Megye - Hobbitok

Több
19 éve 5 hónapja #249201 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Tharkún írta: Pangás! :? Gyerünk, vmi jó témát... vagy akármilyet... felőlem akár arról is beszélhetünk, hogy miért terjedt el az, hogy a hobbitok nem hordanak cipőt! Hisz Tolkien maga csomó csizmás hobbitot rajzolt!


Ezt eddig azért nem vetették föl, mert egyértelmű...
Aki olvasta a könyvet, az tudja.
:eek2: TE NEM OLVASTAAAD!!!??? :triste: :down:
Akkor idézek:
"lábbelit azomban ritkán viseltek, mert a talpukon vastag, kemény bőr nőtt, és a lábfejüket sűrű gyapjas szőrzet borította..."
(FOTR 16)
Ugylátszik a proff csak "Keleti Fertálybeli" hobbitokat rajzolt, és akkor is csak rossz időben... :tongue:
"s Keleti Fertályban nagy és vaskoslábú hobbitok éltek, és sáros időben olyan csizmát viseltek mint a törpök..." :disappear:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249191 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
...Vagy hogy mért ábrázolják őket sokszor hegyes füllel? Csak írjon már vki!! :!:

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249190 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Pangás! :? Gyerünk, vmi jó témát... vagy akármilyet... felőlem akár arról is beszélhetünk, hogy miért terjedt el az, hogy a hobbitok nem hordanak cipőt! Hisz Tolkien maga csomó csizmás hobbitot rajzolt!

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247549 Írta: Hokshelato
Hokshelato válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Ha a világ hobbitokkal lenne tele, rég nam ott tartana a világ ahol most...

"Unwakupe 'cela e wiconi wanji
unmakainapi ta yelo"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247226 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Akkor bocs rosszul tudtam...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247196 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Tharkún írta: Lehet, a Megye elpusztult, a Világ más részein újászületik szépsége, s lényege. Hisz ez hajtja a Föld kerekét... a folytonos változatosság. Tehát ne telepedjen bánat a szívetekre, hisz Arda egy titkos szegletén még ott a Megye, és talán pont ti fogtok ráakadni... :wink:


Ez is szép. :itscool:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247189 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Gilgolwen Nimrandir írta: Szerintem Középfölde szebbnél-szebb tájai addig léteznek majd, amíg lesznek akik "életben" tartják, és ezek mi vagyunk... :D


Ez nagyon szép gondolat. :)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247167 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én másképp értelmeztem: szerintem Samu arra gondolt, hogy az a sok hó, ami a hegységben esett, az bár esne a megyében, ahelyett hogy az ő utukat nehezítené. :itscool:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247086 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Bizony, a Megyei időszámítás szerinti 1419-es év első hónapjának 11. napján voltak a Caradhrason, és Samu felsóhajtása után találjuk meg a következő hozzáfűzést is: ;)
"Az Északi Fertály fellápjain kívül a Megyében másutt ritkán esett a hó, s ha esett, élvezték, mulatságosnak tekintették.

Except on the high moors of the Northfarthing a heavy fall was rare in the Shire, and was regarded as a pleasant event and a chance for fun.

(Az Ádáz Tél egyébként Bilbó születése után 21 évvel, 1311-ben, a Hosszú Tél pedig 1158-1159-ben volt M.i.sz., egyéb különlegesen nagy havazásról pedig nem történik említés a Megye történelme során...)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247062 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Ecthelion írta:

Uglúk írta: Mikor a szövetség a hegyeken próbált átkelni, ott mondta Samu, hogy " de jó lenne, ha Hobbitfalván esne a hó, hogy örülnének neki"!


Szerintem ezt arra értett, hogy de jó lenne ha pont akkor esne a hó.
Ha jól tudom úgy ősz környékén jártak arrafelé, és akkor valóban nem esik a hó.


Nem hiszem, mert január eleje volt, amikor megkísérelték az átkelést a Caradhrason.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247029 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Uglúk írta: Mikor a szövetség a hegyeken próbált átkelni, ott mondta Samu, hogy " de jó lenne, ha Hobbitfalván esne a hó, hogy örülnének neki"!


Szerintem ezt arra értett, hogy de jó lenne ha pont akkor esne a hó.
Ha jól tudom úgy ősz környékén jártak arrafelé, és akkor valóban nem esik a hó.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247023 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nelossel írta: Esik, csak nem olyan gyakran és nem olyan sok. De tud esni. (pl. az Ádáz Tél) Tolkien írja is valahol asszem, hogy nem szokott olyan hosszú tél lenni.

Uglúk írta: Mikor a szövetség a hegyeken próbált átkelni, ott mondta Samu, hogy " de jó lenne, ha Hobbitfalván esne a hó, hogy örülnének neki"!

Elnézést, nem emlékeztem rá :oops: de akkor nem volt gyakori látvány:)

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247014 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Mikor a szövetség a hegyeken próbált átkelni, ott mondta Samu, hogy " de jó lenne, ha Hobbitfalván esne a hó, hogy örülnének neki"!

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247012 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Ille / Lórien írta: Én is kipróbálnám, milyen lehet hobbitok között élni, vagy hogy milyen lehet hobbitnak lenni. Annyira tetszik az idilli kis világuk, a zöldellő napsütötte táj (legalábbis nyáron), a megyelakók vidámsága, békeszeretete és kedvessége.


Igeen^_^ Télleg, ott nem is esik hó, nem? Nem emlékszem, h Tolkien ilyesmit írt volna. Vagy nem is került szóba. De persze az ősz hűvösebb volt, mint ahogy itt, nálunk, nem?[/quote]

Esik, csak nem olyan gyakran és nem olyan sok. De tud esni. (pl. az Ádáz Tél) Tolkien írja is valahol asszem, hogy nem szokott olyan hosszú tél lenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247010 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Alyr írta: Engem meg az, hogy a születésnapos ad ajándékot.
(sok sok mathomot amit más népek fegyvernek hívnak, szívesen elfogadnék falraaggatási és egyéb célokból... :wink: )


Hehe, hát igen :) ...meg a sok finom kaja :P

Ille / Lórien írta: Én is kipróbálnám, milyen lehet hobbitok között élni, vagy hogy milyen lehet hobbitnak lenni. Annyira tetszik az idilli kis világuk, a zöldellő napsütötte táj (legalábbis nyáron), a megyelakók vidámsága, békeszeretete és kedvessége.


Igeen^_^ Télleg, ott nem is esik hó, nem? Nem emlékszem, h Tolkien ilyesmit írt volna. Vagy nem is került szóba. De persze az ősz hűvösebb volt, mint ahogy itt, nálunk, nem?

Tharkún írta: Lehet, a Megye elpusztult, a Világ más részein újászületik szépsége, s lényege. Hisz ez hajtja a Föld kerekét... a folytonos változatosság. Tehát ne telepedjen bánat a szívetekre, hisz Arda egy titkos szegletén még ott a Megye, és talán pont ti fogtok ráakadni... :wink:

Igen, sajnos elpusztult, de nem teljesen, hisz a hobbitokat nem űzték el, és a bátor, hős "kalandorok", a négy megyefi visszatértük után felébreszették csipkerózsika álmukból a tehetetlen lakókat, és végleg legyőzték a gonoszt :D és az újjászületés más, de mégis szülhet új és szép reményeket, és a Megye sorsából is látszik, hogy a hobbitok talpra tudnak állni! :up: :D

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246999 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem Középfölde szebbnél-szebb tájai addig léteznek majd, amíg lesznek akik "életben" tartják, és ezek mi vagyunk... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246995 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Lehet, a Megye elpusztult, a Világ más részein újászületik szépsége, s lényege. Hisz ez hajtja a Föld kerekét... a folytonos változatosság. Tehát ne telepedjen bánat a szívetekre, hisz Arda egy titkos szegletén még ott a Megye, és talán pont ti fogtok ráakadni... :wink:

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246986 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem a Megyét a hobbitok tették széppé... de ahogy az előttem szóló Aragorn mondta:semmi sem tart örökké. Így hát idővel a hobbitok népének léte is megszűnik....a Megye szépségével együtt! :bawling: :bawling: :crying:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246887 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Semmi sem tart örökké...sajnos :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246844 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
OFF lesz :) :
Hát igen ez a legszomorúbb A Gyűrűk Urában hogy még a békés kis idilli világot (megye) is eléri a háború és a gonoszság... :(

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246797 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Onering írta:


én is a hobbitokhoz érzem magam a legközelebb:) de ez olyan jó! mindenki megtalálja a világát, vagy ami az egyéniségéhez közel áll. nekem annyira jó érzés az, hogy ilyen színes Tolkien meséje, és tök jó belegondolni, hogy milyen lenne hobbitnak lenni^_^ Szívesen kipróbálnám az ottani életet *sóhaj*


Én is kipróbálnám, milyen lehet hobbitok között élni, vagy hogy milyen lehet hobbitnak lenni. Annyira tetszik az idilli kis világuk, a zöldellő napsütötte táj [size=9:btu8jw7a](legalábbis nyáron), [/size]a megyelakók vidámsága, békeszeretete és kedvessége.
De a tündelét is nagyon vonzó számomra, hiszen ők is a természet közelében élnek, nem is akármeddig, és gyönyörű, légies művészetkedvelő lények.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246689 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Onering írta: Aha, igen:) Meg engem megfogott a mentalitásuk is, az életmódjuk (jó, persze itt inkább a Zsákosok kalndvágyából örökölnék), de hát ugye ott van mellette a kényelem, a meghittség, barátságosság...minden, ami egy boldog, kiegyensúlyozott élethez kell :D
aztán tetszik a színviláguk, az anyagok, amiket használnak, a lakhelyük milyensége...mind-mind olyan kedves számomra :P


Engem meg az, hogy a születésnapos ad ajándékot.
(sok sok mathomot amit más népek fegyvernek hívnak, szívesen elfogadnék falraaggatási és egyéb célokból... ;) )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246607 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Aha, igen:) Meg engem megfogott a mentalitásuk is, az életmódjuk (jó, persze itt inkább a Zsákosok kalndvágyából örökölnék), de hát ugye ott van mellette a kényelem, a meghittség, barátságosság...minden, ami egy boldog, kiegyensúlyozott élethez kell :D
aztán tetszik a színviláguk, az anyagok, amiket használnak, a lakhelyük milyensége...mind-mind olyan kedves számomra :P

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246598 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én azért élnék az ő oldalukon, mert ahogy te mondtad keveset csatáznak, és a világtól félrevonultan, szépen éldegélnek, szép tájakon. :wink:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246595 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
:D hihi, hát igen, szerencsére a hobbitok nem harcoltak gyakran

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246590 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én meg szoktam kérdezni másoktól, hogyha Középföldén élnénk, és igazából lovagolnánk, várakba vonulnánk vissza háború idelyén, akkor ők melyik nép oldalán élnének. Én a hobbitokén...

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246585 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

én is a hobbitokhoz érzem magam a legközelebb:) de ez olyan jó! mindenki megtalálja a világát, vagy ami az egyéniségéhez közel áll. nekem annyira jó érzés az, hogy ilyen színes Tolkien meséje, és tök jó belegondolni, hogy milyen lenne hobbitnak lenni^_^ Szívesen kipróbálnám az ottani életet *sóhaj*

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246091 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én néha féltündének érzem magam. Nem azért, mert azok a 'jók" , hanem.... :)

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246083 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én speciel hobbitnak érzem magam... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246054 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Onering írta:

GilGolwen Nimrandir írta: Ha az emberek "belsőjére, lelkére" gondolunk bárki, bárminek is hívja, szerintem mindenkit be tudunk sorolni Középfölde valamely fajába...


Igen, ez valahol mindig feltűnik, és szerintem azért érezzük ilyen közel magunkhoz, mert Tolkien a "valós életet" ábrázolta, egyes elemeit egy saját világba varázsolta. Persze itt aztán lehet elemezgetni, mint a verseknél, vajon mit gondolhatott az író. Több elemzés is készült már, de valahol mindenki a saját maga módján is látja a dolgot. Ez benne a szép:) Minden műben ott van valahol a művész mondanivalója, azt már a nézőre/olvasóra bízza, hogyan éli át.




Szép gondolat........

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.618 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére