Megye - Hobbitok

Több
21 éve 3 hónapja #126331 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Ne szaladjunk el nagyon:))) Sil: teljesen igazad van, a véleményed mint dohányzó is teljességgel támogatom.
Felvetnék még egy kérdést: Ugyebár, Hobbitkáink csak a Caradhrason találkoztak a könyvben a hideggel,hóval, de a Megyében is van tél. Mit viselhetnek akkor a hobbitok??

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126316 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sztem ez teljesen úgy van, mint embereknél a cigizés (csak náluk azért nagyobb kultúrája van a pipának...), h "mi" sem 18 éves korunktól kezdünk el cigizni, hanem ki mikor érzi magát érettnek hozzá :lol:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126311 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Alyr Arkhon írta: Szerintem a hobbit gyerekek még nem pipáztak, bár a fiatalok lehet...


Pippin is pipázott 29 éves létére, ugyebár a hobbitok 33 éves koruktól számítottak felnőttnek.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126235 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem a hobbit gyerekek még nem pipáztak, bár a fiatalok lehet...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126204 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Nem tudom miért ne pipázhatnának a hobbit lányok. Megint elkövetjük a hibát, hogy emberi normákat veszünk alapul. Sztem pipázhatnak halál nyugodtan. Még egyszer régebben feltettem egy kérdést, miszerint sztetek mikor kezdenek el pipázni a hobbitok? Mert ugye, nyilván nincs korhatár korlátozás, mmnt hogy csak a nagykorúak, mert ugye Pippin is pipázik. de mégis, vajh mikor?

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126198 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

De mondja már meg valaki, hogy miért nem pipázhatnának a hobbilányok, ha akarnak? :?: :P
Én megkostóltam a sört, de nagyon-nagyon rossz volt. Olyan keserű... Márcsak az íze miatt sem innék. Én nagyon édesszájú vagyok....
A kávénak is rossz íze van, szerintem. Mit fogok csinálni az egyetemen?! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126165 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nóli írta: A SÖR AZ MINDIG JÓ!!!!!!!!!!!


Úgy bizony! Aláírja ezt egy csomó ember, valószínűleg az összes hobbit (ha nem is az összes, de 99% tuti :D ), nameg persze Szürke Gandalf is. Meg én is :D

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126063 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nimdorc írta:

Nóli írta:
Fiatalabb korban töb fiú cigizik, de később ikább a nők vannak többségben.
A SÖR AZ MINDIG JÓ!!!!!!!!!!!


A nők átlagos életkora hosszabb. Nekem más tapasztalataim vannak.
A második mondatodra... Nem tudom, milyen. :oops: Tíz éve megkóstoltam, azóta nem találkoztam vele. Nem ízlett. :oops:


Kiskoromban sajnos rájöttem, hogy nem almalé volt a poharamban... :oops: De nincsenek a sörrel kapcsolatban jó élményeim.
Azt jobban el tudom képzelni, hogy a hobbitnők söröztek, minthogy pipáztak...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126054 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nimdorc írta: Csatlakozom Nólihoz. Heti 5 kávénál károsabbat nem engedek a szervezetembe. (és szünetben arról is leszokom)

Amúgy... Vhogy mint nálunk a cigi. Tudtommal (bocs, ha nem) több férfi cigizik, mint nő. Különbség, hogy jó megítélése volt (mint régebben a ciginek is).

A sör meg nyáron, és már értjük, miért voltak olyan dundik.


Fiatalabb korban töb fiú cigizik, de később ikább a nők vannak többségben.
A SÖR AZ MINDIG JÓ!!!!!!!!!!!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126033 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Csatlakozom Nólihoz. Heti 5 kávénál károsabbat nem engedek a szervezetembe. (és szünetben arról is leszokom)

Amúgy... Vhogy mint nálunk a cigi. Tudtommal (bocs, ha nem) több férfi cigizik, mint nő. Különbség, hogy jó megítélése volt (mint régebben a ciginek is).

A sör meg nyáron, és már értjük, miért voltak olyan dundik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125970 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én tavaly pipáztam :-) Tavaly egész nyáron. Tök jópofa volt. De aztán rájöttem, hogy fölöslegesen mérgezem magam, és abbahagytam. Nagyon hangulatos volt. Minden este
Szerintem a hobbitlányok ugyanúgy pipáztak/nak :-D

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125965 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Aranymag írta: A hobbit lányok, asszonyok szoktak pipázni? :pimp: :smokin: :?:

Nem hinném. De sörözni biztos szoktak. Egyébként ezért is szeretem a hobbitokat: mindig söröznek. Lehet, hogy azt is éneklik közben, hogy "Sörivó vagyok, sörivó vagyok, sörivó vagyok, igyon vizet más!" :cheers:

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125890 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Galadh írta:

Aranymag írta: A hobbit lányok, asszonyok szoktak pipázni? :pimp: :smokin: :?:


Nem hiszem, ez kifejezetten pasi szokás.


Miért ne? Szerintem ez természetes. Éljen a női egyenjogúság! :twisted: Csak a pasik szennyezhetik a környezetük légkörét.
És külömben is..., ha másképp nem passzív módon biztosan. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125873 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hát, ha én pasi lennék, tuti bizti, hogy pipáznék... Utálom a dohányosokat, de a pipának olyan jó hangulata...stb-je van... :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125870 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Aranymag írta: A hobbit lányok, asszonyok szoktak pipázni? :pimp: :smokin: :?:


Nem hiszem, ez kifejezetten pasi szokás.
Bár ki tudja, mik történnek a játszótéren... :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125777 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem ott a 29 év az annyi, mint nálunk a 17 év. Még nem is felnőtt, már nem is gyerek -> tud felnőttként viselkedni, gondolkodni, ha kell, de inkább még gyerek.

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125563 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nodlee írta: Szerintem egy normál ember nem nő fel teljesen 18 év alatt. Vannak (sokan) akik ugyanolyan gyerekek maradnak, mint 15 évesen. (Pl. szerintem Dodie is ilyen)


na, ennyit a tekintélyemről... :D

Azért Pippin a maga 29 évével nagyon is gyerek.. Sztem ez jön le leginkább a könyvből. És az, hogy később felnőttként viselkedik, nem hobbit vonás, hanem kifejezetten Pippin érdeme.(ezaz!! Hagy sztárolhassam még egy kicsit!! ;) )

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125507 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Sziasztok!

Nimdorc írta: Vagy csak mindig is gyerekesek maradtak, es ezert huztak meg egy kicsit az idot, hogy addigra mar csak-csak.


Szerintem így volt. Nézd csak meg minket vannak, akik akkor még teljesen gyereknek néznek ki és vannak, akik már 30 évesnek is elmennek. :roll: De értelmileg már úgy ahogy érettek.
Pippin! Ő még csak nem is volt 33 éves és mégis milyen önálló. :wink: De ne feledjük azt se, hogy a hobbitok átlag életkora 100 év volt, tehát nekik minden egy kicsivel előrébb tolódik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125462 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
A hobbit lányok, asszonyok szoktak pipázni? :pimp: :smokin: :?:

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125430 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Szerintem egy normál ember nem nő fel teljesen 18 év alatt. Vannak (sokan) akik ugyanolyan gyerekek maradnak, mint 15 évesen. (Pl. szerintem Dodie is ilyen)

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125393 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Nóli írta: Én annyira szeretem a fürdőnótát!
Írtam is hozzá egy kis elég bugyuta dallamocskát és megfogadtam, ha mejd megszületik a bátyám gyereke, akkor, ha megengedi, hogy megfürdessem, akkor ezt fogom neki énekelni... Emlékszem, amikor kicsi voltam, ésfürösztöttek, nekem is/velem is mndog énekeltek... :wink:


[size=9:2ray4o9r]Latszik, hogy legkisebb vagy a csaladban. :D Olyankor a baba radfrocskoli a viz ketharmadat, amiek raadasul gyogyszertari krem illata van. :dead: Enekelni? Orditani egy torolkozoert! Najo, amikor nagyon pici, akkor meg nem tud rendesen elaztatni.[/size]

A hobbitok egyedfejlodese pontosan hogy nezett ki az emberekehez kepest? 33 ev alatt lettek olyan erettek, mint mi 18 alatt? Vagy csak mindig is gyerekesek maradtak, es ezert huztak meg egy kicsit az idot, hogy addigra mar csak-csak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125296 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Én annyira szeretem a fürdőnótát!
Írtam is hozzá egy kis elég bugyuta dallamocskát és megfogadtam, ha mejd megszületik a bátyám gyereke, akkor, ha megengedi, hogy megfürdessem, akkor ezt fogom neki énekelni... Emlékszem, amikor kicsi voltam, ésfürösztöttek, nekem is/velem is mndog énekeltek... :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125199 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
1. Valóban nehezen tudták volna magukat megvédeni. Ezért állította a határra Gandalf a kósza őrséget. Aragornéknak köszönhető a Megye nyugodt élete...
2. Fürdés: Szerintem a fürdő-nóta kellőképpen megfogalmazza a lényeget! :wink: Úszni max. a sztúrok úsznak néha, de ők sem túl gyakran.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125197 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Igen, szvsz inkább amolyan Angliai éghajlat lehetett:)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125174 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
De nyilvan furodtek is -kadban, lavorban, mitomen. Mondjuk egy hidegvizes zuhany... :D Akkor is, ha Bilbo a melegvizet szerette.
Amugy a Megyeben nem is voltak olyan hosegek, mint a mai Magyarorszagban. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125163 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Rabyn írta: Szerintetek a hobbitok jártak mondjuk a tóra fürödni nyáron? Vagy meghaltak a melegtől?

Nem. Mivel a tavaktól, folyóktól kifejezetten irtóztak, a meleg ellen inkább beültek egy jó hűvös fogadóba, és ittak egy-két korsó söröcskét... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125162 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Hát én úgy tudom, h nem nagyon szeretik a vizet (mármint a tavakat meg ilyesmiket).

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125065 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
dodie: ok ok

Szerintetek a hobbitok jártak mondjuk a tóra fürödni nyáron? Vagy meghaltak a melegtől?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125035 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok

Dodiee Took írta: Rabynkám, erre már mondjuk válaszoltam, de azért még egyszer. Persze, egy falura való békés parasztbácsi is meg tudja magát valamilyen szinten édeni kaszával kapával egy felfegyverzett rohamoszatgos csapat ellen, de feltétlenül ki kell tenni őket ennek a veszélynek? Az hogy meg tudják magukat védeni nem egyenlő azzal, hogy meg kell védeni magukat. Ha van van valaki aki szeretsz(neked is van ilyen, aki bajba keveri magát), akkor megpróbálod minél több veszélytől megkímélni, még akor is, ha tudod, hogy szükség esetén tud magára vigyázni.


Pontosan.
Mint Frodóéknak is elmondták, voltak kísérletek, Bakföld (asszem) tiltott terület is lett, mert ott éppen "lázadtak", de az átfogó forradalomhoz vezető kell, tapasztalt, harcedzett vezető.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125028 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Megye - Hobbitok
Rabynkám, erre már mondjuk válaszoltam, de azért még egyszer. Persze, egy falura való békés parasztbácsi is meg tudja magát valamilyen szinten édeni kaszával kapával egy felfegyverzett rohamoszatgos csapat ellen, de feltétlenül ki kell tenni őket ennek a veszélynek? Az hogy meg tudják magukat védeni nem egyenlő azzal, hogy meg kell védeni magukat. Ha van van valaki aki szeretsz(neked is van ilyen, aki bajba keveri magát), akkor megpróbálod minél több veszélytől megkímélni, még akor is, ha tudod, hogy szükség esetén tud magára vigyázni.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.599 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére