Tolkien Tábor 2024

Rejtélyek Középföldéről

Több
21 éve 1 hónapja #107634 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sziasztok!

A tündék újjászületnek haláluk után, tehát nem hiszem, hogy ők úgy fognák fel a halált, mint az emberek, akiknek társai örökre távoznak.
De vajon a tündék nem keresték egymás reinkarnációját? Volt rá esélyük, hogy megleljék?

Dínchamion írta:

Cerebrum írta: Én egyébként úgy képzelem egy tünde halálát, hogy meghal, és a teste eltűnik...


Ez nagyon romantikus elképzelés, de szerintem teljesen elképzelhetetlen... Ugyanúgy vonatkoznak rájuk is a biológiai törvények...

Üdv:


Kivéve a szívizmok, igaz? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107214 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion: ...nekem az a véleményem, hogy bár halandóvá válnak, nem olyan értelemben, ahogy a harmadkori emberek, inkább úgy, mint a númenoriak: emlékezzetek, Aragorn is 120 évig uralkodott, tehát Arwen az ő halála után is élhetett, hiszen NEM ember, hanem féltünde... Sokkal tovább élnek, mint az emberek...


De akkor gondolom azok a tündék is megöregszenek egyszer (hiszen a dúnadánok is megöregszenek egyszer), akik a halandó életet választották.

Cerebrum írta: Én egyébként úgy képzelem egy tünde halálát, hogy meghal, és a teste eltűnik...


Ez nagyon romantikus elképzelés, de szerintem teljesen elképzelhetetlen... Ugyanúgy vonatkoznak rájuk is a biológiai törvények...[/quote]

Persze, nem is gondoltam teljesen komolyan. Csak hirtelen felötlött bennem a SW, és a jedi mesterek halála... :D No meg olyan nehéz elképzelni, ahogy egy csodaszép tünde teste úgy elkezd bomlani, mint az embereké...

Cerebrum írta: Szerintem egyszerűen lefekszenek és örökre elalszanak.


Nem hinném, hogy egyszerűen lefekszenek és elalszanak. Az olyankor lenne jellemző, ha úgy érzik: teljes életet éltek, és nincs tovább (lsd. Aragorn példáját). Ha a bánatba hal bele, az egy lassú folyamat: szép lassan elemészti a testi és lelki erejét a bánat, míg végül (szintén biológia) a test meghal, és a Fea elhagyja Középföldét...[/quote]

Igen, de én közvetlenül a halál előtti pillanatra gondoltam. Az O.K., hogy lassan elemésztődnek, de én arra próbáltam utalni, hogy mikor már közel a halál, akkor lefekszenek és elalszanak. Tehát nem úgy, mint a szívinfarktust kapott ember, hogy hirtelen a szívükhöz kapnak, összeesnek és meghalnak...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107189 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Aiya,

svindler (sosem fogom megszokni ezt a kisbetűt) írta: A Kerdesek topicban felvetodott az a kerdes, hogy tunde lehet-e ongyilkos.
En Maedhros peldajat hoztam fel, aki egy tuzes hasadekba vetette magat. (Bar Din szerint ez nem tekintheto igazan ongyilkossagnak.)


Ezt továbbra sem tartom öngyilkosságnak, ellenben a téma érdekes. Tehát: dönthet/döntene úgy egy tünde, akit sem eskü, sem más kötelezettség (pl. a barátai iránt, egy csatában, stb.), hogy eldobja az életét, pusztán azért, mert elefáradt a világ szörnyűségeibe, és nem lát más kiutat?

A fenti helyzetet tartom én öngyilkosságnak, mert ha valami belehajszolja az illetőt (mint pl. Maedhros, akit ugye eskü kötött, és miután megszerezte a Szilmarilt, rájött, hogy tulajdonképpen semmit nem tud vele csinálni :arrow: ennek bizonyos mértékű őrület a követekezménye, erre utal a "Ha az enyém nem lehet, ne legyen senkié" mentalitás), akkor az csupán kétségbeesett kiútkeresés. De mi van akkor, ha semmi ilyen nem köti?

Namarie írta: Más: Lúthien és Arwen a szerettük halála után vajon megöregedtek-e, hiszen halandókká váltak. Vagy a tünde akkor se öregszik, ha halandóvá válik?


A könyv ugyan nem említi, de nekem az a véleményem, hogy bár halandóvá válnak, nem olyan értelemben, ahogy a harmadkori emberek, inkább úgy, mint a númenoriak: emlékezzetek, Aragorn is 120 évig uralkodott, tehát Arwen az ő halála után is élhetett, hiszen NEM ember, hanem féltünde... Sokkal tovább élnek, mint az emberek...

Cerebrum írta: Én egyébként úgy képzelem egy tünde halálát, hogy meghal, és a teste eltűnik...


Ez nagyon romantikus elképzelés, de szerintem teljesen elképzelhetetlen... Ugyanúgy vonatkoznak rájuk is a biológiai törvények...

Namarie írta: Azon gondolkodtam, hogy a tünde, aki a bánatba hal bele, az hogy hal meg: kívánja a halált, és ezért hagyja el a testét /ez elvileg öngyilkosság, mert akarja/ vagy úgy, mint az emberekbetegség esetén, hogy fokozatosan legyengül?

Cerebrum írta: Szerintem egyszerűen lefekszenek és örökre elalszanak.


Nem hinném, hogy egyszerűen lefekszenek és elalszanak. Az olyankor lenne jellemző, ha úgy érzik: teljes életet éltek, és nincs tovább (lsd. Aragorn példáját). Ha a bánatba hal bele, az egy lassú folyamat: szép lassan elemészti a testi és lelki erejét a bánat, míg végül (szintén biológia) a test meghal, és a Fea elhagyja Középföldét...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107022 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Azon gondolkodtam, hogy a tünde, aki a bánatba hal bele, az hogy hal meg: kívánja a halált, és ezért hagyja el a testét /ez elvileg öngyilkosság, mert akarja/ vagy úgy, mint az emberek betegség esetén, hogy fokozatosan legyengül?


Szerintem egyszerűen lefekszenek és örökre elalszanak.

Más: Arwen halála. Szerintetek eltemette valaki?


Hát, betemették a lehulló falevelek...

Én egyébként úgy képzelem egy tünde halálát, hogy meghal, és a teste eltűnik...

Más: Lúthien és Arwen a szerettük halála után vajon megöregedtek-e, hiszen halandókká váltak. Vagy a tünde akkor se öregszik, ha halandóvá válik?


No, ezt nem értem én se. Mert úgye Arwen is halandó lett, miután elkötelezte magát Aragornnal, mégsem öregedett meg, legalábbis a könyv nem említi...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107009 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azon gondolkodtam, hogy a tünde, aki a bánatba hal bele, az hogy hal meg: kívánja a halált, és ezért hagyja el a testét /ez elvileg öngyilkosság, mert akarja/ vagy úgy, mint az emberekbetegség esetén, hogy fokozatosan legyengül?

Más: Arwen halála. Szerintetek eltemette valaki? Esetleg Legolas? Morbid ötlet de: a Függelék azt írja, hogy Elesszár halála után hajózott el, de mennyivel, azt nem tudni. Azt viszont tudjuk, hogy szegény Arwen nem sokkal élte túl Aragornt.

Más: Lúthien és Arwen a szerettük halála után vajon megöregedtek-e, hiszen halandókká váltak. Vagy a tünde akkor se öregszik, ha halandóvá válik?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107002 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Kerdesek topicban felvetodott az a kerdes, hogy tunde lehet-e ongyilkos.
En Maedhros peldajat hoztam fel, aki egy tuzes hasadekba vetette magat. (Bar Din szerint ez nem tekintheto igazan ongyilkossagnak.)
Viszont ennek kapcsan felmerult bennem Maglor sorsa. Aki szinten Feanor fia volt, az egyetlen aki eletben maradt. Mint tudjuk az egyik szilmarilt o hajitotta a tengerbe. Majd aztan folyton a tenger partjan idozott. O sem mehetett Nyugatra idovel. Lehet o volt az utolso tunde Kozepfolden, aki maganyosan jarta a tenger partjat...

Vajon mi lett a pontos sorsa?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106524 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
nem hiszem, hogy Eru a Valarin útján kommunikált volna

a beszéd a Megtestesültek kommunikációs eszköze, így a Valarin is a megtestesült ainuk nyelve; de a tündékkel való kommunikációban ők maguk is a quenyát használták, egyrészt, mert tetszett nekik, másrészt mert a Valarin nagyon nehéz volt a tündéknek, bár egynéhányan képesek voltak elég jól megtanulni, mindőjük között Feanor a legjobban


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106507 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Én Eryvel értek egyet. Énekkell és gondolat útján is, de szerintem Eru is a Valarint beszélte
És mivel ő az Egy ====> ő teremtette a tündéket is, így tudott quenyául is. (szerintem)

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106503 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Vagy dal útján. :wink: :roll:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106502 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion írta: Csupán írói figyelmetlenség lenne, vagy Eru quenyául szólal meg? És ha igen, miért? A quenya ezek szerint isteni eredetűnek tekinthető?


Erről természetesen szó sincs. A valáknak van egy saját nyelvük, a Valarin. Eru valószínűleg vagy ezen a nyelven szólt hozzájuk, vagy - ami szerintem valószínűbb - nyelv nélkül, közvetlenül "gondolatátvitellel".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106498 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Aiya!

Eszembe jutott valami, ahogy a különféle Tolkien-oldalak között olvasgattam.

A Szilmarilokban ugye a következő van írva:

J. R. R. Tolkien írta: Then Ilúvatar said to them: 'Of the theme that I have declared to you, I will now that ye make in harmony together a Great Music. And since I have kindled you with the Flame Imperishable, ye shall show forth your powers in adorning this theme, each with his own thoughts and devices, if he will. But I win sit and hearken, and be glad that through you great beauty has been wakened into song.'


Egyszóval beszélt az ainukhoz... De milyen nyelven? Ehhez kapcsolódik a kérdés: a tündék a nyelvet kitől tanulták?

Csupán írói figyelmetlenség lenne, vagy Eru quenyául szólal meg? És ha igen, miért? A quenya ezek szerint isteni eredetűnek tekinthető?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #106013 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sziasztok!

Véleményem szerint egyértelműen Szarumán volt. Az Ulmo álatall említett okok (nem bírta kivárni ork seregét izgalmában) és Gandalf tagadása miatt.
Keselyüstök bizony kószálhatott szabadon és a lovak örülhettek neki, hisz Gandalf is a közelben volt. Szarumán bármilyen alakot felölthet és akárki akármit mond, volt hatalma még bőven. Nem kellett annyira félnie Orthanc elhagyásától, ha jól rejtőzködik... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105833 Írta: Galadhriel
Galadhriel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

svindler írta: Amugy Aragorn nem a sajat lovan lovagol a wargok tamadasa utan, hanem egy Brego nevu lovon, ami allitolag Theodred lova, csak egy kivagott jelenetben baratkozik ossze vele.

Olvastam a www.elvish.org -on, hogy vmi Bregon lovagol, csak nem tudtam, ki is az. Mindenesetre mostmár tudom. Köszi!

Namarie!

Galadhriel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105787 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
z is lehet, hogy Gandalf alvajáró volt, azért nem emlékszik az egészre. Vagy Szarumán skizofrén! :wink: 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105763 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azonban később, amikor Aragornék rákérdeznek Gandalfnál, hogy valójában kit is láttak aznap éjjel, Gandalf tagadó választ ad.

Később Vasudvardnál pedig Gandalf azt mondja Gimlinek, hogy Szarumán olyan alakban is meg tud jelenni, hogy Gandalfnak látszék.

Tehát nem elképzelhetetlen, hogy az az öregember valóban Szarumán volt, de "Gandalfnak álcázva" (mert Gandalfot nem bántják az entek).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105734 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Az a jelenet még a Fangorn határán játszódik, a három vándor erdő szélén rak tüzet.

Ha csak a ruházatot nézzük, akkor az öregember nem lehetett Szarumán, mert Aragron is megjegyzi, hogy kalapot vislet, nem csuklyát. Gandalf viszont kalapot hord... Szerintem Gandalf volt. Csak valamiért nem akarta felfedni magát aznap este.
Egyébként Szarumán is kimerészkedett Orthancból. Gandalf említi, hogy nem tudta kivárni, amíg híreket kap, és eljött, hogy kilesse a seregeit, hoznak-e neki valamit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105674 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
De egy entet feltételezem, hogy nehezebb megtéveszteni, mint akár egy embert.És Szilszakáll a könyvben azt mondja, hogy Szarumánt már régen nem látta az erdőiben. 1kérdés: amikor elviszi az a valaki a lovagat az már bent az erdőben játszódik? Mert nekem úgy rémlik, hogy közel ugyan az erdőhöz de még nem benne.

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105521 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion: Nem hinném, hogy Szarumán lett volna. Szerintem nem hagyta el Vasudvardot, és az entek tudtak volna róla, elvégre az ő fáikat pusztította. Nem?


Lehet, viszont az is elképzelhető, hogy Szarumán pont ezért merte elhagyni Orthancot, mert az entek nem feltételezték volna, hogy azok után, amit tett, még ki meri dugni az orrát a tornyából. Meg különben is, Szarumán, ha akarja az enteket is meg tudta volna téveszteni. És ha nem Gandalf volt, márpedig ő azt mondta, hogy nem ő volt, akkor ki más lehetett volna, mint Szarumán? Talán Radagast? Nem hinném. Bombadil Toma? Még kevésbé. Egy kósza? Miért öltözne, úgy, mint Gandalf? Tünde? Nem hiszem. De az is lehet, hogy csak egy látomás vagy szellem volt, s ezért rémültek meg annyira a lovak...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105520 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Galadhriel írta: Miért cserélték meg a filmben a lovak neveit? Mert ott Legolasé volt Hasufel és Aragorné Arod. A könyvben viszont fordítva volt.


Nem csereltek meg, csak a magyar verzioban van elszurva. Amugy Aragorn nem a sajat lovan lovagol a wargok tamadasa utan, hanem egy Brego nevu lovon, ami allitolag Theodred lova, csak egy kivagott jelenetben baratkozik ossze vele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105508 Írta: Galadhriel
Galadhriel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nem biztos, hogy a miatt az ember miatt riadtak meg a lovak. Mi van, ha mondjuk orkok voltak ott? (Lehet, hogy hülyeség) Mármint azok, akik akkor még éltek (utána meg az entek kinyírták őket)
A lovak meg szerintem Keselyüstökkel találkoztak, aki visszahozta őket. Ez valószínűleg azért lehet, mert Gandalf sétálni akart, és elengedte Keselyüstököt, aki észrevette Hasufelt és Arodot, és megnyugtatta őket. Ezzel kapcs. nekem is van egy kérdésem. Miért cserélték meg a filmben a lovak neveit? Mert ott Legolasé volt Hasufel és Aragorné Arod. A könyvben viszont fordítva volt.

Namarie!

Galadhriel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105499 Írta: GondoljRámVirág
GondoljRámVirág válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

svindler írta: Vajon ki lehetett a rejtelyes oregember?


Az nagyon elvetemült gondolat, hogy Szarumán volt, elriasztotta a lovakat, de azok utána "összefutottak" Gandalffal (aki szintén a közelben volt) ?

Simbelmyne

"Nyugi! Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül ..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105482 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dez írta: Miután Frodó megörökölte a Gyűrűt, múltak az évek, és ő sokat vándorolt. Mikor megszaporodtak az árnyak, akkor néha idegen vándorokkal is (strange wayfarers), aki akkoriban tűntek fel a Megyében.

Nos, szerintetek kik lehettek ezek


Kószák biztosan nem lehettek, mert ők a Megye határait felügyelték, Frodó pedig odáig nem mászkált...

Ellenben a válasz le van írva a GyU-ban: törpök és tündék. A törpökről konkrétan megemlíti Tolkien, hogy nagy számban tűntek fel a Megye országútjain, és a tündék vándorlása is megerősödött, így velük is találkozhatott. Vándorolni nem vándorolt velük, de beszélgetni beszélgethetett.

Peredhil írta: A filmben az entek csak akkor tudták meg hogy elpusztultak a fáik mikor Szilszakál elvitte Trufát és Pippin-t az erdő szélére.
Ja tényleg!
Szarumán a 3.részben nem olyan ruhát fog viselni ami változtatja a szinét?
:?


Kérlek, vonatkoztassunk el a filmtől, mert nem hiteles tolmácsolása szövegnek! :roll: Csak és kizárólag a szövegek alapján próbáljunk okoskodni.

Egyébként úgy emlékszem, mintha Szilszakáll azt mondaná, hogy Szarumán egy jó ideje nem tűnt fel a Fangornban, pedig annak előtte sokat járkált benne.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105451 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Lenne egy kérdésem. Mit gondoltok efelől:

Miután Frodó megörökölte a Gyűrűt, múltak az évek, és ő sokat vándorolt. Mikor megszaporodtak az árnyak, akkor néha idegen vándorokkal is (strange wayfarers), aki akkoriban tűntek fel a Megyében.

Nos, szerintetek kik lehettek ezek?
Hiszen a kószák nagy gondot fordítottak rá, hogy ne vegyék észre azt, hogy vigyázzák a Megyét. Igaz, abból hogy megmutatják magukat, még nem következik, hogy ebből a népek tudni fogják, ők most vigyáznak.
Tündék lehettek? Van rá utalás, hogy tündék is járták a vidéket, de nem hiszem, hogy megengedték volna, hogy Frodó velük tartson (kölönösen a Gildorral folytatott párbeszéd miatt gondolom ezt)
Esetleg törpök?
Vagy valaki más?
Javaslatok?? :?:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105384 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A filmben az entek csak akkor tudták meg hogy elpusztultak a fáik mikor Szilszakál elvitte Trufát és Pippin-t az erdő szélére.
Ja tényleg!
Szarumán a 3.részben nem olyan ruhát fog viselni ami változtatja a szinét?
:?

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #105361 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Svindler írta: Vajon ki lehetett a rejtélyes öregember?

Cerebrum írta: Mintha Éomer is azt mondta volna (a könyvben is, meg a filmen is), hogy Szarumán gyakran járkál álruhában, csuklyás-köpenyes öregembernek álcázva magát...


Nem hinném, hogy Szarumán lett volna. Szerintem nem hagyta el Vasudvardot, és az entek tudtak volna róla, elvégre az ő fáikat pusztította. Nem?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105360 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Igaz. De a csuklya nem kalap ;)


Való igaz. :D

Illetve a lovak nem feltetlenul ugralnak orumukben ha Szarumannal talalkoznak.


Ők is azt hitték Gandalf az. Talán Szarumán direkt Gandalfra akart hasonlítani. Végülis megvolt a bűbája hozzá.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105356 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Cerebrum írta: Mintha Éomer is azt mondta volna (a könyvben is, meg a filmen is), hogy Szarumán gyakran járkál álruhában, csuklyás-köpenyes öregembernek álcázva magát...


Igaz. De a csuklya nem kalap ;) Illetve a lovak nem feltetlenul ugralnak orumukben ha Szarumannal talalkoznak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105351 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Vajon ki lehetett a rejtélyes öregember?


Mintha Éomer is azt mondta volna (a könyvben is, meg a filmen is), hogy Szarumán gyakran járkál álruhában, csuklyás-köpenyes öregembernek álcázva magát...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105312 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ezek szerint Fehér Gandalfnak is volt csúcsos süvege, akárcsak Szarumánnak! :wink: Kár, hogy afilmben nincs nekik. :gandalf2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105297 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Egy kisebb hordereju, de szerintem erdekes rejtelyt szeretnek felvetni.

A ket torony cimu konyvben van egy elvarratlan szal.
Mikor Aragornek este a Fangorn hataran alszanak a lovaik Hasufeld, es Arod eltunnek. Es elotte megjelenika tuz mellett egy kalapos oregember, mikor Gimli orkodik. A tobbiek is felriadnak, de az oreg eltunik a lovakkal egyutt.
Azt gyanitjak Saruman szelleme volt, aki elriasztotta a lovaikat. De az oreg ugyebar kalapban volt, illetve Legolas azt allitja, hogy a lovak kozvetlenul elotte ugy nyeritettek mintha nagy orom erte volna oket (Keselyustokkal talalkoztak tan?).
Mindenesetre mikor Gandalffal talalkoznak kicsivel kesobb, o tagadja, hogy o lett volna az.

- Egy pillanat! - kiáltott fel Gimli. - Ha szabad, elõbb még kérdeznék valamit. Te voltál Gandalf, vagy Szarumán, akit tegnap éjjel láttunk?
- Engem biztos, hogy nem - felelt Gandalf -, tehát bizonyára Szarumám. Nyilván annyira hasonlított rám, hogy meg kell bocsátanom a gyógyíthatatlan horpadást, amit a kalapomra szántál.


Vajon ki lehetett a rejtelyes oregember?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.633 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére