Mordor - Orkok

Több
19 éve 4 hónapja #255223 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A mordori orkoknak kik csinálták a fegyvereket és a páncélokat?Én egyszer láttam egy olyan képet ahol gondori páncél van egy mordori orkon. :? :gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253879 Írta: Linaewen
Linaewen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: Feát Eru minden tündének adott, még az ébredésükor. Az szülőkről tovább öröklődik, azok a tündék is kaptak, akikből később az orkok lettek. Eru nem vehette el a feát "csak" az orkokká lett tündéktől, hanem mindegyiktől el kellett volna venni.


Mégegyszer nagyon köszönöm , ide mostmár nem is tudok többet írni. :D

Aiya Earendil colindo calo yára lá Anar az Isil! Elye alcare Hínion Ambaro,elen morniesse,míre andúnesse,áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253877 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Feát Eru minden tündének adott, még az ébredésükor. Az szülőkről tovább öröklődik, azok a tündék is kaptak, akikből később az orkok lettek. Eru nem vehette el a feát "csak" az orkokká lett tündéktől, hanem mindegyiktől el kellett volna venni.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253872 Írta: Linaewen
Linaewen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: Természetesen nem engedték őket be Valinorba, mert szvsz Mandos csarnokai nem tartoztak oda. Ott kellett lakniuk - éppen úgy, mint Feanornak, aki nem születhet ujjá a korok végéig- de biztosan egy másik helyen, nem a tündékkel együtt.

Az infóimat Tolkien könyveiből szerzem, a többit hozzáspekulálom. Pontos infó merről nincsen.

Így akkor az ork csemeték is kapnak feát, akárcsak a tündék gyermekei.


Köszönöm , a válaszokat , ám az még mindig nem világos , hogy Nekik miért adott feát Eru ? Ha nagyon értetlen vagyok szóljatok rám , de ha nem kapnak feát akkor meg sem születnek , vagy rögtön halva születnek , így kipusztulna az ork faj . Szerintem .... Bár nem biztos , hogy jók a gondolataim , úgyhogy javítsatok ki légyszi ...

Aiya Earendil colindo calo yára lá Anar az Isil! Elye alcare Hínion Ambaro,elen morniesse,míre andúnesse,áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253870 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Linaewen írta: Szerintetek a valák beengedtékőket valinorba ? honnan vannak az információid ezzel kapcsolatban ?? léteznek ork nők , ha igen akkor azoknak az utódoknak miért adott feát Eru ? Szerintem Morgoth nem csak azért csinált orkokat az eltévedt tündékből , hogy Ilúvatart "bosszantsa" , hanem , hogy legyen mivel harcolnia a többi tünde ill. törp ellen.



Természetesen nem engedték őket be Valinorba, mert szvsz Mandos csarnokai nem tartoztak oda. Ott kellett lakniuk - éppen úgy, mint Feanornak, aki nem születhet ujjá a korok végéig- de biztosan egy másik helyen, nem a tündékkel együtt.

Az infóimat Tolkien könyveiből szerzem, a többit hozzáspekulálom. Pontos infó merről nincsen.

Így akkor az ork csemeték is kapnak feát, akárcsak a tündék gyermekei.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253869 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Linaewen írta:

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta: Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.


És Morgoth legnagyobb gaztette volt az mikor az orkokat létrhozta, a tündék ""képmására"", és Eru-t ezzel is ""bosszantsa""......


Szerintetek a valák beengedtékőket valinorba ? Mert Mandos csarnokai Valinorban vannak... Mondjuk , ha előtte megtisztították a feájukat akkor lehet...olorin.papa honnan vannak az információid ezzel kapcsolatban ?? Csak mert én is szívesen elolvasnám őket , ugyanis nem találtam semmit a témával kapcsolatban. :oops: Apropó , léteznek ork nők , ha igen akkor azoknak az utódoknak miért adott feát Eru ? Szerintem Morgoth nem csak azért csinált orkokat az eltévedt tündékből , hogy Ilúvatart "bosszantsa" , hanem , hogy legyen mivel harcolnia a többi tünde ill. törp ellen.


Melkor, a tündék iránti irigységből tenyésztette ki az orkoat. Ork nőknek is lenniük kell, mert Tolkien írja, hogy ugyanugy szaporodtak mint a tündék.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253867 Írta: Linaewen
Linaewen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta: Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.


És Morgoth legnagyobb gaztette volt az mikor az orkokat létrhozta, a tündék ""képmására"", és Eru-t ezzel is ""bosszantsa""......


Szerintetek a valák beengedtékőket valinorba ? Mert Mandos csarnokai Valinorban vannak... Mondjuk , ha előtte megtisztították a feájukat akkor lehet...olorin.papa honnan vannak az információid ezzel kapcsolatban ?? Csak mert én is szívesen elolvasnám őket , ugyanis nem találtam semmit a témával kapcsolatban. :oops: Apropó , léteznek ork nők , ha igen akkor azoknak az utódoknak miért adott feát Eru ? Szerintem Morgoth nem csak azért csinált orkokat az eltévedt tündékből , hogy Ilúvatart "bosszantsa" , hanem , hogy legyen mivel harcolnia a többi tünde ill. törp ellen.

Aiya Earendil colindo calo yára lá Anar az Isil! Elye alcare Hínion Ambaro,elen morniesse,míre andúnesse,áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253837 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Linaewen írta: Erre én is kíváncsi lennék , mert ha az orkok valóban a tündékből lettek "kitenyésztve" akkor nem arra gondol az ember , hogy az ő lelkük is Mandoshoz megy ? Ez persze ki van zárva ( én szerintem). Így ,hacsak valaki nem tud köztes megoldást , az ő lelkük is valőszínűleg Ilúvatarhoz megy.. Ez mondjuk csak az én véleményem de ez tényleg jó téma :)


Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.


És Morgoth legnagyobb gaztette volt az mikor az orkokat létrhozta, a tündék ""képmására"", és Eru-t ezzel is ""bosszantsa""......

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253745 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Linaewen írta: Erre én is kíváncsi lennék , mert ha az orkok valóban a tündékből lettek "kitenyésztve" akkor nem arra gondol az ember , hogy az ő lelkük is Mandoshoz megy ? Ez persze ki van zárva ( én szerintem). Így ,hacsak valaki nem tud köztes megoldást , az ő lelkük is valőszínűleg Ilúvatarhoz megy.. Ez mondjuk csak az én véleményem de ez tényleg jó téma :)


Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253718 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Tharkún írta: Gondolom, Melkor annyira megrontotta lelküket, hogy (mint ahogyan Tolkien is írja) új fajjá formálja őket, amely nem érdemli meg a lent említett megtiszteltetést.


Mit értesz "megtiszteltetés" alatt? Mandost, vagy Ilúvatart, mert valahova menniük kellett.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253715 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Gondolom, Melkor annyira megrontotta lelküket, hogy (mint ahogyan Tolkien is írja) új fajjá formálja őket, amely nem érdemli meg a lent említett megtiszteltetést.

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253707 Írta: Linaewen
Linaewen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Erre én is kíváncsi lennék , mert ha az orkok valóban a tündékből lettek "kitenyésztve" akkor nem arra gondol az ember , hogy az ő lelkük is Mandoshoz megy ? Ez persze ki van zárva ( én szerintem). Így ,hacsak valaki nem tud köztes megoldást , az ő lelkük is valőszínűleg Ilúvatarhoz megy.. Ez mondjuk csak az én véleményem de ez tényleg jó téma :)

Aiya Earendil colindo calo yára lá Anar az Isil! Elye alcare Hínion Ambaro,elen morniesse,míre andúnesse,áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253510 Írta: A Gyűrűk Ura
A Gyűrűk Ura válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Érdekes kérdés...

" Ash nazg durbatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253085 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Tényleg jó kérdés, mert még azt sem tudjuk hogy a natúr orkokkal mi lesz...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253084 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Angwen írta: Ennek ellenére érdekelne a felvetés, hogy egy fél-ork fél-ember természetes időtartama mennyi... Vajon tőlük megtagadnák-e Ilúvatar ajándékát, a halált? :mgreen:

Szerintem egyikük se természetes halállal halt meg... :lol:
Érdekesebb kérdés az, hogy a haláluk után mi lesz a lelkükkel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #253076 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ennek ellenére érdekelne a felvetés, hogy egy fél-ork fél-ember természetes időtartama mennyi... Vajon tőlük megtagadnák-e Ilúvatar ajándékát, a halált? :mrgreen:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253033 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Líviusz írta: Az uruk-hai-ok valószínűleg ember-ork keverékek ugye. Ha az orkok egyes feltevések szerint halhatatlanok akkor az uruk-hai-ok nem azok nem? Mert végülis ember vér is "csörgedezik" bennük nem?

Líviusz, éppen arról beszélgetünk, hogy a könyv alapján az uruk-hai orkok nem azonosak a "fél-orkokkal" (ember-ork keverék).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253030 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az uruk-hai-ok valószínűleg ember-ork keverékek ugye. Ha az orkok egyes feltevések szerint halhatatlanok akkor az uruk-hai-ok nem azok nem? Mert végülis ember vér is "csörgedezik" bennük nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253026 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Gandalf írta:
A filmben csak Szarumánnak voltak Uruk-hai orkjai, amiket orkok és "goblin-emberek" (ne kérdezzétek, mi ez, szerintem maga Jackson sem gondolta át a dolgot....) kereszteződéséből hozott létre. :roll:


A "keresztezés a lidércekkel" lehet fordítási hiba is, én is inkább az ork-ember keresztezésre voksolok.
Az "ork szülőgödör" mindennek ellent mond, de igazándiból csak a látványért kerűlt bele a filmbe. :roll: szvsz

Igen, a film angol, eredeti szövegében "orcs and goblin-men" szerepel, a magyar fordításban pedig "orkokat a lidércekkel"... hogy a goblin-men hogyan lett lidérc, ne tőlem kérdezzétek... :?
Nem mintha az angol eredeti értelmes lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252947 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Gandalf írta:
A filmben csak Szarumánnak voltak Uruk-hai orkjai, amiket orkok és "goblin-emberek" (ne kérdezzétek, mi ez, szerintem maga Jackson sem gondolta át a dolgot....) kereszteződéséből hozott létre. :roll:


A "keresztezés a lidércekkel" lehet fordítási hiba is, én is inkább az ork-ember keresztezésre voksolok.
Az "ork szülőgödör" mindennek ellent mond, de igazándiból csak a látványért kerűlt bele a filmbe. :roll: szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252931 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nem tudni, hogy a mordori fekete uruk kereszteződésből jött-e létre, vagy sem. Annyi biztos, hogy Szauron tenyésztette ki e speciális fajt, s hogy Szarumán ennek a mintájára "készítette" az Uruk-hai orkokat, szintén nem tudni, milyen eljárással. Az azonban tény, hogy kísérletezett ember-ork keveréssel is, ennek az eredménye pl a kancsali képű fickó a Póniban, de a Helm-szurdoknál is megemlít ilyen - talán fél-orknak nevezhető (?) - lényeket. Azonban se Szauron, se Szarumán praktikáiról nem tudunk bővebbet. Ez a könyv.

A filmben csak Szarumánnak voltak Uruk-hai orkjai, amiket orkok és "goblin-emberek" (ne kérdezzétek, mi ez, szerintem maga Jackson sem gondolta át a dolgot....) kereszteződéséből hozott létre. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252904 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta:

Erdin írta: Hát nem tudom, de szerintem a mordori Uruk-hai (fekete uruk) nem keresztezésből jöt létre, csak erősebbek voltak, mint a többi ork. Úgy gondolom, hogy Szarumám keresztezte az Uruk-hait az emberekkel (hiszen a szövetség tagjait meglepeté szerűen érték ezek az új fajta orkok), ezért is nevezik magukat a Helm-szurdoknál Uruk-hainak.


Ezt most csak én nem értem, vagy más se? :confused2:


Én se értem........
Most akkor keresztezve voltak vagy sem???????? :?: :?: :?: :?: :?: 8O

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252896 Írta: Andoron
Andoron válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Én sem teljesen, de érdeklődve várom a bővebb kifejtést. Addig véleményt nem mondok :)

"Hiszek benned
Benned itt bent
Magamban"

Andoron honlapja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252889 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Erdin írta: Hát nem tudom, de szerintem a mordori Uruk-hai (fekete uruk) nem keresztezésből jöt létre, csak erősebbek voltak, mint a többi ork. Úgy gondolom, hogy Szarumám keresztezte az Uruk-hait az emberekkel (hiszen a szövetség tagjait meglepeté szerűen érték ezek az új fajta orkok), ezért is nevezik magukat a Helm-szurdoknál Uruk-hainak.


Ezt most csak én nem értem, vagy más se? :confused2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252841 Írta: Erdin
Erdin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta:

Thalion írta:

Anelas írta: Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

Szarumán csak az Uruk-Hai orkokat csinálta a lidércek és orkok keresztezésével de a saját környezetükben (Mordorban) Normálisan szaporodnak. (Szeritem)
:gimliaxe:



Jesszasz.

A lidércet és orkot csak a filmben mondják. Szitkozódtunk is miatta eleget.
Szó nincs lidércekről. tessék elolvasni a könyvet.
Szauron tenyésztette ki az uruk-hai fajt, Szarumán csak átvette a licenszt. Valsz embereket és orkokat keresztezett hozzá.
Szarumán létrehozott még egy másik fajt ami inkább emberre hajazott, de volt benne valami orkos.

Hát nem tudom, de szerintem a mordori Uruk-hai (fekete uruk) nem keresztezésből jöt létre, csak erősebbek voltak, mint a többi ork. Úgy gondolom, hogy Szarumám keresztezte az Uruk-hait az emberekkel (hiszen a szövetség tagjait meglepeté szerűen érték ezek az új fajta orkok), ezért is nevezik magukat a Helm-szurdoknál Uruk-hainak.

Egy új hatalom van születőben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252442 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta:

Thalion írta:

Anelas írta: Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

Szarumán csak az Uruk-Hai orkokat csinálta a lidércek és orkok keresztezésével de a saját környezetükben (Mordorban) Normálisan szaporodnak. (Szeritem)
:gimliaxe:



Jesszasz.

A lidércet és orkot csak a filmben mondják. Szitkozódtunk is miatta eleget.
Szó nincs lidércekről. tessék elolvasni a könyvet.
Szauron tenyésztette ki az uruk-hai fajt, Szarumán csak átvette a licenszt. Valsz embereket és orkokat keresztezett hozzá.
Szarumán létrehozott még egy másik fajt ami inkább emberre hajazott, de volt benne valami orkos.

Még annyit tennék hozzá, hogy a könyvben az orkok és emberek keresztezése pusztán felvetésként jelenik meg, ami főként azon alapul, hogy a többi orkkal szemben bírják a napfényt, meg termetre is nagyobbak.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252424 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Thalion írta:

Anelas írta: Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

Szarumán csak az Uruk-Hai orkokat csinálta a lidércek és orkok keresztezésével de a saját környezetükben (Mordorban) Normálisan szaporodnak. (Szeritem)
:gimliaxe:



Jesszasz.

A lidércet és orkot csak a filmben mondják. Szitkozódtunk is miatta eleget.
Szó nincs lidércekről. tessék elolvasni a könyvet.
Szauron tenyésztette ki az uruk-hai fajt, Szarumán csak átvette a licenszt. Valsz embereket és orkokat keresztezett hozzá.
Szarumán létrehozott még egy másik fajt ami inkább emberre hajazott, de volt benne valami orkos.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252423 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Anelas írta: Lehet hogy hülye kérdés, de hogy születnek a mordori orkok? Szauron teremti őket?:roll:

Szarumán csak az Uruk-Hai orkokat csinálta a lidércek és orkok keresztezésével de a saját környezetükben (Mordorban) Normálisan szaporodnak. (Szeritem)
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252203 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ezúton szeretném kezdeményezni egy új MTT csoport, a "Heren Nolmion Endorëo (Középfölde Kutatók Rendje)" létrehozását.

A csoport terveim szerint a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

Miért van erre szükség?

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

A csoport megalakulásához az MTT szabályai szerint 5 MTT tagra van szükség. A sorainkba várjuk mindazokat, akiket érdekel a tolkieni világ részleteinek elemzése, megvitatása, és kedvet éreznek ahhoz, hogy mindezt közösségi keretekben gyakorolják.

A Heren Nolmion Endorëo csoportalapító találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.


Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251857 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Olvass vissza 2-3 oldalt, és sok infóra bukkanhatsz. :!: :!: :!:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.639 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére