Mordor - Orkok

Több
19 éve 9 hónapja #228907 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A Hobbit, A Gyűrűk Ura... ;) Hátasként.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228872 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta:

Lutrz hadnagy írta: Ezesetben bizony nőhetett a száma a kanibál stílusu orkoknak, de voltak állataik. Talán ha mást nem azokat ették.


Állataik? Tényleg? A wargokon kívül?
Forrás?


Állataik? Tényleg? _Wargok_?
Forrás?
:)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228866 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azok is állatok. Valamilyen szinten. Bár azokat nehéz megenni. De akkor pontosítok. Amit zsákmányolnak, azt is megehetik.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228793 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Lutrz hadnagy írta: Ezesetben bizony nőhetett a száma a kanibál stílusu orkoknak, de voltak állataik. Talán ha mást nem azokat ették.


Állataik? Tényleg? A wargokon kívül?
Forrás?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228791 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ezesetben bizony nőhetett a száma a kanibál stílusu orkoknak, de voltak állataik. Talán ha mást nem azokat ették.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228744 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Gil-Celeb írta: A gyíkok után... :D
De azért logikusan hangzik az is hogy esetleg vittek magukkal vmi kaját,nem?De ha az is meg a gyíkok is elfogytak akkor csak a kannibalizmus maradt...(bár sztem sok esetben inkább gondolkoztak egy kicsit és kiszámították(indulás ellőtt) h.mennyi kaja kell amíg odaérnek...)


Azért nem ártana visszaolvasni, mi nem azt vitattuk, hogy útközben, hanem hogy otthon mit ettek az orkok, amikor épp nem volt valaki Főnök (Szauron vagy Szarumán) aki ellátta őket kajával.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228654 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nem bizony. Hiszen viszunk magunkal "kukacos" kenyeret.

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228640 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
hmm végülis van benne valami hogy viszünk magunkkakl valamit az útra

nem voltak az orkok hülyék szvsz (annyira)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228631 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A gyíkok után... :D
De azért logikusan hangzik az is hogy esetleg vittek magukkal vmi kaját,nem?De ha az is meg a gyíkok is elfogytak akkor csak a kannibalizmus maradt...(bár sztem sok esetben inkább gondolkoztak egy kicsit és kiszámították(indulás ellőtt) h.mennyi kaja kell amíg odaérnek...)

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228564 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
hát.. ja
ezért nem a követ ették, hanem egymást :D

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228562 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azért én azt vettem észre volt egy kis reményük/gusztusuk is...
Legalábbis sztem inkább éheztek egy pindurit, minthogy taknyot keljen nyalni [size=9:1j5aj9wt](elnézést a szóért..)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228561 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
szvsz olyan ez mint a Kínai Nagyfalnál.: abból építkeztek ami volt
az orkok is azt ették ami volt.
ha ló volt lovat.
ha csipkebogyó volt, akkor csipkebogyót, de kellett nekik hús is mert szvsz húsevők voltak.
tehát ha vonultak, és csak szikla volt, akkor (miután elfogytak a gyíkok) egymást.
nem?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228447 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azért elég ritka eset. Én spec. még egy embert se ettem meg. Hacsak nemszámítjuk azt a kettőt aminek csak a kezét. :twisted:

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228094 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nem mondtam, hogy kizárólag kannibálok, csak ha ráfanyalodnak ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228078 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azér szvsz kannibalizmusból nem lehet megélni. Az addig ok, hogy egymást is ették, de kellett kiegészítő táplálék, (ha jól tudom, még a legragadozóbb ragadozó állatok sem kizárólag húst esznek, márpedig az orkok nem teljesen ragadozók ha esznek kenyeret. Viszont ez alapján szükségük van növényi kiegészítésre, hogy ne kapjanak skorbutot és ne hulljanak ki a fogaik... :D ) és ez egy átlag ork élőhelyen nem terem.
Mordor különleges eset, azt, hogy a déli földekről az étel Északra jusson, (ja meg a víz is) nagyon meg kell szervezni, ez Szauron (vagy hivatalnokai, egyszóval a Mordori kormány) érdeme, az orkok önmaguktól, már csak a természetük miatt sem lennének képesek ilyesmire. Marad tehát a viszonylag kislétszámú közösségekben való élés és a rablás.
Szerintem a ködhegységi orkok királya sem minden ork királya, hanem a hordák vezéreinek vezére.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227963 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szvsz simán lehettek kannibálok... (és ezt NEM a filmben látott jelenet alapján mondom...)
Amúgy meg szerintem folytonosan kellett nekik egy ellenség, ami ellen közösen harcolhattak, vagy egy náluk hatalmasabb akarat (jelesül Sauron) aki összefogta őket, mert e híján ha összekerültek rögtön egymást is kezdték ölni (lásd az intermezzot Cirith Ungol tornyában. Ja, és ráadásul akkor még Sauron is a képben volt :!: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja - 19 éve 9 hónapja #227958 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azt én is nehezen tudom elképzelni, hogy az orkok sokáig éltek volna "békésen" barlangjaikban... Vszínűleg sokat portyáztak...
Szvsz képesek lehettek vmilyen "élelem" előállítására (ételnek nem nevezném... :? ) ugyanis nem hagyatkozhattak mindig a fosztogatásra.
Arról remélem mindenki tud, hogy Mordor DK-i részén hatalmas földek voltak. Az elhurcolt rabszolgák nagy részét ott dolgoztatták. (A nagy hadaknak sok utánpótlás kellett...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227888 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hogy a klasszikusokat idézzem:
"a Gonosz Gonoszt szül"- Ötödik elem.
Az állandó háborún azt értettem, hogy lényükből fakad a "háborúskodás". Lehet az portya, fosztogatás.
Ha nincs portyázás nincs ellátmány forrás.
Máb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227863 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Isildurt pl úgy intézték el, hogy az irányítü Akarat az éppen szabadságon volt.


[size=9:2jtndqf0]betegszabadságon[/size]

:mrgreen:



[size=9:2jtndqf0]és fizetés nélkülin.[/size] :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227862 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Isildurt pl úgy intézték el, hogy az irányítü Akarat az éppen szabadságon volt.


[size=9:31vqfky0]betegszabadságon[/size]

:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja - 19 éve 10 hónapja #227861 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

gilloth írta: Alyr: IZÉ :oops: ... akkor nem vermek :) , mondjuk, orkok szaporodása... ;) :)

De most télleg: szerintetek alapból voltak ilyen agrsszívek, vagy az őket irányító akarat miatt? Egyáltalán:mennyiben függtek tőle? :kíváncsi:



Gandalf a GyU-ban csak annyit mond, hogy mit mivel keresztezett, a szaporodásra konkrétan nem tér ki.

Szerintem alapból agresszívek, Isildurt pl úgy intézték el, hogy az irányító Akarat az éppen szabadságon volt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 10 hónapja #227859 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Alyr: IZÉ :oops: ... akkor nem vermek :) , mondjuk, orkok szaporodása... ;) :)

De most télleg: szerintetek alapból voltak ilyen agrsszívek, vagy az őket irányító akarat miatt? Egyáltalán:mennyiben függtek tőle? :kíváncsi:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227858 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Artemisz (Erenya) írta:

Alyr Arkhon írta: Apropó, az ithildin nem mithril-ötvözet?
.


De. Egész pontosan maga az mithrilből van . :P


Nyilván nem lehet simán mithrilből, mert az nem rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal mint az ithildin.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227857 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Apropó, az ithildin nem mithril-ötvözet?
.


De. Egész pontosan maga az mithrilből van . :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227856 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: Sosem volt sok belőle ;)

(mindig is drága volt)


Attól még csereeszköz lehetett arany híján Eregion és Mória között (elvégre az a kapu régen végig nyitva volt, vagy mi.)
Apropó, az ithildin nem mithril-ötvözet?

gilloth: Én csak a filmben találkoztam efféle vermekkel, de persze lehet, hogy valami eldugott HoME kötetben lehet róla olvasni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja - 19 éve 10 hónapja #227855 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Sosem volt sok belőle ;)

(mindig is drága volt)

Gilloth: Tolkien tudtommal sehol nem ír "szaporító vermekről", viszont megtaláltam (valami hasonlót) a régi MERP-alapkönyvebn, úgyhogy szvsz onnan terjedt el... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 10 hónapja #227853 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nszvsz, Völgyzugolyban annyira nem utálták a törpöket mint pl Lórienben, hiszen annak idején a 13ak bandáját :biggrin2: is beengedték akik egy hobbittal meg egy varázslóval érkeztek...vagy épp e varázsló miatt? :D De Elrondnak az is tök természetes volt, hogy a Tanácsba beengedje a törpöket (meg gondolom nem véletlen jöttek hozá tanácsért, vagy olyan alapon, hogy hátha beengednek.... :P )

De az orkoknak télleg élni kellett valamiből... kérdés :?: , tényleg annyira a vérükben volt az agresszivitás, hogy Szauron, hmm, eltűnése után is csak ilyen megélhetésben bírtak gondolkodni? Mondjuk valszeg igen, hiszen ilyenre "lettek csinálva"... :?

Ebben a "szaporító vermek" témában vki legyen már oly kedves eligazítani, hogy hol lehet erről többet olvasni... Előre is köszi :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227852 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: Igen, a Nenya mithrillből volt.
De nem lehetett nagyon sok, mert akkor nem lett volna olyan drága
(szóval én azt túlzásnak tartom, hogy a tündék Völgyzugolyban minden kilincset mithrillel vontak volna be... :? )


ehem-ehem... (by Umbridge)

Azért ne feledjük el, hogy Frodó a Harmadkorban szemlélődik, amikor Mória éppen egy balrog fennforgása miatt nem üzemel, a tündék fénykora lejárt, és Szauron már párszor - így, vagy úgy - végigrabolta a világot, márpedig a GyU írja, hogy a mithrilt különösen gyűjtötte (csak tudnám mire...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227851 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igen, a Nenya mithrillből volt.
De nem lehetett nagyon sok, mert akkor nem lett volna olyan drága
(szóval én azt túlzásnak tartom, hogy a tündék Völgyzugolyban minden kilincset mithrillel vontak volna be... :? )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227849 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta:

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: (utálat, nem utálat, Völgyzugolyban a díszítőelemek mithrilből voltak)


:hein:


Ld Gyűrű Szövetsége, Frodó körülnéz Völgyzugolyban, az egyik ajtón egy csillagot lát ami mithrilből van. (lehet hogy többön is)


Tudod: "legalább egy olyan birka, aminek legalább az egyik oldala fekete..." ;)


Tudom.
Ezenkívül ha nem csalnak emlékeim, Nenya is mithrilből volt, és nem tudhatjuk, hogy az igazán gazdag helyeken mennyi mithril volt, mert Eregionból elvitték mindet (pont azt hagyják ott, mikor Szauron készpénzzel fizet érte?), Lórien... ezt nem tudom, a Bakacsinerdei királyságról meg nincs forrás.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.643 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére