Megye - Hobbitok

Több
20 éve 11 hónapja #143298 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: Sziasztok!

De, Nóli, pontosan az! A hobbitok nyelve úgy tűnt el, hogy a Közös nyelvet keverték az ő nyelvükkel. De a Gyűrűháború idejére már csak szavak maradtak, mint a szmiál vagy a mathom.


Az eredeti nyelvük hasonlítahott a rohírokéhoz, de ez csak ötlet ami most fogant a fejemben...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143005 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

De, Nóli, pontosan az! A hobbitok nyelve úgy tűnt el, hogy a Közös nyelvet keverték az ő nyelvükkel. De a Gyűrűháború idejére már csak szavak maradtak, mint a szmiál vagy a mathom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142568 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A westron nem a közös nyelv? Én asszem, hogy az ő nyselvük valamikor régen eltűnt, hiszen ha a közös nyelvet beszélik, nem valószínű, hogy egész Középfölde tőlük vette volna át...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 napja #141614 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

A hobbit nevek milyen nyelvből vannak? Mondjuk a Frodó?


a hobbitnevek az eredeti hobbitnyelvű (ami a westron egyik nyelvjárása) nevek anglicizált változatai

a Frodó eredeti neve pl. Maura, ami bölcset jelent; a _frod_ az óangol nyelvben szintén bölcs

ez egyike Tolkien trükkjeinek


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 napja #141594 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: Valahol Északon paroláztak a leendő rohaniakkal.

(ha a National Geographic ottjárt, akkor már nem érintetlen)


No, és előtte? Nem hiszem, hogy csak a semmiből bukkantak elő... Ooops... Már megint annál a kérdésnél tartunk, amit többször is kitárgyaltunk. :roll:
A hobbit nevek milyen nyelvből vannak? Mondjuk a Frodó?

(Nem, mert az emberek már nem voltak ott, direkt megvárták, hogy elmenjenek. Csak az épületeket nézegették... :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 napja #141520 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: Sziasztok!

Elég!!! :D

Új téma: Vajon hol lehettek a obbitok az "Anduin forrásvidéke elmélet" előtt? Mert ugye onnan tudjuk, hogy a sötétség nyugatra kergette mindnyájukat, de a sztúrok, miután egy ideig a Szürke omboly és a Bruinen között éltek, visszatértek a hegyek nyugati keleti oldalára. Na, de előtte?

(A National Geographic szerint egy dél-amerikai érintetlen törzs hobbit odukban lakik. :mrgreen: )


Valahol Északon paroláztak a leendő rohaniakkal.

(ha a National Geographic ottjárt, akkor már nem érintetlen)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140065 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Elég!!! :D

Új téma: Vajon hol lehettek a obbitok az "Anduin forrásvidéke elmélet" előtt? Mert ugye onnan tudjuk, hogy a sötétség nyugatra kergette mindnyájukat, de a sztúrok, miután egy ideig a Szürke omboly és a Bruinen között éltek, visszatértek a hegyek nyugati keleti oldalára. Na, de előtte?

(A National Geographic szerint egy dél-amerikai érintetlen törzs hobbit odukban lakik. :mrgreen: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140020 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Rabyn írta: Alyr-))))

Azért az vicces, hogy meg lettönk kérve, hogy ne beszéljünk a cikkről. n már jó régen olvastam de rendesen elüdem az illetőt a fenébe, mert ez oilyan mintha a grimm mesékbe belemagyaráznád a jelenlegi világot.. Jellemző ilyet is csak egy FELNŐTT (aki agyulag is felnőtt) tud írni.


Nem a felnőtt/gyerek a baj, hanem hogy nincs fantáziája, nem tudja elképzelni hogy a dolgok másként történhetnek...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140018 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Alyr-))))

Azért az vicces, hogy meg lettönk kérve, hogy ne beszéljünk a cikkről. n már jó régen olvastam de rendesen elüdem az illetőt a fenébe, mert ez oilyan mintha a grimm mesékbe belemagyaráznád a jelenlegi világot.. Jellemző ilyet is csak egy FELNŐTT (aki agyulag is felnőtt) tud írni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139975 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Carnimirie írta: Hát igen.... sajnos nem tudják fELFogni,hogy ez egy elképzelt világ.....és itt semmi sem olyan,mint a mi világunkban...és e ,,csodás'' cikk irója nem érti meg,hogy miért vannak jók és rosszak, miért csak ilyen jellemek vannak,és miért nincs a kettő között senki....mondjuk ez sem igaz,mert ott van például Gollam......


Na igen. A Gyűrűk Ura nem dokumentumregény hanem legenda.
Azt mért nem kérdezi senki hogy Pallasz Athéné hogy pattanhatott elő Zeusz fejlből, amikor az fizikailag lehetetlen? :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139496 Írta: Carnimirie
Carnimirie válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hát igen.... sajnos nem tudják fELFogni,hogy ez egy elképzelt világ.....és itt semmi sem olyan,mint a mi világunkban...és e ,,csodás'' cikk irója nem érti meg,hogy miért vannak jók és rosszak, miért csak ilyen jellemek vannak,és miért nincs a kettő között senki....mondjuk ez sem igaz,mert ott van például Gollam......

"everybody’s changing and I don’t feel the same"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139415 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én eleve atz nem szeretem, amikor a Gyűrűk Ura világát a valós világgal hasonlítgatják. Amikor a Gyűrűt az atombobával próbálják azonosítani...
Ez ellen Tolkien is tiltakozott, és én is undorítónak találom.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139282 Írta: Carnimirie
Carnimirie válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Vááááá!!!

Elolvastam.....hát amit a hobbitokról ir az szörnyű...hogy sarokba szoritott patkányként viselkednek minden helyzetben.....borzalmas...
De engem az háboritott fel a legjobban,hogy nem teccik neki Tolkien fekete-fehér erkölcsisége,hogy vannak a jók és vannak a rosszak,és Tolkien egysikúan lát mindent,nem veszi figyelembe a figurák inditékait....aki ilyeneket mond,az az egész Gyűrűk Urából semmit sem értett.....vááá......

"everybody’s changing and I don’t feel the same"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138933 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Elanor: Tökéletesen egyetértek. 8) [size=9:1da8vnav]Mindig leírod a gondolataimat, mielőtt én leírnám... :wink: [/size]

Mondjuk én nem nagyon szoktam az ilyen "kritikákról" ítélkezni, csak magamban, mert mindenki azt mondja biztos csak elfogult vagyok. És most megpróbáltam kívülről nézni a dolgot és nem csodálom, hogy ilyeneket írt a hobbitokról, mint kívülálló. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138923 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A Kornya Zsolt alias Raoul Renier által írt "kritika". Akit érdekel, itt van:
www.fantasya.hu/index.php?modul=cikk&mod=mutat&id=204&kezdes=0

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138922 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Ringbearer írta: Ez milyen cikk? :roll:

Én sem olvastam, de azok után, amiket itt hallok róla, asszem nem is fogom. :evil:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138919 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Ez milyen cikk? :roll:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #138908 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Engem annak a cikknek pont azok a részei idegesítettek fel a legjobban, amikben a hobbitokat szidta az illető. Már nem emlékszem pontosan, miket írt róluk, de az tisztán látszott, h nem érti, mit is képviselnek ezek a lények.
Butának, korlátoltnak írta le őket, akik nem törődnek semmivel, pedig épp ők azok, akik azokat az értékeket képviselik, amik kiveszőben vannak a világból.
Ők még képesek megállni, és körülnézni, nem csak rohannak, mint az emberek nagy többsége. Ők az egyszerű dolgokat szeretik, amiket a természet ad meg nekik, még képesek együtt élni a természettel.
Sztem pont azért nem látta ezt az az emberke, aki írta a cikket, mert belőle már teljesen eltűntek ezek a dolgok. De lehet, h csak én ítélkezem elhamarkodottan és elfogultan :lol:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138872 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: Sziasztok!

Én is olvastam. Igazság volt benne, de engem az a mérhetetlen durvaság zavart, ahogy ezeket leírta. A "hobbitok gazdasági közössége". Ilyen nincs és kész. Ennek az embernek semmi fantáziája sincs, nagyon egysíkú. Beszűkűlt a látóköre szegénynek.
És most elfogulatlan voltam. :roll: :? :oops: :wink:


Ha manapság íródott volna a Gyűrűk Ura, akkor talán oka lett volna ilyet írni. Persze, sok igazság van benne, de a vége felé én már csak egy nevetséges Tolkien-ócsárolást láttam benne. A tolkieni világot fel lehet fogni meseként, nem kell ilyen földhözragadtnak lenni. Olvastam ilyen kritikákat más klasszikusokról is, pl. egy Rasszizmus az Elfújta a szélben címűt. Szerintem nem kell mindent ennyire komolyan venni és "mai szemszögből" nézni, fel lehet fogni meseként is az egészet. Nyavalyogni lehet, de ezek a klasszikusok semmit sem öregetek, és ugyanolyan élvezhetőek és elbűvölőek, mintha ma írták volna őket.

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138011 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Sil írta:

Ankalimon írta: Milyen cikkről beszéltek?
El tudnátok küldeni a forrást, vagy linket?

Szvsz a Raoul Renier-féle "kritikáról" van szó, ami pár hónapja több topicban is volt téma... :?


Igen az, de itt ne legyen téma. Legfeljebb a hobbitok kapcsán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137687 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Én is olvastam. Igazság volt benne, de engem az a mérhetetlen durvaság zavart, ahogy ezeket leírta. A "hobbitok gazdasági közössége". Ilyen nincs és kész. Ennek az embernek semmi fantáziája sincs, nagyon egysíkú. Beszűkűlt a látóköre szegénynek.
És most elfogulatlan voltam. :roll: :? :oops: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136552 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Legolin: énis olvastam azt a cikket, és nagyon sok igazság van benne :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135674 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: Sziasztok!

Hogy az emberekkel ébredtek azt nem tudom, de mi csak onnantól tudhatjuk történetüket, mikoraz Anduin forrás vidékén éltek. Ancalimon jól mondta... Elsőre talán vicces, de ha belegondolsz nagyon igaz. A hobbitok az evilági emberek (legalábbis időszámításuk szerint...).
Hát az iskola témát közvetlenül az előző oldalon tárgyaltuk ki. :wink: Arra jutottunk, hogy Gandalf ezt csak "jelképesen" mondta. A hobbitok utódaiknak adják át tapasztalataikat, nemzedékről, nemzedékre. Ezért gyakoriak az egy-egy jellegzetes munka egy családra.

OK, köszi a magyarázatokat, végülis tényleg érthető... :frodo1:
Egyébként nem tudom már, hol olvastam, de vki ide rakta be: (talán) egy író írt még ilyesmiket a hobbitokról (és az egész GyU-ról), hogy milyen nevetséges ez az egész, ahogy élnek stb. de szerintem az egy kicsit durva volt...

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134731 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Hogy az emberekkel ébredtek azt nem tudom, de mi csak onnantól tudhatjuk történetüket, mikoraz Anduin forrás vidékén éltek. Ancalimon jól mondta... Elsőre talán vicces, de ha belegondolsz nagyon igaz. A hobbitok az evilági emberek (legalábbis időszámításuk szerint...).
Hát az iskola témát közvetlenül az előző oldalon tárgyaltuk ki. :wink: Arra jutottunk, hogy Gandalf ezt csak "jelképesen" mondta. A hobbitok utódaiknak adják át tapasztalataikat, nemzedékről, nemzedékre. Ezért gyakoriak az egy-egy jellegzetes munka egy családra.
Na jó! Tiszta hülye vagyok már. Késő van.

Chat-eléssel vigyázni, ám! :nono:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134671 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Legolin írta:

Aeglos írta:
Tolkien a hobbitokat először a vidéki angol emberek karikatúráinak szánta, így bele sem kerültek a mítológiába csak később.....
Egyébként leginkább az emberekhez lehet őket besorolni... ők is emberként ébredtek fel..... :?
...(...de az se kizárt, hogy egy vala "rendetlenkedése" során jöttek létre mint a törpök....).... :twisted: :evil3:


A hobbitok eredetileg az angol :roll: parasztok karikatúrái???
Ez meglepő....furcsa, nem is tudok mit mondani :nono:


Ezt Ancalimon mondta egy Tolkien Klubon :lol: .....

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134670 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Iskola a hobbitoknál.... :roll: ...hmm, szerintem főleg csak gyakorlati órák voltak...és különben is ...nehéz elképzelni, hogy vlkit megbuktassanak kötélverésből :twisted:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134669 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Aeglos írta:
Tolkien a hobbitokat először a vidéki angol emberek karikatúráinak szánta, így bele sem kerültek a mítológiába csak később.....
Egyébként leginkább az emberekhez lehet őket besorolni... ők is emberként ébredtek fel..... :?
...(...de az se kizárt, hogy egy vala "rendetlenkedése" során jöttek létre mint a törpök....).... :twisted: :evil3:


A hobbitok eredetileg az angol :roll: parasztok karikatúrái???
Ez meglepő....furcsa, nem is tudok mit mondani :nono:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134668 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Mae govannen/suilad :wink:

Az előző témához nemigen kapcsolódik, amit kérdeznék: vki említette az iskolát, és erről jut eszembe, hogy volt-e vmilyen ilyesmijük a hobbitoknak :?: Mert a könyvben mintha egy helyen említették volna, hogy Pippin folyton lógott az iskolából, de egyéb utalást nem találtam.
Egyébként én valahogy nem tudnék elképzelni hobbittanárokat...(ahogy feleltetnek meg vizsgáztatnak) :hello:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134666 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: Sziasztok!

Valóban nem tudunk róluk semmi korábbit annál, hogy az Anduin forrás vidékén éltek. Így a másodkor végén harmadkor elején jelentek meg Középföldén. A valódi nyelvük egy gyökérről ered a rohírokéval... :roll: Viszont azt nem hinném, hogy csupán akkor "jelentek" meg, úgy hipp-hopp. Az Ainuk Dalában minden élő és élettelen lény benne volt, tehát ők is úgyanúgy az ősidőktől éltek. Mondjuk az emberek ébredése után ébredtek ők... De nem tudunk róluk semmit, mert nem kerültek kapcsolatba a tündékkel, tehát azok nem jegyeztek fel róluk semmit. :? Szép kis dolog, mondhatom.


Tolkien a hobbitokat először a vidéki angol emberek karikatúráinak szánta, így bele sem kerültek a mítológiába csak később.....
Egyébként leginkább az emberekhez lehet őket besorolni... ők is emberként ébredtek fel..... :?
...(...de az se kizárt, hogy egy vala "rendetlenkedése" során jöttek létre mint a törpök....).... :twisted: :evil3:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134630 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Valóban nem tudunk róluk semmi korábbit annál, hogy az Anduin forrás vidékén éltek. Így a másodkor végén harmadkor elején jelentek meg Középföldén. A valódi nyelvük egy gyökérről ered a rohírokéval... :roll: Viszont azt nem hinném, hogy csupán akkor "jelentek" meg, úgy hipp-hopp. Az Ainuk Dalában minden élő és élettelen lény benne volt, tehát ők is úgyanúgy az ősidőktől éltek. Mondjuk az emberek ébredése után ébredtek ők... De nem tudunk róluk semmit, mert nem kerültek kapcsolatba a tündékkel, tehát azok nem jegyeztek fel róluk semmit. :? Szép kis dolog, mondhatom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.587 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére