Mordor - Orkok

Több
19 éve 4 hónapja #256058 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igen, ez igaz, és így volt a könyvben is, bár a módszert nem említették. Nagyon valószínű, hogy a technikát csak Szarumán ismerte, mert ha a Sötét Úr is tudta volna, hogy kell sok orkot rövid idő alatt csinálni, a Harmadkor háromezer éve alatt akár ötven millió orkot is gíárthatott volna :) Azzal aztán lehet Homályt hozni :)

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256055 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Gerthan Celebgil írta: Szerintem pedig nagyon is logikus, hogy vannak nősstények is. Hiszen Melkor csak eltorzította a tündéket, az alapvető biológiai jellemzőik (halhatatlanság és a szaporodás módja) nem változott. Bár attól függetlenül lehetséges, sőt valószínű, hogy nem szoptatták a gyermekeiket, hanem csak kicsapták őket a vadonba, aztán valahogy majd csak életben maradnak :) Erről talán Szarumán papát kellene megkérdezni :) A filmben mindenesetre jól nézett ki, ahogy a földből forgatták ki őket, de szerintem ez logikátlan feltevés.


Ne feledjük, hogy Szarumán rövid idő alatt hozott össze magának egy igen nagy sereget, szvsz volt valami instant ork eljárás ami legalábbis felgyorsította a növekedést.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256014 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szerintem pedig nagyon is logikus, hogy vannak nősstények is. Hiszen Melkor csak eltorzította a tündéket, az alapvető biológiai jellemzőik (halhatatlanság és a szaporodás módja) nem változott. Bár attól függetlenül lehetséges, sőt valószínű, hogy nem szoptatták a gyermekeiket, hanem csak kicsapták őket a vadonba, aztán valahogy majd csak életben maradnak :) Erről talán Szarumán papát kellene megkérdezni :) A filmben mindenesetre jól nézett ki, ahogy a földből forgatták ki őket, de szerintem ez logikátlan feltevés.

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256012 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Phaedra/Namarie írta: Amennyiben tényleg úgy szaporodnak, mint a tündék, akkor a kicsinyeket szoptatni is kell. Most őszintén: ti el tudtok képzelni egy orkot, amint a kicsinyét szoptatja?


Természetesen!
Az orkok csak az embereket, tündéket és más egyéb lényeket gyűlöltek, saját fajtájával, és hordájával jól elvan... szvsz


Hát én nem tudom elképzelni.
Az meg hogy az orkok jól elférnek egymás mellett, kétlem.....pl.: amikor Trufát és Pippint viszik Vasudvard felé, akkor is megy a torzsalkodás(jó igaz két külön urat szolgálnak), és lehetne sorolni........

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255806 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Toma gazda írta: sztem lehetene erről egy vitát csinálni a TK-n

A mostani vitatéma szorosan kapcsolódni fog a tárgyhoz. ;) (Ez itt a reklám helye... :) )

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255773 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
sztem lehetene erről egy vitát csinálni a TK-n

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255737 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szerintem az orkok is ugyanúgy halhatatlanok, mint a tündék. Erről egy enciklopédiaszerűségben (talán Középfölde A-Z, vagy ilyesmi, sokszor használom, de nem a címéről ismerenm föl, hanem mert olyan szép barna borítója van, így a címe mellékes, el is felejtettem ;) ) abban is csak ötletként volt megemlítve, hogy valószínűleg halhatatlanok, és ez logikus, hiszen Melkor a tündékből torzította őket. Nem kizárt hogy több ezer évet is megélhetnek. Bár könnyen lobbannak haragra, és emiatt gyakran fejek hullnak, egy jó harcos, vagy vezér, akit nem túl könnyű megölni, vagy van annyira előrelátó, hogy viszonylag távol tartja magát az ilyesmitől, túlélhet ennnyi időt. Persze ez csak az én feltevésem.

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255734 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: De mint tudjuk, hogy az orkok általában az 50et sem szokták megélni, erről beszéltünk már korábban...


Már csak az a kérdés honnan tudjuk... mint...
Szvsz az orkok tünde származásuk mivoltán halhatatlanok (maguktól)
Ott van még Bolg, Azog fia...
ő legalább 142 éves volt... :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255723 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: Talán még a szaporodásuk is nagyon gyors volt, mondjuk egy ork nőstény majd' minden évben szül, és az orkok nem halandóak, akkor reális az a robbanásszerű szaporodás, amit sokszor produkáltak, egy-egy nyugodtabb időszakban...


szeritnem valami olyasmi lehetett, nem is tudom, de szerintem is igen gyakran volt.
De mint tudjuk, hogy az orkok általában az 50et sem szokták megélni, erről beszéltünk már korábban...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255449 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: A német és a francia között sincsen akkora eltérés, mégis irtották egymást...

Pontosan. Épp ezért nem mondják az emberre sem, hogy jól elvan a saját fajtájával. ;) :P Az orkok köztudottan csak félelemből képesek együtt működni, vagy azért, mert másokat még egymásnál is jobban gyűlölnek.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255398 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Talán még a szaporodásuk is nagyon gyors volt, mondjuk egy ork nőstény majd' minden évben szül, és az orkok nem halandóak, akkor reális az a robbanásszerű szaporodás, amit sokszor produkáltak, egy-egy nyugodtabb időszakban...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255396 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Én személy szerint azt nem tudom elképzelin, hogy máshogy szaporodtak, vagyis nem úgy mint Ilúvatar gyermekei. :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255376 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Phaedra/Namarie írta:

olorin.papa írta:

Phaedra/Namarie írta: Amennyiben tényleg úgy szaporodnak, mint a tündék, akkor a kicsinyeket szoptatni is kell. Most őszintén: ti el tudtok képzelni egy orkot, amint a kicsinyét szoptatja?


Természetesen!
Az orkok csak az embereket, tündéket és más egyéb lényeket gyűlöltek, saját fajtájával, és hordájával jól elvan... szvsz


Ezt bizonyítja, amikor összeverekednek Frodó mithrilingén, és samu helyett is elintézik magukat, meg Vasudvardba való menet. :twisted: Jó, két külön orkcsoport, de alapvetően egy fajta..


A német és a francia között sincsen akkora eltérés, mégis irtották egymást...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255375 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

Phaedra/Namarie írta: Amennyiben tényleg úgy szaporodnak, mint a tündék, akkor a kicsinyeket szoptatni is kell. Most őszintén: ti el tudtok képzelni egy orkot, amint a kicsinyét szoptatja?


Természetesen!
Az orkok csak az embereket, tündéket és más egyéb lényeket gyűlöltek, saját fajtájával, és hordájával jól elvan... szvsz


Ezt bizonyítja, amikor összeverekednek Frodó mithrilingén, és samu helyett is elintézik magukat, meg Vasudvardba való menet. :twisted: Jó, két külön orkcsoport, de alapvetően egy fajta..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255372 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Phaedra/Namarie írta: Amennyiben tényleg úgy szaporodnak, mint a tündék, akkor a kicsinyeket szoptatni is kell. Most őszintén: ti el tudtok képzelni egy orkot, amint a kicsinyét szoptatja?


Természetesen!
Az orkok csak az embereket, tündéket és más egyéb lényeket gyűlöltek, saját fajtájával, és hordájával jól elvan... szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255370 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Amennyiben tényleg úgy szaporodnak, mint a tündék, akkor a kicsinyeket szoptatni is kell. Most őszintén: ti el tudtok képzelni egy orkot, amint a kicsinyét szoptatja?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255318 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: Bár, ha belegondolunk, az állatok is úgy szaporodnak, mint a tündék :D


Azért szűkítsük le a kört a lavan-okra. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255312 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hm...

Érdekes...
Bár, ha belegondolunk, az állatok is úgy szaporodnak, mint a tündék :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255308 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta:

Ecthelion írta:
Melkor, a tündék iránti irigységből tenyésztette ki az orkoat. Ork nőknek is lenniük kell, mert Tolkien írja, hogy ugyanugy szaporodtak mint a tündék.


Hol írja?


"...azokat a quendeket, akiket még Utumno eleste előtt Melkor kezébe kerültek, börtönbe vetették ott, s lassú kegyetlenséggel megrontották és rabságba törték; így tenéysztette ki Melkor- a tündék iránti irgyséből és ocsmány gúnyból- az orkok förtelmes fajtáját, amelyek aztán a tündék legelszántabb ellenségei lettek. Mert az orkok úgyanúgy éltek és szaporodtak, mint Ilúvatar Germekei..."

Ennyit ír a III. fejezetben 58. oldal!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255289 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255284 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ecthelion írta:
Melkor, a tündék iránti irigységből tenyésztette ki az orkoat. Ork nőknek is lenniük kell, mert Tolkien írja, hogy ugyanugy szaporodtak mint a tündék.


Hol írja?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255269 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ecthelion írta:

Linaewen írta:

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta:

Linaewen írta: Erre én is kíváncsi lennék , mert ha az orkok valóban a tündékből lettek "kitenyésztve" akkor nem arra gondol az ember , hogy az ő lelkük is Mandoshoz megy ? Ez persze ki van zárva ( én szerintem). Így ,hacsak valaki nem tud köztes megoldást , az ő lelkük is valőszínűleg Ilúvatarhoz megy.. Ez mondjuk csak az én véleményem de ez tényleg jó téma :)


Én természetesen úgy vélem, hogy az orkok, mivel valaha tündék voltak, a feájuk megmaradt, még ha elkorcsosult formában is, de mégis Erutólkapták.
A haláluk után ők is Mandoshoz jutnak, még ha nem is a tündék közé, de rájuk is vár a megtisztulás, és az ujjászületés. Elvégre rettenetesen sok kínt kellett kiállniuk.
Morgoth legnagyobb hazugzága az volt, szvsz, hogy Ők (az orkok) a tündék végett nem jutnak a "mennybe", és ezért gyűlölték olyannyira őket.


És Morgoth legnagyobb gaztette volt az mikor az orkokat létrhozta, a tündék ""képmására"", és Eru-t ezzel is ""bosszantsa""......


Szerintetek a valák beengedtékőket valinorba ? Mert Mandos csarnokai Valinorban vannak... Mondjuk , ha előtte megtisztították a feájukat akkor lehet...olorin.papa honnan vannak az információid ezzel kapcsolatban ?? Csak mert én is szívesen elolvasnám őket , ugyanis nem találtam semmit a témával kapcsolatban. :oops: Apropó , léteznek ork nők , ha igen akkor azoknak az utódoknak miért adott feát Eru ? Szerintem Morgoth nem csak azért csinált orkokat az eltévedt tündékből , hogy Ilúvatart "bosszantsa" , hanem , hogy legyen mivel harcolnia a többi tünde ill. törp ellen.


Melkor, a tündék iránti irigységből tenyésztette ki az orkoat. Ork nőknek is lenniük kell, mert Tolkien írja, hogy ugyanugy szaporodtak mint a tündék.


Tündék? Én békákra emlékszem.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255268 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Dornodon írta: Hé Hölgyeim/Uraim,Tündéim/Orkjaim/Embereim/Hobbitjaim stb...


A filmben csak nem győzhetett le egy nyiszlett gonoszképű evilhíró egy nála 2fejjel magasabb szálas elendilt.

valahogyan éreztetni kellett az erőviszonyokat, vagy nem?


Nem is a méretbeli különbség a lényeg... hanem a páncélzat.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255260 Írta: Dornodon
Dornodon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hé Hölgyeim/Uraim,Tündéim/Orkjaim/Embereim/Hobbitjaim stb...


A filmben csak nem győzhetett le egy nyiszlett gonoszképű evilhíró egy nála 2fejjel magasabb szálas elendilt.

valahogyan éreztetni kellett az erőviszonyokat, vagy nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255240 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta: Rád igen erősen hatott a film... :?
A könyvben Sauron, bár megjelenik a csatatéren és megöli Gil-galadot és Elendilt, de nincsen leírva, hogy páncélban lett volna.
Vagyis tudtommal nincsen leírás a páncélról, ami a filmet illeti, a mintázat sem a borostyán bokorról készűlt, az csak tisztán véletlen. 8)


Igaz, hogy nincs leírva, de nincs okunk feltételezni, hogy ne lett volna páncélban.
Viszont akkor az sima fekete dísztelen mint Melkoré.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255239 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

TharThalion írta: [
És az igaz hogy Szauron a Baradúrhoz közeli Borostyán bokorról formázta meg a páncának a díszítését


Rád igen erősen hatott a film... :?
A könyvben Sauron, bár megjelenik a csatatéren és megöli Gil-galadot és Elendilt, de nincsen leírva, hogy páncélban lett volna.
Vagyis tudtommal nincsen leírás a páncélról, ami a filmet illeti, a mintázat sem a borostyán bokorról készűlt, az csak tisztán véletlen. 8)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255237 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

TharThalion írta:
És az igaz hogy Szauron a Baradúrhoz közeli Borostyán bokorról formázta meg a páncának a díszítését


Nem hinném, hogy a Barad dúr közelében bármiféle növény megmaradt volna. Szauronnak nem szokása az ilyen hanyagság... :)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255233 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

olorin.papa írta:

TharThalion írta: A mordori orkoknak kik csinálták a fegyvereket és a páncélokat?Én egyszer láttam egy olyan képet ahol gondori páncél van egy mordori orkon. :? :gimliaxe:


Ez megint a film hatása, ugyanis maga Sauron is jó kovács volt, így tudta tanítani az orkjait.
De maguk az orkok is tudtak kovácsolni, páncélt, fegyvert készíteni, szépeket nem, de de jól használhatókat.
A hajlított, fűrészfogas szablya az ork találmány, általában ilyent használtak.
Az sem zárható ki, hogy egy-egy győztes csata után men zsákmányoltak maguknak fegyvereket. :roll:
De használni a magukét szerették. :D


És az igaz hogy Szauron a Baradúrhoz közeli Borostyán bokorról formázta meg a páncának a díszítését

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255228 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

TharThalion írta: A mordori orkoknak kik csinálták a fegyvereket és a páncélokat?Én egyszer láttam egy olyan képet ahol gondori páncél van egy mordori orkon. :? :gimliaxe:


Ez megint a film hatása, ugyanis maga Sauron is jó kovács volt, így tudta tanítani az orkjait.
De maguk az orkok is tudtak kovácsolni, páncélt, fegyvert készíteni, szépeket nem, de de jól használhatókat.
A hajlított, fűrészfogas szablya az ork találmány, általában ilyent használtak.
Az sem zárható ki, hogy egy-egy győztes csata után men zsákmányoltak maguknak fegyvereket. :roll:
De használni a magukét szerették. :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255227 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

TharThalion írta: A mordori orkoknak kik csinálták a fegyvereket és a páncélokat? Én egyszer láttam egy olyan képet ahol gondori páncél van egy mordori orkon. :? :gimliaxe:


Ezt a képet be tudnád linkelni? Mordor ÉNy része (az ipari körzet) csak fegyvergyártásra volt ráállítva. Szvsz orkok és rabszolgák dolgoztak a kohókban, műhelyekben.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.657 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére