Mordor - Orkok

Több
19 éve 5 hónapja #251854 Írta: Anelas
Anelas válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

I'm not growing up
I'm just burning out
And I stepped in line
To walk amongst the dead

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251673 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Oppá bocsánat, tényleg! Épphogy ellene beszélt :D Ááá kínos :D :D
(Legközelebb előbb olvasok, aztán írok)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251667 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ecthelion írta: Feanorék esküt tettek, hogy üldözni fogják Morgotht a világ végéig is! Tehát ez miatt nem léptek le bár, volt aki visszatért Valinorba Alqualonde után.


De ők (Finarfinék) nem tettek esküt ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251664 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Feanorék esküt tettek, hogy üldözni fogják Morgotht a világ végéig is! Tehát ez miatt nem léptek le bár, volt aki visszatért Valinorba Alqualonde után.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251629 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Mellékesen, a tündék sem feltétlenül tartanak ki a vezetőik mellett. Persze, főleg csatában, naná, hogy igen, mert tudják, hogyha szétfutnak akkor vacsora lesz belőlük.


Feanor tündéi kitartottak a fiak mellett, majdnem az utolsó csatáig... mi ez ha nem lojalitás a vezető iránt? Én már az első testvérmészárlás után leléptem volna...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251579 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Niph/Elentári írta: Egy kérdés? Nekik is van lelkül ugye? Mi lesz velük csúfos haláluk után????????



Bizonnyal van, különben nem tudnának beszélni.
Hogy mi lesz velük haláluk után, az kérdés. Aki találkozik újjászületett orkkal, kérdezze meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251575 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Egy kérdés? Nekik is van lelkül ugye? Mi lesz velük csúfos haláluk után????????

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251548 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mellékesen, a tündék sem feltétlenül tartanak ki a vezetőik mellett. Persze, főleg csatában, naná, hogy igen, mert tudják, hogyha szétfutnak akkor vacsora lesz belőlük.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251509 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: Igen! Maradt bennük valami "tündés".

Azért ez számomra kicsit erősnek tűnik...

Ők is, akár a tündék, halálukig kitartanak vezetőik mellett,

Tömören: egy frászt. Gyűlölik a vezetőiket, csak éppenséggel rettegnek tőlük (és joggal), ezért kénytelen-kelletlen engedelmeskednek nekik, de az első adandó alkalommal szíves-örömest elvágnák a torkukat, ha lehetőségük nyílna rá...

engesztelhetetlenek az ellenségeikkel, (szerintem)

Hát, szvsz mindenkivel szemben engesztelhetetlenek: más érzelemre nemigen képesek, mint a gyűlöletre, csak náluk is vannak fokozatok, és ez alapján vannak ellenségeik meg "szövetségeseik"...

halhatatlanok

erről igazán nem nagyon tudunk semmit... Pusztán következtetés, sehol sincs (tudtommal) leírva.

és végül némi testi hasonlóság is van (hegyes fül).

Ööö... meg két szemük közt van az orruk. Ennyiben, teszem azt, a patkányokra is hasonlítanak. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251452 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Valami még volt bennük a régi tünde-létből, és ez leginkább abban nyilvánult meg, hogy mindent összerondítottak ami a tündéknek tetszett.


Igen! Maradt bennük valami "tündés".
Ők is, akár a tündék, halálukig kitartanak vezetőik mellett, engesztelhetetlenek az ellenségeikkel, (szerintem) halhatatlanok és végül némi testi hasonlóság is van (hegyes fül).

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251418 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ez is szerintem pont a tenyésztés szempontjaiból adódik ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251415 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Valami még volt bennük a régi tünde-létből, és ez leginkább abban nyilvánult meg, hogy mindent összerondítottak ami a tündéknek tetszett.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251379 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Thalion írta: Hogyha az orkok régebben tündék voltak akkor talán kéne bennük valami jóságnak is lenni nem???? :roll: :roll: :roll:
:gimliaxe:


A "tenyésztés" épphogy ennek kiölésére irányult...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251376 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hogyha az orkok régebben tündék voltak akkor talán kéne bennük valami jóságnak is lenni nem???? :roll: :roll: :roll:
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251244 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Ecthelion írta: A tündék lelke Mandoshoz jut, nem Manwehoz. Az én véleményem az hogy nem lehettek halhatatlanok, mert akkor a feajuk haláluk után Mandosba megy! És hát ork fea Mandosban, lehetséges lenne ez? Szerintem nem.


:oops: Bocsánat! :oops: Elírtam...
Szvsz a halál megtisztítja a feát...


Szvsz pedig a fea, a Mandosban eltöltött idő után tisztul meg és térhet vissza a földre. Persze bizonyítani sajnos nem tudom, ez csak egy feltevés...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251241 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Beleg írta:
Akkor ezek szerint ritka volt, hogy az orkoknál öregebb legyen valaki/mi. Innen már csak egy lépés a halhatatlanság.
De mint írtam, ez nem bizonyít semmit.


Az orkok valaha a tündék voltak, Illuvatar idősebb gyermekei, az első szülöttek.
De az erdők már állatokkal voltak benépesítve, olyanokkal is akiket Morgoth megrotott, "csupa szarv és agyar " lényekké torzított.
Oronme már a tündék érkezése előtt vadászott rájuk...
Meg még ott volt a Balrog is.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251229 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igazából én se tudom eldönteni, de a könyvben és a filmben is elhangzott egy mondat (ami ugyan épp annyira bizonyítja, mint amennyire nem):

A Gyűrű Szövetsége Móriában, miután a Tó Őre elreteszeli a Nyugati Kaput:
Gandalf:
A föld mélyén az orkoknál is vénebb és ocsmányabb jószágok élnek!

Akkor ezek szerint ritka volt, hogy az orkoknál öregebb legyen valaki/mi. Innen már csak egy lépés a halhatatlanság.
De mint írtam, ez nem bizonyít semmit.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251203 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ecthelion írta: A tündék lelke Mandoshoz jut, nem Manwehoz. Az én véleményem az hogy nem lehettek halhatatlanok, mert akkor a feajuk haláluk után Mandosba megy! És hát ork fea Mandosban, lehetséges lenne ez? Szerintem nem.


:oops: Bocsánat! :oops: Elírtam...
Szvsz a halál megtisztítja a feát...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251191 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Megkérdőjelezhetetlen érvekkel én sem tudnám alátámasztani, de szerintem sem halhatatlanok, és az hogy a feájuk Mandos csarnokában várakozna az idők végéig... :roll: valami miatt ezt sem tudnám elképzelni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251178 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A tündék lelke Mandoshoz jut, nem Manwehoz. Az én véleményem az hogy nem lehettek halhatatlanok, mert akkor a feajuk haláluk után Mandosba megy! És hát ork fea Mandosban, lehetséges lenne ez? Szerintem nem.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251169 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Phaedra/Namarie írta: [
Orkok halhatalansága: magam részéről azt tartom, hogy mivel erkölcsileg és mentálisan is romlottak lettek, így nem lehettek örökéletűek. A feájuk torzult el, nemcsak a testük.


Az én véleményem az, hogy az orkok feája, mivel tündeeredetű, ezért a halál után, mivel akkor már megtisztult, Manvéhoz jut, ott megpihen, majd a korok végén új életre kel...
Ne vegyük már el a szegény orkoktól a megtisztulás lehetőségét. :look:

Mivel a Szilmarilokban olvashattuk, hogy "ugyanúgy éltek és szaporodtak, mint Eru idősebb gyermekei", így ennél biztosabb tény nekem nem is kell, hogy az orkok halhatatlansága mellett tegyem le a voksomat :itscool:
Másik tény, hogy az orkok annyi "teljes lemészárlással" végződött csatát vesztettek, hogy ha a szaporodással még a természetes fogyást is pótolmi kellett volna, akkor nem lettek volna képesek olyan hamar újra nagy seregeket felállítani... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251161 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: :D
www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... c&start=40
Itt hosszas és komoly vita és beszélgetés volt ezekről a kérdésekről amit most ti feszegettek :wink:

De ha van új álláspont, miért ne indítanánk újra vitát?

Orkok halhatalansága: magam részéről azt tartom, hogy mivel erkölcsileg és mentálisan is romlottak lettek, így nem lehettek örökéletűek. A feájuk torzult el, nemcsak a testük.
De: véleményme szerint külön kéne választani azokat az orkokast, akiket tényleg tündéből hoztak létre, és azokat, akiket szarumán ill. Szauron gányolt össze. (Bocsánat a szóért)

AS lényegi kérdés itt nem az szvsz hogy halhatatlanok-e vagy sem, hanem az, hogy a feájuknak mi lesz a sorsa a test halála után?


vajon tündesorsúak vagy nem tündesorsúak-e az orkok feái, és ha igen vagy nem, melyik csoportra vonatkoztatva?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251147 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ecthelion írta: "...azokat a quendeket, akiket még Utumno eleste előtt Melkor kezébe kerültek, börtönbe vetették ott, s lassú kegyetlenséggel megrontották és rabságba törték; így tenéysztette ki Melkor- a tündék iránti irgyséből és ocsmány gúnyból- az orkok förtelmes fajtáját, amelyek aztán a tündék legelszántabb ellenségei lettek. Mert az orkok úgyanúgy éltek és szaporodtak, mint Ilúvatar Germekei..."

Ennyit ír a III. fejezetben 58. oldal!


Kétszer is nekifutottam a keresésnek, de nem találtam meg, De arra tisztán emlékesztem, hogy ez így szerepel a szilmarilokban. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251140 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: Nem akarok kukacoskodni, de konkrétan hol?


"...azokat a quendeket, akiket még Utumno eleste előtt Melkor kezébe kerültek, börtönbe vetették ott, s lassú kegyetlenséggel megrontották és rabságba törték; így tenéysztette ki Melkor- a tündék iránti irgyséből és ocsmány gúnyból- az orkok förtelmes fajtáját, amelyek aztán a tündék legelszántabb ellenségei lettek. Mert az orkok úgyanúgy éltek és szaporodtak, mint Ilúvatar Germekei..."

Ennyit ír a III. fejezetben 58. oldal!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251116 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
:D
www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... c&start=40
Itt hosszas és komoly vita és beszélgetés volt ezekről a kérdésekről amit most ti feszegettek :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251114 Írta: A Gyűrűk Ura
A Gyűrűk Ura válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az orkok is halhatatlanok ugy mint a tündék szerintetek? :?:

" Ash nazg durbatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251091 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nem akarok kukacoskodni, de konkrétan hol?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251083 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mint már régebben említettem, a Szilmarilokban le van írva világosan, hogy az orkok úgy szaporodnak, mint Ilúvatar gyermekei!

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250944 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Köszi, bár ezt még jobban át kell néznem, h világosan lássak. :P

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250934 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Egyszerűbb, ha visszaolvasol. Mondjuk itt, úgy középtájt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.607 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére