Középfölde földrajza

Több
19 éve 1 hónapja #268061 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulver írta: Üdv!



És még azt szeretném megkérdezni, hogy a Harmadkor végén milyen állapotban vannak ezek a vidékek. Léteznek még?


Beleriand, és mindaz ami a Kék hegységtől északnyugatra volt, víz alá került.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #268060 Írta: Ulver
Ulver válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy Beleriandnak (és az északra lévő vidékeknek, Angban...stb.) milyen az éghajlata? Már eleve Forochel vidékén hideg van, milyen lehet még attól is északabbra? (még hidegebb? :o )

És még azt szeretném megkérdezni, hogy a Harmadkor végén milyen állapotban vannak ezek a vidékek. Léteznek még?

Bocs, ha a kérdéseim hülyén hatnak, de még csak most ismerkedem a tolkieni életművel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267958 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Beren Erchamion írta: Újabb kérdésem lenne. Tegnap megvettem az Alexandrában a Középfölde térképei c. kis kiadványt, ami úgy nézem, a Decipher szerepjátékaihoz készült. Szóval a térképeken van egy csomó olyan településnév, főleg Gondorban, amivel eddig nem találkoztam (Annúlond, Aerost, Annon Waín, stb-stb..). Az érdekelne, hogy ezek csak fanfict nevek, vagy esetleg a HoME kötetekből lettek előbányászva? :?:
(Egyébként a térképeken elég érdekes fordítási hibák vannak: az Entgázló pl. Entérnek van fordítva...). :roll:

Találtam egy tök jó honlapot, ahol többek között egy csomó földrajzi névről van pontos leírás (angol nyelven..). www.annalsofarda.dk/Annals-of-Arda/Places-index/places.htm

Ez a térképgyűjtemény nekem is meg van! Egy Christopher Reeve nevű festőművész készítette, aki - az Előszó - szerint a film kalligráfusa volt és a filmes térképek többségét is ő készítette.
A térképek különben nem a legpontosabbak, pl. olvasás közben próbáltam követni Frodóék megyebeli útjáit, és hát néhány település nem ott van ahol lennie kéne!

Ezt az oldalt, amit mutatták ugye nem hagyták itt félbe? Mert nagyon jónak tűnik, csak hát félkész!

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267946 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Beren Erchamion írta: Újabb kérdésem lenne. Tegnap megvettem az Alexandrában a Középfölde térképei c. kis kiadványt, ami úgy nézem, a Decipher szerepjátékaihoz készült. Szóval a térképeken van egy csomó olyan településnév, főleg Gondorban, amivel eddig nem találkoztam (Annúlond, Aerost, Annon Waín, stb-stb..). Az érdekelne, hogy ezek csak fanfict nevek, vagy esetleg a HoME kötetekből lettek előbányászva? :?:
(Egyébként a térképeken elég érdekes fordítási hibák vannak: az Entgázló pl. Entérnek van fordítva...). :roll:


A Középfölde Atlasza (amit mi fordítottunk) Tolkien művei alapján készült. Benne van MINDEN olyan név, ami előfordul a Hobbitban, a GY.U.-ban, a Szilmarilokban, vagy a HoME valamelyik kötetében. Amit te láttál, annak a nagy része kitaláció lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267900 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Újabb kérdésem lenne. Tegnap megvettem az Alexandrában a Középfölde térképei c. kis kiadványt, ami úgy nézem, a Decipher szerepjátékaihoz készült. Szóval a térképeken van egy csomó olyan településnév, főleg Gondorban, amivel eddig nem találkoztam (Annúlond, Aerost, Annon Waín, stb-stb..). Az érdekelne, hogy ezek csak fanfict nevek, vagy esetleg a HoME kötetekből lettek előbányászva? :?:
(Egyébként a térképeken elég érdekes fordítási hibák vannak: az Entgázló pl. Entérnek van fordítva...). :roll:

Találtam egy tök jó honlapot, ahol többek között egy csomó földrajzi névről van pontos leírás (angol nyelven..). www.annalsofarda.dk/Annals-of-Arda/Places-index/places.htm

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267092 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Beren Erchamion írta: www.bjornetjenesten.dk/teksterdk ... h-film.jpg
Ezen a filmes térképen jelölve vannak utak a Bruinen mentén, az Anduintól keletre É-D-i irányban, a Nőszirom folyó mentén és Lórien és Dol Guldur között. Létezhettek ezek, vagy csak a művész kitalációi?


Szinte biztos, hogy mindegyik létezett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267069 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Lenne néhány kérdésem a Középfölde Atlaszával kapcsolatban.
Mik a következő helyek?:
--Hideggorond (Ködhegység térképen az Ettensziktől délre)
--Ras Morthil (Andrast-foktól északra)

Valamint van-e különbség a Jeges-öböl és a Forochel-öböl között? Esetleg az előbbi az egész hatalmas öbölre, míg az utóbbi csak egy kisebb déli részére vonatkozik?

A Barnaföldek hol helyezkedik el pontosan? Több térképen a Bakacsin-erdő és az Emyn Muil közötti részen van jelölve, de az Atlaszban csak az Anduin Limjódtól délre eső, kanyargós szakaszának keleti partvidékeként van jelölve.

www.bjornetjenesten.dk/teksterdk ... h-film.jpg
Ezen a filmes térképen jelölve vannak utak a Bruinen mentén, az Anduintól keletre É-D-i irányban, a Nőszirom folyó mentén és Lórien és Dol Guldur között. Létezhettek ezek, vagy csak a művész kitalációi?

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266554 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Éppen most gyártok egy újabb elég nagy térképet, hamarosan felteszem a netre beszkennelve, ha készen lesz. :D

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266467 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Irgumburgum de haldoklunk de haldoklunk!!!! Én meg csak csinálgassak térképeket és ne irgumburgumoljak, vagy mifene!!!
Hogy a sárkányok rágódjanak a kislábujjatok körömvégin. Tessék már egy kicsit evvel is foglalkozni, ne csak mindíg a tündibündikkel!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264406 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mornambar írta: Meg asszem a Gyűrű keresése végén egy még jobb ;)

OFF

Ott nem találtam... :oops:
Meg természetesen a táblázat csak annak mond valamit, aki már elolvasta a könyvet:

[size=9:2ctjn9it]u.i.: Valóban semmi köze a földrajzhoz. :oops: [/size]

ON

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264388 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Legjobb, ha kiolvasod ;) Én megpróbáltam értelmezni a táblázatot még olvasás elött, de nem sok sikerrel...(:

[size=9:1buacxef](ennek amúgy mi köze van középfölde földrajzához?) :roll: [/size]

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264365 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Meg asszem a Gyűrű keresése végén egy még jobb ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264280 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Anglachel/Gurthang írta: Off:

Quendi: tündék

Eldar: akik elindultak nyugatra

Avar: akik nem

Calaquendi: akik látták a két fa fényét

Ehhez a Szilmarilok végén található egy igen szemléletes ábra, táblázat.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264165 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Off:

Quendi: tündék

Eldar: akik elindultak nyugatra

Avar: akik nem

Calaquendi: akik látták a két fa fényét

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264075 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Off:
Az eldákat az I. korban a fénytüdékre használták (Telerek, Noldák, Vanyák). Később a harmadkorban többnyire már minden Középföldén élő tündét eldának hívtak.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264073 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

olorin.papa írta:

Ninniach írta:

Idhren írta: Plusz Legolas erdőtünde volt, akik légiesebbek, könnyedebbek voltak, mint az előbbi korok tündéi (pl az eldák).


Ööö... és ezt honnan tudni? Forást esetleg?


Ez így szvsz nem igaz.
Az eldáknál finomabb és kifinomultabb tündék nem léteztek Középföldén.
Legolasnak és az erdőtündéknek csak annyi lehetett az előnyük, hogy közelebb éltek a természethez, és jobban beletudtak illeszkedni...


Off. az elda szó nem általánosságban jelenti a tündéket?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263712 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
HELLO!!! FELHÍVÁS!!!

KERESEK OLYAN EMBERKÉT, AKINEK VAN A CorelDraw 12-HEZ, PHOTOSHOP CS-HEZ, VAGY A PHOTOSHOP 7.0-HOZ KÉZIKÖNYVE, ILL. HAJLANDÓ KÖLCSÖNÖZNI NEKEM EZT EGY KIS IDEIG. AZÉRT VAN RÁ SZÜKSÉGEM HOGY KIDERÍTHESSEM AZ EGYIK TÉRKÉPEKKEL KAPCSOLATOS ÖTLETEM MEGVALÓSÍTHATÓSÁGÁT. KÉREM HOGY SEGÍTSETEK!!! (juli 10 és 17 között nem vagyok elérhető, mert nyári gakorlat miatt elutazom)

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262496 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hello!!! Még élek!! És nem szüntem meg térképet gyártani, csak elnapoltam a sürgető anulmányi gondjaim miatt. Tehát Nemsokára várható egy térkép, remélem valóban nem soká!!!

PÁ FELEIM!!!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259100 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Idhren írta:

olorin.papa írta:

Ízisz írta:

Alyr Arkhon írta: Tolkien tündéi nem kifejezetten légies, éteri és pálcavékony lények. Erős testalkatú, tagbaszakadt, miegyéb.


Akkor miért futott Legolas a havon??


Mert amellett, hogy tagbaszkadtak voltak, nagyon elegánsak és könnyedek is tudtak lenni.
Mint írja a könyv: "még fűszál sem hajolt meg a léptük nyomán..."


Plusz Legolas erdőtünde volt, akik légiesebbek, könnyedebbek voltak, mint az előbbi korok tündéi (pl az eldák).


Bár nem kimondottan földrajz téma: emlékeim szerint a Szilmarilok írja, hogy az eldák annyival álltak mindenben (tudás, erő stb) a "sötét" tündék, vagyis az Avari felett, mint az Avari az emberek felett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259097 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ninniach írta:

Idhren írta: Plusz Legolas erdőtünde volt, akik légiesebbek, könnyedebbek voltak, mint az előbbi korok tündéi (pl az eldák).


Ööö... és ezt honnan tudni? Forást esetleg?


Ez így szvsz nem igaz.
Az eldáknál finomabb és kifinomultabb tündék nem léteztek Középföldén.
Legolasnak és az erdőtündéknek csak annyi lehetett az előnyük, hogy közelebb éltek a természethez, és jobban beletudtak illeszkedni...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259090 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Idhren írta: Plusz Legolas erdőtünde volt, akik légiesebbek, könnyedebbek voltak, mint az előbbi korok tündéi (pl az eldák).


Ööö... és ezt honnan tudni? Forást esetleg?

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259030 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

olorin.papa írta:

Ízisz írta:

Alyr Arkhon írta: Tolkien tündéi nem kifejezetten légies, éteri és pálcavékony lények. Erős testalkatú, tagbaszakadt, miegyéb.


Akkor miért futott Legolas a havon??


Mert amellett, hogy tagbaszkadtak voltak, nagyon elegánsak és könnyedek is tudtak lenni.
Mint írja a könyv: "még fűszál sem hajolt meg a léptük nyomán..."


Plusz Legolas erdőtünde volt, akik légiesebbek, könnyedebbek voltak, mint az előbbi korok tündéi (pl az eldák).

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259029 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ízisz írta:

Alyr Arkhon írta: Tolkien tündéi nem kifejezetten légies, éteri és pálcavékony lények. Erős testalkatú, tagbaszakadt, miegyéb.


Akkor miért futott Legolas a havon??


Mert amellett, hogy tagbaszkadtak voltak, nagyon elegánsak és könnyedek is tudtak lenni.
Mint írja a könyv: "még fűszál sem hajolt meg a léptük nyomán..."

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259028 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Alyr Arkhon írta: Tolkien tündéi nem kifejezetten légies, éteri és pálcavékony lények. Erős testalkatú, tagbaszakadt, miegyéb.


Akkor miért futott Legolas a havon??

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258739 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ezt láttátok már?

New Zeland home of Middle Earth :) :
img-nex.theonering.net/images/sc ... 2_orig.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256712 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE)

Megalakult a Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE), mint az MTT legújabb csoportja.

A HNE csoport a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse havonta megrendezendő személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.


Várjuk a további csatlakozókat!!!
A HNE topikban.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251608 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Furcsa, én vmiért azt hittem, az ikreknek közös szobájuk volt... emeletes ággyal... *gonosz*

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251595 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Jó az lehet ! De akkó mé nem fáztak télvíz idelyén ha nem vót ablak!!!
:?: :D

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250698 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Miért olyan elképzelhetetlen hogy főztek? Ugyanúgy éltek, mint mi emberek! Bocsi az offolásért!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250687 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Csak nehezemre esik elképzelni, ahogy Völgyzugoly konyhájában sütnek-főznek, vagy "valami rotyog a fazékban" :lol:
Jaj, azok nem pajzán gondolatok voltak... csak gondolom, Elrond osztotta ki a szobákat, és akkor fura. Gondoltam, hogy Elessarnak nagy tekintélye volt Imladrisban, de azért nem hittem, hogy ekkora.
A tündék ettek húst is? (ez nem ide tartozik... valaki válaszoljon nekem a tünde-topicban, kérem szépen! )

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.562 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére