Megye - Hobbitok

Több
21 éve 1 hónapja #133097 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Lalaith Scarlett írta: Bocs, ha már 20an megkérdezték és 40en kitárgyalták, de mit lehet tuddni a hobbitok "teremtéséről"?


Annyira semmit, hogy Tolkien külön ki is hangsúlyozza csendes megjelenésüket, és hogy a nagy népek csak későn ébredtek rá jelenlétükre.
Másutt meg az írja, hogy még a legrégebbi hobbit legendák sem szólnak a vándorlás koránál előbbi dolgokról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #132935 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Lalaith Scarlett írta: Bocs, ha már 20an megkérdezték és 40en kitárgyalták, de mit lehet tuddni a hobbitok "teremtéséről"?


nagyjából semmit


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #132925 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Bocs, ha már 20an megkérdezték és 40en kitárgyalták, de mit lehet tuddni a hobbitok "teremtéséről"?

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132515 Írta: Fircorwen
Fircorwen válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: De el nem tudnék képzelni egy hobbitot imádkozni, akármilyen formában... :roll: :)



A hit és az imádság két külön dolog (szerintem).
Az imádkozó hobbit nekem sem jön össze 8) , de valamiben csak hittek... :roll:

"Voltam,mert lettem,
untam, hát mentem..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132488 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Az esküvőre csak az lehet igaz, mint a többi ünnepre... :wink: Alkalmas egy hatalmas dínom-dánom megrendezésére. A kérdés nem az, hogy hittek-e valamilyen istenben (nem hiszem, hogy tudnak a valákról, legföljebb csak az a néhány kalandvágyó Borbak és Tuk, aki tartja a kapcsolatot tündékkel), hanem, hogy milyen formában rögzítik. Gondolom, úgy mehet végbe, mint nálunk, egy egyszerű bejegyzés a "nagy könyvbe" csak aztán hatalmas bulit csapnak. :D
De ez az istenhívés érdekes dolog... A valákat nem ismerik. Elég elmaradott népek ilyen szempontból, de ha belegondoltok, hogy az ősemberek is hittek valami szellemekben... De el nem tudnék képzelni egy hobbitot imádkozni, akármilyen formában... :roll: :)

Toma gazda írta: Ez egy tündérmese nem valóság nem kell belekeverni Istent szerintem


Errefelé hajlamosak vagyunk valóságként szemlélni a tolkien-i világot néhanapján. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132410 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Lalaith Scarlett írta: Templomi esküvő? Nem Istent, hanem valákat ismertek akkor.... :roll:


Azért Eruról sem kell megfeledkezni :D de persze nem tudom, a hobbitok mennyit tudtak akár róla, akár a valákról, nem hinném, hogy túl sokat törték ilyesmin a fejüket

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132370 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztook!

A legérdekesebb dolgokról beszélgettek itt én meg nem vagyok! Na szép! :D
Én tele vagyok hobbitos élménnyel és most már nem igen hordok cipőt a nyárban. Mondjuk meg is látszik a talpamon. Aszfalt :arrow: Nehéz modern hobbitnak lenni... 8) De mi kitartunk, igaz?
Most nincs több erőm, még itt vagyok a héten, úgyhogy vigyázzatok! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131727 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Vilya:csatlakozom :wink:

Templomi esküvő? Nem Istent, hanem valákat ismertek akkor.... :roll: Én olyan parasztlakodalomnak képzelem el.. :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131677 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Üdv!

Ebben topicban most vagyok itt először, gondolom feltünt. :)
Hoztam egy cikket:
Krasznodarban hobbitok és szkíták is laknak

Az Oroszország déli részén fekvô területen több mint 130 nemzetiség él együtt viszonylag békében az orosz nemzetiségek olvasztótégelyében. A véres konfliktusok itt legfeljebb kocsmai szinten játszódtak le Ez a régió sem mentes a kaukázusiakkal szembeni ellenérzéstôl, a tragikus sorsú meszhet-törökök státuszának rendezése pedig a terület fô nemzetiségi problémája. A szláv többségű régióban döntôen kaukázusi népek képezik a kisebbségeket, de a történelem során németek, zsidók és csehek is letelepedtek itt. Vannak olyanok is, akik száműzetésbe kerültek ide.
A legutóbbi, tavalyi népszámlálás során, amikor mindenki annak vallotta magát, aminek akarta, új etnikumok is megjelentek a régióban. A kis kaukázusi népcsoportok mellett voltak, akik merész fantáziáról tanúbizonyságot téve színesítették az etnikai kavalkádot: egy krasznodari társaság az egykor itt élô szkíták leszármazottainak vallotta magát, Tolkien-rajongók egy csoportja pedig hobbitként vetette magát nyilvántartásba.
A vidéknek egyébként "szakadár köztársasága" is képzôdött az elmúlt évtizedben: a kaukázusi muzulmán adigok deklarálták szuverenitásukat, amit Moszkva is elismert. Ötezer négyzetkilométerükön jelenleg ôk az Oroszországi Föderáció legfiatalabb és egyben legkisebb etnikuma. Ez a nép sem ôshonos: még II. Sándor cár telepítette ki ôket a Fekete-tenger part-vidékérôl az 1864-ben véget ért kaukázusi háború után.
A Sztálin által Grúziából száműzött meszhet-törökök kálváriája máig tart. A német-barátsággal vádolt kis népet Üzbegisztánba telepítették ki hosszú évtizedekre. Nem tudták elfogadtatni magukat, és az 1980-as évek végén pogromok kezdôdtek ellenük nem önként választott hazájukban. Az akkori krasznodari vezetés menedéket ajánlott nekik, de hamarosan ott is több konfliktusba keveredtek a helyiekkel. Helyzetüket még tovább bonyolítja hontalan státuszuk: ôshazájuk, Grúzia nem nagyon tudja, anyaországuk, Törökország pedig nem nagyon akarja befogadni ôket.
A régiót a földrajzi közelség ellenére azonban elkerülte a két csecsen háborút kísérô me-nekülthullám, pontosabban inkább oroszajkú menekültek érkeztek, közülük is az új egzisztenciát teremteni képes jómódúak. "Ha különösen nagy ház épült valahol, ott biztos menekült lakik" - jegyezte meg egy helybeli.

Na mit szóltok hozzá? A következő népszámláláson Hobbitnak fogom magamat mondani. 8) :lol: 8)


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131649 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Fircorwen írta: Volna egy kérdésem (nem tudom, volt-e már róla szó :oops: ):
:?: Milyen lehetett egy esküvő a hobbitoknál?


Nem tudom, de én még nem nyílvánítottam véleményt (ha igen, akkor olyan az agyam, mint egy részeg hobbitnak) ;)

Sztem egy hatalmas nagy buli, szerény kis esküvői szertartással s utána mindenki irány az asztalokhoz, és a legjobb inyencségekkel, késő éjszakáig, kaja, pia, tánc szal minden :D

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131648 Írta: Fircorwen
Fircorwen válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Volna egy kérdésem (nem tudom, volt-e már róla szó :oops: ):
:?: Milyen lehetett egy esküvő a hobbitoknál?

"Voltam,mert lettem,
untam, hát mentem..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131478 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sztem is minden falunka volt polgármestere, plusz ugye egy két helyen más vezetők, mint pl. a Thán.

Nimrais írta: A következő kérdésem az lett volna hogy:
Volt-e APEH?

Komolyság, emberek, komolyság:)

Nimrais írta: Ja és még egy "hülyeség": ha pl. a határ környékén elkaptak vmi nem odaillő személyt,mit csináltak vele?
kitoloncolták? börtönbe tették? egyáltalán volt börtönük? (meg persze a hozzátartozó smasszer hobbitok) :wink: :lol: :D :roll:


Sztem egyszerűen kitették a szűrét:)) Bár nem hiszem, hogy a Kapzsis affér előtt olyan nagyon komolyan működött volna a Megyeőrség. Sztem a Megyeőrök inkább a nap nagy részét a kocsmában tölötték, iszogattak, meg ilyesmik. És sztem nem kaptam fizetést, inkább az, amit írtatok, hogy ingyen ihattak ehettek, ez nekik bőven elég volt, és talán még némi megbecsülés is kijárt nekik.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131350 Írta: Nimrais
Nimrais válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A következő kérdésem az lett volna hogy:
Volt-e APEH?
Ja és még egy "hülyeség": ha pl. a határ környékén elkaptak vmi nem odaillő személyt,mit csináltak vele?
kitoloncolták? börtönbe tették? egyáltalán volt börtönük? (meg persze a hozzátartozó smasszer hobbitok) :wink: :lol: :D :roll:

"Legkülömb ember, aki bátor.
S csak egy külömb van: aki bátrabb."
-A tűz csiholója-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131339 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Laurelen írta:

Nimdorc írta: Meg ahhoz is hosszu, hogy berakjam, kiszemezgetni meg lusta vagyok. De a kerdes jo: mibol fizettek a megyeoroket? Ha lett volna adoszedo, azt szvsz az emlitett reszben leirta volna Tolkien bacsi.


szvsz nem is erdemes ilyen kerdesekre valszt keresni a konyvben. Tolkien megiscsak bolcsesz volt es nem kozgazdasz, ahogy ez kozepfolde megirasaban latszik is. :) 8)


Persze. Ha ekkora terjedelemben Mo.-rol irnek, az en iromanyomban se lenne szo effelekrol, de ebbol azt szurtem le, hogy ha lett volna, akkor az megiscsak itt lett volna.

A Megye egyetlen igazi tisztségviselője ebben az idő-ben a nagyüregi (vagy megyei) ispán volt, akit lithe-nap-kor, vagyis nyárközép napján választottak meg hét évre a fehérdombi szabadvásáron. Ispáni teendői voltaképp abban merültek ki, hogy elnökölt a lakomákon, melyeket a megyei ünnepek alkalmából rendeztek, vagyis elég sűrű időközönként. De mivel a postamester és a főmegyeőr hivatala is az ispán alá tartozott, végeredményben ő irányí-totta a futárszolgálatot és a közrendészetet. A Megyében összesen ez a két közintézmény működött, de a futárszolgálatnak lényegesen több embere és tennivalója volt, mint a másiknak. Nem mintha a hobbitok kivétel nélkül írás-tudók lettek volna, de ha tudtak írni, állandóan leveleket


Jo a hobbitoknak, nem kellett adozniuk, nem volt rendes iskola, se forro aszfalt... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131266 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nimdorc írta: Meg ahhoz is hosszu, hogy berakjam, kiszemezgetni meg lusta vagyok. De a kerdes jo: mibol fizettek a megyeoroket? Ha lett volna adoszedo, azt szvsz az emlitett reszben leirta volna Tolkien bacsi.


szvsz nem is erdemes ilyen kerdesekre valszt keresni a konyvben. Tolkien megiscsak bolcsesz volt es nem kozgazdasz, ahogy ez kozepfolde megirasaban latszik is. :) 8)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131137 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta:

Szméagol írta: A nyaram tele van hobbit élményekkel. Pl: Láb edzés. Kérdés: Hogy maradtak meg a hobbitok a felhevült kövön/betonon/aszfalton 35 fokos melegben??? :?: :D


Hát, még a kö hagyján, de az aszfalttal nem sok afférjuk lehetett:)) És azért az a vastag talp gondolom sokat kibír... Vagy kikerülik, és a füvön mennek.


Én kipróbáltam... Forró élmény volt...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131125 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Meg ahhoz is hosszu, hogy berakjam, kiszemezgetni meg lusta vagyok. De a kerdes jo: mibol fizettek a megyeoroket? Ha lett volna adoszedo, azt szvsz az emlitett reszben leirta volna Tolkien bacsi.

Talan nem kaptak direktbe fizetest, csak mondjuk nem kellett fizetniuk a kocsmakban, meg egyeb kedvezmenyek, munkaidon kivul pedig megtermeltek, ami a mindennapi betevohoz kellett. Ezenkivul a szomszedaik is segithettek oket, nem mint a koldusokat, inkabb mint ahogy falun a papoknak szokas sutit adni.

[size=9:2r6lomyj]A sor es pipa kerulesetol eltekintve egesz hobbitos vagyok mostanaban. hjaj, csak az aszfalt ne olvadna meg a napon! :evil: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131118 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hát polgármester mindenképp volt, erre emlékszem... :roll:
Nekemis volt egy hobbitos élményem (ha annak lehet nevezni), az állataim családfáját írtam le... :oops: :wink:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131070 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nimrais írta: Hát igen!!! Nem mindennapi a hobbit lét.
Én azt szeretném kérdezni hogy volt-e a megyében központosított hatalom.Tehát a megyének mi volt az "állam formája" ha volt egyáltalán.A határőrség az rendben van,de olyan mint (csak a mai világból tudok pl.hozni) pénzügy,belügy... volt-e? Volt-e katonaság :) ),vagy akármilyen szervezet ami pl. az útakat felügyelte,vagy a közbiztonságot a megyén belül.Hogy működött az igazság szolgáltatás? voltak-e írásos törvényeik?adóztak-e?
Tudom sok kérdés,és némelyik elég hülyeség,de ha már írok akkor nem spórolok a betűkkel... :) )
Kösz a válaszokat!


erről lásd a Prológust, különösen a Megye belső rendjéről c. részét. Ha nem haragszol, inkább nem gépelném be, de szvsz ennél többet nem találsz ezekről a kérdésekről. Ha mégis, vki majd úgyis kijavít

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131013 Írta: Nimrais
Nimrais válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hát igen!!! Nem mindennapi a hobbit lét.
Én azt szeretném kérdezni hogy volt-e a megyében központosított hatalom.Tehát a megyének mi volt az "állam formája" ha volt egyáltalán.A határőrség az rendben van,de olyan mint (csak a mai világból tudok pl.hozni) pénzügy,belügy... volt-e? Volt-e katonaság :) ),vagy akármilyen szervezet ami pl. az útakat felügyelte,vagy a közbiztonságot a megyén belül.Hogy működött az igazság szolgáltatás? voltak-e írásos törvényeik?adóztak-e?
Tudom sok kérdés,és némelyik elég hülyeség,de ha már írok akkor nem spórolok a betűkkel... :) )
Kösz a válaszokat!

"Legkülömb ember, aki bátor.
S csak egy külömb van: aki bátrabb."
-A tűz csiholója-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130991 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én is kedvet kaptam így titeket hallgatva a hobbit-léthez, emiatt aa fél napomat egy fa tövénél ülve töltöttem egy-két(-három-négy-stb.) pofa sör társaságában olvasgatva és pipázva. Ja, meg örömmel vettem észre, hogy szőrös a lábfejem :lol:

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130967 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én is mezitláb szaladgálok, ha csak tehetem. :-D
Családfa: Most találkoztam valami nagyon távoli örmény unokabáttyal, és eggyütt felevenítettük a közös ősöket :-D

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130851 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Koszi a valaszokat. Tehat tobbsegeben azt mondjatok, hogy ez csak egy szofordulat volt.

Szvsz jol birtak. Mondjuk beultek az ivoba, lefagyott a labuk es utana boldogan rohangaltak az aszfalton (tudom, nem volt aszfalt.). [size=9:2w9krvbi]Mint en, ha bepakolnak orakra egy legkondis helyre.[/size]
Amugy mar a furodtek-e kerdesnel megjegyeztem volt, hogy a Megyeben nem volt ily meleg az ido.
Szmeagol: Hogy van a labad? Addig jo, mig nem kell vegigrohanni egy frissen kaszalt gazos telken.

Volt hobbitos elmenyem! Csaladfaztam. Tudom nehany 1800-as evek eleji osom nevet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130843 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem a k

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130700 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: A nyaram tele van hobbit élményekkel. Pl: Láb edzés. Kérdés: Hogy maradtak meg a hobbitok a felhevült kövön/betonon/aszfalton 35 fokos melegben??? :?: :D


Hát, még a kö hagyján, de az aszfalttal nem sok afférjuk lehetett:)) És azért az a vastag talp gondolom sokat kibír... Vagy kikerülik, és a füvön mennek.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130665 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Ulmo írta:

Szméagol írta: Tudtátok, hogy Samu "leelőzte" Az Öreg Tuk-ot gyermek áldásban? :lol: Neki 13, Isembrasnak 12 gyermeke volt. :P

Azt leszámítva, hogy az Öreg Tuk eredeti neve Tuk Gerontius volt :)


Való igaz. :D Ezt a kettőt mindig összekeverem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130664 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Szméagol írta: Tudtátok, hogy Samu "leelőzte" Az Öreg Tuk-ot gyermek áldásban? :lol: Neki 13, Isembrasnak 12 gyermeke volt. :P

Azt leszámítva, hogy az Öreg Tuk eredeti neve Tuk Gerontius volt :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130662 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Egyetértek Gandalffal. Oktatási "rendszer" biztosan nem volt. Ez a bizonyos "Apa fiú-utód tanítás" tűnik a legreálisabbnak.
A családfakutatás a hobbitok kedvenc szórakozása volt, az egyetlen írásos dolog, amit szívesen űztek. :wink: (Én ilyen szempontból nagyon nem vagyok hobbit, ugyanis még az unokatetvér fogalommal sem vagyok tisztában.) Valahol azt írja a prológus, hogy a hobbitok szerették szépen, precízen papíron látni azt, amit már úgy is tudtak, tehát a családfa kutatás náluk nagyon nagy hangsúlyt kapott.
Tudtátok, hogy Samu "leelőzte" Az Öreg Tuk-ot gyermek áldásban? :lol: Neki 13, Isembrasnak 12 gyermeke volt. :P

A nyaram tele van hobbit élményekkel. Pl: Láb edzés. Kérdés: Hogy maradtak meg a hobbitok a felhevült kövön/betonon/aszfalton 35 fokos melegben??? :?: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130439 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Dodiee:értem!!!Így már világos köcönöm!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130412 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Az oktatás témához:

Ne feledjük, hogy a Megyének (tudtommal) Középföldén egyedülálló szervezettségű határőr/rendőrszolgálata volt (sőt, talán még a postaszolgálatot is ellátták, most hirtelen nem jut eszembe), szóval egy önkéntes oktatási rendszer megszervezése igazán nem okozhatott problémát nekik. Persze nem állítom, hogy volt ilyen iskola, de azt igen, hogy akár lehetett is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.597 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére