Megye - Hobbitok

Több
21 éve 2 hónapja #130387 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
De a Piros Könyvben benne van Bilbó NAGY kalandja is, nem?

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130222 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Layla: mivel a Gyűrűk Ura maga a Piros Könyv(vagy nagy hülyeséget beszélek??), amit ugye Bilbó kezdett, Frodó folytatott, és Samu majd családja őrzött, így végülis mind a két lehetőség helyes. A Függelékben a családfákat a hobbitok csinálták, és bekerült a PK-be, hogy az olvasó jobban megérthesse. Nem tudom ez mennyire érthető...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130212 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Elanor:biztosan!Ez sztem olyan szent dolog féle lehetett!Meg úgy emlékszem mintha vhol láttam volna Bilbó családfáját...(bár lehet hogy a családfa vezetést csak Bilbó művelte)
A családfáról jut eszembe:a 3.kötet végén van ilyen családfa..az most olyan hogy az olvasónak hogy megértse a családfát vagy pedig ezt "maguk a hobbitok vezették"?Na értitek hogy mit nyögdécselek itten? :D

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130055 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Gandalf: az rendben van, h pletyka szinten, de vajon le is jegyezték a családfákat?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129657 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Gandalf:a számból szedted ki a szót!!!!!Én is ilyesmire gondoltam!!Osztom a vélemyényed!!!!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129550 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Nem hinném, hogy lett volna oktatás. Valószínűbb, hogy a mesteremberek megtanították utódaikat bizonyos dolgokra, meg a kertészek, növénytermesztők is, de szervezett oktatás, sőt, megkockáztatom, tudományos élet nem volt a Megyében. A történetírást is Bilbó honosította meg... egyedül a geneológia/családfakutatás létezett, de az sem tudományos formában, hanem pletyka-szinten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129427 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hát, egyeseknek biztosan kellett azt is tanulni. Legalábbis fizikát. Hiszen azért egy malom megépítéséhez az is kell.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129362 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintemis családon belül "öröklődött" a tudomány, és nem tanultak olyan felesleges dolgokat, mint a fizika vagy a kémia... :twisted: :)

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129205 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sztem olyat, h pl. fizka, kémia biztos nem tanultak :lol: de az alapvető ismereteket, amikre nekik is szükségük volt, úgy mint földművelés, a növények ismerete, lehet h tanultak. Na meg a saját történelmüket nagyon alapfokon. Szvsz...
Az, h az oktatás hogy ment... én is azt tudom elképzelni, h családon belül, vagy kisebb csoportokban.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128861 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Egyetértek Alyrral. A hobbitok népe nem mondható olyan, köhöm, kultúráltnak, így nem volt evidens az oktatás. Gandalf csak "jelképesen" használja az "iskola" szót, gondolom csak a tanító mestert értette alatta. Bár én úgy vélem, hogy semelyik megyei mester nem tanította Gondor hagyományait... :roll: :wink:

A gratulációkat köszönöm, de sajnos most kénytelen vagyok hosszabb időre megválni tőletek, mert nyaralni megyek. :cry: Jó dolog az, de a Fórum nagyon fog hiányozni. Óvatosan írjatok, ám, mert ősszel visszatérek és kitakarítok rendesen... :P Azért egyszer-kétszer nyáron is leszek ám.
Visszlát!!! :closed:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128802 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nimdorc írta: Gratula, Szméagol!

Szerintetek hogynézett ki a hobbitcsemeték oktatása?

– Tudod, Pippin uram, most nincs időm, hogy megtanítsalak Gondor történelmére; bár úgy lett volna jó, ha már akkor megtanultál volna róla egyet-mást, mikor még a Megye erdeiben szedted a madártojást és kerülted az iskolát.

Máshol asszem nincs szó iskoláról, csak azt lehet tudni, hogy Samut Bilbó tanította olvasni.


Viszont valószínű hogy elég sokan tudtak azért írni, hoszen a Babóban Bilbó újságot olvas, (minden ellenzésem ellenlre nem nevezhetem ezt történelmietlennek és illúziórombolónak mert az első újságot Caesar korában csinálták) és a családfakutatáshoz is kell tudni írni-olvasni. Lehet hogy csak az előkelőbbek tudtak...
Mindemellett szerintem az oktatás családi szinten folyt, az apa átadta gyermekeinek a tudását, esetleg elküldte egy mesterhez tanulni. (vagy a fiú magától ment, lásd Samu->Bilbó)
Nem hiszem hogy igazi iskola lett volna a Megyében, legfeljebb a zárt és népes közösségekben lehet hogy valaki magára vállalta az oktatást, míg a többiek dolgoztak. (Bakföld, Tukbánya)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128523 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Oké ha nem off én is gratulálok Szméagolnak! :wink: :lol:

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128358 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Gratula, Szméagol!

Szerintetek hogynézett ki a hobbitcsemeték oktatása?

– Tudod, Pippin uram, most nincs időm, hogy megtanítsalak Gondor történelmére; bár úgy lett volna jó, ha már akkor megtanultál volna róla egyet-mást, mikor még a Megye erdeiben szedted a madártojást és kerülted az iskolát.

Máshol asszem nincs szó iskoláról, csak azt lehet tudni, hogy Samut Bilbó tanította olvasni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127851 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!


OFF:

Alyr Arkhon írta:

Dodiee Took írta: Szméagol: szeretnék gratulálni topicgazdai kinevezésedhez:))) azért légy elnéző velünk ;)


Egyetértek, légy megértő, mert a hobbitok a saját törvényeik szerint élnek. (de ezt pont én mondjam? :D )


Akkor hagyjak minden OFF topicot ott, ahol van? Na azért ezt nem. :P Mindenesetre elnézőbb leszek, ha odaírjátok az OFF jelzést. De a témát elég tágan hagyom, ne aggódjatok! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127714 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta: Szméagol: szeretnék gratulálni topicgazdai kinevezésedhez:))) azért légy elnéző velünk ;)


Egyetértek, légy megértő, mert a hobbitok a saját törvényeik szerint élnek. (de ezt pont én mondjam? :D )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127271 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szméagol: szeretnék gratulálni topicgazdai kinevezésedhez:))) azért légy elnéző velünk ;)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127255 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

A hobbitok az Anduin forrás vidékéről érkeztek, ahonnan egykor az éothéodiak is. De lényegében nagyon szívós, erős népek voltak, tehát sok mindent kibírtak. Mielőtt a Megyébe értek annyit szenvedtek szegénykék (átkelés a Köd-hegységen), úgyhogy megérdemelték azt a jó kis földet... :wink:

A pipázgatással vigyázni... :P :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127101 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126924 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A hobbitok valahonnan a Ködhegység északi része tájáról vándoroltak a Megye területére, nem? Tehát akkor azért bírniuk kell a hideget. Bár úgye a kicsi test hamarabb megfagy, mint a nagy...

Amúgy a FOTR-ben, mikor Gandalf és Frodó megérkeznek Hobbitfalvára a film elején, nekem úgy rémlik, mintha pár hobbit asszony is pipázgatna abban a piaci forgatagban...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126912 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Samu valahol a könyvben megjegyzi, hogy mennyivel jobb lenne ha a hó a megyére esne mert kb 10-20 évenként látnak HAVAT.
szal nem nagyon hideg tél. (olyasmi lehet mint a mi régi kora telünk amikor baromi sok eső esik és még elég az átmentei famerkabát)

Pipa témához: én olyan 20-21éve korukra saccolom a pipázás kezdetét. és a lányok is pipázhatnak!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126810 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Azért ne feledjük, hogy Frodó szeptember 22-én hagyta el a Zsáklakot, tehát már ősszel, akármilyen jó idő is volt a Megyében! Télen egyetlen esemény sem játszódik a Megyében,. ezért nem is ismerhetjük a téli Megyét. De a közelgő hideg megmagyarázza a sálat is...
Hogy miért nem foglalták el? Egyrészt nem tudtak róla. Arnor bukása után az eriadori földek feledésbe merültek. Másrészt meg azért elég pici is volt ahoz, hogy akkora gazdasági fellendülést hozzon bármelyik államnak... nem érte meg meghódítani.
Szerintem a Megye nagyrészt önellátó volt, s csak luxuscikkekkel kereskedett (pl. pipafű), de ebben azért nem vagyok biztos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126567 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Dodiee:A hobbitok járótalpa nagyon sok mindent kibír... :wink: Pippinnek lehet, hogy fájt a torka...vagy valami.
A Megye, mikor még Fornostban volt király, annak az oltalma alatt élték az életüket, igaz teljesen függetlenül az Északi Jogartól. Akkor tehát még nagy volt a rend, így senki nem zargathatta őket az emberek közül. Mikor az Angmari Boszorkányúr megdöntötte Fornostot, az ottani emberek java szétoszlott és Angmarnak "nem tűnt fel" a Megye 50x60 mérföldes föld létére. ( :lol: Mint tudjuk nem látnak a nazgulok, ugyebár. :wink: ) Meg nem is a hobbitokat akarták megdönteni, hanem az Északi Királyságot, gondolom. A törpöknek, tündéknek vagy kívül esett a látókörén, vagy nem nagyon akaródzott nekik földet művelni, vagy hobbit-rabszolgát hajszolni, kapzsi ember meg kevés akadt.
De aztán Szarumán észrevette őket és onnantól kezdődött a baj. Gondolom ezzel is a hobbitok kicsinységét akarta jelezni Tolkien, bár elég abszurd. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126546 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Konkrétan mondjuk arra értetem, hogy gondolom nekik egy kis hóesés nem azt jelenti, hogy kettőt tekernek a nyakukban a sálon(erről jut eszembe..Pippin mi a fészkes fenének vitt magával sálat a filmben?? hisz nem volt olyan hideg, és sztem nem gondolta,hogy télig marad..), ellenben marad a térdnaci.. nekem ez a necces, az a térdandrág. meg mondjuk jeges úton nem is a legcélszerűbb a pucér talp...Na, nem gondolom én, hogy cipőt vettek, vagy ilyesmi:)) Amit furcsállok, hogy úgy tűnik, a Megye mind földrajzilag, mind pedig éghajlatilag mármár irreálisan ideális. És mégse kellett senkinek a hobbitokon kívül? Nem ment oda senki, hogy na, nyavajás félszerzetek, húzzatok el erről a csodás klímájú, zsíros földről, mert én akarok itt birodalmat alapítani? Nekem ez elég fura... Persze, sokat kérek, nem lehet mindenre választ találni, inkább berakok két képek, had örüljetek(by Ulmo, akinek újból ezer hálám érte..)
kep.tar.hu/dodie/index.phtml?aid=27568915&pid=2472724 egy elég jó Megye térkép, bár kissé apróbetűs, de ezen egy kattal lehet segíteni, és nagyobban megnézni(MINDEN rajta van..)
kep.tar.hu/dodie/index.phtml?aid=27568915&pid=2472725 sztem ez egy szenzációs Zsáklak alaprajz, bár angol a feliratozás, érdemes megkukkolni:)) És nézzétek mennyi kamra van :D

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126491 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Nóli írta:

Szméagol írta: talán meg is halnak.

Úgy érted, ki is halnak.
Samu azért kívánja, hogy a hó hobbitfalvára essen, mert ott ritkaságszámba megy, és ezért szeretik, kiélvezik, hogyha van, jól szórakoznak vele, szeretik. Aztán a Hosszú télre meg aszongyák, hogy jóból is megárt a sok... :wink:


Igen, de nem állt rá a kezem, hogy ilyet leírjak. Nem, ehhez túl érzékeny vagyok rájuk. :cry:
Pontosan! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126467 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: talán meg is halnak.

Úgy érted, ki is halnak.
Samu azért kívánja, hogy a hó hobbitfalvára essen, mert ott ritkaságszámba megy, és ezért szeretik, kiélvezik, hogyha van, jól szórakoznak vele, szeretik. Aztán a Hosszú télre meg aszongyák, hogy jóból is megárt a sok... :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126461 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Nem, nem bírták szegények a telet. :cry:
Igaz, Samu azt mondja a hóra, hogy "otthon, hogy örülnének neki", mert ott jó mulatságnak találják. Hobbitok hogolyóznak...meg hóhobbitot építenek..., vagy szánkóznak...nagyon aranyos látvány lehet(ne). :lol: 8)
De A Gyűrű keresésében benne van (ahogy Nóli írta), hogy milyen sokan haltak meg a hosszú télen és ha Gandalf nem segít rajtuk talán meg is halnak. (Ezek a leírások mindig nagyon elszomorítanak.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126414 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

jinx írta:

Dodiee Took írta: Felvetnék még egy kérdést: Ugyebár, Hobbitkáink csak a Caradhrason találkoztak a könyvben a hideggel,hóval, de a Megyében is van tél. Mit viselhetnek akkor a hobbitok??


több szőrt a lábukon :-)


Nem hinném, hogy a lábuk mintegy meteorológia, vagy levelibéka jelezte volna várható idősétálást a szőr növekedésének mértékével... :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126404 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta: Felvetnék még egy kérdést: Ugyebár, Hobbitkáink csak a Caradhrason találkoztak a könyvben a hideggel,hóval, de a Megyében is van tél. Mit viselhetnek akkor a hobbitok??


több szőrt a lábukon :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126400 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A Hobbitoknál vszínűleg csak nagyon enyhe tél lehetett, hiszen nem nagyon esett náluk hó, ami arra enged következtetni, hogy +3 +5 fokos teleik lehettek, biztos a szokásosat hordták, csak egy fokkal melegebben... Mondjuk akkor már a hosszú télből kellene kiidulni, de azt tudjuk, hogty akkor egymás után fagytak meg és haltak éhen szegénykék, ai azt jelenti, hogy hiányos a téli időkre elrakott ruhakészletük. A Borbuggyan nem volt olyan nagyon nagy folyó, nem kellett -200 fokios hidegahhoz, hogy befagyjon...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126332 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én sem ezt mondtam ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.628 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére