze, ha kapok :twisted: )[/size]

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124285 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Hát, Aranymagot bizonyára naon szépnek látta a sok tenyeres-talpas hobbitleányzó után, de az tényleg csak csodálat volt :D

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124206 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Frodó
Sesy én is így gondolom( de akkor is :cry: )
Most nem akarok oan lenni, de egyszer egy picit megdobbant a szíve Aranymag( :lol: :oops: ) láttán, de sztem az is a csodálattól volt.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124176 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Bilbót én nem tartom tündésnek, de ő sem volt szerelmes.
De az biztos, hogy azért nem volt az (szvsz), mert a megyei hobbitlányok között nem volt oan, akit meg tudott volna szeretni. Meg az Út előtt nem is volt oan jó véleménnyel a hobbitokról: "...habár már egyszer-kétszer megállapítottam magamban, hogy lakói kimondhatatlanul ostobák, és úgy gondolom, nem ártana nekik egy földrengés vagy egy sárkányhad a nyakukba." És nem hinném, hogy egy "ostoba" lánnyal összeállt volna.
A tündéket meg inkább tisztelte, mintsemhogy beleszeretett volna egybe (pedig a legszebbeket is látta).

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124047 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Frodó
Detto Nóli & Elanor. Csak akkor is furcsa, hogy soha nem ismerte a szerelmet, mint érzést...

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123910 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó
Meg az enyém szerint Elanor!
Frodó lelkébe sötét foltként volt jelen az út Mordorba, utána még zárkózottabb lesz, előtte meg nem vagyok benne biztos, hogy elég érett volt hozzá.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123716 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Ha belegondolunk, Frodó eléggé magába zárkózott hobbit volt. Sokak szerint inkább tündés volt, mint hobbitos, és így, egy egyszerű hobbitlányban lehet, hogy nem találta volna meg a szerelmet.
(Most erre lehet azt mondani, hogy akkor egy tündébe miért nem volt szerelmes, de szvsz azért elég durva a hobbit-tünde párosítás 8O ).
Amikor visszatért az Útról, akkor talán enyhíthetett volna valamicskét a bezártságán, melankóliáján egy szerető asszony, de talán pont amiatt (a zárkózottsága, búskomorsága miatt) nem talált magának senkit. Szvsz nem is keresett. Akkor neki már elég volt az, hogy kívülről szemléhette a számára oly kedves Csavardi családot, és mintegy atyáskodó szeretettel figyelhette, segíthette őket.
Hangsúlyozom, ez mind csak az én véleményen szerint van így!!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123712 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó

Aranymag írta: Nekem az olyan furcsa, hogy Frodó sosem volt szerelmes. :? Miért? ( vagy volt csak én nem tudok róla?) :?:


Nincs rá utalás. Hogy furcsa-e? Hát nem tudom, nem ismerem a hobbit-lélektant... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123685 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Frodó
Nekem az olyan furcsa, hogy Frodó sosem volt szerelmes. :? Miért? ( vagy volt csak én nem tudok róla?) :?:

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122572 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Jaj, persze, hogy szerették egymást! :wink:
Én úgy gondolom, hogy az Út előtt más volt ez a szeretet. Egész MÁS. Jelen volt, de más jellegű. Én valahogy kiéreztem Frodó lekezelő, jóindulatú fölényét Samuval szemben. Mikor Samu a tündékről beszél, akkor változik meg igazán Frodó vele szemben.
Természetesen ezzel nem Frodót "kritizálom" (fölötte áll ő az én tetszésemnek vagy nem tetszésemnek :wink: ), de ha belegondoltok a Középkorban a legjobbindulatú, de magasrangú ember egy kicsit ösztönösen lekezelően bánt egy egyszerű szolgával. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122541 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Én Nólival értek egyet.

Samu kezdetektől fogva gondoskodott Frodóról, és ragaszkodott hozzá (Völgyzugolyban is - mikor rajta áll a döntés - vele tart, és a gondoskodása által elviszi Frodó oan dolgait is, amiket ő nem is akart :D )

Samu pedig nem buta! Ahhoz képest, hogy egy parasztfiú, igenis bölcs a maga módján!

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122474 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Frodó
Én nem azt írtam, hogy nem szerette Frodót hanem azt, hogy akkor szerette meg igazán....
De egyetértek veled Nóli. Az hogy Samu buta az meg tényleg nem igaz!!!

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122445 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem is Samuval mar reg joba voltak, ez a kapcsolatuk csak erosodott.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122444 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Én Nólival értek egyet!
Azt, hogy Samu már az Út előtt is nagyon szerette Frodót, pl. az is alátámasztja (a könyvben), hogy amikor Gandalf kérdezi tőle, hogy mit hallott, amikor kihallgata őket, vmi olyasmit (is) mond, hogy hallotta, hogy Frodó úr el fog menni, és el is sírta magát bánatában. Márpedig, ha nem szerette volna, nem hiszem, hogy megsiratta volna a távozását.

Az pedig, hogy Samu buta butaság! ;) Ő olyan egyszerű bölcsességgel rendelkezik, ami a mai világban kevés embernek adatik meg. A saját tapasztalataiból tanul, és elraktározza ezt a tudást, hogy később aszerint cselekedjen. Jaj, de hülyén hangzik ez...

[size=9:240en1kz]Ja, mellesleg, ez egy Frodós topic....[/size]

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122422 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó

Rían írta: De az is lehet, hogy Samu nem is olyan buta, és -ha egy idő után meg is elégelte a "kirándulást" 8) ,- rájött, hogy úgysem jutna már haza, ezért inkább ment tovább, és bár közben megszerette Frodót, hisz a sok együtt átélt kaland összekovácsolta őket, de eleinte az ígérete miatt (vagy ha úgytetszik "tündenézőbe") ment, aztán kényszerből ("már fölösleges visszafordulni") s csak aztán lojalitásból és szeretetből.

Na, ehhez az alternatívához mit szóltok? :roll:

Aranymag írta: Egyetértek Szméagollal is. Sztem szépen fokozatosan szerette meg Samu igazán Frodót. Eleinte csak ragaszkodás volt ( meg az ígéret betartása), majd miután annyi mindent átéltek mély szeretet alakult ki köztük, és ha nem is tudta néha megérteni a gyűrűvel kapcsolatban, az aggódás is még jobban növelte érzelmeit Frodóval kapcsolatban.


Egyikőtökkel semmértek egyet. Samu, már a történtek előtt is szerette gazdáját, amire vki korábban már rávilágított. Valóban Frodó volt az, aki törődött vele, Bilbó volt az, aki a régi korok meséivel örvendeztette, és távozásával, szerintem Frodó valamelyest étvette azt a szereopet, hisz Bilbó sok mindenre megtanította. Itt nem volt semmi ígéret betartása (szerintem), hisz úgy örült, amikor Gandalf azt a büntetést szabta ki rá, hogy vele kell mennie . Úgy érezte, hogy vele kell mennie, mert szerette, és szvsz Frodó által lépett ki a szürke Hobbitságból, és fedezte fel hűséges, bátor, és hősies jelemét.
Szvsz Frodó felszínre hozta a Samuban lakozó különlegességet.
És Samu egyáltalán nem buta, csak egyszerű a gondolkodása. De a maga módján, nagyon bölcs tud lenni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122382 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Frodó
De az is lehet, hogy Samu nem is olyan buta, és -ha egy idő után meg is elégelte a "kirándulást" 8) ,- rájött, hogy úgysem jutna már haza, ezért inkább ment tovább, és bár közben megszerette Frodót, hisz a sok együtt átélt kaland összekovácsolta őket, de eleinte az ígérete miatt (vagy ha úgytetszik "tündenézőbe") ment, aztán kényszerből ("már fölösleges visszafordulni") s csak aztán lojalitásból és szeretetből.

Na, ehhez az alternatívához mit szóltok? :roll:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121023 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Frodó
Egyetértek Szméagollal is. Sztem szépen fokozatosan szerette meg Samu igazán Frodót. Eleinte csak ragaszkodás volt ( meg az ígéret betartása), majd miután annyi mindent átéltek mély szeretet alakult ki köztük, és ha nem is tudta néha megérteni a gyűrűvel kapcsolatban, az aggódás is még jobban növelte érzelmeit Frodóval kapcsolatban.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120561 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Elanor, nem arra válaszoltál, ami a kérdés volt, de amit írtál az egyszerűen nagyszerű. :wink: (Tudod, egyetértés, mint mindig *sóhaj* 8) )
Modhatjuk azt, hogy Samunak Frodó adta meg az élet értelmét, de lenne egy másik verzióm is.
Szóval Samu azt érezhette, hogy Frodó mégsem bánik vele úgy mint egy szolgával, annyira. Képzeljétek csak el. Tata óvó, határozott kezei alatt nőtt fel legkisebb testvérként, tehát azt hiszem mindig ő volt az, akit kihasználtak és akinek parancsolgattak. De Frodó mégsem úgy parancsolgatott, mint a többiek, pédául Pippin ("A fürdővizet 10-re kérem" :wink: ). És ez különleges volt neki és ezért megszerette. S, amikor megszerette megkapta az élet értelmét.
No, lényegében csak "levezettem" a dolgot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120302 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.553 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére