Rejtélyek Középföldéről

Több
21 éve 8 hónapja #90497 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amanibhavam írta:

Irbisz írta: Hogy hozta létre Morgoth a sárkányokat (Glaurung, ancalagon és tsai)?
Hisz elvileg elvesztette a teremtés képességét miután szembeszállt Illuvatar akaratával és a "sötét " oldalra állt.
A tűzokádó sárkányokat pedig nem tűzokádó lényekből (férgek, kígyok, krokodilok stb.) nem hozhatta létre, bármennyire értett is az eltorzításhoz, vérkeveréshez, tenyésztéshez stb.
hacsak nem várt 1 véletlen mutáció felbukkanására, ám ez aligha irányított tevékenység, ráadásul a Szilmarillok szerint ő hozta létre őket.

Ezt nehezen tudom elképzelni, hacsak nem vegyítette a kül. hagyományos lényeket egy balroggal (ha ilyesmi lehetséges egyáltalán), és így tettek szert a tűzokádás képességére..... :?



látom, Irbisz, ez a téma nagyon rágja a csőrödet... :-)

nem tudhatjuk Melko tudásának nagyságát, és nem is becsülhetjük alá; hatalmas volt ő, még ha hatalomvágya el is torzította - hiszen a Valák szinte mindegyikének összefogása kellett a bukásához
miért ne hozhatott volna létre tűzokádásra képes lényeket nem tűzokádókból? nem értem ennek a logikáját - hiszen gőzünk sincs, mitől tűzokádó egy sárkány

lucifer sam


Melkor hatalma semmit sem csökkent a lázadása után. Ő maradt a leghatalmasabb Vala, nagyobb hatalmú mint bármelyik vala külön-külön. (Igaz tudását nagyrészt nem önálló, új dolgok megformálására, hanem a meglévők eltorzítására használta.) Ebbe a hatalomba belefért, hogy bármilyen testi tulajdonsággal bíró lényt létrhozzon. Kevés dolog volt, ami meghaladta a tudását - mintegy 500 év próbálkozás után végül Manwe hatalmával vetélkedve végre repülő teremtményeket is alkotott - Fekete Ancalgont és a többi repülő sárkányt.

Azt az egyet nem szabad elfelejtenünk, hogy egyetlen dolgot nem volt képes teremteni: lelket. Minden általa alkotott lény csak Illuvatar gyermekeinek megrontott lelkével ellátva vált értelmes kreatúrává.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90469 Írta: Alteriesse
Alteriesse válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
minden könyvben vannak logikai bukfencek...a gyűrűkurában meg az a rossz, hogyha valaki nem olvas hozá más könyvet (szilmarillok) akkor nem ért meg mindent. pedig a gyu-t előbb kell olvasni, mint a szilmarillokat, mert ha azzal kezdené elsőre, belehalna:)

Lasto beth nin, tolo dan na ngalad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90466 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Az Enciklopédiában az elkapkodott fordítás miatt vannak a hibák. HA valamikor sikerül összegyűjteni őket, ejuttatjuk a kiadónak, és remélhetőleg kijavítják a hibákat.
Nornorë: Mandos Második Próféciája tudtommal semelyik magyar nyelven megjelent könyvben nem szerepel. Én a HoME sorozat egyik kötetében találkoztam vele (talán a 4. rész lehetett :hein: ) Majd megpróbálok elkövetni egy fordítást a szövegből.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90456 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de az Enciklopédiában is vannak bakik. Régen olvastam, nem emlékszem, mi volt az, de föltűnt. Valinorba? Akkor ott születnek újjá? A testvérgyilkosságban részt vettek elég könnyen megússzák így.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90451 Írta: Alteriesse
Alteriesse válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
szia NÓRI!!!!!!! Zsófi vagyok (ha tudod kiő;))))
holnap találkozunk! (bocs hogy itt beordítok a topikba de el kell hogy csípjelek valahol:)

Lasto beth nin, tolo dan na ngalad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90447 Írta: Nornorë
Nornorë válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Mitologia és vallás Középföldén előadás után én sem tudtam valamit megkérdezni .szoval megtenném itt. Mandos második joslatáról ,a végső csatáról hol olvashatunk? Én nem emlékszem hogy bármely magyarul megjelent könyv tett volna róla emlitést -Szilmarilok, A gyűrű keresése-

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90443 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Tolkien Enciklopédiában az áll, hogy a tündék nem születnek újjá, hanem egy idő után kiengedik őket Valinorba...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90431 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ha úgy fogjuk fel, hogy a gyermekkel együtt a kedvesünkből is hordunk és a világra hozunk valakit, annyira nem. Freud bácsi ki van hagyva a dologból!
Amúgy szerintem a te állításod logikusabb, de annyi csavar van ezekben a dolgokban, hogy sose lehet tudni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90428 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szerintem inkább az újonnan születendő tündék testében jönnek el újra. Ha a saját gyermekük testébe költözne, akkor a kedves papával a dolog el van intézve, de a kedves mamával már kissé érdékes lenne.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90420 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Hát igen, erről Glorfindel esetében már beszéltünk, de az én kérdésem az, hogy a testük hogy keletkezik? Középföldén lévő tündeszülőktől vagy máshogyan? és szerinetetk mit jelent az, hogy "gyermekeikben születnek újjá"? Ez jelképes, vagy konkrét értelem, tehát a párjuk várandós egy gyermekkel, és az eltávozott abba a testbe költözik bele, vagy egy később megszülető gyermek testébe?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90396 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
sztem reinkarnálodank-))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90386 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ulmo! Nem teljesen voltam benne biztos, hogy az emberek is belekerülnek- e Mandosba. Frodó és Bilbo: rájuk vonatkozóan nem olvastam, de a logika azt kívánná, hogy mivel a Nyugatra való jutás a halahatatlanok osztályrésze, ők is halhatatlanok legyenek. Ha ez rájuk áll, akkor Gimlire is. Érdemeik miatt jutnak el Valinorba.

Kérdés persze, hogy ha választhatna, Frodó akarná-e az örök életet, vagy mivel teste-lelke agyongyötrődött, inkább a halált választja. Kérdés: a hobbitokkal mi lesz haláluk után? Ők is Mandoba mennek, majd, mint a halandó emberek, eltávoznak a világ köreiből?

Gandalf testet kapása: a tündék Középföldén kapnak új testet?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90367 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
élnek egy darabig, aztán, amikor lejár az idejük, meghalnak


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90347 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szerintem az orkok egymást eszik.....
Igen arra godnoltam, hogy Bilbót is elviszik ugye a tengeren túlra meg Frodót is.. De mi lesz velük utána?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90328 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
:roll:

Még egy roll..

Nekem nagyon úgy tűnt az könyv olvastán és a film láttán is, hogy az orkok amolyan 'fogyóeszközei' a történetnek. Egyet lenyakaznak, hat ugrik a helyébe. Teremteni nem lehet őket, az Uruk-Hai -t is kereszetezéssel hozták létre..

Honnan terem hatszázezer ork Orthancba például, miután világossá válik, hogy Szarumán áruló?

Mit esznek a móriai orkok?
...

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #90325 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
:roll:

Sziasztok!!

3-án, a Corvinban a Mitológia és vallás Középföldén előadás után nem volt már időm megkérdezni az előadót egy dologról, ami nagyon foglalkoztat.

Mi Szarumán sorsa a halála után?? Ugye elhangzott, hogy Gandalf, miután lezuhant és megküzdött a balroggal, teste megsemmisült, a lelke "elszállt" Valinorba, ahol új testet kapott, hogy visszatérhessen.

Miután Gríma megöli Szarumánt, - szerintem nagyon látványos lesz, kb. mint Szauron halála a FOTR elején, a visszatekintéskor - mi lesz vele?

Ő már nem kaphat új testet, lévén egy áruló disznó? Vagy mégis?

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #90324 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
bocsi,bénázok....

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90310 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Namarie jól tudja. A holtak lelkei mind Mandos Csarnokaiba távoznak, tökmindegy, milyen fajról van szó, vagy hogyan haltak meg. A különbség ezután kezdődik. A tündék egy idő után kiszabadulnak, és Valinorban élnek, az emberek viszont eltávoznak valahová... :roll:
Frodó sorsa: csak a tündék élnek Valinorban, a halandó fajokhoz tartozók ott is meghalnak (nem a föld teszi halhatatlanná a lakóit).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90278 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szerintem nem. a tündék Mandosba távoznak, az emberek- így az emberekké lett tündék is - valahova máshová.

Rabyn: szvsz a csatában meghaltak és a bánatba meghaltak is Mandosba távoznak. aki szomorúak, de nem haltak meg, azok elhajóznak Nyugatra, mint Celebriant is, szegény.
Hogy érted, hogy mi lett Frodóval?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90275 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Namarie: Köszike. :) Így már jobban értem... Csak azt akartam tudni, közös-e Arwen és Lúthien sorsa.
Kérdés: a tündék lelke akkor is oda távozik, ahová a többi tündéé, ha emberként hal meg? (Na ezt most jól megfogalmaztam, de azért értitek, ugye? :roll: )

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90261 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szerintem Arwen nem oda távozott ahova Aragorn.. Hiszen vannak még más tündefélék akik meghalnak nem elhajooznak hanem meghalnak csatában, vagy bánatban velük mi lett??

És még 1 kérdés (lehet régebben volt már)
Szal amikor Frodó elhajózik vele utána Mi történik??
Meghal vagy nem???

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90220 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Minerva, amit most írni fogok, az nem egészen Tolkien, és nem egészen idevaló, de talán segít. A tünde és az ember két részből áll: testből és lélekből. A test anyag, és a lélek a testben van, de tőle teljesen független valami, ami nélkül a test nem életképes. Ez utóbbi, ha nem is szövegszerűen, de látható Tolkiennél.

A lélek, ha akarja, eltávozhat a testből, és ez nem függ a test állapotától, korától stb. Gondolj csak arra, igaz, ez az emberi világban van, hogy sajnos fiatal, egészséges emberek is meghalnak. Aragorn, aki ember, ajándékba kapta azt, hogy maga válassza meg azt, amikor meghal, azaz, amikor a lelke eltávozik a testéből, és valahova- nem tudjuk hova- elmegy.


Lúthien: addig csak az egy eset volt, Arwenről nem tudjuk, mi lett. De, ha ő is az emberi sorsot választotta, akkor, mint Lúthien, ő is tényleg eltávozott a világból.

Arwen szerintem választott, mert amikor Aragorn készül elmenni, mondja Arwennek, hogy menjen a tündékkel. És ha jól emlékszem, Elrond azt mondja, hogy Arwen csak akkor kényszerül választani a Nyugatra való elhajózás és Középfölde/Aragorn , azaz a halhatalanság és a halandóság közt, ha aragornnal szerelmesek lesznek egymásba, ami be is következik.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90212 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
amani: köszönöm, óh, ragyogó elme, hogy megvilágosítottál! :) Amit Elanor mondott, nem nagyon értettem... :roll:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90209 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Jaj, így értetted, akkor bocsi, én félreértettem vmit :oops: :oops:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90207 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
a trükk ott van, hogy Manwe ítélete szerint, akiben akár csekély embervér folyik is, az alapból halandó, tehát az emberek sosrsa vonatkozik rá, kivéve Earendil leszármazottait, akik választhatnak a kétfajta sors között; Arwen ezek szerint csak azt választotta, ami eleve is járna neki
C.Tolkien fel is hívja a figyelmet kommentárjában, hogy ezek szerint Beren és Lúthien gyermeke, Dior, halandó volt, bármit is választott anyjuk.

Arwen tehát nem nevezhető tiszta tündének, ezért lehet mondani, hogy Lúthien az egyetlen, aki valóban meghalt.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90200 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Minerva írta: Más: Lúthien is meghalt, mint az emberek, nem? Ha igen, miért mondták, hogy "ő az egyetlen tünde, aki valóban eltávozott a világból"? (Vagy vmi ilyesmi...)


Ebben már benne van maga a válasz :)
Úgy értették, hogy ő az egyetlen olyan tünde, akinek a lelke távozott el a világból, tehát nem elhajózott, hanem meghalt, mint az emberek, és a lelke ugyanoda került, mint az embereké.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90198 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
De ha a teste nem változik :arrow: nem öregszik meg, hogy/miért válik el a lelke a testétől?
Namarie: akkor Arwen vmilyen szinten mégis jól járt, ha megtalálta az örök nyugalmat, nem...?
Más: Lúthien is meghalt, mint az emberek, nem? Ha igen, miért mondták, hogy "ő az egyetlen tünde, aki valóban eltávozott a világból"? (Vagy vmi ilyesmi...) Akkor Arwen sorsa ugyanaz volt, mint az övé, igaz?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90193 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A halandóság ajándék, amit a tündék néha nagyon szeretnének. Ha valaki a halandó sorsot választja, akkor valószínűleg az öregedés is utoléri. Ha nem is a testi, de a lelki mindenképp. Arwen is azért szeretné Aragornt marasztalni, mert ő még nem fáradt meg az élettől. Amikor viszont Aragorn meghal, ő maga is megszürkül, teher lesz neki az élet, és örökre elalszik, a saját akaratából.

Talán a halál valahol összefügg az abszolút megbékéléssel, ami egyben azt is jelenti, hogy el lehet felejteni a földi terheket és a szenvedést. A testvérgyilkosságban részt vett tündék lelke szerintem pontosan arra az iszonyatra emlékszik, amit elkövettek, és azért vágyakoznak a testük után, hogy jóvá tehessék azt. Aki nem így váltak el a testüktől, azok nyilván nyugodtan várakoznak. De amikor visszamennek, kezdődik elölről a szenvedés. És ez nincs az embereknél. Nekik nem kell visszamenni, megtalálják az örök nyugalmat.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90191 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A teste nem, csak a sorsa változik meg. A tündék sorsát követi, és örökre a világ körein belül kell maradnia, vagy ember lesz, meghal, és eltávozik a világból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90186 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ez számomra magas, miért válik halandóvá vki csak azért, mert "azt akarja"? Elvégre a teste, az "egészségi állapota" nem változik meg. :hein:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.800 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére