Megye - Hobbitok

Több
21 éve 3 hónapja #124905 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Rabyn írta: Egyébként szerintem nem biztos, hogy megtudátk volna védeni magukat


Szerintem is. Bizonyíték? Tuk Bandobrasnak, ha jól tudom, nemigen járta külső világot. Na, persze Brít igen, de ott "harcot" nem nagyon tanulhatott. Egyszerűen heves, nagyobb egy kicsit az átlagnál :lol: , és egy kis stratégiai érzék. Ez akármelyik hobbitban meglehet, ha termet nem is.
De tény, hogy lassan. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124664 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Na végigolbastam ezt a rengeteg irást!!

Egyébként szerintem nem biztos, hogy megtudátk volna védeni magukat

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124509 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én Alyrral értek egyet! Persze, előbb-utóbb (inkább utóbb) lehet, hogy a megyeiek is megelégelték volna a "rabságot", de sztem azért az egy nagyon erős lökést volt, hogy a négy hobbit, akik időközben megismerták a világ dolgait hazajöjjenek, és megmutassák a hobbitkáknak, hogy a saját népükből is vannak olyan személyek, akikre fel lehet nézni, és hogy képesek harcolni a saját jogaikért.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124466 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: Nem vagyok róla meggyőződve hogy meg tudták védeni magukat, hiszen egy szervezett "lázadáshoz" kellett az a négy tapasztalt és bátor hobbit aki visszatért a Gyűrűháborúból és a számos csata után már nem féltek a banditáktól. Nélkülük nem biztos hogy így meg tudták volna oldani. És ők sem élnek örökké.
A Gyűrűháboró előtt viszont a kószák ügyeltek a Megyére, valószínűleg Gandalf kérésére.


Való igaz, kellett néhány bátor hobbit, aki fölnyitotta a szemüket. De szerintem, ha nem is olyan hamar, de maguktól is rájöttek volna a hobbitok, hogy mit kéne tenniük. Trufáékon kívül is volt néhány hevesvérű Tuk és Borbak, akiknek egy idő után felnyílt volna a szemük.
A hobbitok lassan jönnek dühbe... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124370 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta:

jinx írta: kérdeznék valamit:

M.i. 1427: Elesszár király rendeletet bocsát ki: emberek nem léphetnek a Megye területére, melyet Szabad Földnek nyilvánít az Északi Jogar oltalma alatt.


Miért volt erre szükség? Az addig rendben, hogy a Megye eddig is gyakorlatilag független volt, de Aragorn írásba foglalta, hogy megakadályozza az utódait abban, hogy úgymond "rátegyék a kezüket". Viszont mi értelme megtiltani, hogy az emberek lépjenek a területére? Bríben a hobbitok és az emberek látszólag jól megfértek egymás mellett, a Megye megtisztításával pedig a hobbitok bebizonyították, hogy ha kell, meg tudják védeni magukat.


Ugyan nem vagyok Elesszár király, de sztem ezzel azt akarta megakadályozni, hogy a "rossz" emberek újra ellepjék a Megyét. Mert azért a Megye megtisztításában az is benne van, hogy sok hobbit is meghalt. És nem éri meg újra... De biztos vagyok benne, hogy azok az emberek, akiket szívesen láttak(pl: Aragorn), azok beléphettek a Megyébe. vagy nem. nem tudom, de jó lérdés..


Alyr, a függelék leírja, hogy SENKI nem léphetett a Megye területére, aki ember volt, ezalól Elesszar sem kivétel, és nem is lépett a Megye földjére soha többet. Pippinékkel csak a határt képző hídnál találkozott.
(Ugye? :roll: )

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124324 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta:

jinx írta: kérdeznék valamit:

M.i. 1427: Elesszár király rendeletet bocsát ki: emberek nem léphetnek a Megye területére, melyet Szabad Földnek nyilvánít az Északi Jogar oltalma alatt.


Miért volt erre szükség? Az addig rendben, hogy a Megye eddig is gyakorlatilag független volt, de Aragorn írásba foglalta, hogy megakadályozza az utódait abban, hogy úgymond "rátegyék a kezüket". Viszont mi értelme megtiltani, hogy az emberek lépjenek a területére? Bríben a hobbitok és az emberek látszólag jól megfértek egymás mellett, a Megye megtisztításával pedig a hobbitok bebizonyították, hogy ha kell, meg tudják védeni magukat.


Ugyan nem vagyok Elesszár király, de sztem ezzel azt akarta megakadályozni, hogy a "rossz" emberek újra ellepjék a Megyét. Mert azért a Megye megtisztításában az is benne van, hogy sok hobbit is meghalt. És nem éri meg újra... De biztos vagyok benne, hogy azok az emberek, akiket szívesen láttak(pl: Aragorn), azok beléphettek a Megyébe. vagy nem. nem tudom, de jó lérdés..


Nem vagyok róla meggyőződve hogy meg tudták védeni magukat, hiszen egy szervezett "lázadáshoz" kellett az a négy tapasztalt és bátor hobbit aki visszatért a Gyűrűháborúból és a számos csata után már nem féltek a banditáktól. Nélkülük nem biztos hogy így meg tudták volna oldani. És ők sem élnek örökké.
A Gyűrűháboró előtt viszont a kószák ügyeltek a Megyére, valószínűleg Gandalf kérésére.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124252 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Szerintem helyes döntés volt. Valahogy olyan ez, mint Lothlórien. Oda is csak magukkal vihették a veszedelmet az emberek... A Megyébe is valahogy így. Azért a hobbitok azért kijöhettek a Világba és megmutathatták magukat, tehát Aragorn mégsem csinált belőle "rezervátumot". :?
(De értelmes napom van ma... :roll: )
Ez megint felveti a problémát, hogyha ilyen szigorú intézkedések voltak a Megyébe lépéssel kapcsolatban, miért pusztultak el a hobbitok, a mitológia szerint?

Sil: Jó, jó a számítógép igen, de a fórum már nem annyira. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124192 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Örülök, hogy ilyen sok vélemény született, és engem is sok mindenre rádöbbentettetek, amit észre se vettem, hogy mit is szeretek bennük(ez így értelmes mondant??).

Sil: Igen, nem is gondoltam igazán át.. azthiszem valóban, minden emberre, vagyis inkább "nem-hobbitra" érvényes volt a törvény. Ez valami olyasmi, mintha azt tiltanánk meg, hogy valaki belépjen egy óvodába.. nem teljesen jó a példa, de remélem lehet érteni mire akartam célozni. Hiába, meg tudják védeni magukat, de annyira kedves, egyszerű(és mégis bonyolult), szeretetteljes nép a hobbitoké, hogy Aragorn úgy gondolhatta, csak így tudja őket igazán megvédeni. Hogy ez helyes volt e, azt ne firtassuk:))

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124183 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Az őszinteségüket, az egyenességüket. Szókimondóak, mindig az a szájukon, ami a szívűkön, ez a szókimondóság egy másik fajnál sincs meg. Ez hatalmas erény!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124175 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta: szal: Sztetek mitQl lesz valaki hobit? vagyis mi jellemzi legjobban a hobbit létet? És mi az, ami a Gyürük Ura hobbitjaiban a legjobban megfogott titeket?


Az életszeretet, az egyszerűség, a természetesség, hogy a barátjukért a tűzbe tennék a kezüket, a családcentrikusság (lásd: a nagy családok :wink: ) és még lehetne sorolni...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124127 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: Sil: Mióta olyan magsfokú technikai vívmány az internet?? :wink:

Hűha, némi generációs ellentétet vélek felfedezni... Hiába, öregszem... :oops: Mindenesetre a számítógép nem tartozik a legegyszerűbb gépek közé...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124124 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta: De biztos vagyok benne, hogy azok az emberek, akiket szívesen láttak(pl: Aragorn), azok beléphettek a Megyébe. vagy nem. nem tudom, de jó lérdés..

Ennek kissé ellentmond az, hogy maga Aragorn sem lépett a Megyébe, amikor meglátogatta őket, akkor is csak a Borbuggyan hídjáig ment (lásd Függelék)...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124118 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Meg tudják védeni magukat. Lehet, hogy nekem is van itthon egy baseballütQ, és meg tudom védeni magam vele, de azért be is zárom az ajtót. az ember(hobbit) ne kísértse az ördögöt, ha nem muszály.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123998 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta: Ugyan nem vagyok Elesszár király, de sztem ezzel azt akarta megakadályozni, hogy a "rossz" emberek újra ellepjék a Megyét. Mert azért a Megye megtisztításában az is benne van, hogy sok hobbit is meghalt. És nem éri meg újra... De biztos vagyok benne, hogy azok az emberek, akiket szívesen láttak(pl: Aragorn), azok beléphettek a Megyébe. vagy nem. nem tudom, de jó lérdés..


igen, erre írtam a Megye megtisztítását (=meg tudják védeni magukat)...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123989 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Igen, igen és igen.
Olyan sokan vannak, akik lebecsülik a hobbitokat, éppen az egyszerűségükért. Aztán pedig áhítatos szemekkel néznek a tündék felé, és úgy gondolják ettől lesznek különlegesek, holott a tündék, hogy is mondjam, olyan egyértelműek. De a hobbitokon (ahogy ők maguk is) meg kell állni és elgondolkozni egy kicsit. Az egyszerűségük és "nemtörődömségük" nem az a "szőnyeg alá söprés", amit ma mindenki művel. Ez őszinte. Ők olyanok, amilyenek és úgy jók ahogy vannak. Ők nem homokba dugják a fejüket, hanem mindent szívből csinálnak. És Szilszakállnak nem volt igaza a hobbitok hamariságával kapcsolatban. Szilszakáll nem látott még elég embert. :? A hobbitnak meg van a maga munkája és azt tisztességgel végzi el, akárki adta ki azt nekik , ha fontos volt. (A megyeőrök miatt tettem oda ezt a "ha"-t :wink: Bár nézzétek csak meg őket Szarumán idején.) És ez is hozzátartozik az esgyszerűséghez. A rítusok, megszokások. Ez is.
Az ő egyszerű életük, ha egy kicsit jobban áttekintjük nagyon "bonyolult". De olyan természetesen, olyan szépen, olyan gondosan, hogy már egyszerűnek mondjuk, mert olyannyira bonyolult.

Sil: Mióta olyan magsfokú technikai vívmány az internet?? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123917 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én újra a miért hobbitok a hobbitokhoz írnék, illetve azt mondanám el, hogy miért különlegesek számomra.
Én a mérhetetlen optimizmusukat szeretem, hogy boldogan néznekl a világba, a kitartásukat, és legfőképp az egyszerűségüket.
A mai világban mindent túlbonyolítanak, mindenki rohan... Ők idilli lények.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123827 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

jinx írta: kérdeznék valamit:

M.i. 1427: Elesszár király rendeletet bocsát ki: emberek nem léphetnek a Megye területére, melyet Szabad Földnek nyilvánít az Északi Jogar oltalma alatt.


Miért volt erre szükség? Az addig rendben, hogy a Megye eddig is gyakorlatilag független volt, de Aragorn írásba foglalta, hogy megakadályozza az utódait abban, hogy úgymond "rátegyék a kezüket". Viszont mi értelme megtiltani, hogy az emberek lépjenek a területére? Bríben a hobbitok és az emberek látszólag jól megfértek egymás mellett, a Megye megtisztításával pedig a hobbitok bebizonyították, hogy ha kell, meg tudják védeni magukat.


Ugyan nem vagyok Elesszár király, de sztem ezzel azt akarta megakadályozni, hogy a "rossz" emberek újra ellepjék a Megyét. Mert azért a Megye megtisztításában az is benne van, hogy sok hobbit is meghalt. És nem éri meg újra... De biztos vagyok benne, hogy azok az emberek, akiket szívesen láttak(pl: Aragorn), azok beléphettek a Megyébe. vagy nem. nem tudom, de jó lérdés..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123824 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sokat gondolkodtam valamin... ha megnézitek, a Gy.U. fontosabb hobbitszereplöi nem tipikus hobbitok. Legalábbis, ha igazán megnézzük, azok a tulajdonságok, amiket felsoroltatok, megvannak ugyan bennük, de sok olyan tulajdonság is, ami viszont nagyon nem jellemzQ a hobbitokra. Példéul, ami a filmben is nagyon tetszett nekem, az az, hogy, vegyük példának Pippint és Trufát, amíg az átlag hobbitot nem érdeklik a külvilág dolgai, addig Qk az életüket is áldozták volna olyasmiért, ami a Megyében nem lenne fontos. Hisz ott gyanakodva nézik a kívülrQl jött embert, nemhogy hqséget esküdjenek neki.. És ha megnézitek, ez a két hobbit bármikor visszafordulhatott volna. Bríböl. Völgyzugolyból. Frodónak ott volt a Gyürü,és a küldetése, samunak pedig az ígéret, hogy megvédi Frodót(na nem mintha ez ellenére lett volna). De Trufa és Pippin sokszor mondhatták volna, hogy "kösz szépen, nekem ez már sok, én hazamennék répát kapálni". De nem tették. És itt jön az, amit én a legeslegfontosabb tulajdonságnak tartok ezekben a hobbitokban, és az a hüség. Hüség a barátok iránt. Hüség egy cél iránt, amit talán teljesen nem is értenek, de érzik, hogy fontos. Pippin például úgy beszél a halálról a Fekete Kapu elött, mintha nem az számítana, hogy mikor, vagy hogyan hal meg, hanem hogy kivel. Mert ha már meg kell halni, jobb olyanok közt, akiket az ember nagyon szeret. És ez az, ami igazán naggyá teszi Qket kicsiségükben is.

(elnézést kérek,nem tudok hosszú ö-t és ü-t írni, a nagy Q-k a hosszu ö-k, a kicsik a hosszú ü-k.)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123820 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
kérdeznék valamit:

M.i. 1427: Elesszár király rendeletet bocsát ki: emberek nem léphetnek a Megye területére, melyet Szabad Földnek nyilvánít az Északi Jogar oltalma alatt.


Miért volt erre szükség? Az addig rendben, hogy a Megye eddig is gyakorlatilag független volt, de Aragorn írásba foglalta, hogy megakadályozza az utódait abban, hogy úgymond "rátegyék a kezüket". Viszont mi értelme megtiltani, hogy az emberek lépjenek a területére? Bríben a hobbitok és az emberek látszólag jól megfértek egymás mellett, a Megye megtisztításával pedig a hobbitok bebizonyították, hogy ha kell, meg tudják védeni magukat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123771 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Igen! A határtalan vidámság teljes mértékben a sajátjuk. Emiatt az ellentét miatt, hogy van bennük, ami másokban nincs, és van ami hasonló a többiekhez, ettől olyan egyediek, és szerintem ők azok, akiket érdemes követni, ha boldog, és teljes életet akarsz élni.

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123763 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
És van bennük valami, ami egyik sem. Ami csak bennük van meg. S én pont ezekért az értékekért tisztelem őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123761 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Elanor írta: :arrow: nem ért egyet a technika nagyon modern vívmányaival, csak a legszükségesebb gépeket használja

Izé... akkor mit is keres ennyi hobbit az Interneten? :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123757 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem mindenből pont elég van a Hobbitokban:
van valami, ami tündés, ami törpös, és ami emberes.
Mindig vidámak, kivéve, ha valamin fel kell háborodni, mert akkor teljes mellbedobással fel vannak háborodva :-D Nem érdekli őket mások véleménye, kivéve, ha a barátjuk véleményéről van szó, mert arra adnak. De többnyire azért a saját fejük után mennek. Mondjuk én azért ennyire lustán nem tudnék élni. Néha egy egy kirándulás kell, egy kis kaland. Szerintem a legjobb életet ők élik. A tündék túl... nem is tudom... tökéletesek. A törpök túl tökéletlenek :-) Az embereknek meg mindig van valami bajuk. A hobbitok mindig vidámak, és mindig marad bennük remény. Ez tiszteletre méltó. :wink:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123734 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hobbitok, hobbitok... ők azok, kik élvezik az élet egyszerű és természetes örömeit. Igaz, hogy a tündék is a természetes doglokat szeretik, de ez nem ugyanaz, mert a hobbitok vhogy közelebb állnak a földhöz, talán azért is, mert az adja a megélhetésüket. Ők vhogy józanabbul állnak a lábukon, nem érdeklik őket a magasztos dolgok, csak az egyszerűek, amiket anélkül is lehet élvezni, hogy túlságosan el kéne gondolkozni rajtuk.

Néha kicsit földhöz ragadtak (talán ebből is afódik az előítéletességük ;) ), de ami sztem egy mai embert hobbittá tesz:
:arrow: szereti az élet apró örömeit, úgy mint evés, ivás, pipázás ( :?: )
:arrow: szeret nagyopkat beszélgetni a hasonszőrűekkel ;)
:arrow: szereti a természetet, és tud is bánni vele
:arrow: nem ért egyet a technika nagyon modern vívmányaival, csak a legszükségesebb gépeket használja

Hát nemtom, most ennyi jutott eszembe, ha van még vmi, leírom :)
Viszlát, hobbitkáim :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123677 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Meg sok sok finomat enni!!!! :D
Meg sétálni, pipázni......

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123669 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Csatlakozok Rabynhoz!
Én szívesen élnék a Megyében és jól ellennék a saját apró-cseprő gondjaimmal. (Gondolom a hobbitoknak nem olyan kicsi, mondjuk, hogy kevesebb volt idén az eper, árpa, komló :P . De így kívülről olyan semmiségnek tűnnek.) Nem igazán lennék kíváncsi a külső világra. Na, persze azért a Tukok és Borbakok egy-egy kiruccanásához csatlakoznék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123646 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Egy valami van a Hobbitokban, amit nem szeretek: Az, hogy egy kicsit előítéletesek. :roll:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123609 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
az élet szeretet és az optimizmus!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123586 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Na, még multkor fel akartam dobni egy témát, csak minet a fejembQl sQt, lehet, hogy már volt is, de sebaj, csak ne haldokoljon a topic:)

szal: Sztetek mitQl lesz valaki hobit? vagyis mi jellemzi legjobban a hobbit létet? És mi az, ami a Gyürük Ura hobbitjaiban a legjobban megfogott titeket?

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123264 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szmeagol: Dehogy. 8O Csak jellemzobb nevelesi stilusnak velem, mivel Tukeknal es Borbakeknal gyakrabban be-be csusztak kalandok, ami altalanosan nem volt elterjedt. Bocs, ha felreertheto voltam. :oops:
[size=9:h3dape0r]"miert is nem?" Tehat szerinted nem, vagy ez csak szofordulat?[/size]
Mehecske: Jujj...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.585 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére