Megye - Hobbitok

Több
20 éve 2 hete #216100 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Ha jól emlékszem, olvastam nvalahol arról, hogy a hobbitlukakat nagyon nehezen oldották meg építési szempontból a filmnél... Úgyhogy biztos nagon drága egy ilyet felhúzatni a házunk mögötti dombon...
Vagy inkább kivájatni. És a dombba... :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215525 Írta: GalenEszter
GalenEszter válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
De jó! Van hobbit topik!!!!! Idáig nem is tudtam... :oops:
Itt az ideje, hogy gyakrabban látogassak ide, hobbit létemre. :D

"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #214154 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Ille / Illewen írta: Bocs, ha ezt a témát már koábban kimerítettük, és nem lapozok előre, de régóta izgat a kérdés. Szerintetek Bilbó és Frodó a hobbitok melyik csoportjába tartozott? Gyaplábúak vagy irhafakók? Ha egyáltalán meg lehetett ezt állapítani, mert az idők folyamán biztosan keveredtek is egymással. Úgy emlékszem, Tolkien nem írja le ezt egyértelműen A GyU-ban.


Szerintem a Zsákosok gyaplábúak, a Borbakok meg inkább irhafakók, már csak a kalandvágyó kedvük miatt is, így Frodó keverék, de hajszínre inkább irhafakó...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #214152 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Bocs, ha ezt a témát már koábban kimerítettük, és nem lapozok előre, de régóta izgat a kérdés. Szerintetek Bilbó és Frodó a hobbitok melyik csoportjába tartozott? Gyaplábúak vagy irhafakók? Ha egyáltalán meg lehetett ezt állapítani, mert az idők folyamán biztosan keveredtek is egymással. Úgy emlékszem, Tolkien nem írja le ezt egyértelműen A GyU-ban.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211675 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szigetelés kérdése az egész. De szerintem Bilbóék sem betonból építkeztek, meg azok a népek sem, akik földbe vájt házakban laktak évszázadokkal, vagy évezredekkel ezelőtt.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211626 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Amit belinkeltél, az nem egy cég, inkább arról szól, hogyan építhet az ember magának hobbitlyukat... És valóban olyan betoncsöveket javasolnak az alagutak alapjának, a képen az egy illusztráció, tuti vannak nagyobbak is ennél. Egyébként is a kör keresztmetszetűt javasolják, mert akkor a szükséges csöveket meg vezetékeket be lehet rakni a padló alá. Fából amúgy nem hiszem, hogy lehetne a föld alatt építkezni, nem lenne elég tartós, a nedvesség miatt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211621 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Nem tudom, ez mi lehet, mert szó mi szó, elég kicsi és alacsony. Ha ez a ház tartószerkezete (szerintem egyébként fából van, de nem biztos), akkor nem biztos, hogy ez a legjobb cég.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210551 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

A Szürke Zarándok írta: ??? Nincs abban semmiféle beton belső.


Én ezekre gondoltam:
www.stormbear.com/bagend2/ikes/10-copy.jpg
:arrow: onnan van, amit belinkeltél. Én azt hittem, hogy az. :lol:

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209736 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Itt sok információt megtudhattok a hobbitokról: www.gportal.hu/hobbit

De a honlap még nincs teljesen kész.

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209733 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Cruel Gorthaur írta: A hobbitok mivel bélelték ki a falát?


Téglával. Ez - ha jól emlékszem - benne is van a könyvban valahol.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209346 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Nem tudom, hogy nem folyt be nekik a talajvíz, de szerintem ezen Tolkien sem sokat gondolkodott. Megoldották valahogy.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209332 Írta: Kegyetlen Gorthaur
Kegyetlen Gorthaur válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A hobbitok mivel bélelték ki a falát?


(haradi átírás)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209246 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
??? Nincs abban semmiféle beton belső. Természetesen az ilyeneknek kerek ablakaik vannak, és belűlről is olyanok, mint Zsáklak, bár amit én láttam, az ki volt meszelve és fagerendák voltak benne mindenütt. De nagyon jól nézett ki. Csak a szigetelését kell megoldani, de egyébként a földbe/domboldalba ásott ház már régi találmány. Már az ősmagyarok is ismerték például.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209221 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Aztamindenitnekijje! Hogy mik vannak? 8O Biztos jó lehet egy ilyen házikó, kíváncsi lennék rá. Bár már akkor nem ilyen beton belsőkkel, hanem eredetiben, "hobbitosan" :D Bár az az egy nem igazán előnyös a földbe ásott hobbitüregekben, hogy a belső szobákat a természetes fény nem világítja meg. De a sok kerek ajtó, és forma nagyon tetszik. A filmben nagyon jól megcsinálták szerintem. :P

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208716 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hát, én is szívesen laknék, bizony. Egyszer már terveztem is egyet. De, bár ez nem vág témába, én szívesen laknék olyan kőházban is, mint a Pajkos Póni.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208616 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Egyenlőre biztos drágább. Főként Magyarországon. Pedig én is szívesen laknék hobbit-üregbe...
A sztúrok egy ideig laktak Eriadorban is, a Megyétől délre, de most nincs kezemben a GYU, hogy kikeressem. (Aztán visszamentek Nősziromföldére.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208521 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Nem hinném, hogy annyival drágább lenne, mint egy átlagos ház.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208463 Írta: Kegyetlen Gorthaur
Kegyetlen Gorthaur válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

A Szürke Zarándok írta: Nos, nem tudom, hallottatok-e már róla, hogy hobbit-üregek bizony nem csak Középföldén léteznek. Van több cég is, amely el tudja készíteni ezeket a földbe vájt, modern szigeteléssel ellátott házakat. Természetesen megfelelő domborzat szükséges hozzá, de szerintem nagyon érdekes. Az interneten némi szerencsével lehet látni - akár teljesen berendezett - ilyen szmiálokat, én most sajnos csak egyet találtam.

Képzelem, mennyiért...


[size=9:28r81vf4]Éljen!!! Alapítsuk meg a Hobbitüreg-ásó csoportot! Első ásás holnap 10:00 kor![/size]


(haradi átírás)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208431 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Nos, nem tudom, hallottatok-e már róla, hogy hobbit-üregek bizony nem csak Középföldén léteznek. Van több cég is, amely el tudja készíteni ezeket a földbe vájt, modern szigeteléssel ellátott házakat. Természetesen megfelelő domborzat szükséges hozzá, de szerintem nagyon érdekes. Az interneten némi szerencsével lehet látni - akár teljesen berendezett - ilyen szmiálokat, én most sajnos csak egyet találtam.

www.stormbear.com/bagend2/index.php

Ha valakit érdekel a dolog, talán Hobbit Hole, Hobbit Habitat, vagy Bag End címszó alatt találhat még jó keresővel.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208428 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

A Szürke Zarándok írta: És a GyU idejében éltek még ilyen hobbitok az Anduin völgyeiben, vagy Nősziromföldén, vagy nem is tudom, minek nevezik ezt a területet.


Hát, Gollam onnan származik, bár a GYH idejére szvsz kihaltak...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208427 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
És a GyU idejében éltek még ilyen hobbitok az Anduin völgyeiben, vagy Nősziromföldén, vagy nem is tudom, minek nevezik ezt a területet.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208423 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

A Szürke Zarándok írta: Értem. És a Folyóközbeliek?


Nos, ha nem tévedek nagyot, ők a sztúrok (bár hobbitban nem vagyok annyira otthon :? )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208421 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Értem. És a Folyóközbeliek?

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208414 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szürke Zarándok: a Megyében nagyrészt gyaplábúak éltek (egy részük [pl. Bilbó] irhafakókat is az ősei között tudhatott), az irhafakók északabbra, a sztúrok meg a Ködhegység keleti oldalán éltek (bár szvsz már kihaltak... :( )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #207930 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Én úgy emlékszem így volt: Mivel a gyaplábúak a legnépesebb csoport a többi fajta beleolvadt. Később már nem volt érzékelhető a külömbség csak egyeseken, mint amilyen Bilbó, vagy Frodó. Mert az irhafakókból volt a legkevesebb. :cry: A sztúr hatás is megmutatkozott némelyikükön.

Magamat irhafakónak vallom. Ők amolyan tünde-hobbitok.
Egyébként, ahol nyaralni szoktam erős a gyaplábú hatás. :D Az idegenekkel kissé gyanakvóak, de maguk között. És az egész falu olyan hobbitos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #207649 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Valószínűleg kemény feladatra vállalkozok, amikor írok ebbe a porlepte topicba, de ez is - mint sok másik - nagyon érdekes számomra, de már nagyon rég nem írt bele senki. hát ezért írok, meg azért is, mert van kérdeznivalóm. A filmben megpróbálják valamennyire elkülöníteni (vagy legalábbis érzékeltetni a különbséget) a hobbitok három nemzetségébe tartozókat: sztúrokat, gyaplábúakat és irhafakókat? Vagy a különbség Bilbó idejében már nem volt érzékelhető Tolkien szerint sem?

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196562 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
SOK LESZ AZ OFF, PICINYEIM!


Zsombor, hidd el, értékeljük a beilleszkedési kísérleteid, de ennél szvsz kevesebb erőfeszítést igénylő módszerrel is sikerülhet.. :wink:

[size=9:18h3i110](na, ez volt a legnagyobb OFF eddig..) :roll: :twisted: [/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196560 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Off:

Akkor nem kell elolvasnia annak :up:

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196558 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
OFF
Hátha van valaki, aki a könyv egészével együtt akarja elolvasni ;)
ON

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196556 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Off:

Most ebben mi a baj? :evil3:

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.571 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére